Echtpaar Kuiper-Wieland 65 jaar getrouwd Vierde Troostdag voor nabestaanden in Heiloo Prijswinnaars bekend opening 4Fun Fashion H E I L O O Info-uurCDA Creativiteit bij Nivon Heiloo D66Groen Links vergadert Workshop Groei en Bloei bloemschikken Rijvaardigheidstest Sinterklaas Visagie - Zelf opmaken 50+ Klaverjassen, bridgen Amerika in volle pracht Filmavond Camino Santiago de Compostela Cultuurgeschiedenis: Realisme UITKIJKPOST 25 AUGUSTUS 2010 HEILOO - Op donderdag 11 november houdt de CDA-fraetie een info-uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespreken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf, tel. 072-5335150 of e-mail naar Werf.hlo.34@planet. nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Op zaterdagochtend 13 november stappen de fractie-en bestuursle den van het CDA Heiloo op hun fiets voor een rondje Heiloo. Wilt u een onderwerp bespreken of iets in uw omgeving laten zien, neem dan eveneens contact op met Henk van der Werf. HEILOO - Bij het Nivon zijn nog plaatsen voor cursussen die starten in november: kettingen maken, papiertechnieken/ kerst kaarten en zonnekindpoppen. Deze cursussen starten alle drie in de komende periode en wor den gehouden in het Cultureel Centrum het Open Huis, Heiloo. Voor meer informatie en opgave kunt u bellen met Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Ria van der Laan, tel. 072-5333217 of www. nivonheiloo.punt.nl raadplegen. HEILOO - Donderdag 11 novem ber vergadert D66GroenLinks om 20.00 uur in de kantine van het gemeentehuis (ingang Raadhuisstraat). Het gaat over de Commissievergaderingen van november (agenda's elders in deze krant). Deze vergadering is openbaar. Als u iets wilt bespre ken graag even aanmelden via Elly Meriwani, tel. 06-51910937. HEILOO - De bloemschikwork shop van september krijgt een vervolg. Er wordt op donderdag middag en -avond 18 november met een groep gestart- mits vol doende deelnemers per groep. U werkt op een moderne vaas van roomkleurig keramiek. Voor blad en bloemen wordt gezorgd. Ter Coulsterkerk Holleweg 111 te Heiloo, om 13.35 en 19.45 uur. Opgeven: benzdoeter@hotmail. com of op maandag en dinsdag tussen 16.00 en 17.30 uur, via tel. 06-50123521. Het is 65 jaar geleden dat Frouktje Wieland (86 jaar) in het huwelijk trad met Klaas Kuiper (85 jaar). Foto: Caroiien Breed HEILOO - Maandag 8 novem ber was het precies 65 jaar geleden, dat Klaas Kuiper (85 jaar en afkomstig uit de stad Groningen) in het huwelijk trad met Frouktje Wieland (86 jaar) uit Paterswolde. Zij hebben elkaar tijdens de oor log leren kennen via de Jeugdbond voor Onthouding, een organisatie die in die jaren allerlei activitei ten voor jongeren organiseerde. Frouktje: „Er was in die tijd, naast de Jeugdbond, weinig voor jonge ren te doen, dus daar leerde je veel leeftijdgenoten kennen. Zo heb ik ook Klaas ontmoet en we zijn geleidelijk naar elkaar toe gegroeid voordat we echt verkering kregen." Klaas werkte bij een particulier verzekeringsbedrijf en moest voor zijn werk naar Rotterdam verhui zen. Hij had toen korte tijd officieel verkering met Frouktje en vroeg haar ten huwelijk om als zijn vrouw met hem naar Rotterdam te gaan. Na één jaar verhuisde het echtpaar naar Amsterdam, waar het in totaal veertig jaar gewoond heeft. Hier groeiden de twee kinderen, een zoon en een dochter, van echtpaar Kuiper op. Na de pensionering van Klaas in 1988, is het echtpaar in 1991 naar Heiloo verhuisd, de woonplaats van hun zoon. Klaas Kuiper is jarenlang actief geweest in allerlei maatschappelijke organi saties. Onder andere bij de ANBO, waar hij in 1990 de titel erevoorzit ter heeft ontvangen. In 1988 is hij voor zijn inzet en betrokkenheid bij de vele organisaties Koninklijk onderscheiden als Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Inmiddels woont echtpaar Kuiper al weer bijna twintig jaar naar volle tevre denheid in Heiloo. Klaas en Frouktje houden bei den erg van lezen en Frouktje heeft zich, naast puzzelen, gestort op schilderen, een hobby waar ze veel plezier in heeft. Het echt paar besluit: „We hopen hier nog zo lang mogelijk te kunnen blijven wonen!" HEILOO - Zaterdag, 13 november wordt voor de vierde keer de Troostdag voor nabestaanden in de koepelkerk van de GGZ in Heiloo gehouden. Bezoekers kunnen kostenloos deelnemen aan klankschaal concerten, een lezing over 'bijna dood ervaringen' en bijvoorbeeld de workshop: Verhalen om nooit te vergeten. Er zijn diverse rouwtherapeu- ten, begeleiders, een medium en een pastor aanwezig om vragen rond om rouw te beantwoorden. Bezoekers mogen een foto van hun dierbare overledene meenemen en in het licht zetten. Ouders van een overleden kindje zijn uitgenodigd om een foto van hun kindje digitaal op te sturen naar info@eharonuitvaartbegeleiding. Deze foto wordt zichtbaar tijdens het namenlezen van het kindje onder zachte muziek. Ouders mogen dan een troostengeltje ophalen en mee naar huis nemen. Ook kunstenaars met funeraire kunst, funeraire bedrijven, stichtingen en verenigingen laten zaterdag hun bijzondere kunst of diensten zien. Niet op een marktkraam, maar, zoals de afgelopen jaren, toegankelijk met een tafel en stoeltjes, in zogenaamde kleine woonkamertjes. Wij willen bezoekers op deze dag een veilig, warm gevoel geven. Voor de kinderen is ook deze keer weer een apart hoekje met begeleiding ingericht. Na het troosteoneert sluiten de aanwezigen samen met de nabestaanden deze bijzondere dag af met een troost-eten. Zittend in de kerkbanken of aan een zitje, genietend van heerlijke, vaak zelfgemaakte hapjes, ontstonden de afgelopen keer hart verwarmende gesprekken tussen nabestaanden, hulpverleners, gastvrou wen en lotgenoten. De toegang is gratis. Zaterdag 13 november van 10.00 tot 18.00 uur. Koepelkerk van de GGZ, Kennemerstraatweg 464, Heiloo. Voor meer informatie: Gijsje Teunissen, Charon Uitvaartbegeleiding, tel. 072-5070477 en 06-21516130, e-mail: info@charonuitvaartbegeleiding, nl, www.troostdag.nl. HEILOO - De openingsactie bij 4Fun Fashion, de nieuwe mode zaak aan de Kennemerstraatweg 111 in Heiloo heeft diverse prijswin naars opgeleverd. De eerste prijs: een snowboard, een blije Joyce Groot uit Limmen neemt deze in ontvangst. De tweede prijs, een skateboard, is gewonnen door Wessel Been en de derde prijs een Skulleandy headphone door Joppe Groot beide uit Heiloo. En daarnaast nog een aantal kleine prijzen voor diverse enthousiaste winnaars. Al met al een zeer geslaagde openingsacties. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Vrijdag 19 november van 09.00 tot 13.00 uur houden we in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland in sporthal het Vennewater deze test die geen gevolgen heeft voor uw rijbewijs. U krijgt theorieles en uw ogen, oren en reactiesnelheid wordt getest. U gaat ook met een instructeur in uw eigen auto een half uur rijden. Na afloop hoort u zijn bevindin gen. Kosten: 15,-. Opgave via 5331297. Zaterdag 27 november wordt voor opa's en oma's en hun klein kinderen een Sinterklaasfeest gehouden. Inloop vanaf 10.00 uur, het duurt tot 11.30 uur. We gaan kleuren, liedjes zingen, Marlise Mantel vertelt een mooi verhaal en u krijgt de mogelijkheid om een foto te maken van uw kleinkind op schoot bij Sinterklaas. Elk kind krijgt van de Sint een cadeautje mee naar huis. U komt toch ook?! Kosten: gratis. Net als de limonade Donderdag 9 december van 19.30 tot 22.00. Voor alle meiden vanaf 50 jaar die tips en trucs wil len krijgen over de oudere huid. Na een gezichtsanalyse leert u wat u het beste kunt doen met uw ogen, huid en mond. We werken met professionele make-up. U kunt uw eigen make-up meenemen voor een eheek-up. Docente: Armanda Hesta van Studio VMV. Voor meer informatie: www.studioVMV.nl, kosten: 27,50. Op zondag 14 en 28 november is het zondagmiddagcafé in het Trefpunt, Heiloo weer van 13.30- 16.30 uur geopend voor vrij kla verjassen, bridgen, biljarten, rum- myeub, sjoelen enz. Entree 2,-. Met de servicepas Stichting Welzijn Heiloo 1,-. Bent u alleen? Geen probleem, want onze spelleiding heet u hartelijk welkom en helpt u graag 'op weg'. Geen vervoer? Ook geen punt. Even een telefoontje naar 072-5331297 en de buurtbus haalt u gratis naar huis en brengt u ook weer terug. Dit geldt echter alleen voor inwoners Heiloo. Zie ook www.welzijnlieiloo.nl. Zondag 14 november vertelt de bekende wereldreiziger Piet Rosenhart over zijn reis door de wonderbaarlijk mooie natuurge bieden van het zuidwesten van Amerika. Zijn verhaal, onder steund door diabeelden gaat via San Francisco, het Yosemite Park met zijn watervallen en buitenge woon hoge bomen, Death Valley, de Grand Canyon en Brice Canyon naar het Yellowstone National Park. Als contrast zien we ook nog beelden van het volstrekt onnatuurlijke Las Vegas. Aanvang 14.00 uur, Entree 5,-. Zaterdag 20 november houdt Jan Veldt een lezing over deze voettocht. Vanuit vele plaatsen in Europa lopen of fietsen pelgrims naar Santiago de Compostela. In deze plaats in Spanje is apostel Kacobes gestorven. Jan Veldt is samen met Ruud van der Velde vanaf de Franse Pyreneeën gaan wandelen tot Santiago de Compostella, een kleine 800 kilo meter. Een zeer afwisselende route door de woeste natuur en kale vlaktes. Locatie: Trefpunt, Heiloo. Entree 5,-. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 18 januari tot en met 8 maart van 14.00 tot 16.00 uur. In 7 lessen vertelt Jan van der Giessen u over deze periode in de geschiedenis. Na het revolutie jaar 1848 breekt er in Europa een andere tijd aan. Met name door de wetenschappelijke ontwikkelingen en sociale interesses gaat de aan dacht uit naar de ontwikkeling van de maatschappij. Aan bod komen onderwerpen als geschiedenis, filosofie, bouw, kunst, literatuur en muziek. Kosten: 56,-. Opgave via tel 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7