Fysio Heiloo Zonnekindpoppen maken bij Nivon Your Song Projects presenteert benefietconcert 'Heiloo doe(l)t goed' H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Opkikkertje van Keer op Keer Geslaagd Diabetesfonds collecteert UITKIJKPOST 3 NOVEMBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. verschillende goede doelen steunt. Toegangskaarten voor het bene fietconcert op 7 november zijn a 10,- verkrijgbaar bij De Schrijverij, via 072 - 5117432 of voor aanvang in de kapel. Meer informatie: www. yoursongprojects.nl. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. Elke maand wordt een door Keer op Keer gekozen vereniging of stichting verblijd met een opkik ker van 300,-. De opkikker van de maand oktober ging naar Sportinstuif 55 De sport- instuif 55+ maakt gebruik van Sportcentrum Het Vennewater voor het recreatief bewegen van ouderen met onder andere vol leybal, badmintonnen en tafelten nis. De opkikker van de maand november gaat naar Heilooër Harmonie-orkest Caecilia in Heiloo. U kunt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donder dag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Aan de Universiteit van Amsterdam heeft onze oud-plaats- genoot Rudi Tervoort met goed gevolg het Masterexamen Sociale Geografie afgelegd. Rudi is oud leerling van de Willibrordsehool en van het Jac. P. Thijsse College in Castrieum. HEILOO - Ongeveer 1 miljoen Nederlanders hebben diabetes, suikerziekte. Iedereen kan het krijgen, en iedere dag komen er in ons land tweehonderd mensen met diabetes bij. Het Diabetes Fonds houdt elk jaar een collecte. Het opgehaalde geld gaat naar onderzoek om diabetes beter te behandelen of te voorkomen. Geef daarom gul aan de col lectant die van 1 tot en met 6 november bij u langs komt. Tekst en foto: Carolien Breed Slimpad 16a, 1851 LB Heiloo, tel 072-5339355, www.fysioheiloo.nl, fysio.heiloo@hetnet.nl. HEILOO - Fysiotherapiepraktijk Fysio Heiloo bestaat sinds 1991 en werd in 2004 een maatschap tussen Bart Moleman en Rinus Sehefferlie. Naast beide fysiotherapeuten zijn er nog vijf fysiotherapeuten werkzaam en tezamen vormen zij, ieder met hun eigen speeialisatie(s), een efficiënt en goed samenwerkend team bij wie de cliënt altijd centraal staat. De praktijk beschikt over een oefenzaal, waarin gewerkt wordt conform het Evidence Based Practice systeem, en vier goed geoutilleerde behandel ruimten. Fysio Heiloo is tevens vier avonden en op zaterdag geopend. Moleman en Sehefferlie verrichten, naast sportfysiotherapie, ook manuele therapie. Moleman rondde dit jaar de professional masteroplei- ding manuele therapie af, die gebaseerd is op wetenschappelijk onder zoek. Sehefferlie is tevens gespecialiseerd in echografie, een methode om bij een scheuring van weke delen in onder andere schouder, knie, pols en heup snel een goede diagnose te stellen. Moleman zal in mei volgend jaar de studie echografie afronden. Fysio Heiloo is vooralsnog de enige praktijk in Heiloo waar het maken van een echo mogelijk is. Sehefferlie: „Het is voor de prognose en de revalidatie bepalend of spie ren of banden verrekt of gescheurd zijn. Door een echo wordt de aard van een blessure direct duidelijk, zodat in een vroeg stadium de behan deling goed kan worden ingeschaald. Bovendien kunnen we aan de hand van een echo goed controleren hoe het met de belastbaarheid gesteld is en daardoor gericht aan de slag gaan. Het is, door een betere inschat ting, prettig om te weten hoelang de revalidatie duurt; zowel voor sport beoefenaars als voor het werk." Sandra Jonekbloedt heeft manuele lymfedrainage als specialisatie. Bij lymfedrainage wordt de lymfeafvoer gestimuleerd, welke als gevolg van een breuk, operatie of een behandeling tegen kanker verstoord kan zijn. Bovendien is zij geregistreerd McKenzie therapeut en behandelt mensen met klachten aan de wervelkolom. Yvonne Wierts volgt de masterop- leiding voor chronische ziekten, waaronder orthopedische- en reumati sche aandoeningen. Tamara Wokke en Anneriet Zwart zijn beiden thuis in sportrevalidatie en geven sportbegeleiding bij clubs. Bij sportreva- lidatie wordt vaak het zogeheten 'easy taping' toegepast, een speciale tapetechniek die het revalidatieproces na een blessure ten goede komt. Diana van Vliet behandelt als bekkenfysiotherapeut allerlei stoornissen in het gebied van de buik, bekken en lage rug, die bijvoorbeeld kunnen leiden tot incontinentie, een verstoorde stoelgang, bekkenbodemklaeh- ten of bekkeninstabiliteit. De fysiotherapeuten van Fysio Heiloo werken aan de hand van wetenschappelijke protocollen. Dankzij de veelzijdige aanwezigheid van gespecialiseerde kennis bij Fysio Heiloo is onder linge kennisuitwisseling mogelijk, wat de behandeling ten goede komt. Moleman: „Wij werken met meetinstrumenten, vragenlijsten en pijnseo- res om zo een objectief beeld te verkrijgen en stemmen de behandel methode hierop af. Alle testmomenten, ook die van de prestaties op de oefentoestellen, worden tijdens iedere behandeling digitaal vastgelegd. Zodoende wordt het revalidatieproces inzichtelijk voor zowel behan delaar als patiënt. Hierdoor kunnen we efficiënt werken en effectief inspringen op de individuele hulpvraag." HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt op maandagavond weer een nieuwe basiscursus Zonnekindpoppen aan. Deze cursus onder leiding docente Trudy Bolleman bestaat uit tien veertiendaagse lessen op maan dagavond (20.00 tot 22.00 uur). U maakt vier poppen van natuur lijke materialen, te weten wiege- kind, peuter, kleuter en school kind. Van lappenpopje tot aan een ledematenpop. Voor alle materia len wordt gezorgd, zodat u direct aan de slag kunt gaan. Nivonleden krijgen reductie. Voor informatie of opgave kunt u bellen met: Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Ria van der Laan tel. 072-5333217 of op www.nivonheiloo.punt.nl. De cursus vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo (boven winkelcentrum 't Loo). Zonnekindpoppen zoals deze kunt u maken bij het Nivon, onder leiding van Trudy Bolleman. Aangeleverde foto EGMOND/HEILOO - Op zondag 7 november wordt naar aanlei ding van het 35-jarig jubileum van Teresa Takken als zuster bij de orde Sisters For Christian Community een benefietconcert gegeven in de kapel van de GGZ. Aanvang: 15.00 uur. Teresa treedt samen op met The 3 Generations, een groep in leeftijd variërende, talentvolle muzikanten die meerdere concerten elders heeft gegeven en cd's heeft uitgebracht ten bate van de strijd tegen men senhandel. De opbrengst van het benefietconcert op 7 november gaat naar een aantal regionaal gesteun de doelen; Stichting Veldwerk, Platform Heiloo Wereldwijd, Karibu-Tanzania, Resource Link Foundation Netherlands, Stichting Filosofie en Meditatie en Stichting Your Song Projects. Afgevaardigden van deze stichtingen zijn aanwezig om na afloop uitleg te geven over hun doelstellingen. Teresa Takken, geboren in Nederland en opge groeid in San Francisco, verge zelde als klein meisje haar moeder vaak op haar missietochten in de sloppenwijken van East Oakland. Op driejarige leeftijd ervoer ze de helende uitwerking die muziek heeft op mensen. Haar jeugd heeft haar gevormd tot een inspirerende en gedreven vrouw, die met muziek en dans graag mensen met elkaar wil verbinden. Zij trad op 22-jari- ge leeftijd toe tot de Sisters For Christian Community.,Doe waar je goed in bent, daar ligt je kracht", aldus Teresa (57 jaar en hoogleraar Theologie en Medische Ethiek). Tijdens haar studietijd in Rome las zij een artikel in Time Magazine over de Sister For Christian Community, waarin zij zichzelf met een herkende. Zij voelde grote ver bondenheid met het gedachtegoed van de in 1970 opgerichte orde van grondlegster Lillana Kopp. De orde gaat uit van het idee dat, wanneer je iemand vanuit zijn kracht laat werken, iedereen hiermee gebaat is. „De collegiale consensus bij de Sisters spreekt mij enorm aan. Hiërarchie ontbreekt. Er wordt altijd geluisterd naar die ene afwij kende stem. Wij voorzien in ons eigen levensonderhoud en stel len onze bezittingen beschikbaar voor iedereen die het nodig heeft." Teresa heeft regelmatig haar huis opengesteld voor dakloze vluchte lingen uit de hele wereld. Verder maakt ze zich sterk om onrecht, zoals mensenhandel, te bestrijden. Haar motto om zich door moei lijke tijden te slaan is: „De liefde wint!" In het dagelijks leven werkt ze als geestelijk verzorgster bij De Zorgcirkel, locatie Westerhout. Op muzikaal gebied lag een doorbraak in de commerciële muziekwereld voor het grijpen. Toch heeft ze besloten om haar talenten anders te benutten. Zij heeft bijvoorbeeld in gevangenissen, met behulp van muziek, gewerkt met zware misda digers, waardoor hun menselijke kant weer boven kwam. Ook is zij de grondlegster van Stichting Your Song Projects, een ANBI stichting (Algemeen Nut Beogende Instelling, waaraan giften belastingtechnisch aftrekbaar zijn) die met opge brachte gelden uit de cd-verkoop Teresa Takken is de grondlegster van Stichting Your Song Projects, die met opgebrachte gelden uit de cd-verkoop verschil lende goede doelen steunt. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5