Sint Maartenschool spaart voor KiKa Hilarisch avondje uit met De Limmer Plankeniers Gebr. Apeldoorn start bouw Appelhof in 2011 Bad Keuken Plaza in Uitgeest Ook Ratelband steunt Kleurenorkest REGIO 20 INGEZONDEN MEDEDELING Maandelijks wordt 45,- overgemaakt aan KiKa Een rasechte klucht, met veel vaart geschreven Familie Bruinsma in de bocht:wie van de drie' van Carl Slotboom KORTOM Katholiek Vrouwengilde limmen Dierenbescherming Collecte Kerkenveiling Akersloot Algemene Ledenvergadering G DB Nationaal schoolontbijt op Pax Christi school 10 NOVEMBER 2010 UITKIJKPOST Eloïse houdt een echte KiKaknuffelbeer vast. Naast haar Celina Krap die namens Kika een bezoek aan de Sint Maartenschool bracht. Foto: Carolien Breed LIMMEN - De Sint Maartenschool heeft sinds dit jaar een nieuw goed doel: KiKa, waaraan maandelijks een bedrag wordt overgemaakt en waarvoor door de hele school geld wordt gespaard. KiKa, Kinderen Kankervrij, maakt zich sterk voor kinderen die aan een vorm van kanker lijden, opdat zij minder pijn en strijd hebben tijdens hun ziekte en, door meer onder zoek, in de toekomst een hogere genezingskans kunnen verwachten. De zeer gewaardeerde en geliefde juf Marian Admiraal, die afgelopen mei onverwacht overleed, sprak voor haar overlijden de wens uit, dat zij tijdens haar afscheid liever geen bloemen, maar graag aan dacht voor een goed doel wilde, bij voorkeur bestemd voor kinderen in Nederland. De school en de ouderenraad hebben ter nagedachtenis van juf Marian een bedrag aan KiKa over gemaakt. Annemarie Trouw en Jeannet van der Krol, directeuren van Sint Maarten: „We merken dat KiKa leeft onder de leerlingen, mede door juf Marian. De school doneert maandelijks een bedrag van 45,- aan KiKa; namens alle leerlingen. De hogere groepen kregen aan de hand van een dvd tekst en uitleg over KiKa. De lagere groepen wer den maandag 1 november vereerd met een bezoekje van Célina Krap, één van de ruim 150 vrijwilligers van KiKa. Zij legde de nieuwsgierige kleintjes uit, wat KiKa voor zieke kinderen doet. Na afloop werd per groep een echte KiKa knuffelbeer uitgedeeld, zodat de kinderen kun nen zien en voelen, waarvoor ze aan het sparen zijn." Kijk ook op www. kika.nl. LIMMEN - Heeft u zin in een lachwekkend komisch hila risch avondje uit? Kom dan kijken naar een optreden van de Limmer Plankeniers in de Burgerij en klets na afloop nog even lekker na onder het genot van 'n borreltje. De entree is 8,50 en tegen inle vering van uw entreekaartje krijgt u nog 'n kopje koffie of thee gratis ook. Er is gekozen voor een avond vullende klucht genaamd Familie Bruinsma in de bocht; 'wie van de drie' van schrijver Carl Slotboom. De regie is in handen van Stina Hof. Een korte inhoud verklapt het vol gende: Als Annelies ter Velde wei gert van haar korte vakantie terug te komen, om haar man Thomas te vergezellen bij een diner, waarbij ook de minister van cultuur aan wezig zal zijn, is goede raad duur. Alex, de overbuurman van hotel de Roskam, komt tenslotte met het voorstel een tafeldame in te huren. EGMOND - Bouwbedrijf Gebroeders Apeldoorn heeft bekend gemaakt dat men in januari 2011 gaat starten met de bouw van 'hun' appartemen tencomplex in Egmond-Binnen. Samen met makelaarskantoor Kruijff te Egrnond aan Zee, die de verkoop van de appartementen voor haar reke ning neemt, is afgelopen week de knoop doorgehakt. „Ondanks de eco nomisch mindere tijd geven de voorverkoop van de appartementen en de vele positieve reacties uit de (lokale) markt ons voldoende vertrouwen om deze beslissing te nemen', aldus de directeuren Nic en Gert-Jan Apeldoorn. Wonen in kwalitatief hoogwaardig gebouwde appartementen, dichtbij het centrum van Egmond-Binnen, maar zonder overlast of teveel drukte. Het complex bevat zes ruime driekamer appartementen en zes kleinere tweeka mer appartementen en zijn prima geschikt voor zowel senioren als starters. Van beide typen zijn nog enkele bouwnummers beschikbaar. UITGEEST - Bad Keuken Plaza in Uitgeest is de nieuwe verzamelnaam van twee andere bedrijven die hun sporen op het eigen vakgebied al ruim schoots hebben verdiend: Bakkum Krook en Smits Keukens. Samen heeft de bedrijfsleiding bijna een eeuw ervaring. Beide bedrijven werkten al lan ger samen en nu heeft het reeds bestaande pand van Bakkum Krook een complete metamorfose ondergaan en is Smits Keukens erbij ingetrokken. Dat pand staat aan de Geesterweg, tegenover molen De Dog. Het resultaat van de verbouwing is een uiterst moderne inrichting met twee verdiepingen vol met de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van keukens, keukenap- paratuur, badkamers, sanitair, tegels en woonvloeren. Er staan enkele tien tallen compleet ingerichte badkamers en keukens. Van klassiek tot modern en van nostalgisch tot design, elke stijl is wel zichtbaar gemaakt. Beide bedrijven leveren een zogenaamd totaalconcept. Van het allereerste vrijblij vende advies tot en met de totale afwerking en van slopen tot koken. Ook de gehele planning en het aansturen van de benodigde vakmensen wordt door hen van A tot Z verzorgd. De officiële opening van het pand volgt later in het jaar nog. Aangeleverde foto LIMMEN - Je mag hem of je mag hem niet. Hij verstaat de kunst als bekende Nederlander regelmatig spraakmakend in het nieuws te komen. Emile Ratelband komt naar Limmen op zondag 14 november. Hoe je het ook wendt of keert, de bezoekers van zijn seminars zijn enthousiast. Hoe hij het doet, hij doet het. Hij houdt op zijn manier de bezoeker de spiegel voor. Hoe positief ga jij door het leven? Durf jij je eigen overtuigingen onder de loep te nemen? Doe het anders als je niet tevreden bent. Durf, heb moed, er is ook een andere manier om naar zaken te kijken. Wil jij patronen in je leven doorbreken? Of ben je wel tevreden over je leven en gewoon op zoek naar nog een volgende stap? Neem dan deel aan het zes uur durende seminar van 12.00 tot 18.00 uur voor slechts 125 euro. Alle opbrengsten gaan naar basisschool het Kleurenorkest, die nog een jaar moet wachten op overheidssteun. De opbrenst van het benefietgala gehouden op maan dag 1 november, aangeboden door musicalsterren Joke de Kruijf en Pia Douwes, bracht ruim 20.000 euro op. Voor meer informatie of het bestellen van kaarten: www.ntinlp. nl of tel. 072-5053501. Dan verschijnt de familie Bruinsma en wordt alles heel erg ingewikkeld. Een rasechte klucht, met veel vaart geschreven! De voorstellingen worden gegeven op zaterdag 20, vrijdag 26 en zater dag 27 november om 20.00 uur. Eén voorstelling, alleen bestemd voor leden van de Zonnebloem afdeling Limmen, is op vrijdag 19 november, aanvang 14.00 uur. Kaarten kopen voor de avond voorstellingen kan bij secretaris Maiy Winder, tel. 072-5052726 (na 17.00 uur) of via kaarten@limmer- plankeniers.nl. LIMMEN - Het Katholiek Vrouwengilde Limmen nodigt u uit voor de ledenavond op 17 november om 20.00 uur in de Burgerij. Vanavond gaan we op reis in ons eigen dorp en omge ving met de heer Theo de Haan. Hij is agrarisch voorlichter en heeft verhalen en dia's hier over. Ook mannen zijn op deze avond als introducé uiteraard welkom. HEILOO - Tijdens de collecte week van 3 tot en met 9 oktober heeft de Dierenbescherming NHN in de regio Alkmaar en omstreken 43.703,70 opge haald. In Heiloo werd er 6.642,37 opgehaald, in Limmen 870,60 en in Akersloot 739,85. Wilt u een gift over maken? Gironummer 493727, t.n.v. Dierenbescherming Noord- Holland Noord. Meer informatie: www. dierenbesehermingnhn. nl. AKERSLOOT - De kerkenveiling van Akersloot, die in samen werking met de Scouting wordt gehouden heeft een catalogus opgeleverd van circa 370 kavels. De veiling bestaat onder andere uit eet- en drinkwaren, speelgoed, gereedschap, bloemen planten en dagjes en avondjes uit. De veiling wordt gehouden in zaal de Vriendschap op vrijdag 19 november, aanvang 20.00 uur. Bezoekers die vóór 20.00 uur binnen zijn ontvangen naast een kopje koffie, een gratis lot voor de loterij welke aan het eind van de veiling wordt gehouden. Hoofdprijs een dinerbon te besteden bij restaurant de Flying Dragon te Akersloot. Iedereen is welkom op de veiling, en als u alvast een kijkje in de catalogus wilt hebben dan kunt u die vanaf 10 november downloaden van www.sintjacobusmajor.nl. LIMMEN - Vorige week werd de begroting 2011 van gemeente Castrieum behandeld in de raad. Het GDB maakt zich sterk voor behoud van voorzieningen in de kernen, met name het behoud van de Enterij en het zwembad. In aansluiting van de begroting zullen deze onderwerpen wor den behandelt in de Algemene Ledenvergadering. Deze wordt gehouden in Ons Huis bij de Zuiderkerk te Limmen, op maandag 22 november om 20.00 uur. Hier zal ook de bouw aan de Pagelaan, de onzekere plannen omtrent Zandzoom en Geesterhage besproken worden. Tenslotte zal de heer Brusehke de ideeën toelichten over het Dorpsplein bij de Burgerij in Limmen. LIMMEN - Op vrijdag 5 novem ber deed de Pax Christi school uit Limmen weer mee aan het Nationaal Schoolontbijt. De school werd dit jaar vereerd met een bezoekje van de wethouder van onderwijs van de gemeente Castrieum. Wethouder Meijer nam in alle groepen een kijkje en maakte een praatje met de kinde ren over het belang van ontbijten. Alle kinderen en leerkrachten hebben gezellig samen ontbeten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 20