Heiloocontact Meer kans op inbraak tijdens donkere dagen Meer informatie? Bel! 20 november intocht Sinterklaas Verleende collectevergunning nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Sport en recreatie Bouwen en wonen io NOVEMBER 2010 UITKIJKPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur In Heiloo en de buurgemeenten wordt regelmatig ingebroken. In de maand oktober is er een forse toename van het aantal woninginbraken geweest. De inbraken worden vanuit alle wij ken in Heiloo, Bergen en Castricum gemeld. In Heiloo zijn de meeste inbraken of inbraakpogingen in de namiddag of in de avonduren. In dit artikel leest u wat de politie en de gemeente doen en welke maatregelen u zelf kunt nemen om de kans op woninginbraak te verminderen. De dagen worden korter. Inbrekers voelen zich veiliger in het donker, want ze kunnen ongezien een woning in de gaten houden en benaderen. Vaak nodigt het weer niet uit om naar buiten te gaan en dus er zijn minder mensen op straat. Daardoor lopen inbrekers niet zo snel in de gaten. Vooral oudere woningen met matig hang- en sluitwerk zijn een mak kelijk doelwit. De buit bij woninginbraken bestaat vaak uit TV-, en stereo-apparatuur, fotocamera's, mobiele telefoons, lap tops, sieraden en contant geld. Wat kunt u zelf doen? U kunt zelf maatregelen nemen om diefstal te voorkomen, zoals uw huis goed afsluiten en waardevolle spullen uit het zicht te houden en veilig opbergen. Geef uw buren een sein tje als u een paar dagen of langere tijd afwezig bent. Zorg ervoor dat op een aantal plekken in uw woning een lamp aanflitst als het donker wordt. Berg ladders en andere klimat- tributen op. Voldoende buitenverlichting en ook een alarm kunnen een afschrikwekkend werken. De aanschaf daarvan is vaak niet zo kostbaar als gedacht. Kijk voor meer tips op het keurmerk veilig wonen: www.politiekeurmerk.nl Wat doet de gemeente? In het weekeinde fietsen tijdens de avonden en nachten toe zichthouders door de wijken in Heiloo en langs risicolocaties. Ze hebben nauw contact met de politie en waarschuwen als ze een verdachte situatie zien. In de komende periode besteedt de gemeente samen met de gemeenten Bergen en Castricum aandacht aan preventieve maatregelen tegen woninginbraken. Wat doet de politie? De politie roept buurtbewoners op om oplettend te zijn en met tips de politie te bellen via 0900-8844. Wanneer u iets ver dachts ziet, kunt u ook bellen met het alarmnummer 112. De politie houdt bij surveillances rekening met inbraakgevoelige wijken en signaleert ook trends. Die worden tijdens briefings gedeeld met de agenten. Gepleegde inbraken krijgen extra aandacht. Na iedere inbraak in een huis doet de forensische recherche een sporenonderzoek. En er vindt ook altijd een buurtonderzoek plaats. Afhankelijk van wat er gevonden wordt (getuigen, gesignaleerde kentekens, sporen en der gelijke), wordt besloten of er een rechercheonderzoek wordt opgestart. Voor de preventie werkt de politie steeds vaker samen met gemeenten. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P. van der Last, veiligheidscoördinator, telefoonnummer 072 535 68 21. De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Bouwplan met ontheffing Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om ontheffing te verlenen van de geldende bestemmingsplan voorschriften met toepassing van artikel 3.6 van de Wet op de ruimtelijke ordening en een bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning (dakopbouw) op het adres De Laghe Weijdt 40. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf don derdag 11 november gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan ontheffing te verlenen van de ter plaatse geldende bestemming splanvoorschriften gemotiveerd een zienswijze naar voren brengen, bij voorkeur schriftelijk, en te richten aan het college van burgemeester en weth ouders van Heiloo, afdeling VROM, Postbus 11850 AA Heiloo. Ontvangen aanvragen om omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvraag om een omgevingsvergunning is ontvangen: Havercamplaan 23, zaaknr. 10 13495 bouwen berging ontvangstdatum: 25 oktober 2010 Verleende omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende omgevingvergunningen verleend. De Ribben 5, zaaknr. 10 12601 verbreden uitrit verzending: 5 november 2010 Stationsweg 78, zaaknr. 10 12899 gedeeltelijk veranderen van een win kelgebouw (portiek) verzending: 5 november 2010 Tegen een omgevingsvergunning die verleend is met de reguliere procedure bestaat de mogelijkheid om bezwaar aan te tekenen. Bezwaar Als u het niet eens bent met een besluit waartegen bezwaar kan worden aan getekend, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 11850 AA Heiloo. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het plan. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouw- en sloopvergunnin gen verleend: De Droogmakerij 77, reg.nr. 2010/0207 bouwen bedrijfsgebouw (kavel 18 en 19) verzending: 5 november 2010 Kerkelaan 35, reg.nr. 2010/0233 slopen woning verzending: 5 november 2010 Bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De datum van ver zending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Als er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, ook om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Als u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u grif fierecht verschuldigd. Zwembad Het Baafje De Omloop 11, 1852 RJ Heiloo informatie zwembad, mevrouw A. of e-mail www.heiloo.nl/zwembad 072 533 39 09 Busso-Besseling 072 535 66 82 zwembad@heiloo.nl Sportcentrum Het Vennewater Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo inlichtingen verhuur sporthal 072 533 31 52 b.g.g. de heer G.J. Wolven 06-1240 44 38 of e-mail sporthal@heiloo.nl Gymzalen inlichtingen verhuur, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail gymzalen@heiloo.nl Meer informatie Voor meer informatie en de route kunt u kijken op www.heiloo.nl Burgemeester en wethouders hebben vergunning verleend voor het hou den van een collecte door de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind in de periode van 14 tot en met 20 november. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 14