Startbij drage voor Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo van de NSGK Veel zorg in nieuwe woonwijk H E I L O O 9 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD Lampionnen-ochtend bij basisschool De Duif UITKIJKPOST 10 NOVEMBER 2010 HEILOO - Recentelijk mocht Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo een startbij drage van de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) in ontvangst nemen. Twee toe komstige bewoners ontvin gen uit handen van directeur Tuinenburg een cheque van 2500,-. Hiermee kan bijvoorbeeld exter ne expertise ingehuurd worden voor het screenen van het pro jectplan en de daarbij behorende begroting, beiden nodig voor zowel gesprekken met de gemeente Heiloo en Woningbouwvereniging als voor het aanvragen van spon sor gelden voor de inrichting van de gemeenschappelijke ruimte. De Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo is een particulier initiatief van een aantal ouders van jongvolwassenen die met enige ondersteuning zelf standig kunnen en willen wonen. Net zoals leeftijdgenoten willen ze als jong-volwassene een goed en gezellig (t)huis, maar ook de keuze vrijheid om te bepalen hoe en met wie ze willen leven. Om deze reden wordt er gestreefd naar een cen traal gelegen, kleinschalige woon voorziening in Heiloo waarbij indi viduele zelfstandigheid, onderlinge betrokkenheid en maatschappelijke participatie en integratie centraal staan. De Stichting heeft daarom het initiatief genomen om voor een groep personen met een lichte verstandelijke beperking zonder gedragsproblematiek een passende huisvesting en de daarbij nood zakelijke begeleiding in Heiloo te realiseren. Zowel de Gemeente Heiloo als de woningbouwvereni ging staan positief tegenover deze plannen, waardoor de Stichting alle medewerking krijgt. Het streven is een tien- a twaalftal appartemen ten plus een gemeenschappelijke ruimte welke dient ter bevordering van de onderlinge contacten. De verwachting is dat dit wooninitia- tief over drie jaar gerealiseerd is. Momenteel bestaat de bewoners- groep uit negen jongvolwassenen en zijn er gesprekken gaande met verschillende geïnteresseerden. Voor meer informatie: info@zelf- wonenheiloo.nl of www.zelfwonen- heiloo.nl. HEILOO - Nog even wachten en dan mogen de lampionnen mee de straat op! Leerlingen van basisschool De Duif maakten woensdag 3 november tijdens de creatieve ochtend alvast hun eigen lampion voor Sint Maarten. In groepjes van alle leeftij den werd flink geknutseld en geplakt. Leerlingen konden kiezen uit een aantal verschillende modellen: er werden onder andere uilen, kikkers, spoken, dorpjes en glitterlampionnen geknutseld. Met enthousiaste inzet van het team en ouders werden prachtige resultaten geboekt. En u maar wachten op 11 november. De Duif is er in ieder geval helemaal klaar voor. Aangeleverde foto Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en is oud-wethouder van Heiloo. De gemeenteraad sprak op maan dagavond 8 november over een Nota van uitgangspunten (NvU) inzake de herontwikkeling van de campingter reinen. In juni 2009 stemde de raad in met een initiatiefvoorstel van de PvdA voor herontwikkeling van de campingterreinen 'Heiloo' en 'Klein Varnebroek'. Aanleiding waren de resultaten van een onderzoek dat in opdracht van de Reeron (Vereniging van Recreatieondernemers Nederland) was gedaan naar de toekomst mogelijkheden van beide terreinen. Uit dit onderzoek (al uit 2001) kwam naar voren dat beide campings niet als zelfstandig kampeerbedrijf kunnen voortbestaan. In 2004 kwamen de campingeigenaren in contact met Bouwfonds Ontwikkeling BV, kortweg Bouwfonds. Dit leidde tot een overeenkomst tussen die partijen waarin Bouwfonds de gronden in eigendom ver werft en in zijn hoedanigheid van zelfrea- lisator streeft naar herontwikkeling van de gronden tot een servicepunt voor wonen, welzijn en zorg in combinatie met woning bouw. De provincie Noord-Holland staat welwillend tegenover deze herontwikke ling. In de gemeentelijke Nota van uitgangs punten (NvU) wordt de transformatie van de campingterreinen tot een woonwijk met uitgebreide zorgvoorzieningen beschre ven. Er komen 30 intramurale zorgwo- ningen en een woonservieesteunpunt (bijvoorbeeld fysiotherapeut, dokterspost, gezondheidscentrum). Verder worden er woningen in diverse typen gebouwd voor jong en oud. Dit betekent een menging in het woningbouwprogramma tussen nultre- denwoningen (zorgloos), verzorgd wonen (lichte zorgbehoefte), intramurale oplos singen (intensieve zorgbehoefte) en regu liere woningen. Uitgangspunt is dat bewo ners niet uit de wijk hoeven te verhuizen als de zorgvraag zich aandient. Voor de bouwopgave wordt uitgegaan van een maximale bouwdiehtheid van 27 woningen per hectare. Deze dichtheid is vergelijkbaar met andere woonwijken in Heiloo en komt overeen met zo'n 220 woningen (inclusief zorgwoningen). Maar nu zijn er ook nog plannen voor uitbreiding en vernieuwing van de bestaande verzorgingshuizen De Loet en Overkerck. Met het oog hierop zijn de betrokken zorgaanbieders met de gemeente en Bouwfonds in overleg om de noordwesthoek van het plangebied van de campingterreinen, voor de duur van circa vijf jaar, te gebruiken als tijdelijke (groot schalige) huisvesting van zorgplaatsen. Het gaat hierbij om circa 90 plaatsen. Dit biedt de mogelijkheid om in die periode De Loet en Overkerck te vernieuwen en uit te breiden. Nadat de bewoners vervol gens zijn teruggekeerd naar hun vernieuw de woning kan ook de noordwesthoek van het plangebied definitief worden ingericht conform de Nota van uitgangspunten. In de raadsvergadering werd van alle kanten met instemming gereageerd op deze ontwikkelingen. Zelfs Heiloo2000, de partij die het initiatiefvoorstel van de PvdA vorig jaar nog afwees, toonde zich bij monde van fractievoorzitter Dick Bergmans nu ingenomen met de 'vaart' die in de ontwikkelingen is gekomen: 'Vaart in een goed zorgbeleid is ons heel veel waard', zei hij. Theo van Beek van de WD vroeg wel aandacht voor de bebou wingsdichtheid, die misschien te hoog zou uitpakken, waardoor de aansluiting op omringende wijken te wensen zou overla ten. Wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) meldde dat het Bouwfonds al eigenaar is van het perceel van de Camping Heiloo en een optie heeft op Klein Varnebroek. Hij zei ook dat vóór de zomer van 2011 de aanvraag voor een bouwvergunning voor De Loet wordt verwacht en dat dan in 2012 kan worden begonnen met sloop en nieuwbouw van De Loet. Nieuw bestemmingsplan Zuidwest De raad ging deze avond ook akkoord, en ook unaniem, met een nieuw bestem mingsplan 'Zuidwest'. Dit plan wordt in het noorden begrensd door de Zeeweg, in het oosten door de spoorlijn en de Westerweg, in het zuiden door de Vennewatersweg en in het westen door de Zuiderneg. Hoofddoel van het nieuwe bestemmings plan Zuidwest is het actualiseren van de zeven in het plange bied geldende, maar meer dan tien jaar oude bestemmings plannen. Het bestem mingsplan Zuidwest is conserverend van aard, hetgeen inhoudt dat de bestaande situatie c.q. bebouwing en het bestaande gebruik uit gangspunt is geweest voor het toekennen van de bestemmings regelingen. Hetbenoeming burgemeester Romeyn Op 15 juni 2011 loopt de benoemings termijn (van zes jaar) van burgemeester Romeyn af. Door de Commissaris van de koningin is aan Romeyn gevraagd of hij voor een herbenoeming in aanmerking wil komen. Hierop heeft Romeyn positief geantwoord. In de raad was nu de proce dure voor herbenoeming (voor wederom zes jaar) aan de orde. Hiervoor wordt een reeks gesprekken gehouden, win Heiloo zowel als bij de provincie in Haarlem. In Heiloo berust de regie hiervoor bij de zogenaamde werkgeverscommissie uit de raad, die bestaat uit de raadsleden Elly Beens, Rob Opdam en Ko Hemminga. Staart uitspraken Willem Gomes De uitspraken die Willem Gomes van de NCPN een week eerder in de raadsverga dering deed over daging voor de rechter van een of meer raadsleden, kregen een staart op deze achtste november. Aan het eind van deze raadsvergadering kwam Cees Rootjes van de PvdA met een motie namens alle zes de andere fracties waar in werd overwogen 'dat het aanzien van de raad wordt geschaad door het in een openbare vergadering schofferen van een lid van de gemeenteraad door de NCPN' en 'dat de fractie van de NCPN zich door deze houding vervreemdt van de overige fracties in de gemeenteraad'. Het zoge naamde dictum van de motie luidde: 'De raad spreekt uit dat hij (dit is de raad, een lïlllhia mannelijk woord - RB) bovengenoemde actie en voorgenomen acties van de NCPN ten zeerste afkeurt en in strijd acht met de goede omgangsvormen.' Na heftige tegen werpingen van Willem Gomes werd deze motie aanvaard: 18 voor, 1 tegen. Begroting 2011 aangenomen Tenslotte moet ik nog melding maken van de besluitvorming, op donderdag avond 4 november, over de begroting, het subsidieboek en de belastingtarieven voor 2011. Deze werden met algemene stem men aangenomen, met dien verstande dat de NCPN bij de begroting bezwaar liet aantekenen tegen twee punten: aanslui ting op de A9 en herontwikkeling van de Stationsomgeving west. Een amendement van de PvdA, WD en Lijst Gree Ris om de huisbezoeken in het kader van de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) in elk geval nog het hele jaar 2011 voort te zetten, werd verworpen. Behalve de indie nende partijen was hier alleen de NCPN nog voor, de andere partijen waren tegen. Een motie van de WD om een nauwe samenwerking met Bergen en Castrieum te gaan onderzoeken kreeg geen steun van andere partijen. Een motie om het college te verzoeken elke twee maanden te rapporteren over de bezuiniging van 780.000 euro op per soneel in 2011, toegelicht door René van Splunteren van de WD, werd wel aange nomen (15 voor, 4 (CDA en Lijst Gree Ris) tegen). Recentelijk mocht Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo een start- bijdrage van de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) in ontvangst nemen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9