Pilates, Power Yoga en Zumba® Toning bij TCH Uitstekende start A- en B- team competitie trampolinespringen Limmen laat ZTS de koppositie behouden SV Vredeburg schaakt eerste competitieronde Druk programma voor judoka's Dojo 't Loo AS SPORT 25 INGEZONDEN MEDEDELING Vanaf het beginsignaal was Limmen steeds stap te laat Kienavond bij Meervogels '60 Sommige spelers moesten weer even wennen Wiebering was drie maanden uit de running wegens een blessure In een strategische schuifpartij ging Jan Levering onderuit UITKIJKPOST 6 OKTOBER 2010 HEILOO - Deze maand wordt het omvangrijke sportaanbod van het Trainings Centrum Heiloo vanwege de grote belangstelling verder uitgebreid met een drietal groepslessen. Op woensdagavond gaat Zumba® Toning van start, een uitbreiding op de reeds bestaande populaire Zumba® lessen. Op vrijdagavond is Pilates opnieuw ingeroosterd en op zaterdagochtend begint TCH met een geheel nieuwe Power Yoga les. Belangstellenden kunnen zich voor een gratis proefles opgeven bij TCH aan de Zevenhuizerlaan 116 te Heiloo. Voor meer informatie over deze lessen, het uitgebreide Fitness, Cardiofitness, Krachtsport, Spinning® en Aerobicsaanbod van TCH en de concurrerende prijzen kan men langs komen bij TCH of een kijkje nemen op www.trainingscentrumheiloo.nl. VOETBAL LIMMEN - Limmen heeft afge lopen zondag zichzelf een slechte dienst bewezen. Niet alleen werd er zeer terecht verloren met 2-1 van koploper ZTS, waardoor het nu meerdere ploegen voor zich moeten laten, maar ook het spel en vertrou wen van het gehele elftal was ondermaats. Vanaf het beginsignaal was Limmen telkens een stap te laat, was het niet fel en kon het de bal met moeite in de ploeg houden. Dit alles was niet de schuld van ZTS. Op het slecht bespeelbare, maar enige veld van de vereniging kon ZTS eigenlijk alleen maar diepe bal len spelen op hun spits. Maar door dat Limmen er niet fel op zat, werd het meerdere keren gevaarlijk voor doelman Koen Seignette. Seignette was wellicht de enige die een vol doende haalde. Meerdere keren wist hij zijn doel schoon te houden. Onder een heerlijk zonnetje begon Limmen op zich niet slecht, maar in de 12 de minuut stond het al tegen een achterstand aan te kijken. De scheidsrechter floot niet voor een overduidelijk buitenspelmoment, waardoor de rechtsbuiten van ZTS het 16-metergebied in kon komen. Verdediger Rens Min bracht hem in het strafschopgebied neer, waarna een terecht gegeven penalty volg de. Koen Seignette was kansloos en ZTS leidde met 1-0. Limmen probeerde op zoek te gaan naar de gelijkmaker, maar bracht het zich zelf telkens onnodig in problemen. Uit een vrije trap van Rik Seignette werd het toch 1-1. Seignette bracht de bal in, waarna niemand de bal raakte en in het net belandde. Kort hierna bleef het dankzij een schitterende redding van Koen Seignette nog even gelijk, maar zes minuten voor rust was hij kansloos. Door knullig balverlies op het mid denveld en vervolgens verkeerd dekken kon de linksbuiten alleen voor Seignette opduiken en droog binnen te schieten, 2-1. Na rust was het spel niet veel beter dan in het eerste bedrijf. Limmen creëer de geen enkele uitgespeelde kans en het mocht van geluk spreken dat ZTS ook het net niet meer wist te vinden. Eindstand 2-1. TRAMPOLINESPRINGEN REGIO - Op zaterdag 25 septem ber is in Hoogezand de team competitie voor A- en B- teams van start gegaan. In beide klas sen komt trampolineclub Triffis uit met 2 teams. In de A-klasse won Triffis Al met groot verschil op de nummer twee het goud (springers van Al zijn: Hjalmar Bannink, Pascal Wiebering (Heiloo), Daniëlle van Ruitenbeek en Sven Mooij Team Triffis. A2 met onder andere Danique Keijzer uit Heiloo deed ook goede zaken met eenderde plaats. Uiteindelijk zullen zes teams van uit de competitiewedstrijden mogen deelnemen aan het NK Clubteams 2010 dat zal plaatsvinden op 11 december. In de B-klasse was er een derde en vierde plaats voor resp. Triffis B3 en Triffis B4 met het jonge talent Niamh Slattery uit Heiloo, die als debutante in de B-klasse uitstekend presteerde. Ook deze teams zijn goed op weg naar een plaatsing voor het Nederlands Kampioenschap. Zaterdag 2 okto ber vond de tweede paatsingswed- AKERSLOOT - Ook in het jubi leumjaar waarin handbalver eniging Meervogels '60 50 jaar bestaat, is weer de jaarlijkse kienavond. Deze avond is op zaterdag 16 oktober, het kienen begint om 20.00 uur en de kanti ne aan Bosehweg 3 in Akersloot gaat om 19.30 uur open. De hoofdprijzen: Kienronde 1een Gamma bladblazer/-zuiger, kien ronde twee, een Princess dubbe le friteuse en kienronde drie, een iPod Nano acht GB. Daarnaast is er nog een loterij met een Wii spelcomputer inclusief spel als hoofdprijs. De toegang is 2,- en het eerste kopje koffie of thee is gratis. SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 1 oktober speelde SV Vredeburg de eerste ronde van de interne competi tie. Sommige spelers moesten weer even wennen, anderen bleken het spelletje niet ver leerd. Zo was Robin Rommel in de zomerperiode de nodige kilo's kwijt geraakt, maar niet zijn schaakken nis: hij won eenvoudig van Allard de Vries. De met een fraaie ringbaard getooide Bert van Diermen won snel een paard en daarmee de partij van Sander Veter. De mastodonten Jos Admiraal en Ed Stolp wilden elkaar in de eerste ronde nog geen pijn doen en stelden zich tevreden met een remise. Dit voorbeeld werd gevolgd door de jeugdige kemp hanen Bert Hollander en Dylan de Vries. In de ladies battle tussen Marlies Sturk en Sandra Hollander bleek Sandra over de meest gedegen stelling te beschikken: langzaam maar zeker nam de druk op de witte koning toe en moest Marlies in een nederlaag berusten. Jaap Limmen en Harold Ebels vochten een spectaculair duel uit, waarbij Ebels de aanvalsgolven van Limmen overleefde en uiteindelijk genoeg materiaal overhield om het strijd plaats in Heerhugowaard. Ook hier deden de teams van Triffis goede zaken. Met nog een wedstrijd te gaan in Heerenveen, zaterdag 9 oktober, dan zal bekend zijn welke teams naar de finale doorgaan. Na de laatste plaatsingswedstrijd zullen de voorbereidingen plaats vinden voor de wereldkampioen schappen trampolinespringen welke gehouden worden van 7 tot en met 20 november in Metz. Hiervoor hebben Danique Keijzer en Pascal Wiebering uit Heiloo zich geplaatst. Danique zal met syn- ehroonpartner Bo Bet uitkomen in de leeftijdcatagorie 15/16 jaar en Pascal zal uitkomen in de leeftijds- catogorie 17/18 jaar. Wiebering was drie maanden uit de ruiming wegens een zware voetblessure, opgelopen na een val, maar is nu weer aan het knok ken om haar oude niveau terug tekrijgen. Bijna dagelijks is zij weer te vinden in de trampolinehal van Triffis, waar zij onder leiding van trainer Sven Mooij haar oefeningen perfectioneert. Door deze blessure moest Wiebering zich noodgedwon gen uit de WK traject selectie voor de senioren terugtrekken. Zo zal zij niet op 7 november met de senioren afreizen naar het Wereld Kampioenschap maar zal zij nog een keer kan meedoen met de jeugdwereldkampioen schappen welke een week na het Wereldkampioenschap plaatsvindt, hievoor had Pascal zich al eerder in het seizoen geplaatst. Zij zal tijdens deze wedstrijd alleen indi- videel meedoen, haar synehroon- partner moest afgelopen week, vanwege een steeds terugkerende rugblessure, afzeggen. Wiebering, die sinds dit seizoen deel uitmaakt van de nationale selectie, zal vanaf dit jaar een keer per week in het nationale trainingscentrum in Den Bosch gaan trainen. Daarnaast blijft zij haar dagelijkse trainingen bij Triffis doen. punt te scoren. Jan Borst kon zijn favoriete Sieiliaanse opening spe len en won in een lange partij van de sterke Mike Krom. Hidde Ebels combineerde er lustig op los tegen Theo Al en zijn pionnenmeerderheid was doorslaggevend. Tandenknarsend constateerde Barry Blekemolen dat hij met een weggeblunderde loper minder niet meer was opgewassen tegen de uitge kookte Cees Dinkla. Thomas Komin stelde opa Ronald van der Storm tevreden door zijn partij te winnen van de ervaren Kees Aafjes. Van der Storm zelf won trouwens ook: in een strategische schuifpartij ging Jan Levering onderuit. Kersverse surfkampioen Jort Min liet zien dat surfen en schaken best samen kun nen gaan: hij speelde remise tegen de niet te onderschatten Peter van der Heijdt. In de B-groep wonnen de favorieten Sewints Dalii en René Voorwalt beiden hun partij en voeren de ranglijst aan. Judo HEILOO - Met een grote delega tie, bestaande uit 14 judoka's, waren coaches Maarten Visker en Karen Stevenson afgereisd naar het traditioneel goed bezette toernooi in 't Zand. Voor veel judoka's weer het begin van een druk programma. Voor velen ook de start in een nieuwe gewichtsklasse. In de ochtend kwamen clubgenoten Bruno van Beek en Jim Baltus elkaar tegen in de halve finale. Bruno veroverde uiteindelijk het zilver en Jim het Brons. Romy van Diest strandde in de poule. Mats kroon kwam onge slagen door de poule, maar liet zich daarna verrassen en kwam net te kort voor een derde plaats. Bij de middagploeg kwamen Tim van der Zwet en Tom Diels niet in de kruisfinales. Stan Greveling plaatste zich wel knap. Helaas verloor hij vervolgens om het brons. Gaby de By wist al haar tegenstanders te verslaan in een kwalitatief zware poule en eiste zo het goud op. Lieke Kampstra begon iets te voorzich tig en startte met verlies. Daarna kwam zij op stoom en legde beslag op een zilveren medaille. Jasmijn Lesterhuis en Maaike Stevenson moesten het gelijk al in de eerste wedstrijd tegen elkaar opnemen. Jasmijn besliste de wedstrijd in haar voordeel en veroverde uiteindelijk een gouden plak. Maaike viel net buiten de prij zen. Bij jongens tot 20 jaar stond Martin Brouwer erg goed te judoën. Alleen de finale ging verloren. Thijs Lesterhuis wist bij de jongens tot 17 jaar al zijn partijen overtuigend met ippon te winnen en kwam zo ook met goud thuis. Zondags ging een groepje begin nende judoka's richting Anna Paulowna om mee te doen met een ontwikkelingstoernooi. De coaches Tirno Lesterhuis en Kars Zoon had den eer van hun werk. Alle judo kaatjes behaalden een prijs. Daan Pepping werd knap eerste. Sophie Schepper, Kira Kuiper en Tika Smit werden alle drie fraai tweede. Tot slot werd het brons veroverd door Benjamin Kuus, Jesse Nieuwboer en Jens Jeukens. \A.li. Een deel van de Koegrasploeg. Van links naar rechts: coach Karen Stevenson, Thijs Lesterhuis, coach Maarten Visker, Jasmijn Lesterhuis, Maaike Stevenson, Gaby de By en Lieke Kampstra. Zittend Martin Brouwer. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 25