De Uylenspieghels start met het Prinsenbal Provider-HALE: Vierende mensen portretteren Jazz Session Club Vredeburg Koetje Boe Ratje Toe voor Stichting Opkikker REGIO 2 21 Gave actie voor jongeren tussen 12 en 16 jaar Ray's Initiative Bigband en Arti Shock Wie zal komend jaar als Prins Tyl over Gorteldonk gaan regeren? Castricumse Monique de Vries schreef dichtbundel Herfstconcert Highlights Het kinderboekje bevat gedichtjes geschikt voor het hele gezin KORTOM Benedictijnse spiritualiteit in Egrnond Klucht voor Zonnebloem Politie zoekt getuigen Kerkenveiling succes UITKIJKPOST 10 NOVEMBER 2010 Wie van de raadsleden zal dit jaar weer van de partij zijn tijdens het 45ste carnavalsseizoen in Limmen? Archieffoto LIMMEN - Zaterdag 13 novem ber viert carnavalsvereni ging De Uylenspieghels in de Burgerij haar Prinsenbal. Het is de start van het 45ste carna valsseizoen in Limmen. Na een geweldig jubileum jaar in de stijl van glitter en glamour te hebben gevierd zoeken De Uylenspieghels het dit jaar in de musicals. Tijdens de afgelopen jaarvergadering waren na verschil lende stemrondes de meeste stem men voor het motto Gorteldonk De MusiCal. Met dit motto kan men heel veel kanten op, want er zijn vele musicals te zien deze tijd. Denk aan Petticoat, We Will Rock You! Crazy Shopping en Mary Poppins. Maar ook in de afgelopen jaren zijn er heel wat musicals in de theaters te zien geweest. Wie heeft er niet een bezoek gebracht aan bijvoorbeeld Tarzan, The Lion King of The Phantom of the Opera. Wie is er niet met zijn kinderen bij Ciske de Rat, High School Musical of Hoe overleef ik..? geweest. Prins Tyl XIII en zijn gevolg hebben heel wat musicals bekeken en beluisterd. Hieruit hebben ze een eigen 'MusiCal' geschreven en zullen deze 13 november uitvoeren op het toneel van De Burgerij te Limmen. Want wat voor grote productie REGIO - Heb je al eens geke ken naar het gezicht van men sen, die samen iets te vieren hebben? Let op! Voor jongeren tussen de 12 en 16 jaar heeft Provider-HALE een gave actie bedacht. De jongeren gaan op bezoek in een verzorgingshuis en ontmoeten daar mensen, die samen een kerk dienst vieren. De viering wordt mee beleeft en na afloop wordt met een aantal van hen een interview gehouden en een portret gemaakt. Deze actie vindt plaats op vrijdag 19 november om 15.00 uur in de Prins Hendrik Stichting in Egrnond aan Zee in het kader van de natio nale DiaeonAetion, waarin jongeren actief bezig zijn voor anderen. Als herinnering houd je er een prach tig DiaeonAetion T- shirt aan over. Ter voorbereiding op deze mid dag, komt men één keer bij elkaar, maar daar hoor je meer over als jij je aanmeldt. Neem je vriend of vriendin mee je zult een onvergete- wordt er door De Uylenspieghels opgevoerd? Misschien komen Joop van den Ende of Albert Verlinde wel langs om te zien of er in Limmen groot musicaltalent rond loopt. Het zijn niet alleen maar musicallief hebbers die worden uitgenodigd, nee iedereen is natuurlijk welkom deze avond. Tijdens deze MusiCal productie krijgt men te zien wie komend jaar als Prins Tyl over Gorteldonk zal regeren dit seizoen, blijft het Bart Lieferink of verschijnt er een nieuwe Tyl XIV en tonele? Blijft Dennis zijn rechterhand als adjudant en wie zullen er in de raad zitten. Blijven alle raadsleden aan of zullen andere de rol van raadslid gaan spelen en ook de hof- fotograaf Esther en secretaresse Bianea, blijven zij nog een jaar bij de Uylenspieghels actief? Op al deze vragen wordt zaterdag een antwoord worden gegeven in De Burgerij in Limmen. Om 21.00 uur gaan de deuren open, de toegang is gratis. LIMMEN - Op zondag 14 novem ber vanaf 16.00 uur verzorgen maar liefst twee orkesten een gastoptreden bij Jazz Session Club Vredeburg. Twee verschillende orkesten, die een totaal verschillende stijl van jazz spelen, hetgeen inhoudt dat er teza men met de sessiemuzikanten een verrassende en zeer afwisselende sessie zal plaatsvinden. Ray's Initiative Bigband is in 2009 vol enthousiasme een nieuw avon tuur aangegaan. De roots van dit orkest dateren uit de jaren negentig van de vorige eeuw, toen de band nog Triple E heette. Op initiatief van René Zaal is er een herstart gekomen met veel oudgedienden, maar ook met een nieuwe generatie jonge honden. Succesvolle optredens in Uitgeest en Heerhugowaard volgden. Het orkest speelt muziek in verschil lende stijlen van swing tot funk en jazzrock, waarbij er veel ruimte wordt gegeven aan solisten. Het geheel staat onder leiding van René Breetveld en het zal swingen. Arti Shock is een heel ander verhaal. Het is een combo van vier saxen eerlijk verdeeld over de seksen (dus twee heren en twee dames). Zij spelen zeer prettig in het gehoor liggende jazzmuziek, onder andere uit het Great American Songbook. Zoals de naam al zegt: het wordt kruidige muziek, die naar meer smaakt. Kortom, een zeer afwisselende, verrassende middag, waar de swing voorop staat. De komende sessiedata staan gepland op 14 november, 12 december, 16 januari, 20 februari, 20 maart en 17 april. De toegang is vrij, maar u kunt lid worden voor €7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel./fax. 072-5053414 of e-mail: timmer.limmen@worldon- line.nl. Arti Shock is een combo van vier saxen dat prettig in het gehoor liggende jazzmuziek speelt. Aangeleverde foto lijke middag beleven. Meld je aan bij Provider-HALE: info@provider- hale.nl. Voor inlichtingen, tel. 072- 5330906. CASTRICUM - Het Castricumse koor Vocal Choice verzorgt zaterdag 20 november onder de titel Highlights from the past een concert met medewerking van de bekende groep What's Up uit Castrieum en het Afrikaans vocaal ensemble Shosholoza uit Akersloot. Het concert vindt plaats in de Maranathakerk in Castrieum, hoek Kleibroek Pr. Beatrixstraat. Aanvang 20.00 uur. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar bij de ingang van de Maranathakerk op de dag van het concert vanaf 19.30 uur. Toegangsprijs inclusief consump tie: 7,50. Kinderen tot 12 jaar slechts 3,-. Informatie reser veringen, tel. 0251-656060. REGIO - Monique de Vries uit Castrieum schreef de prach tige kinderdichtbundel Koetje Boe Ratje Toe, een simpel weg heerlijk boekje waarvan de opbrengst ten goede zal komen van Stichting Opkikker. Het kinderboekje bevat gedicht jes beschreven vanuit de belevings wereld van kind of dier. Serieuze, fantasierijke, cryptische, ontroeren de, lieve, stoute maar vooral zeer humoristische verhaaltjes. Het boekje is voor jong en oud geschikt zodat het hele gezin ervan kan genieten. Monique de Vries heeft in het verleden veel tijd door moeten brengen in het ziekenhuis vanwege haar zieke dochter. Zij schrijft hierover het volgende: „De tientallen wensen die we ooit had den toen iedereen nog gezond was waren ineens allemaal verdwenen. Als je kind ernstig ziek is heb je namelijk nog maar één wens en dat is 'het beter worden'. Als die ene belangrijkste wens nog niet is uitge komen is het zo ontzettend fijn om de sleur van het negatieve eens te kunnen doorbreken. Wat is er nou leuker om eens uit die ziekenhuis sleur te komen en de dingen te rea liseren die nog wel mogelijk zijn. Even een keertje in het middelpunt staan op een nu eens leuke manier zodat de zorgen voor even naar de achtergrond schuiven en 'vergeten' worden. Geloof mij, voor velen is zo'n Opkikkerdag het beste medi cijn waar je nog lang geestelijk op kunt teren. Ik hoefde dan ook niet lang na te denken over een goed doel voor de opbrengst van dit boekje. Deze Stichting moest het worden hoe dan ook!" Stichting Opkikker verzorgt Opkikkerdagen voor langdurig zieke kinderen en hun gezin. Tijdens een Opkikkerdag neemt Stichting Opkikker het hele gezin mee om het ziek zijn even te vergeten en te genieten met het hele gezin. Voor meer informatie over het werk van de stichting kunt u een kijkje nemen op www.opkikker. nl. Bent u geïnteresseerd geraakt in Koetje Boe Ratje Toe geschreven door Monique de Vries. Bestel deze dan nu via mabdevries@ziggo.nl voor maar 16,95 en steun daar mee Stichting Opkikker. EGMOND - Regelmaat, eenvoud, eerbied, waarachtigheid, zuiver heid, matigheid, trouw zijn woor den die aan bod komen voor wie zich verdiept in de spiritualiteit van Benedietus. Zijn levenswijs heid en inzichten inspireren ook veel mensen buiten de klooster muren. In reeks van vijf opeen volgende woensdagen van 14.00 tot 16.30 uur maakt u kennis met de Leefregel die Benedietus schreef en zijn spiritualiteit die tot op vandaag van betekenis is. Woensdag 17 november start deze reeks, die onder leiding staat van broeder-monnik Adri Kortekaas. Het vindt plaats in Benedietushof van de Abdij van Egrnond. Aanmelden: benedie- tushof@abdijvanegmond.nl, tel: 072-5061415. LIMMEN - Op vrijdag 19 novem ber speelt toneelvereniging De Limmer Plankeniers een gezellig en vrolijk blijspel voor alle oude ren en gasten van De Zonnebloem Limmen. De voorstelling begint om 14.00 uur en De Burgerij is om 13.30 uur open. Na afloop een verloting met prachtige prijzen. Voor problemen met ver voer bel Nel Seignette, tel. 072- 5051324. CASTRICUM - De recherche van Castrieum is bezig met een onderzoek naar een geval van mishandeling ofwel openlijke geweldpleging, gepleegd op zondagochtend 10 oktober rond 04.00 uur op de Koekoeksbloem. Toen kreeg een 18-jarige jongen uit Castrieum flinke klappen van drie onbekend gebleven man nen. De verdachten voldoen aan het volgende signalement: Drie mannen van rond de 24 jaar oud waarvan twee blanke mannen en één met een getinte huidskleur, mogelijk Indisch. De grootste blanke man was ruim 1,90 meter lang, en had een wat breder pos tuur. De kleinere blanke man was ongeveer 1,87 meter lang en had een normaal postuur. De Indische man was ongeveer 1,75 meter lang. Heeft u wellicht de drie verdachten gezien of kunt u anderszins informatie verstrek ken? Bel dan met de recherche via tel. 0900-8844. LIMMEN - De vrijdag 5 november gehouden veiling in Limmen heeft het mooie bedrag opgebracht van ruim 30.000,-. Dat was niet alleen te danken aan alle schen kers die de goederen en diensten kosteloos ter beschikking had den gesteld, maar vooral door de kooplust bij de aanwezigen. De ervaren veilingmeesters wis ten er met gemak 420 kavels 'door te jagen' tussen 19.45 en 01.50 uur. Wijnen, diners, wan deltochten door het Ilperveld en het Monnikenpad gingen grif van de hand voor beste prijzen. Zo ook de 'mannentoehten' onder leiding van ervaren gidsen over de Amsterdamse Wallen. Een shirt van Maarten Stekelenburg haalde 375,- op, een diner voor twee personen bij Cees Smit (Keurslager Snel) haalde maar liefst 575,- op. Ook de diverse AZ wedstrijdkaar ten, compleet met snertmaaltijd en derde helft vonden gretig aftrek. Kisten (sinaas)appels en mandarijnen werden gekocht voor de komende Sint Maarten, trapauto's voor Sinterklaas.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21