Hakkeloren Toernooi bij Tc Hogedijk van start Burgemeesters voetballen tegen AZ Con Zelo de bal, Zeevogels de punten Breakdancers trots terug van wereldkampioenschap sport 24 Jaarlijks veteranen dubbel toernooi voor 40+ SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Een van de spelers was burgemeester Hans Romeyn De wedstrijd valt in de hoogste categorie van slechte wedstrijden Het toernooi kenmerkt zich door grote gezelligheid GTH start tweede trampoline-uur Drie jeugd motorrijders komen uit in DMX finale TXTrr m WÊI Vol overgave speelde het burgemeesterselftal tegen een gelegenheidsteam van AZ op sportcomplex 't Lood in Alkmaar, met links burgemeester Romeyn. Foto: Ricardo Marcker VOETBAL REGIO - Afgelopen zondag heeft het Nederlands Burgemeesters Elftal (NBE) een voetbalwed strijd gespeeld tegen een gele genheidsteam van AZ. De wedstrijd werd gespeeld onder een heerlijk zonnetje op sportcomplex 't Lood te Alkmaar. Een van de spelers van het NBE is Hans Romeyn, de burgemeester van Heiloo. In het team van NBE speelde naast Hans Romeyn ook Onno van Veldhuizen, burgemees ter van Hoorn. Roy Ho Ten Soeng, ex-wethouder van Alkmaar en ex- burgemeester van Venhuizen en Medemblik is de vaste grensrechter van het team, maar fungeerde deze keer als scheidsrechter. Het elftal werd enthousiast geeoa- ehed door Jan Leegwater, ook een oude bekende uit onze regio, hij was ooit wethouder van Heerhugowaard en jarenlang hoofdbestuurslid van de KNVB. De wedstrijd was niet echt spannend; het team van AZ, samen gesteld uit voornamelijk sponsoren en enkele medewerkers, met een gemiddelde leeftijd van circa twin tig jaar jonger dan de burgemees ters, won met 3-0. In de eerste helft scoorde het team uit twee keurig uitgespeelde kansen. Na de rust was het vooral de keeper van het NBE die met een aantal fraaie reddingen een grote nederlaag voorkwam; vlak voor het eindsignaal werd het toch nog 3-0. Na afloop van de wed strijd werd door Jan Jorna, direc teur van gelegenheidssponsor Dura Vermeer Infrastructuur een cheque van 1.500,- uitgereikt aan aanvoerder Jos Heijmans (van gemeente Bernheze). Deze cheque werd ter plaatse doorgegeven aan een vertegenwoordiger van de Leprastichting. De Leprastichting is het goede doel waar de burgemees ters zich al jarenlang voor inzetten en inmiddels al heel veel geld voor hebben opgebracht. Na afloop van de wedstrijd konden de burgemees- VOETBAL EGMOND - Zeevogels heeft ondanks erbarmelijk slecht voetbal drie punten mogen bij schrijven. Tegenstander Con Zelo was de hele wedstrijd de bovenliggende partij maar wist desondanks weinig uitgespeel de kansen te creëren. De thuisclub dook slechts vijf keer voor de doelman van de Waarlanders op maar wist wel drie keer het net te vinden; 3-2. Je hebt slechte wedstrijden en slechte wed- strijden. De ontmoeting tegen Con Zelo kan, wat het spel van Zeevogels betreft, in de hoogste categorie van slechte wedstrijden worden bijgeschreven. Negentig minuten lang klopte er weinig van en had Con Zelo het initiatief, de bal en de dreiging. In één van de spaarzame acties die wel lukten was het gelijk raak. Arno Tromp kopte een voor zet van de zijkant goed binnen; 1-0. Even later kon een speler van ters bijkomen van inspanningen op de tribune van het AFAS stadion en werd gezamenlijk de wedstrijd AZ-Heraeles bekeken. de bezoekers de bal te eenvoudig binnen koppen uit een hoekschop; 1 -1Vlak voor rust was het Dennis de Waard die een vrije trap, van zo'n twintig meter, prachtig in de kruising krulde; 2-1. Na de pauze was het beeld als in de eerste 45 minuten. Con Zelo had de bal en probeerden het vijandelijke doel te vinden. Zeevogels kon de aanval len vaak onderbreken, maar gaf de bal onvrijwillig weer terug aan een tegenstander. De gelijkmaker kwam dan ook geheel naar de ver houdingen op het scorebord; 2-2. De Waarlanders dachten dat er meer te halen was en gingen voor de winst. In blessuretijd wist Zeevogels een aanval op de mat te leggen die de toeschouwers tot dan toe niet hadden gezien van de withern- den. Invaller Jan Jong gaf de bal mee aan de ook al ingevallen Hans van der Werf. Zijn harde voorzet werd door, weer een andere inval ler, Ike de Waard, in de doelmond terug gebracht. Zijn neef Dennis de Waard joeg de bal hoog in de touwen; 3-2. De kater was groot voor Con Zelo. Bij de spelers van Zeevogels was er het besef dat deze middag wel héél goed was afgelo pen. Zeevogels kent een uistekende seizoenstart met tien punten uit vijf wedstrijden. TENNIS EGMOND - Ook dit jaar wordt op de banen van Tc Hogedijk het veteranen dubbel Hakkelorentoernooi gespeeld voor spelers die 40 jaar of ouder zijn. Het jaarlijks terugkerende toer nooi wordt gespeeld in twee week enden van vrijdagavond tot en met zondag in de weekenden 8, 9, 10 en 15, 16, 17 oktober. Er wordt weer gespeeld in poules, zodat iedere deelnemer meerdere wedstrijden kan spelen. Het altijd gezellige toernooi kenmerkt zich door grote gezelligheid en sportiviteit. Dat kan ook niet anders, want de deelnemers zijn het stadium van het persé moeten winnen allang voorbij. Winnen is leuk, maar gezellig met je tegenstanders even analyseren en nazitten is zeker zo belangrijk. Ook dit jaar doet de toernooieommissie er, samen met de kantinecommissie, van alles aan om het de deelnemers en toeschou wers naar de zin te maken. Dit jaar uiteraard ook weer met de gebrui kelijke broodjes rookworst en de kommen erwtensoep. De organisa tie is heel gelukkig met het vastleg gen van de Mallote Matrozen die op de finaledag van 17 oktober vanaf 15.00 uur zullen optreden. De stemming die op finaledagen toch al goed is, zal daardoor nog beter worden en ook de verloting met als hoofdprijs de 'opoefiets' is op die dag een vast onderdeel. Het toernooi kan ook gevolgd worden op www.toernooi.nl, maar de organisatie hoopt iedereen per soonlijk te mogen begroeten op dit fameus gezellige toernooi! HEILOO - Vorig seizoen is GTH begonnen met een uur trampoli nespringen. Dit blijkt een groot succes te zijn. Er zijn inmiddels zoveel enthousiaste springers dat er met een tweede lesuur tram polinespringen gestart wordt. De trampolinegroep tramt op woens dagnamiddag in de gymzaal aan de Breedelaan. Het uur van 17.30 tot 18.30 uur is bestemd voor beginnende trampolinespringers. Het uur van 18.30 tot 19.30 uur is voor gevorderde springers. De lessen worden verzorgd door Patrick Warmer en Inge de Moor, beiden zelf ook enthousiaste trampolinespringers. In verband met deze uitbreiding is er weer ruimte om nieuwe leden aan te nemen. Voor informatie: www. gth-heiloo.nl. HEILOO - Drie toppers van het DMX team Heiloo/Egmond heb ben zich het afgelopen motorcross seizoen gekwalificeerd voor de DMX finale van Nederland. Deze finale wordt zondag 10 okto ber gereden op de motorcrossbaan in Den Helder (naast vlieg veld De Kooij). Mike Sanches (links) vertegenwoordig het team in de 85cc klasse, Robert Dekker (midden) komt uit in de 65cc klasse en Ray Boom strijdt in de 50cc klasse. De jongens hebben een zware strijd geleverd om mee te mogen doen, want alleen de zes snelste rijders van elk district worden geselecteerd om mee te mogen doen in de finale. Een fantastische prestatie en al hun fans wensen ze veel succes in Den Helder waar vanaf 11.00 uur de strijd losbarst! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 23