Limmen zal weer bloeien Sint Nicolaas komt per boot met brandkast naar Limmen! Sint Nicolaas stoomt op naar Akersloot Limmen Ludiek zoekt vrijwilligers voor het planten van 15.000 narcissenbollen NIEUWS UIT DE REGIO De Sint heeft een speciale brandkast laten bouwen voorhet boek' Rijksweg wordt tijdens de Bloemendagen één grote, gele bloemenzee Basisschool Sint Maarten spaart voor Kinderen Kankervrij regio 20 Sint Nicolaas heeft dit jaar een brandkast mee op zijn boot, waarin hij 'het grote boek' bewaart. De brandkast is enorm zwaar en hoe deze mee moet naar de wal is nog een raadsel. Het belooft een waar spektakel te worden komende zondag in Limmen... Archieffoto LIMMEN - Hij komt, die goede Sint met vele Pieten op zon dag 14 november naar Limmen. Vanaf 14.00 uur zullen de Pieten in de haven van Limmen aanko men en de kinderen vermaken met spektakel en muziek. Hier zal Peter Dekker samen met de burgemeester mevrouw Emmens- Knol de Sint binnenhalen en toe spreken. De route zal zijn vanaf het Stet, Achterweg, Dampegheestlaan, Dusseldorperweg, Enterij, Middenweg (noordelijke rich ting), Nachtorchis, Rietorchis, Zonnedauw, Dusseldorperweg. Het is extra feestelijk als de men sen langs deze route de vlag uit hangen ter ere van de Sint. In het park de Enterij vindt een leuk kin derspektakel plaats. Na zijn rondrit zal de Sint met zijn Pieten om circa 15.40 uur bij de kerk aankomen en de kerk gaat om precies 15.30 uur open. De ouders worden vriende- AKERSLOOT - Een dag na de landelijke aankomst van Sint Nicolaas zal hij een bezoek brengen aan Akersloot. Zondag 14 november zal Sint Nicolaas samen met zijn Pieten om ongeveer 12.00 uur jachthaven A.R.Z.V. binnenvaren. De Ondernemers Vereniging Akersloot (OVA) prijst zich weer gelukkig met de komst van de Sint. Het jaarlijks terugkerende evene ment is het paradepaardje van de OVA. Na aankomst in de haven van de ARZV. Waar de Braziliaanse percussiegroep Bateria Unidos d'Alemaria dit jaar voor het eerst de sint zal verwelkomen, met hun opswepende samba muziek zal lijk verzocht in de zijbeuken plaats te nemen, zodat alleen kinderen gaan zitten in de banken van het 'Kinderland'. In de kerk zal dit jaar de sinterklaasmuziek en het meezin gen centraal staan. Een echte 'live pepernoten band' gaat de muziek verzorgen en laat de Pieten swin gen. Rond 16.15 uur besluiten Sinterklaas en de Pieten hun bezoek. De intocht wordt mede mogelijk gemaakt door een financiële bij drage van de Limmen Ondernemers Vereniging, Kerkeveiling en de Ontwikkelings Groep Limmen. Wilt u de intocht steunen, dan kunt u een warm welkom zeker lukken. Na de binnenkomst aan de haven zal Sint Nicolaas een korte rij toer houden door Akersloot in een open koets. Hierna begeeft hij zich naar de Rooms Katholieke kerk van Akersloot. In de kerk wordt de toegestroomde menigte alvast ver maakt door de speciaal samenge stelde sinterklaasband, en het kin derkoor de meerzangertjes. Na een kwartier zal Sint Nicolaas zijn intrede maken in de kerk, waar hij de toegestroomde kin deren en hun ouders zal toespre ken. Burgemeester Emmens- Knol van Castrieum en pastor Henk Hudepohl zullen ook de sint in Akersloot komen begroeten. Alle kinderen die een tekening of ander een vrijwillige bijdrage doen ach ter in de kerk. Voor informatie, tel. 072-5053686. Dit jaar is er wel iets speciaals. Omdat Sinterlaas per boot in Limmen aankomt, wil hij zijn sinterklaasboek extra vei lig opbergen. Daarom heeft hij een speciale brandkast laten bouwen om 'het grote boek' veilig mee te nemen, want hier mag natuurlijk niets mee gebeuren. De brandkast past precies op zijn aangepaste Limmer-stoomboot maar de boot zal hierdoor waar schijnlijk wel wat dieper in het water liggen. Hoe de brandkast mee moet naar de wal is nog een raadsel. De kluis is enorm zwaar en het belooft nog een spektakel te wor den hoe deze aan land te krijgen! Bovendien is de sleutel-Piet druk bezig met het maken van sleutels, want het schijnt dat het slot op de kluis nog niet gesmeerd loopt. De ontknoping vindt plaats in de Corneliuskerk. werkstukje voor de Sint gemaakt hebben, kunnen deze aan de Pieten overhandigen tijdens de intocht. Voorzie deze wel van je naam en adres, want misschien win je wel een prijs voor de mooiste tekening. De voorbereidingen voor de intocht zijn al weer weken in volle gang en naast heel veel vrije tijd die het kost om de sint binnen te halen, kost dit ook heel veel geld. Gelukkig zijn er veel bedrijven geweest om de OVA te ondersteu nen met de financiële kant van de intocht. „Wij zijn deze 'subsponsors' zeer dankbaar. Zonder hen zal de sint Akersloot niet elk jaar kunnen aandoen", aldus Rob Dekker, één van organisatoren van de Intocht van Akersloot. LIMMEN - De Limmer Rijksweg gaat één gele bloemenzee worden tijdens de 59ste Bloemendagen van Limmen in 2011. Dit bloemrijke initiatief komt van stichting Limmen Ludiek en is tot stand gekomen in samenwerking met GP Groot, NTI NLP, gemeente Castrieum en de Hobaho uit Lisse. „Hiermee willen we een posi tief signaal afgeven richting heel Limmen en het bestuur van de stichting Bloemendagen", zegt Kees de Jong, de nieuwe voorzitter van Limmen Ludiek. Na afloop van de brainstorm- en informatieavond van de stichting Bloemendagen vorige maand, is het bestuur van Limmen Ludiek op het ludieke bloemenidee geko men. Binnen een week waren alle partijen op de hoogte en was ieder een direct superenthousiast. De spontane sponsors en natuurlijk ook stichting Bloemendagen zelf omarmen dit initiatief van Limmen Ludiek. „Want zeg nu zelf, een oer- bloemendorp als Limmen moet toch eigenlijk vol met bloemen staan tijdens de Bloemendagen?", zegt Kees van de Berg voorzitter van stichting Bloemendagen. „Het culturele erfgoed van Limmen en evenement van het jaar moet haar glans weer terug krijgen. Wij hopen met deze fleurige actie de rest van Limmen ook in beweging te krijgen en samen de schouders onder de Bloemendagen te zetten. Met elkaar moet het toch mogelijk zijn om de bloemendagen weer driehonderd procent op de kaart te krijgen. Er zit creativiteit genoeg in dit knots gekke dorp. Maak een mozai'ek of versier je straat met de buurt en of vrienden. Als we niets doen dan hebben we daar over een paar jaar allemaal spijt van", vervolgt De Jong overtuigt. De Hobaho uit Lisse stelt tegen een zeer ludiek tarief 15.000 narcissen bollen ter beschikking om Limmen voor en tijdens de Bloemendagen tiptop in bloei te zet ten. Zaterdag 13 november gaan tien tallen vrijwilligers met elkaar de bollen onder begeleiding van het professionele groen team van de gemeente Castrieum aan planten. Om 08.00 wordt verzameld in café De Lantaarn en rond de klok van 13.00 zal iedereen aan een heerlijke kom erwtensoep zitten ter afslui ting. Wilt u ludiek meeplanten? Aanmelden kan via wilmer@lim- menludiek.nl of zorg dat u om 08.00 present bent in café De Lantaarn. Iedereen moet een paar maanden geduld hebben, maar als het goed is kan men in het voorjaar het schit terende resultaat aanschouwen. Dan heeft Limmen er tijdens de Bloemendagen van 2011 op initita- tief van Limmen Ludiek een fleurig visitekaartje bij gekregen! Met deze actie wil Limmen Ludiek een positief gebaar afgeven rich ting het bestuur van Stichting Bloemendagen én alle inwoners van Limmen. Archieffoto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19