@House DJ-Team bij café Thuis Bij 63ste Artiekade in Golden Tulip Heiloo VIP Night of Fashion in wihkelhof 't Loo Diederik van Vleuten morgen met nieuw programma in De Beun 7 qP H E I L O O hSSJA deutekom 9 De dertig mooiste verhalen van de sprookjesverteller Corso Bioscoop Sinterklaas en het Pakjes Mysterie BOEK VAN DE WEEK De dertig mooiste verha len van de sprookjesver teller - Thé Tjong-Khing Boek van de week: door Thé Tjong King 24,95 Koor De Brug zoekt heren Lezing over aardbevingen UITKIJKPOST 6 OKTOBER 2010 In Sinterklaas en het Pakjes Mysterie, keren naast Sinterklaas ook Diego, Gerard Joling, Joris, Boris, dr. Brein en vele ande re vertrouwde gezichten terug. Sinterklaas komt maanden voor de intocht per pakjes-Boeing naar Nederland om de geheime pakjes opslag te controleren. Vlak voor zijn aankomst gaat er wat mis met het vliegtuig en dreigt zijn gehei me bezoek uit te lekken. Het is het begin van een opeenstapeling van pech en mysterieuze brieven en telefoontjes. Elk jaar levert het weer logistieke problemen op om alle pakjes per boot van Spanje naar Nederland te krijgen. Als Sinterklaas stiekem naar Nederland komt om de geheime pakjesopslag in Nederland te controleren, begin nen de problemen zich op te sta pelen. Na een noodlanding met de Pakjes-Boeing loopt de planning zo in de war dat zelfs de intocht in het water dreigt te vallen. Agent De Bok onderzoekt samen met Inspecteur Jankers de oorzaak van alle problemen, terwijl de Sint en zijn pieten er alles aan doen om het sinterklaasfeest beter te laten sla gen dan ooit. Dat Thé Tjong-Khing een groot illustrator is weet inmiddels ieder een. Niet voor niets heeft hij naast de Max Velthuijs-prijs 2010 onder meer drie Gouden Penselen, een Zilveren Penseel en de Woutertje Pieterseprijs gewonnen. Dat hij ook een meester is in het vertel len van verhalen is minder bekend. Inmiddels zijn er bij Gottmer al twee sprookjesboeken van zijn hand verschenen, waarin hij bekende sprookjes op een zodanige manier heeft herschreven, dat zelfs kleu ters ervan kunnen genieten. Om het feit te vieren dat Khing in sep tember 2010 de Max Velthuijs-prijs heeft ontvangen, is een prachtige verzamelbundel uitgegeven, waar in behalve de 22 sprookjes uit De sprookjesverteller en Meer verha len van de sprookjesverteller acht nieuwe sprookjes zijn opgenomen. Met onder andere klassiekers als Sneeuwwitje, Repelsteeltje, Hans en Grietje, Doornroosje, Assepoester en De Gelaarsde kat. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl r HEILOO - In de loop der jaren is de Artiekade één van de populairste kunst- en antiek beurzen in zijn genre gebleven en reageerden de vele duizen den bezoekers en verzamelaars enthousiast over het gevarieer de - en vooral kwalitatief goede - assortiment. Ook deze 63ste editie komt weer met een uitgebreide keuze groot- en klein antiek en (semi)figuratieve realistische hedendaagse en klas sieke kunstobjecten. Verder: infor matie over de restauratie en repa ratie-mogelijkheid van uw dierbare kunst- en antiek. Liefhebbers van hedendaagse oude kunst antiek - op zoek naar dat éne mooie unie ke stuk(-je) - zullen weer hun hart kunnen ophalen om - tussen de vele verrassende objecten en werken - gepresenteerd door de circa dertig deelnemende kunsthandels, anti quairs en beeldende kunstenaars - iets van hun gading te vinden. U zult onder andere in boeiende stijlen aantreffen: hedendaagse oude: beelden, schilderijen, teke ningen, glaswerken, keramiek en aparte sieraden. Verder: schitte rend zilver, flonkerend kristal, fijn porselein, prachtige oude klokken, unieke barometers en stijlvol antiek meubilair zoals tafels, secretaires, side tables enzovoorts. Wilt u zich in deze gehaaste tijd liever in één keer oriënteren wat er op antiek-, kunstgebied zoal te zien en te koop is voor uw interieur - en om te dra gen - dan is een bezoek aan deze gezellige en sfeervolle fair zeker een 'must'. Zaterdag gratis taxatie naar leeftijd waarde van uw mee genomen kunst- antiek door een gecertificeerd register taxateur (bij grote drukte limitering aantal stuks voorbehouden). Entree: 8,- seni oren (65+), 6,-, jeugd tot 16 jaar onder volwassen geleide gratis. Openingstijden: vrijdag 8 oktober van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag 9 zondag 10 oktober van 11.00 tot 17.00 uur, Kennemerstraatweg 425 in Heiloo. HEILOO - Zaterdag 9 okto ber om 19.00 uur zal De Brug de dienst in de Willibrorduskerk aan de Westerweg 267 opluisteren. Het thema: Dankbaarheid spreekt niet vanzelf. Het koor staat onder leiding van dirigent Jan Peter Versteege. U wordt uitgenodigd deze dienst te komen bijwonen. Na afloop zal er een kopje koffie of thee aange boden worden. Heeft u belangstel ling? Naast tenoren en bassen, zijn ook sopranen en alten welkom in het koor. Voor informatie: Fridoline Neefjes, tel. 072-5322588. HEILOO - De kermis is dan wel weer een tijdje geleden, maar het feest moet gewoon door gaan heeft men gedacht bij Café Thuis Bij. Vandaar ook dat het House DJ-Team weer terug is en wel op 8, 9 en 10 oktober. Waar het @House DJ-Team met hun succesvolle concept de kermis voor goed heeft veranderd, willen de oprichters van het team; Dj Seb (Sebas Ploeger) en Dj Will (Wilfred Kreuger) samen met Niels van den Berg, eigenaar van Café Thuis Bij nu een nieuw weekend concept pre senteren, waarbij ook nu weer de verschillende stijlen van de dance voorop staan, gecombineerd met een kwaliteits geluidsysteem en diverse lichteffecten. Tevens is het @House DJ-Team uitgebreid met Dj Leo, Dj JB, D-Jarno.B Lady J;-0. Op vrijdag 8 oktober staat Dj JB garant voor een avond hard- house en beukende techno. Dj JB, een talent uit het @house DJ-Team is met zijn opzwepende stijl vooral bekend in de undergroundseene van Heiloo, hij laat menig dans vloer op hol slaan en in zweet uit breken. Zaterdag 9 oktober staat in het teken van de beste techno. Dj Leo en Dj Will, ook wel de vete ranen onder de dj's genoemd in Heiloo, staan er bekend om er overal en altijd een feestje van te maken. Hun stijl is het beste te omschrijven als stijlloos met een enorme vibe en garant voor een avond vol van de beste, de nieuw ste en de vetste techno en in the mix! Het weekend zal worden afge sloten door Dj Seb, D-Jarno.B en Lady J;-0. Café Thuis Bij zal deze avond een echte thuissfeer creëren en speciaal op de dames gericht zijn. Alle leeftijden zijn welkom en natuurlijk mogen de mannen ook mee... D-Jarno.B bekend van onder andere de BukBuk zal samen met Lady J;-0 de jongste telg en zeker ook de mooiste van het House DJ-Team, de aftrap geven aan een avond gevuld met muziek uit de 80's ,90's maar zeker ook de muziek van de afgelopen jaren en het heden. Verzoekjes indienen mag. DJ Seb zal de avond swin gend afsluiten met de beste dance hits van het moment in een zwoele mix. Aanvang vrijdag 21.00 uur, zaterdag 22.00 uur, zondag 20.00 uur. HEILOO - Speciaal voor haar vaste klanten houdt winkel hof 't Loo een speciale koop avond op woensdag 6 oktober. 'VIP Night of Fashion, Beauty Weiness' wordt dé gelegen heid om te zien wat het najaar voor de modebewuste vrouw in petto heeft. Op vertoon van het entreebewijs bent u welkom van 19.00 tot maar liefst 23.00 uur. U kunt genieten van spectaculaire modeshows - om 19.30 uur en om 21.00 uur - met medewerking van de modezaken van Winkelhof 't Loo. Het geheel wordt ondersteund door de muziek van Lady Lago en ladyspeaker Diana Felix. Naast de shows vindt u in het winkelcentrum demon straties en presentaties op allerlei gebied. De massagebrigade komt met een speciale stoel en ter plaat se wordt deze effectieve manier om de bloedcirculatie te bevorderen getoond. De ondernemers in de sector food schenken ruimschoots aandacht aan de inwendige mens door middel van kook- en bakpre- sentaties en kleine proeverijen van gerechten en wijn. Uw entreebewijs bevat bonnen voor een heerlijke kop koffie of thee met wat lekkers er bij en een drankje. Live muziek wordt verzorgd door Jean Louis van Dam. HEILOO- Vijftien jaar lang stond cabaretier Diederik van Vleuten naast Erik van Muiswinkel op de planken. Nu staat hij er alleen voor. Met 'Daar werd wat groots verricht' treedt hij op donderdag 7 okto ber op in De Beun. Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar. De voorstelling is een try-out. Van Vleuten vertelt over de krank zinnige geschiedenissen van zijn voorouders, met name uit het koloniale verleden van zijn oom Jan in Nederlands Indië. In ruim anderhalf uur ontsluit hij een uniek familiearchief. Een kist vol dagboe ken, memoires en fotoalbums. Een schat aan tropenhelmen, opwaai ende avondjurken, schipbreuken, overspel en dubieuze oorlogen. Diederik blaast zijn voorvaderen nieuw leven in. Hij sleept ze mee naar de 21ste eeuw. En zo krijgt de toeschouwer een confronterend lesje maatschappijleer dat nog lang zal heugen. Een cabaretvoorstel ling anders dan men ze kent: veel mensen raken ontroerd, anderen vinden Diederik gewoon leuk. Met ragfijn pianospel en verzorgde taal. De Vrienden van De Beun hebben al heel veel kaarten verkocht. De laatste zijn verkrijgbaar via www. vriendenvandebeun.nl of 's mid dags aan de kassa van het theater. V. Diederik van Vleuten, te zien in De Beun. Aangeleverde foto HEILOO - Op uitnodiging van het Nivon Heiloo houdt de heer Bernard Dost, seismoloog bij de KNMI op vrijdagavond 8 oktober voor de geologiegroep een lezing over aardbevingen. Seismologie is de wetenschap van aardbevin gen. Denk eens aan de onnoemlijk menselijk leed veroorzakende aard beving in Haïti en de tsunami van 2004. Maar er zijn bijna dagelijks kleine en grote bevingen waarvan wij geen weet hebben omdat er geen mensen bij betrokken zijn. De aarde is constant in beweging. Zelfs in ons landje, bijvoorbeeld in Limburg maar ook door de gaswin ning in Noord-Holland, Groningen en Drenthe. Op deze avond zijn, gezien het interessante onderwerp, ook niet-leden van de geologie groep en andere belangstellenden welkom. De avond vindt plaats in cultureel centrum het Open Huis, 't Loo 22 te Heiloo, zaal 6, aanvang: 20.00 uur, kosten: Geo-leden: gra tis; Nivon-leden: 3,-; overigen: 4,-. Jongeren tot 18 jaar betalen 1,-. Voor informatie: Piet Postma tel. 072-5330721.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9