10 november: Dag van de Mantelzorg Fortune hot drinks Stichting Peuterspeelzalen Heiloo viert 40-jarig bestaan met promotiefilm en cd H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 'tennis tn- teffïe. UITKIJKPOST 10 NOVEMBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Regio Alkmaar; André Nobel, Herenweg 28a, Egmond-Binnen, tel. 072-5067770, rnob. 06-30478721, www.fortune.nl. e-mail: alkmaar@fortune.nl. EGMOND-BINNEN - Fortune hot drinks, een franehiseorganisatie gespecialiseerd in koffie en aanverwante producten, richt zich op orga nisaties en bedrijven uit het midden- en kleinbedrijf. Overal wordt koffie gedronken; tijdens pauzes en vergaderingen op het werk of ter verwel koming van zakenrelaties. En er worden door liefhebbers ervan steeds hogere eisen gesteld aan een geurig kopje koffie. Ook voor kleinere bedrijven ligt een koffieautomaat met verschillende mogelijkheden, zoals cappuccino of espresso, binnen handbereik", aldus André Nobel die sinds 1 september 2010 als franehiseondernemer aangesloten is bij Fortune en regio Alkmaar en omstreken beheert. Dit houdt in dat hij contacten naar klanten onderhoudt als het gaat om kennismaking of levering van producten, dat hij de koffieautomaten installeert en afstelt en bovendien de servicediensten zoals onderhoud uitvoert. Nobel heeft een technische achtergrond en is daarnaast, middels een interne opleiding bij Fortune, bijgeschoold betreffende de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van koffieproducten en koffieautomaten. Na jarenlang een baan in dienstver band heeft Nobel de stap naar zelfstandigheid gezet, maar dan wel met de sterke formule en de landelijke dekking van Fortune ter ondersteu ning. Nobel: „Het grote voordeel voor onze klanten is dat per regio één contactpersoon alles regelt. Op vragen of problemen wordt daarom altijd snel gereageerd." Fortune levert hoogwaardige kwaliteitsproducten tegen een uitsteken de prijs-/kwaliteitverhouding, zowel voor de diverse koffiesoorten, ook leverbaar aan bedrijven die geen Fortune automaat hebben, als voor alle koffiemachines. Fortune biedt daarnaast een gratis serviceonderhoud- garantie gedurende vier jaar. Nobel: „Aan de hand van vragen adviseer ik welke machine het beste voldoet aan alle eisen en wensen die het bedrijf aan de machine en aan de kwaliteit van koffie stelt. Het is bovendien belangrijk om vast te stellen om wat voor soort koffiemomenten het gaat, grote of kleine groepen, et cetera. Wil men bijvoorbeeld een smaakvolle kop koffie, maar tegelijk weinig afval en een onderhoudsarme machine, dan biedt vriesdroog koffie uitkomst, verkrijgbaar in twaalf verschillende smaken. Weer anderen geven de voorkeur aan bonen, die per kop vers gemalen worden. Een derde mogelijkheid is freshbrew, verse filterkof- fie die per kop, beker of kan wordt gezet. Door middel van een proef plaatsing, waarbij gedurende één week verschillende smaken kunnen worden uitgeprobeerd, kan het bedrijf de favoriete smaken kiezen. Voor vriesdroog, freshbrew en bonen heeft Fortune verschillende makkelijk te bedienen machines in het assortiment. Alle machines zijn uitgerust met een tappunt voor heet water, waarmee thee of andere warme dranken kunnen worden gemaakt." Naast koffieproducten, waaronder biologi sche fairtrade koffie, levert Fortune allerlei aanverwante artikelen, zoals suiker, roerstaafjes, bekertjes en mokken, koekjes en eup-a-soup. Ook accessoires zoals thermoskannen, serveerbladen, tafeldispensers en der gelijke zitten in het assortiment. Bij de koffieautomaten is gelet op duur zaamheid en de ingrediënten zijn, daar waar mogelijk, aluminiumvrij ver pakt. Nobel: „Pas als de klant tevreden is, ben ik dat ook!" HEILOO - Het is vandaag de Dag van de Mantelzorg, de dag dat in het hele land mantelzor- gers in het zonnetje worden gezet. In dit kader zette wet houder Ouderkerken op donder dag 4 november in zorgcentrum De Loet een bijzondere mantel- zorger in het zonnetje. Jeroen van Lienen (43 jaar) uit Alkmaar heeft het afgelopen jaar de zorg voor zijn zorgbehoevende 80-jarige moeder op zeer intensieve wijze op zich genomen. Mevrouw Van Lienen verbleef, in verband met de intensieve zorgvraag waar voor zij geïndiceerd was en daar door niet meer thuis kon wonen, in verpleegtehuis Lauwershof. Zorgcentrum Westerhout, waar voor zij zich had ingeschreven, kent lange wachtlijsten. Na één jaar Lauwershof, waar hij zijn moe der achteruit zag gaan, besloot Jeroen naar een tussenoplossing te zoeken. Jeroen: „De doorstroming in Westerhout is langzaam. Ik heb mijn moeder vervolgens ingeschre ven als woningzoekende en zij kreeg vrij snel een aanleunwoning aangeboden bij De Loet. Hier is zij in januari naar toe verhuisd. Omdat zij voor honderd procent afhan kelijk is van zorg, ben ik bij mijn moeder ingetrokken als een soort permanente logé. Om zo goed voor haar te kunnen zorgen, vooral op die momenten dat er geen profes- HEILOO - Een heuse pro motiefilm over Stichting Peuterspeelzalen Heiloo; Ellen Jorna, coördinator van de stich ting is er maar wat trots op! Het filmpje promoot de pro fessionaliteit en goede kwali teit in de omgang met peuters bij Brammetje, Olleke en De Teddybeer. Tevens laat het zien dat een peuterspeelzaal een belangrijke bijdrage levert aan de ontwikkeling van peuters. Ellen: „We hebben Sebastiaan van Eijk, editor van onder andere de film 'Komt een Vrouw bij de Dokter', bereid gevonden een pro motiefilmpje te maken waarin de kwaliteit van de Peuterspeelzalen Heiloo naar voren komt. Hierin is onder andere te zien dat gewerkt wordt met Puk Ko, een pro gramma waarvoor al onze gekwa lificeerde leidsters aanvullend een tweejarige training volgen en dat als doel heeft een brede ontwikkeling bij peuters te stimuleren. Ook wordt aandacht geschonken aan Triple P, een opvoedprogramma dat ouders leert om op een positieve manier op te voeden. De professionele voice- over, te horen in het filmpje, is van RTL. Voor de muzikale ondersteu ning werd Jan Jaap Langereis van de muziek- en dansschool Heiloo benaderd. Langereis heeft eerder dit jaar ook al meegewerkt aan de cd met kinderliedjes, die ter ere van het 40-jarig bestaan van Stichting Peuterspeelzalen Heiloo is opgeno men. Ellen: „We hebben de liedjes zelf ingezongen op muziek van Jan Jaap. Alle kinderen kregen voor de zomervakantie deze cd mee naar huis. De cd is door de ouders enthousiast ontvangen; sommigen namen de cd mee op vakantie, zodat hun peuter er onderweg naar kon luisteren en meezingen." Jan Jaap Langereis werd donderdag 5 novem ber in het zonnetje gezet en ontving uit handen van de kleine Pieter een prachtige bos bloemen als dank voor zijn medewerking. De promotiefilm is te bekijken op Heiloo Online en via www.peuterspeelzalen-heiloo.nl. Jan Jaap Langereis van de muziekschool ontvangt van Pieter een prachtige bos bloemen, als dank voor zijn muzikale bijdrage aan de cd en het promotiefilmpje. Foto: Carolien Breed sionele zorg aanwezig was. Inge Johansen, zorgmanager in De Loet, heeft me enorm geholpen bij het regelen van allerlei zaken, zoals intensieve zorg en dagopvang." Jeroen sliep in een klein kamertje en had wat spullen uit zijn eigen woning in Alkmaar meegenomen. Voor en na werktijd stond hij con tinu klaar voor zijn moeder. Totdat hij in juni er zelf onderdoor ging. „Ik was overspannen. De bedrijfs maatschappelijk werker van mijn werkgever heeft bemiddeld om mijn moeder bovenaan de wacht lijst van Westerhout te krijgen, omdat hij inzag dat ik het op deze manier niet langer volhield. Dit heeft geholpen; in augustus is mijn moeder naar Westerhout verhuisd." Hier kan Jeroen zijn moeder zo vaak bezoeken als hij wil, daar hij op loopafstand woont. Hij kijkt nu terug op een bijzondere periode: „Ik heb vanuit mijn vriendenkring en omgeving enorm veel support gekregen. Mijn vrienden bezoch ten mij in Heiloo, ermee rekening houdend dat ik erg plaatsgebonden was. Het was best zwaar en een hele onderneming; het moeilijkste voor mij was het gemis aan priva cy. Maar ik had deze tijd voor geen goud willen missen!" Mantelzorger Jeroen van Lienen wordt door wethouder Jacob Ouderkerken in het zonnetje gezet. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5