JUBILEUM KLEURENPRACHT HEILOO Vogelvereniging TENTOONSTELLING VAN 19/11 T/M 21/11 Kleurenpracht verzorgt regelmatig lezingen over: Wedstrijdsport Verzorging: Doelstelling van de vereniging: Toekomst t.a.v. de vogels: Toekomst voor de vereniging: Doel: Lezingen: Tentoonstelling: 27 OKTOBER 2010 UITKIJKPOST 40 jaar Kleurenpracht De jubileumtentoonstelling wordt gehouden in ons vereni gingsgebouw Kleurenpracht Heiloo e.o. U kunt ons vinden op het volgende adres: HET ZEVENHUIZEN 50 (naast de sporthal en de ho ekeyvereniging) Openingstijden: Vrijdag: 19-11-2010 20.00 tot 22.00 urn- Zaterdag: 20-11-2010 10.00 tot 18.00 urn- Zondag: 21-11-2010 10.00 tot 16.30 uur Vogelvereniging KLEURENPRACHT Heiloo en omstreken viert 40-jarig bestaan met een onderlinge vogelten toonstelling in ons eigen verenigings gebouw. Wat bezielt mensen om liefkozend te frummelen aan zo'n klein vogeltje en dagenlang bezig te zijn met broed- hokjes, veertjes en handjes voer? Dit is een liefhebberij die niet in een paar woorden of zinnen te vangen is. Maar het is er, anders zou de vogelvereniging Kleuren pracht Heiloo e.o. niet 40 jaar bestaan. Aan het ontstaan van de vereniging zijn geen grootse wapenfeiten of schokkende zaken vooraf gegaan. Ze wilden gewoon iets nieuws, de meeste mensen waren toen lid in Alkmaar. Men wilde de bijeenkomsten in de buurt heb ben. Het was dus niet alleen de plaats, maar ook het verlangen naar gezelligheid die de aanzet gaven tot de oprichting. In 1970 besloot men tot het oprichten van de vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo e.o. Gekoppeld hieraan ging men lezingen en lx per jaar een onderlinge tentoonstelling organiseren. Na vele omzwervingen hebben we nu een eigen clubgebouw in bezit, wat met behulp van vele vrijwilligers is omgetoverd tot een gebouw waar we met recht trots op kunnen zijn. Ook vandaag de dag hebben we leden uit de omliggende gemeentes. Kanaries - Tropen - Wildzang - Parkieten en - Papagaaien. Flora en Fauna uit diverse contingenten. Vlinders - Vleermuizen - Uilen - Insecten etc. Volièremilieu. De lezingen worden verzorgd in eigen beheer of door ingehuurde sprekers. Doel van de vereniging is het delen van kennis over het houden en verzorgen van vogels in de ruimste zin. Een maal per jaar wordt er een onderlinge tentoon stelling, onder toezicht van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers (NBvV) georganiseerd. Hoe worden en wat zijn de criteria waarop de vogels worden gekeurd? HoudingTtostuur/Kleurslagen/ Conditie. De keuring wordt verricht aan de hand van de door de NBvV opgestelde standaardeisen. De keuring wordt verricht door opgeleide bondskeurmeesters. De sport (uitdaging) is om het ideaalbeeld te benaderen. Kleurenpracht scoort gemiddeld tussen de 89 en 90 punten, hiermee zitten we in het bovensegment wat de verenigingen betreft. Ook internationaal gezien blazen we een aar dig vogeltje mee, met aansprekende resulta ten op de Europese- en wereldkampioenschappen. Veel van de gestelde eisen (richtlijnen) kun je met selectie bereiken. Dus eerst worden de vogels door ons uitgeselecteerd, op formaat, kleur, en verdere erfelijke eigenschappen. Maar de houding (hoe toon ik mij) doet het vogeltje zelf. De vogels worden TT gereed gemaakt. Dit houdt in: De vogels welke niet geheel schoon zijn worden met speciale shampoo gewassen. Overtollige keelstippen en ruipunten wor den verwijderd. Op de juiste houding in de TT kooi wordt geoefend. De vogels worden een aantal dagen voor de keuring opgekooid, waarna men zoveel mogelijk met de vogels bezig blijft. Dit om ze tijdens de TT zelf zo rustig mogelijk aan de keurmeester en het publiek te tonen. De kleur van de vogels is verder nog te beïnvloeden door het geven van speciale voeding en supplementen. Daarnaast hebben we ook leden die de vogels in een gezelschapvolière houden, en daar net zoveel plezier aan beleven. Ook zij voelen zich thuis in onze vereniging. Om vogels of dieren te kunnen hou- f den, laat staan er mee te kweken zul l je je op de hoogte moeten stellen van: In wat voor biotoop en land van herkomst komt het dier voor? Is het een koloniebroeder of verde digt hij zijn broedterritorium? Wat voor voedsel moeten wij ze ter beschikking stellen? Hoeveel ruimte hebben ze nodig? Moet de volière beplant zijn of alleen van klim/vliegstokken zijn voorzien? Hoe geven we bad- en/of drinkwater? Mag het buitenverblijf aan de bovenzijde open of gesloten zijn? Mogen de vogels on verwarmd, of moeten ze verwarmd zitten? In welk jaargetijde broeden de vogels? Wat zijn de kwetsbare punten van de vo gels, en hoe kunnen wij daar handelend in optreden? Het verzorgen van de diverse contactavon den, waarop wij het houden/verzorgen en kweken van vogels in al zijn diversiteiten voorop stellen. Anderen laten delen in onze kennis over het houden en kweken van vogels. Vogelsoorten welke met uitsterving worden bedreigd in het volièremilieu in stand te houden. Adviseren bij problemen welke zich kunnen voordoen: ras en sekse bepaling/volièremi- lieipverwarming/verliehting/kweekproble- matiek/ongediertebestrij ding Voor steeds meer vogels zoals Tropen Par kieten en Papegaaien zijn of worden export verboden ingesteld, omdat zij in hun leefge bied bedreigd worden. Dit houdt in, geen vers bloed voor onze vogels in het volièremilieu. Dus wat er op dit moment voorhanden is zal ons kweekbestand zijn, waar wij verantwoor delijk mee om dienen te gaan. Dit om de soort in gevangenschap en daar mee onze hobby veilig te stellen. Internatio naal wordt er steeds meer actie ondernomen om de bedreigde soorten te beschermen en middels fokprogramma's te laten herintrodu ceren in de vrije natuur. Denk hierbij aan het wereldberoemde Loroparc op Tenerife. Als u tijdens uw bezoek aan onze show vragen heeft, schroom niet; wij zullen ze proberen te beant woorden. Vragen over: Parkieten: J. Bottel. 06-53540062 Tropen: W Wijkertel. 072-5065231 Kanaries E. Boersma. tel. 072-5053609 Een woord van dank gaat uit naar onze adverteerders, die ons jarenlang ondersteund hebben. Hopende u op onze jubileum tentoonstelling te mogen be groeten, namens het bestuur. A. Ruiter Door het uitdragen van onze ken nis hobby aan anderen, hopen wij genoeg leden te kunnen krij gen en behouden om als vereni ging bestaansrecht te behouden. Kennis delen en uitdragen naar buiten toe. 8x per jaar diverse onderwerpen en sprekers lx per jaar Samenstelling bestuur 2010 Voorzitter: W Wijkertel. 072-5065231 Penningmeester - Secretaris N. Meijertel. 072-5335592 Bestuursleden: J. A. Kleeftel: 06-10068167 A. Ruitertel: 072-5052372 C.A. Koppes tel: 072-5335800 Zaalverhuur: C.A. Koppes tel: 072-5335800 Public relation: J. Bottel: 06-53540062 A. Ruitertel: 072-5052372 Lid worden? Opgave bij onze secretaris: Dhr. N. Meijer. 072-5335592 Seniorlidmaatschap: 30,00 per jaar inclusief maandelijks tijdschrift uitgegeven door de Nederlandse Bond van Vogellief hebbers. Jeugdlidmaatschap: 15,00 per jaar inclusief maandelijks tijdschrift uitgegeven door de Nederlandse Bond van Vogellief hebbers.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 24