Geweldige seizoensstart van Flashing Heiloo UI 6 Zevenklapper van tweede team Oppositie 'Rooide' wint Akersloter Golfkampioenschappen SPORT 27 A-pupil van Trias loopt Amsterdam Marathon Dojo 't Loo scoort goed op Open Alkmaarse Seniorenschaak en Bobby Fischer KORTOM Funakoshi wint Wedstrijd baarsvissen Tenniskampioenen bij t Vennewater Terriërs meisjes D2 wint op internationaal niveau UITKIJKPOST 27 OKTOBER 2010 HEILOO - Op zondag 19 oktober deed Stan Huiting, jongens A-pupil van atletiekvereniging Trias mee aan de Amsterdam Marathon. Ondanks de zenuwen presteerde hij goed op de 1 kilo meter kids run. Hij eindigde bij de finish in het Olympisch sta dion op een mooie vijfde plaats met 4.03 minuten. Behalve de mooie tijd en medaille, was het voor de nog jonge Stan een super ervaring om hieraan mee te kunnen doen! Aangeleverde foto BASKETBAL HEILOO - Het succes dat deze basketballers twee jaar geleden had, door winterkampioen te worden, lijkt geen eenmalige opleving te zijn. Een team, dat sindsdien aange vuld is met een aantal nieuwe jon gens, is echt een team geworden. Een groot team met tien spelers en een geweldige conditie. Die conditie is niet zo maar komen aanwaaien. In het begin van dit seizoen is er een keer in de week extra aan de conditie getraind in het bos. Dit is dan ook gelijk terug te zien in alle wedstrijden die nu gespeeld zijn. Het einde van elke wedstrijd was erg overtuigend. Het team heeft nu vijf wedstrijden gespeeld en heeft tot nu toe alles gewonnen. Met erg overtuigende cijfers en is dan ook koploper in de poule. Het is erg goed te zien dat deze groep per training en per wedstrijd groeit. Met als hoogtepunt tot nu toe de monsterscore afgelo pen weekend in Nieuwkoop (Zuid- Holland). Daar werd gewonnen met maar liefst 5-143. Een geweldige prestatie. Andere uitslagen waren onder andere 30-86 in en tegen BV Lisse en 82 - 33 thuis tegen het stug spelende BV Spaarndam. Het team kenmerkt zich door snel spel en veel fanatisme in de verde diging. Dat heeft veel tegenstan ders in de problemen gebracht. In januari worden de poules opnieuw gerangschikt en zal dit team tegen erg sterke tegenstanders spelen. Dat is maar goed ook, want zij snak ken naar een echte test. Mocht u dit team willen volgen, op de website van Flashing Heiloo zijn wedstrijdverslagen te vinden na elke wedstrijd. SCHAKEN HEILOO - Het tweede team van schaakvereniging Oppositie heeft zijn eerste externe wed strijd overtuigend met 7-1 gewonnen van Caïssa 5 uit Hoorn. De overwinning in deze uitwed strijd kwam moeizamer tot stand dan de uitslag doet vermoeden. Bij een stand van 4-1 en nog drie partijen te gaan leek er nog van alles mogelijk, maar uiteindelijk kantelde alles, ver in de uitvlugger- tijd, de Heiloose kant op. Paul Vonk en Piet Manni speelden snelle remi ses aan de eerste twee borden. Daarna volgde al snel een flitsen de overwinning van Richard Sauer door middel van een mooi stukoffer. Bob Bosnia en Fred Smith voegden daar vervolgens nog twee punten aan toe. Het was al tegen elven toen Matthijs Mtihren de overwinning definitief wist veilig te stellen. De tegenstanders van André van der HEILOO - In de Hoorse Vaart in Alkmaar wordt jaarlijks een groot internationaal judotoernooi gehou den. Dit keer namen ruim zeshon derd judoka's uit negen landen deel. Met meerdere prijswinnaars heeft de Heiloose judovereniging Dojo 't Loo weer haar visitekaartje afgegeven. Ongeslagen kampioen in de klasse tot 57 kilogram werd Jasmijn Lesterhuis. In de klasse tot 38 kilogram gingen clubge noten Jim Baltus en Bruno van Beek lang gelijk op. De onderlinge confrontatie werd door Jim nipt gewonnen, waardoor hij het zilver meenam en voor Bruno het brons liet. Thijs Lesterhuis knokte zich in de klasse tot 66 kilogram knap door de kruisfinales en werd met vijf winst- en twee verliespartijen uiteindelijk derde. Aan het eind van een lange judodag kwamen Gaby de By (-52 kilo) en Romy van Diest (-38 kilo) in actie. Gaby liet zich in haar eerste partij verrassen, maar herstelde prima en kwam tot een tweede plaats. In een kleine poule kwam tot slot Romy ook tot een zilveren plak. HEILOO - Op de laatste donderdag van de maand spelen de senioren niet volgens hun reguliere program ma, maar houden zij zich bezig met schaakpartijen naar een idee van Bobby Fischer. Dit houdt in dat wel gespeeld wordt volgens de officiële regels van het schaakspel, maar dat de opstel ling van de stukken een andere is dan men bij het normale schaak spel gewend is. Weliswaar staan alle pionnen op hun gebruikelijke plaats, de opstelling van de stukken achter de pionnen is echter bijna volstrekt willekeurig. Omdat er 786 mogelijkheden zijn noemt men dit ook wel 960-sehaak. Een leuke bijkomstigheid bij zo'n opstelling is het feit dat een speler met theoretische voorsprong bij deze gang van zaken daar niets meer aan heeft. Wilt u kennismaken met deze vorm van schaken, neem dan contact op met Peter Folkertsma, tel. 072- 5335821. Of kom langs in Het Trefpunt aan het Abraham du Bois- hof te Heiloo, tussen 13.00 uur en 13.30 uur dan kunt u diezelfde mid dag nog meespelen. Ark en Jan Jonkheer wisten ech ter van geen wijken en schaakten door totdat ook zij niets anders meer konden doen dan hun koning omleggen. Conclusie: de eerste stap naar promotie is gezet; 16 novem ber is Opening '64 uit Sint Paneras de volgende tegenstander. In de interne competitie ver loor koploper Cor van Etten van regerend kampioen Simon Smit en belandde daardoor op de derde plaats. Herman Limmen maakte een vrije val op de ranglijst na verlies tegen Albert Bouma. Peter Folkertsma en Herman Maas konden hun eerste overwin ning van het seizoen noteren en Indriaas Booij behaalde zijn twee de achtereenvolgende zege door Mohammed Hotaki mat te zetten. Joop Kerst bouwde een valletje in in zijn stelling, waar Folkert Smoor pardoes in tuimelde. Timardi Verhoeff leek lange tijd minder te staan tegen Gerard Heeringa, maar trok uiteindelijk wel aan het langste eind. GOLF AKERSLOOT - Het is nog nooit voorgekomen dat een debu tant in zijn eerste aanwezig heid meteen de Akerslootsche Golfkampioenen won. Dit jaar kwam Wijnand Krom als een komeet uit de startblok ken en won volkomen terecht de tiende Akerslootsche met 41 stable- fordpunten. Dat hij tevens de prijs voor de Longest Drive in ontvangst mocht nemen was extra slagroom op de spreekwoordelijke taart, maar leverde hem vooral de naam Rookie off the year op. Naast de bloemen, een etensbon en de overwinnigs- polo was vooral de Akercup zijn HEILOO - De Heilooër karateka's van Funakoshi hebben bij de Open Apeldoornse kampioen schappen uitstekend gepresteerd. Temidden van deelnemers uit Nederland, Duitsland en België was er een eerste plaats voor Orsine de Boer. Zilver ging naar Daniël de Zeeuw. AKERSLOOT - Het kampioen schap Baarsvissen 'Rond de meren', voorheen het open Nederlands kampioenschap, staat ook open voor korpsen (drie per sonen). Op zaterdag 6 november wordt verzameld bij 't Pontje te Akersloot vanaf 12.00 uur. Opgave voor 3 november, via tel. 0251-313510 tussen 17.00 en 19.00 uur. De wedstrijd telt mee voor plaatsing in het Nederlands kampioenschap top competitie baarsvissen. Inschrijfgeld 6,-, voor korpsen 5,-. Uitreiking nummers om 12.30 uur, viswa ter: driemaal stek Oosterbos te Heiloo, tweemaal stek 't Stet te Limmen. Denk aan een leefem- rner! welverdiende prijs. Vooraf zou het weer roet in het eten hebben kun nen gooien, wisselvallige bericht geving deed het ergste vermoeden. De Akerslootsche staat bekend om meestal gespeeld te worden in rede lijk najaarsweer, ook dit jaar was dat geen uitzondering. De eerste flight speelde één hole met wat regen waar al snel moesten de jassen uit en werd het uitstekend najaars weer met een heerlijk zonnetje. Als gevolg hiervan waren de scores hoog te noemen, de prijzen werden als volgt verdeeld: 1. Wijnand Krom 41 punten, 2. Frank Willenborg 39 punten, 3. Paul Kerssens 39 punten, 4. Jos Wijte 37 punten, 5. Simon Kaandorp 37 punten. HEILOO - Zondag 24 oktober heeft meisjes 8D2 haar eerste 'internationale' wedstrijd gespeeld tegen de Britse Chigwell School uit Londen. De Chigwell School was met twee teams naar Heiloo gekomen om in een vriendschappelijke wedstrijd de krachten te meten met de meiden van 8D1 en 8D2. In een super spannende wedstrijd heeft D2 hun wedstrijd gewonnen met 4-3. Een prima prestatie aangezien de meeste Engelse dames twee of drie jaar ouder waren. Dl had het moeilijker en verloor helaas met 0-4. (vlnr) Carlijn, Sam, Nikki, Marijke, Sabine, Isabel, Sidney, Sanne en Maaike. Foto: Erik Gevaert fotografie HEILOO - De najaarscompetitie zit er weer op voor de tennis lief hebbers. Er zijn zes zondagen gestreden door het Gemengd team tot en met 12 jaar, bestaande uit Fleur Brouwer, Demi Romein, Ralf van Deventer en Tom Dekker. Elke zondagochtend stond het team klaar om te strijden tegen Anna Paulowna, Groet en Uitgeest. De eerste competitiedag begon al heel goed, het team heeft de eerste dag alle wedstrijden gewonnen, welles waar in de regen, maar het weer hield zich de rest van de zondagen rede lijk goed. Elke week werd er gedubbeld en ge-enkeld. Tevens was er op alle zondagen 1 gemengd dubbel. Na de zes zondagen zijn Fleur, Demi, Ralf en Tom kampioen geworden met een vrij grote voorsprong op de nummer twee. (vlnr) Fleur Bouwer, Demi Romein, Tom Dekker, Ralf van Deventer. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 27