Ontdek de verleidelijkste bibliotheek Scandag botdichtheid Workshop spelling Groot Dictee 2010 Rossenbacker speelt Op Hoop van Zegen Ierse Muziek van Kilshannig in Liimnen Bijeenkomst Jonge Senioren voor Castricum in Geesterhage 'ilii.Jr REGIO 17 INGEZONDEN MEDEDELING Leden van de Historische Vereniging Oud-Akesloot krijgen korting 55+ers worden uitgedaagd zich in te schrijven Senioren kunnen een belangrijke rol spelen in de samenleving UITKIJKPOST REGIO - Osteoeheek organiseert op maandag 28 oktober een sean- dag botdichtheid bij Drogisterij Aker, Kerkweg 29A in Limmen. Veel Nederlanders hebben osteoporose zonder dat ze het weten. Volgens het RIVM (Rijks Instituut voor voorlichting en milieu) een op de drie vrouwen boven de 55. Het is dus verstandig u preventief te laten meten. In tien minu ten heeft u inzicht in uw fractuur(botbreuk)risico. De botsean wordt uitge voerd door een natuurgeneeskundige of andere erkende therapeut. De scan valt onder alternatieve geneeswijze (aanvullende verzekeringen). De thera peut is aangesloten bij de VBAG, waarbij de scan doorgaans wordt vergoed voor tachtig tot honderd procent zonder verwijsbrief. Voor meer informatie tiierover kunt u bellen naar tel. 053-4313473. Osteoeheek is een onafhan kelijke instelling die botmetingen verricht door heel Nederland. Raadpleeg svww.osteoeheek.nl voor meer informatie. Bij Drogisterij Aker tel.072- 5053138, kunt u zich aanmelden voor een botmeting. AKERSLOOT - De bibliotheek in Akersloot is na een herin richting van twee weken op 27 september weer open voor het publiek. De bibliotheek is opnieuw ingericht volgens een nieuw landelijk retailconcept dat zorgt voor een aantrekke lijke en uitdagende presentatie van materialen. De collectie is opgedeeld in een aantal belevingswerelden, die naad loos aansluit op uw wensen. De werelden in de bibliotheek zijn: Kids 0-8 jaar, Jeugd 8-12 jaar, Jong 12 Liefde Leven, Spannend en Actief, Literatuur Cultuur. Naast de bibliotheek is een nieuwe werk ruimte gemaakt voor de Historische Vereniging Oud-Akersloot (HVOA). Het onderkomen in het historische Gemaal 1879 was te klein gewor den. Er is ook een multifunctionele ruimte in het gebouw. Deze ruimte gaat onder andere door schilders vereniging HUIB gebruikt worden. Nieuw is het Historisch Informatie Punt (HIP) waarin de bibliotheek en de HVOA samenwerken. Voor de bezoekers van de Bibliotheek een informatieve plek waar van alles over de historie van Akersloot en omgeving is te vinden. In het HIP wordt u geïnformeerd over de lokale geschiedenis, wordt u gehol pen bij het raadplegen van bronnen en wordt u verrast door wisselende presentaties. Speciaal voor het openingsweek end is er een foto-expositie inge richt met als thema Buurtschappen van Akersloot, een must voor de liefhebbers. Op vrijdag 15 oktober wordt de vestiging in Akersloot van 19.00 tot 21.00 officieel heropend. Deze officiële opening is besloten en alleen voor genodigden. Op zater dag 16 en zondag 17 oktober hou den de bibliotheek, de Historische Vereniging Oud Akersloot en Schildervereniging HUIB Open Huis van 11.00 tot 17.00 uur. Tot en met 30 oktober krijgen nieuwe leden bij het afsluiten van een basisabon nement een korting van 10.-, bij een grootabonnement een korting van 15,- en bij een kleinabon- nement een korting van 5,-. Het aanbod geldt voor diegenen die de laatste zes maanden geen lid zijn geweest van de bibliotheek. Leden van de Historische Vereniging Oud- Akersloot krijgen op vertoon van lidmaatschap bovenstaande kor ting tot en met 31 december. Ook voor hen geldt dat zij dan de laat ste zes maanden geen lid mogen zijn geweest van de bibliotheek. Begin oktober wordt huis aan huis in Akersloot (inclusief de Woude/ Stierop) een Historische Krant ver spreid die tot stand is gekomen onder auspiciën van de Historische Vereniging Oud-Akersloot. Toneelvereniging Rossenbacker speelt de klassieker Op Hoop van Zegen. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op Hoop van Zegen is geen vrolijk verhaal, maar dat neemt niet weg dat dit bekende verhaal, gebaseerd op het toneelstuk van Herman Heijermans uit 1900, een bezoek zeker waard is. Het is het aangrijpende verhaal van Kniertje en haar gezin die even als de andere straatarme vissersfa- milies steeds weer getroffen worden door het verlies van een dierbare op zee. De zee geeft en de zee neemt en tot op zekere hoogte accepteren zij dit, want de vissersgemeenschap is afhankelijk van de zee. Kniertje heeft haar man en twee oudste zonen aan de zee verloren en nu staan haar jongste twee, Geert en Barend, op het punt uit te varen aan boord van het schip de Op Hoop van Zegen. Reder Bos ontkent dat het schip niet zeewaardig zou zijn. Barend gelooft hem niet en hij wil niet mee, maar hij wordt door zijn moeder gedwongen aan te monste ren. Veldwachters slepen Barend aan boord en de Op Hoop vaart uit. Dan breekt er een storm los... Op vrijdag 5 en zaterdag 6 november zult u een stukje Oudhollandse cul tuur zien in de voorstelling Op Hoop van Zegen door Herman Heijermans en gespeeld door Toneelvereniging Rossenbacker in Sport en Cultureel Centrum De Lelie te Akersloot. Regie en decor zijn in handen van Cees Slop. Aanvang 20.00 uur. Kaarten a 7,50 zijn te bestellen bij Dick Kruk, tel. 0251-313594, Bart van Vliet, tel. 0251-317457 of Els Tollenaar, tel. 0251-313893. Tevens te koop bij Veldt's Toko in Akersloot of aan de zaal. Zie ook www.rossenbacker.nl. LIMMEN - Zondag 31 okto ber speelt Kilshannig in de Protestantse Kerk te Limmen. Het concert begint om 15.00 uur. Kilshannig brengt akoestische muziek uit voornamelijk Ierland en Schotland waarbij u kunt rekenen op ingetogen ballades met prachti ge harmonieën, maar ook op spran kelende en opzwepende instrumen tale nummers. Kilshannig brengt al ruim twintig jaar traditionele Ierse muziek. De bezetting van Kilshannig bestaat uit een vijftal zeer toege wijde muzikanten die veelal meer dere instrumenten bespelen zoals viool altviool, (low)whistles, anglo- eoneertina, bodhran, contrabas, gitaar en bouzouki. Het geluid van Kilshannig wordt voorts gekenmerkt door de vaak driestemmige zang en de heldere tenor van de leadzanger. Kilshannig speelt vocaal en instru mentaal eigen arrangementen van bekende en onbekende nummers uit de Keltische muziektraditie. Op www.Kilshaimig.nl zijn enkele geluidsfragmenten te beluisteren. Entree 10,-. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 14.30 uur aan de kerk. Reserveren via tel. 072-5052235, e-mail: limmencultuur® hotmail.com en www.limmencultuur.nl. REGIO - Voor wie zich goed wil voorbereiden op het Groot Dictee 2010 kan zich vanaf nu inschrijven bij de Stichting Welzijn Castricum om mee te doen aan de workshops 'nieuwe spelling'. Op 23 november houden de bibli otheek Castricum en de SWC voor de vierde keer het Groot Dictee. Vanaf 19.00 uur gaat de deur open en staan in de bibliotheek Castricum vijftig schoolbanken klaar om alle deelnemers te ontvangen. Het Jac. P. Thijsse en het Bonhoeffer College zorgen voor een ploeg van samen dertig leerlingen. Twintig enthousiaste taalliefheb bers van rond de 55 jaar en ouder worden uitgedaagd uit om zich aan te melden voor deze spelling wedstrijd. Het gaat om de vraag: welke groep scoort straks het beste op het gebied van de nieuwe spel ling, de jongeren of de ouderen? Bovendien zijn er natuurlijk prijzen voor de individuele winnaars. Het dictee wordt dit jaar voorgelezen door de schrijfster Simone van der Vlugt bekend van onder andere de boeken De Reünie en Op klaarlichte dag. In de pauze leest zij voor uit eigen werk. Boekhandel Laan komt met een boekenstand met boeken van Simone van der Vugt. Net als vorig jaar schrijft Han Peusken, Neerlandicus uit Castricum, het dic tee. Als u wilt deelnemen, dan kunt u zich aanmelden bij de Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251- 656562. Er zijn geen kosten aan verbonden, de workshops vinden plaats op 2, 9 en 16 november in de bibliotheek tussen 14.00 en 16.00 Het dictee wordt dit jaar voorgelezen door de schrijfster Simone van der Vlugt. Aangeleverde foto REGIO - Wat kunnen jonge senioren en de gemeente Castricum (Akersloot, Bakkum, Castricum, Limmen en de Woude) voor elkaar beteke nen? Die vraag staat centraal op de bijeenkomst Jonge Senioren voor Castricum die donderdag 21 oktober gehouden wordt in Ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castricum. Alle inwoners, geboren in 1945, hebben een persoonlijke uitnodi ging ontvangen, maar ook andere belangstellenden zijn welkom. Sommige mensen verlaten het arbeidsproces eerder en anderen later, maar zo rond de leeftijd van 65 jaar zijn veel mensen niet meer aan het werk. Wat gebeurt er met de ervaring en de deskundigheid die al deze jonge senioren opgedaan hebben in hun leven? Hun levenser varing en kennis van zaken is voor de Castrieumse samenleving erg belangrijk. Senioren kunnen een belangrijke rol blijven spelen in de samenleving en hoeven niet aan de kant te staan. De gemeente kan profiteren van hun ervaring. Na een welkomstwoord van Ellen Morre, directeur van Stichting Welzijn Castricum, volgt een korte inleiding van wethouder Zonjee-Zonneveld en een presentatie over valkuilen en kansen in het vrijwilligerswerk. Vervolgens kunnen de deelne mers kiezen uit korte workshops waarin vrijwilligers vertellen over hun praktijkervaringen. Zo is er een workshop 'handen' voor praktisch ingestelde vrijwilligers, een work shop 'hart' voor sociaal betrokken vrijwilligers, een workshop 'hoofd' voor vrijwilligers die bestuurlijk, coördinerend of overdrachtelijk bezig willen zijn en een workshop 'Wel-vrij-zijn' voor mensen die wel wat willen doen, maar wel minder veel, minder vaak en minder vast. Tussen de bedrijven door kunnen de deelnemers zich oriënteren op een kleine informatiemarkt en wel licht oude bekenden tegenkomen. 'Jonge Senioren voor Castricum' is bedoeld voor mensen die willen rui ken aan mogelijkheden om maat schappelijk actief te zijn. De initia tiefnemers, gemeente Castricum en Stichting Welzijn Castricum bena drukken dat iedereen welkom is. Wie meer wil weten over het initia tief Jonge Senioren voor Castricum of zich aan wil melden kan terecht bij de Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-656562, info@welzijneas- tricum.nl. De middag begint om 14.00 uur. Aanmelden is gewenst, maar niet noodzakelijk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17