Gebroeders Apeldoorn BV: Bouwen met subsidies Vrijwilligers gevraagd bij rampenoefening Museum van Egmond nog open tot 31 oktober Themamiddag Beter Slapen van KBO Limmen Is er nog toekomst voor Bloemendagen in Limmen? Nieuw onderkomen voor de HVOA in Akersloot 22 INGEZONDEN MEDEDELING Scenario: Een ongeluk waarna drinkwater onveilig is Unieke foto-expositie Buurtschappen van Akersloot INGEZONDEN BRIEF Zandzoom overspoelt Limmen met verkeer Verschil tussen Limmen en Castricum Amak wandelt i v. «W'. 6 O KTO B ER 2010 UITKIJKPOST REGIO - Bouwbedrijf Gebroeders Apeldoorn uit Heemskerk en Egrnond- Binnen is al enige tijd MeerMetMinder partner van de overheid. Als u een woning heeft die niet reeent gebouwd is, dan kunt u met het aanbrengen van goede isolatie in de spouw, vloer, wanden of het dak geld besparen en dus 'verdienen' met uw eigen woning. Gebroeders Apeldoorn en MeerMetMinder partners Loeas Techniek en Isoteehniek Noord-Holland kunnen voor u vele interessante subsidies reserveren, wat alleen al via MeerMetMinder op kan lopen tot wel 950,- per woning als de dubbele label stap gemaakt wordt. Gebroeders Apeldoorn maakt hiervoor een vrijblijvende prijsopgave voor isolatie werkzaamheden aan uw woning. Apeldoorn kijkt of hun partner ook een bijdrage kan leveren aan het beter isoleren van uw woning en brengt dan de totaal offerte uit. Mocht u akkoord gaan met de offerte dan reserveert Apeldoorn uw subsidie bij MeerMetMinder en laat een Epa advies van uw woning maken. Dit advies bepaalt het huidige energielabel van uw woning (G tot en met A) en geeft aan welke stappen er genomen moeten worden om een stap in het label omhoog te gaan (goed voor 300,- subsidie) of zelfs twee stappen in het label omhoog te gaan (goed voor 750,- subsi die). Ook staan er in dit advies vermeld welke gemeentelijke en regionale subsidies verkrijgbaar zijn die u buiten de MeerMetMinder subsidie kunt aanvragen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Bouwbedrijf Gebroeders Apeldoorn, 0251-860160. Vraag naar Remeo de Wit of Benno Wittebrood, zij kunnen u verder helpen uw gedroomde verbouwing te reali seren en de weg in het subsidieland te vinden zodat u geld bespaart! Egmond aan Zee was als onderdeel van de Atlantic Wall volledig ontruimd. Aangeleverde foto CASTRICUM - Gemeente Castricum en PWN houden samen een oefening over nood- drinkwater. Daarbij zijn veel vrijwilligers welkom. De oefe ning is op donderdagochtend 4 november. Het scenario gaat uit van een ongeluk, waarna het drinkwater niet meer veilig is. De gemeente organiseert met spoed een ver deelpunt, waar de bewoners hun noodrantsoen drinkwater zelf moe ten ophalen. Maar de bewoners hebben moeite met de toegewe zen hoeveelheid, zitten met zieken thuis of kunnen zelf niet komen. Voor het welslagen van deze oefe ning is de gemeente opzoek naar LIMMEN - Donderdag 14 okto ber om 14.00 uur wordt in Vredeburg de eerstvolgende themamiddag gehouden bij de KBO Limmen. Het onderwerp wordt inge leid door mevrouw Heidens uit Noordwijk. Een goede nachtrust is belangrijk voor het welzijn van de mens. Met het ouder worden kan slapen een probleem worden. Het onderwerp van deze voorlich tingsbijeenkomst behoort tot het project Gezond ouder worden en blijven van de Ouderorganisaties, waaronder de Unie KBO. Beter Slapen is het eerste thema van het projeet.Aan de hand van vragen en LIMMEN - Op maandag 11 okto ber zal er een avond gehouden worden over de toekomst van de Bloemendagen Limmen. Het gaat erom dat de deelname aan de Bloemendagen ernstig is teruggelopen de laatste jaren en dat geldt voor alle categorieën; rnoza- ieken, straatversiering en bloern- circa tweehonderd vrijwilligers van verschillende leeftijdscategorieën. De vrijwilliger krijgt in de rol een bepaalde rol toebedeeld als inwoner van Castricum. Het meedoen aan de oefening kan op zichzelf een leuke en nuttige ervaring zijn en levert ook een kijkje in de keuken op over de gemeentelijke crisisorganisatie. Daarbij is deze organisatie er zelf mee geholpen. Aanmelden kan tot uiterlijk 15 oktober per e-mail aan SanneVredevoort@castricum.nl. Vermeldt hierbij uw naam en het telefoonnummer waarop u bereik baar bent. Deelnemers krijgen op 20 oktober meer informatie over de rol, de locatie en het tijdstip van de oefening. Meer informatie, tel. 0251-661303. gegevens wordt uitleg gegeven over wat slaap inhoudt. Het doel is uiter aard de slaapervaring van mensen te verbeteren. Daarvoor worden suggesties en praktische informatie aangedragen door onder andere in een stappenplan. Tevens is er gele genheid ervaringen uit te wisselen en te delen. Na afloop ontvangt u ondersteunende informatie in de brochure Slapen kun je leren, zodat u thuis op uw gemak alles nog eens kunt doorlezen. De bijeenkomst is ook uitermate geschikt voor men sen die een partner of ouder heb ben met slaapproblemen. Senioren uit Limmen en omgeving zijn wel kom op deze middag. Er zijn kosten verbonden aan deze middag. sierkunst. De organisatie betreurt dat zeer, want de Bloemendagen vertegenwoordigen immers de his torische cultuur van Limmen. De organisatie is daar zuinig op, maar kan dat niet zonder de deelnemers. Alle (oud) deelnemers ontvan gen binnenkort, of hebben deze al ontvangen, een uitnodiging voor maandag 11 oktober. Tijdens deze EGMOND - Het museum van Egmond is dit jaar nog open tot 31 oktober. Tot die datum heeft u nog de tijd om de speciale expositie over de Egmonden tij dens de Tweede Wereldoorlog te bekijken. Egmond aan Zee was als onder deel van de Atlantic Wall volledig ontruimd. Natuurlijk blijft de vaste collectie te bezichtigen. Mocht u iets extra's willen dan kunt u zich maan dag 4 oktober door een gids te laten rondleiden. De rondleiding begint om 15.00 uur. Als u zich bij de balie meldt, dan kunt u zich aansluiten bij een groep en wordt door een deskundige gids uitvoerig ingelicht over de indrukwekkende gesehie- AKERSLOOT - Na vele jaren te hebben vertoeft in het fraaie, maar niet zo praktische onderkomen in het historische Gemaal 1879 is HVOA ver huisd naar een ruimte naast de Bibliotheek. De ruimte staat in het centrum van Akersloot en daarmee dich ter bij de mensen, waardoor er op een makkelijkere wijze contacten ontstaan. Na een verbouwing zal op 15 oktober de heringerichte Bibliotheek Kennemerwaard, loca tie Akersloot, de nieuwe ruimte voor de Historische Vereniging Oud-Akersloot officieel worden geopend door Wethouder Klijnstra van Kunst en Cultuur en de voorma lig Wethouder Hes. Nieuw is het Historisch Informatie Punt (HIP) waarin de Bibliotheek en de HVOA samenwerken. Voor de bezoekers van de Bibliotheek een informatieve plek, waar van alles over de historie van Akersloot en omgeving is te vinden. Op bepaalde dagen en uren zullen er vertegen woordigers van de HVOA aanwezig zijn om eventuele vragen van de bezoekers te kunnen beantwoorden en/of wegwijs te maken. Tijdens de avond die om 20.00 uur begint in de Burgerij zal er worden gedis cussieerd over hoe nu verder met de Bloemendagen. Onderwerpen zijn onder andere: Blijven de Bloemendagen qua opzet zoals het is? Centreren we de Bloemendagen in het park in combinatie met de Enterij? Moet het wedstrijd element worden losgelaten? Omzetten van denis van de drie Egmonden. De Abdij in Egmond Binnen was al heel vroeg een belangrijk bolwerk in deze regio. Later werd deze functie overgenomen door het imposante Slot in Egmond aan den Hoef. Voor kinderen is er een leuke speurtocht in het museum. Terwijl de kinderen ijverig speuren kunnen de ouders of grootouders rustig het museum bekijken. Openingstijden Tot en met 31 oktober van dins dag tot en met zondag van 14.00 tot 16.00 uur. Toegangsprijs: 2,- volwassenen, kinderen €1,-, MJK gratis. Donateurs gratis. Individuele rondleiding: Elke eerste maandag van de maand om 15.00 uur. Prijs 5.- MJK €3.- Voor informatie kijkt u op www.museumvanegmond.nl. open dagen op 16 en 17 oktober zal er van 11.00 tot 17.00 uur gelegen heid zijn voor de belangstellenden, om een kijkje te nemen in de diver se ruimtes. Speciaal voor dit week end is er een unieke foto-expositie met als thema Buurtschappen van Akersloot ingericht, een must voor de liefhebbers. Ook de teken- en schilderclub HUIB, die een aantal dagdelen gebruik maakt van de Bibliotheek, zal tijdens de open dagen een expo sitie houden van door hen gemaakte producten. Begin oktober zal huis aan huis in Akersloot (inclusief de Woude/Stierop) een Historische Krant worden verspreid die tot stand is gekomen onder auspiciën van de Historische Vereniging Oud- Akersloot. Het nieuwe adres van de Historische Vereniging Oud- Akersloot is: Rembrandtsingel la te Akersloot. Bloemendagen in (groene) cultuur- dagen met allerlei activiteiten erbij? Alle (oud) deelnemers die nog geen uitnodiging hebben ontvangen zijn van harte welkom. Graag van tevo ren doorgeven met hoeveel perso nen u komt. Dit kan per mail: info@ bloemendagenlimmen.nl of via tel. 072-5044133. Voor koffie en/of thee wordt gezorgd. De gemeente Castricum gaat in 2011 beginnen met de bouw van zeshonderd woningen in het plan Limmen-Zandzoom. In 2020 moet dit karwei klaar zijn. Het woning bestand Limmen wordt uitgebreid met zo'n 25 procent. Dit heeft grote gevolgen voor de verkeers bewegingen in Limmen. Op de Rijksweg rijden dan per etmaal 19.000 motorvoertuigen tegen nu 12.500. Op de Visweg passeren dan 4.500 motorvoertuigen, waar er nu dagelijks 1600 stuks passeren. Ook de Hogeweg, Westerweg, Pagelaan en Kapelweg krijgen belangrijk meer verkeer te verwerken. Dit zijn vrijwel allemaal wegen zonder trottoir en fietsstroken. Ruimte om die te creëren is er niet. De plan nenmakers hebben tot dusver niet een oplossing bedacht voor dit probleem. Volgens de verschillende onderzoeken is de verkeerstoename verantwoord. Nu kunnen de inwo ners van Limmen eerst afwachten hoe die toename van verkeer bevalt of zij laten de gemeenteraad weten dat ze wat anders moeten bedenken om de te verwachten vloedgolf aan verkeer in betere banen te leiden. Dit kan door vóór 14 oktober 2010 een briefje(zienswijze) te schrijven naar de gemeenteraad. Tot die tijd ligt het ontwerp bestemmingsplan 'Limmen-Zandzoom' ter inzage. Wanneer de gemeenteraad niets hoort van haar burgers zit Limmen straks met een verkeersprobleem dat dan niet meer op te lossen is. P. Könst Limmen Een aantal jaar geleden werd het bejaardentehuis in Limmen afgebroken, waarna er nieuwe appartementencomplexen werden gebouwd. Veel bewoners van de Vredeburglaan waren hierop tegen, maar de gemeente Castricum verzekerde iedereen dat alles mooier werd. Ook de rijbaan van de Vredeburglaan zou worden aange past. Inmiddels is alles afgebouwd en de Vredeburglaan is enigszins aangepast. Afgelopen augustus ont vingen wij een brief van de gemeen te Castricum waarin stond dat er onderhoudswerkzaamheden aan de Vredeburglaan zouden komen. Een paar dagen later stonden de verkeersborden al in de grond en wij dachten dat de rijbaan eindelijk geheel vernieuwd zou worden. Maar wat schetste onze verbazing, binnen één ochtendje was alles weer weg. Niet de gehele rijbaan, maar slechts aan een paar plekjes was onderhoud verricht. Nu ziet de weg er uit als een fietsband die op meerdere plekken geplakt is. Maar het is natuurlijk wél belangrijk dat Castricum er netjes uitziet. De Dorpsstraat is wél in zijn geheel vernieuwd en het gemeentehuis moet natuurlijk ook geheel opnieuw gebouwd worden in Castricum. Terwijl er in Limmen een prachtig gemeentehuis staat die volgens ons ook het gemeentehuis van de gemeente had kunnen zijn. De gemeente Castricum zal Castricum toch altijd op de eerste plaats hou den en Limmen en Akersloot zijn toch lang niet zo belangrijk. Koot Limmen HEILOO - Dinsdag 12 oktober wordt er gewandeld in Noord- Holland. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Tini Krom, tel. 0251-312815.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 22