Café Restaurant 't Vlack Van Eigen Deeg opent Kinderboekenweek 2010 Yfke de Fluiter nieuwe coördinator Kunst6daagse H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Overhandiging schilderij was eerste presentatie INGEZONDEN BRIEF Krakers Stem op Stichting Veldwerk! UITKIJKPOST 6 OKTOBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Diana en Jos Pannekeet, Julianastraat 29, 1931 CA Egmond aan Zee, tel. 072-5065449, www.vlaek.nl. e-mail: ie.nannekeet.@miieknet.nl. EGMOND AAN ZEE - Diana en Jos Pannekeet zitten vanaf jonge leef tijd in de horeca, waarbij Jos jarenlang als kok in diverse restaurants in Noord-Holland heeft gewerkt en Diana in de bediening. Zo hebben zij elkaar jaren geleden leren kennen en vormen al weer decennialang een echt horeca-echtpaar. 17 Jaar geleden namen Diana en Jos het horeeapand, dat voornamelijk als café werd uitgebaat, van hun buren over. Ze begonnen hier hun eigen horecazaak. Café restaurant 't Vlack in Egmond aan Zee staat bekend om de gezellige huiskamersfeer, waar men gedurende de zomermaanden heerlijk en betaalbaar kan eten. Maar het is velen nog onbekend, dat de aangrenzende zaalruimten het gehele jaar gehuurd kunnen worden voor feesten, partijen of voor een gezel lig onderonsje voor bijvoorbeeld een vereniging. De Egmondse visclub, schietvereniging, de kaartclub, de carnavalsvereniging en biljartvereni ging komen hier regelmatig bijeen voor een gezellige spelletjesavond of ander plezierig samenzijn. De zaal, met aangrenzend een gezellige ruim te met bar, kan men geheel of gedeeltelijk afhuren voor het houden van een feest. Café restaurant 't Vlack is een van de weinige locaties in de omgeving, die de gelegenheid bieden om alleen de zaal te huren (vanaf 150,- per ochtend, middag of avond), terwijl men zelf de inkoop van drank- en hapjes verzorgt. Dit is een mooie oplossing voor als u bij voorbeeld een verjaardagsfeest wil vieren met meer mensen dan dat u thuis kunt hebben. Door de zelfserviee komt bij veel feestgangers de gevierde barkeeper naar boven. Natuurlijk is het ook mogelijk om een geheel verzorgd feest of etentje te geven met drankjes en hapjes, lunch of diner met warm en/of koud buffet. Zo biedt restaurant 't Vlack de mogelijkheid voor een gezellige feestavond, voor groepen van minimaal 25 personen tegen een vast all-in tarief van 5,65 per uur per persoon (inclusief hapjes en drankjes) waarbij men minimaal drie uur zorgeloos kan feesten. Of gezelschappen vanaf 25 personen, die onbekommerd kunnen genieten van een vooraf afgesproken lunch, warm en/of koud buffet of diner. Jos bereidt de huisgemaakte gerechten met dagverse producten: „Bijna alles is bespreekbaar, van eenvoudige tot en met luxe gerechten." Bovendien verzorgt café restaurant 't Vlack catering aan huis. Diana:,,We bezorgen schalen met hapjes of diverse salades, warme en koude gerechten, en dergelijke bij u thuis. Daarbij moet u wel reke ning houden met een reserveringstijd van minimaal één week." Tot en met 31 oktober is het restaurantgedeelte van 't Vlack in het weekeinde (vrijdag, zaterdag en zondag) geopend voor gasten. Op zaterdag 20 november houdt restaurant 't Vlack een gezellig herfstbuf- fet. Jos: „Een warm- en koud buffet, bestaande uit heerlijke gerechten met een herfstachtig tintje, waaronder wildgereehten en vis." Voor 29,50 per persoon kan men onbeperkt opscheppen. Ook hierbij dient men tijdig te reserveren, want het knusse restaurant met dertig zitplaat sen is snel volgeboekt! HEILOO - Het wordt genieten in Bibliotheek Heiloo. De kin derboekenweek van 2010 wordt een heel beeldende, met uiter aard weer activiteiten voor alle leeftijden. Onder het motto 'De Grote Tekententoonstelling - beeldtaal in kinderboeken' zullen van 6 tot 16 oktober boeken centraal staan, waarin tekeningen een grote rol spelen. Teken je eigen strip Altijd al een echte strip willen tekenen? Dan is nu je kans om dat te leren! Woensdagmiddag 13 oktober kun je deelnemen aan de Workshop Striptekenen. Je maakt je eigen strip en je krijgt veel tips en trucs om je strip(figuur) nog beter te maken. Deze workshop is een must voor alle kinderen, die dol zijn op tekenen. De Workshop Striptekenen is speciaal bedoeld voor kinderen van 8 tot 12 jaar. De kosten bedragen 4,- voor leden van de bibliotheek. Kinderen die geen lid zijn betalen 5,-. Omdat er slechts een beperkt aantal kin deren kan deelnemen aan deze workshop wordt aangeraden om je zo snel mogelijk op te geven. Kleurwedstrijd voor de kleintjes De hele Kinderboekenweek kun nen kinderen tot en met groep 4 meedoen met een speciale kleur wedstrijd. Lid worden: gratis en leuk Alle kinderen tot 12 jaar, die tij dens de kinderboekenweek lid wor den van Bibliotheek Heiloo krijgen een klein cadeautje (en hun ouders ook, want ze betalen geen inschrijf geld ad 3,-). Het abonnement bij Bibliotheek Heiloo is verder tot hun 18de ver jaardag helemaal gratis! HEILOO - Yfke de Fluiter is de nieuwe coördinator van de Kunstödaagse. Zij volgt Saskia Sengers op, die de culturele manifestatie vanaf het begin heeft geleid. Yfke heeft een kunstzinnige ach tergrond. Ze is sinds 2000 fulltime beeldend kunstenaar. Haar eer ste optreden als coördinator K6d naar buiten toe, was vorige week de overhandiging van het schilde rij dat tijdens de opening van de Kunstödaagse in juni door Ingrid Frissen werd gemaakt. Het stelt de geboorte voor van de K6d. Via een verloting werd Henriette den Blanken, zelf keramiste en oud deelneemster aan de Kunstödaagse, winnaar van het schilderij. Bij de overhandiging vertelde Yfke de Fluiter dat al weer hard wordt gewerkt aan de Kunstödaagse van 2011. Die zal worden gehouden van 21 tot en met 26 juni. De afgelo pen keer was ze nog deelneemster. Yfke: „Het liefst maak ik grote sta len beelden, die ik met bouten en moeren construeer. Verder heeft elk materiaal zijn mogelijkheden en ik vind het leuk om elke keer iets anders te ontdekken. Glas, leer, koper of kunstharsen, alles is leuk. Verder teken en schilder ik en doe aan digitale fotografie en beeldbe werking. De afgelopen jaren heb ik vaak samen met anderen eigen en andermans exposities georgani seerd, waarbij ik ook vaak de uit nodigingen en posters ontwierp. Ook fungeer ik als vormgeefster voor boekjes voor een collega-kun stenaar, die gedichten en tekenin gen of schilderijen maakt." In haar nieuwe functie zal ze ook profijt hebben van de opleiding die ze op administratief gebied heeft gehad, namelijk als directiesecretaresse. De overhandiging van het schil derij aan winnares Henriette den Blanken gebeurde nu pas, omdat de invulling van de coördinatie functie bij Köd enige tijd in beslag nam. Maar de winnares was er niet minder blij mee. De nieuwe coördinator van de Kunstödaagse in Heiloo, Yfke de Fluiter, overhandigt aan Henriette den Blanken het schilderij dat dit jaar bij de opening van de culturele manifestatie werd gemaakt. Aangeleverde foto Verleden week was ik heerlijk aan het werk in mijn tuintje tot mijn tuinlust werd verstoord door autogeluiden en lallende jeugd op het terrein van de Campina. Er wordt wel vaker een auto gesig naleerd maar dat betreft dan een oefening voor de hulpdiensten van Heiloo en daarvan krijgen de bewo ners aangrenzend aan het terrein, ruim vooraf, een signaal via een schrijven en/of krant. Deze keer was het duidelijk geen oefening en trokken de jongelui, na enige tijd buiten te hebben vertoefd, in het pand van de Campina. Toch maar even 0900-8844 gebeld. Een poli tieagente had vervolgens geconsta teerd dat de ingang van Campina gewoon dicht was en dat ze geen onregelmatigheden had opgemerkt. De auto stond echter nog op het terrein en de jongelui hadden nu zelfs een lichtje aangemaakt in een van de hallen. Dit had de agente vanaf de hoofdingang niet kunnen opmerken. Na een uurtje hing ik weer aan de telefoon met de meld kamer. Ditmaal deed de politie een rondje te voet om het terrein beter te kunnen overzien. Een jon geman op een fiets en hoekeytas kwam net van het Campinaterrein af en was zich van geen kwaad bewust. En terecht. Wat blijkt: de jongeman wist te vertellen dat het Campinagebouw bewoond is, antikraak met toestemming van de gemeente! Bedankt gemeente Heiloo... Onze buren wisten het ook niet. Dan vertellen wij het maar door. Harry Smid Heiloo Hallo allemaal, in Heiloo en omgeving! Stichting Veldwerk gaat voor de hoofdprijs van 20.000,- uitge loofd door de ASN Bank. Deze prijs is bedoeld voor het meest milieu vriendelijke project in een Derde Wereldland. Daarnaast moet het ook sociaal zijn en de bevolking moet erbij betrokken worden. En bovendien moet een deel van de eigen inkomsten verworven zijn binnen hetzelfde Project. Heel toe- valllig is het 'Hamro Gaun' project van Stichting Veldwerk precies op maat voor deze prijs. 'Hamro Gaun Eco Village' in Nepal vangt weeskinderen en gehandicapte kinderen op, geeft training aan vrouwen uit achterstandsposities en verwerft gedeeltelijk haar eigen inkomsten via de boerderij waar de eigen producten worden geteeld en waar daarnaast de bewoners hier in worden getraind. Wat over is wordt verkocht op de markt en dat genereert weer inkomen. En ons project is bijzonder Eco vriendelijk uitgevoerd, alles doen we zelf aan energie opwekking, en vuil water en rioolafval wordt gezuiverd en hergebruikt binnen het project. Een win - win situatie dus! Nu komt Stichting Veldwerk nog wat geld tekort voor de afbouwfase van de boerderij, dus deze 20.000 zou een welkom geschenk zijn. Maar, er moet op gestemd worden vanuit het publiek, u dus, thuis vanachter de computer. Stichting Veldwerk uit Heiloo heeft uw stem hard nodig om in de finale te komen, hoe dit te doen, dat staat op de hoofdpagina van onze website: www.stiehting- veldwerk.nl. Hier staat ook een heel mooi en informatief filmpje over ons project met alle eco 'ins en outs'dus u kunt zien waar u op stemt! Hopende op uw stem en met voor nu de groeten vanuit Kathmandu Nepal. Rene Veldt Kathmandu, Nepal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5