Vredeburg haalt uit tegen Saende Herensoftbal Double Stars naar Eerste Klasse Grote overwinningen voor Judoclub Groefsema Schaakstrijd tussen Heilooër scholen SPORT 27 Vlaggenschip DS gaat op topsport niveau spelen UITSLAGEN KORTOM Zwemclub de Spetters proost op website Puntencompetitie bij Judo Dorssports Knapste schakers gaan acht basisscholen gaan strijden om wisselbeker Jonge duivenmelker derde van Noord Holland UITKIJKPOST 17 NOVEMBER 2010 De ervaren kern van Herensoftbal 1 van Double Stars Heiloo zal worden uitgebreid met een aantal gerenommeerde oud-honkbal lers. Archieffoto SCHAKEN HEILOO - Vrijdag 12 november speelde het eerste achttal van SV Vredeburg de bondswed strijd tegen ZSC Saende 6, een team met voornamelijk getalen teerde jeugdspelers. Maar tegen de ervaren krach ten uit Limmen waren de jonge Zaankanters niet opgewassen. Via overwinningen van Koen Kramer, Jos Admiraal, Ed Stolp, Jaap Limmen en Cees Dinkla en remi ses van Bob Stolp, Harold Ebels en Gertjan Hafkamp werd het een forse 6,5 -1,5 score. Op dezelfde avond wikkelden de overige spelers de zevende ronde van de interne competitie af. Dirk Aafjes maakte kennis met het talent en de techniek van Sandra Hollander die met een handige com binatie een centrumpion won en vervolgens bekwaam het voordeel in een winstpartij omzette. Marc Voorwalt, die zo'n goede seizoenstart kende, is inmiddels in een vrije val op de ranglijst beland. Hij boekte zijn derde achtereen volgende nederlaag. Nu was Bert Hollander hem te machtig. Harry Levering veroverde de toren van Paul de Ruijter op h8 en speelde De Ruijter naar een kansloze nederlaag. Heilooër Bridge Club HEILOO - Uitslagen dinsdagavondcom petitie in 't Loo: A-iijn: 1. Mooij - Stark 67,50; 2. Jan en Roei Huting 59,17; 3. Coebergh - Kemmere 55,83. B-iijn: 1. Jo en Ger Graas 57,29; 2. Graas - Van Leyden 57,14; 3. Bakkum - Nijman 54,35. Donderdagavondcompetitie: A-iijn: 1. Jos en AlexTurk6i,25; 2. De Bruyckere - Stark 57,92; 3. Aad en Attie Huijgen 55,83. B-iijn: 1. Koot - Spruit 58,75; 2. Anneke en Berry Kuijper 57,92; 3. Mooij - Kemper 52,92. C-iijn: 1. Koenders - Van der Wardt 67,45; 2. Jan en Rie Leek61,20; 3. Roozen - Sprenkeiing 58,15. D-iijn: 1. Van Kappei - Oei 58,33; 2. Haanstra - Rutjes 57,29; 3. Van Wiechen 54,69. Damclub Heiloo HEILOO- De uitslagen van 28 oktober: Ronde 9: S. Klerk-S. Droog 2-0, A. Valkering - F. Schouten 2-0, A. Stegeman - T. Heijne 2-0, W. Solleveld - E. van Lieshout 0-2. Ronde 10: s. Droog - C. van Lieshout 2-0, A. Valkering-A. Stegeman 2-0, F. Schouten - T. Heijne 2-0, W. Soiieveid - S. Kierk 0-2. Bridgeclub 't Oosthonk HEILOO - Gespeeld werd op woensdag- Een biertje voor de triomf dan wel voor de troost was vervolgens wel op zijn plaats. Jeroen Tebbens kon zichzelf wel voor het hoofd slaan, toen hij zich, in een veel betere stel ling, plotseling mat liet zetten door de gisse Peter van der Heijdt. Remi Aafjes won keurig van Jan Brantjes. Eerst kwam hij met zijn dame de witte stelling binnen om de toren op hl op te halen, om vervol gens de witte koning in een rnatnet te drijven. Jan Levering toonde zich iets bedachtzamer dan Theo Al en won de pittige strijd. Jonune Heekers pakte, zonder daadwerkelijk in actie te hoeven komen, zijn eerste volle punt van het seizoen omdat de onzorgvul dige Maarten Kos zonder afberieht afwezig was en dus wel was inge deeld. In de B-groep is Silke Ebels aan een opmars bezig: ze versloeg Levi van Duin die al vroeg zijn dame inleverde. De broers Patrick en Bas Wernpe speelden een spectaculair duel dat uiteindelijk in remise ein digde. Aanvankelijk leek de oudere Patrick aan de winnende hand, tot dat hij materiaal wegblunderde door onoplettendheid, waarna de jongere Bas er met de buit vandoor leek te gaan. Maar op zijn beurt maakte hij een dure fout en zette zijn broer pat. avond 10 november. A-lijn: 1. Turk62,92, 2. T. Woldendorp - H. Fransen 59,17, 3/4. T. van der Zanden - M. Blom 55.83, H. Koomen - S. van Steen. B-lijn: 1. L. Eveleens - L. Santifort 70,83, 2. G. van Lochem - C. Coebergh 65,83, 3. Eeltink 56,25,4. F. Duin - J. Kaandorp 53,75. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maandag 15 november gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn: 1. Vecht - Schouten 60.8, 2. Van Diepen 58.8, 3. Van Lochem 57.5, 4. Dijkema - Van Heivoort 56.3; B-lijn: 1. Neefjes 59.0, 2. Heusy - Schoonemeijer 56.6, 3. Van Toornburg - de Vries 55.6, 4. Sanders - Hekker 53.1; C-lijn: 1. Hommes - Schouten 61.6, 2. Bakker - Van Oostveen 59.0, 3. Van Dam - Kuiper 58.8, 4. Koekkoek 56.9. Schaakvereniging Oppositie HEILOO - De uitslagen van SV Oppositie zijn als volgt: Smit-Vonk 1-0; Woudstra- Van der Ark remise; Van Etten-Verhoeff remise; Van der Werff-Manni 1-0; Sauer-Bosma 0-1; Folkertsma-Smith 1-0; Muehren-Jongkind 0-1; Heeringa-Van der Wal remise; De Jong-Gandossi 0-1; Maas-Van den Brink 1-0; Jonkheer-Blom 1-0; Rump-Kerst 0-1; De Jager-Booij 1-0; Roozing-Smoori-o; Hotaki-Lambriks 0-1. SOFTBAL HEILOO - Komend seizoen 2011 gaat er herensoftbal op topsport niveau gespeeld wor den in Heiloo. Herensoftbal Senioren-1 van Double Stars gaat dan voor het eerst in de op één na hoogste klasse van Nederland spelen. Daarin komen ze onder andere uit tegen de oude buur en concur rent Alemaria voor bloedstollende vrijdagavond derby's. Verder zullen ze het straks voor al op moeten nemen tegen sterke teams uit Haarlem en Amsterdam. De ervaren kern van het huidige team zal worden uitgebreid en ver sterkt met een aantal gerenomme- neerde oud-honkballers zoals Albert JUDO HEILOO - Zaterdagavond was de tweede ronde van de WFJC. De tweede ronde werd georganiseerd door Judoclub Groefsema in Limmen. In een gezellige ambiance waren alle teams uit de derde klasse aan wezig om er een spannende compe titieavond van te maken. De eerste partij van Judoclub Groefsema was tegen Judoclub Hensbroek. De partij werd met 14-6 gewon nen door Judoclub Groefsema. Er waren winst partijen voor Hidde Heekers, Kirsten Ente, Max Alilers, Rieardo Joosten, Leon Borgsteede, Riek Kaandorp en Joris Molenaar. SCHAKEN HEILOO - De knapste schakers van acht basisscholen gaan na schooltijd op 18 november naar de Springschans aan de Sluijsweijdt om te strijden om de wisselbeker en de medailles. Het zal er zoals in de vorige jaren weer reuzenspannend aan toe gaan op de 64 velden, waar een echte sehaakklok naast staat. Er zal de schakers van De Duif veel aan gele gen zijn om weer als sterkste uit de bus te komen, want dan hebben ze de wisselbeker driemaal achter van Vuure, Bas Witkamp en Job de Graaf. Daarmee komt er extra tac tisch vernuft en slagkwaliteit bin nen. Er zal echter met name aan de pitching staf gewerkt moeten worden om op het hoge niveau mee te kunnen draaien. Naast Dennis Molenaar zal er minimaal nog een pitcher opgeleid gaan worden. Met nieuwe ambities worden er door dit team voor het eerst zaal trainingen in de gehele komende winterperiode afgewerkt. Dat zal gebeuren onder leiding van de nog aan te stellen nieuwe trainer, die vanaf eind maart ook als teameoaeh zal op- treden bij de wedstrijden bui ten op het veld. Iedereen bij Double Stars is nu al zeer benieuwd hoe hun herensoftbal vlaggenschip het het komend jaar gaat doen. De tweede partij was tegen Hajirne uit Alkmaar. De partij werd gewon nen met 18-2. Het publiek in Limmen werd getrakteerd op een ware gala voorstelling, met verschil lende technieken werd Hajirne ruim verslagen. Hidde Heekers, Kirsten Ente, Max Ahlers, Rieardo Joosten, Wesley Groefsema, Jeroen van der Zwet, Sander Groefsema, Riek Kaandorp en Joris Molenaar zorgde voor de winst partijen. Door de twee ruime overwinningen blijft Judoclub Groefsema het klassement aanvoe ren. De volgende ronde is in januari bij Judoclub Hensbroek. Danjudoot Judoclub Groefsema tegen Ashi-San en Yamaguehi de nummer twee en drie uit de competitie. een gewonnen en mogen ze hem voorgoed houden. Maar de andere scholen zullen dat niet zomaar laten gebeuren. Ze gaan echt niet in herdersmatjes trappen of zo, en ze weten ook pre cies hoe het en passant slaan werkt. De organiserende schaakverenging Oppositie verwacht dat ook na dit schoolschaaktoernooi zich weer deelnemers zullen aanmelden voor de lessen die elke vrijdagavond wor den gegeven in Trefpunt. De senioren van Oppositie speel den op 9 november de achtste ronde van de interne competitie. HEILOO - Zwemclub de Spetters bestaat 40 jaar en heeft een geweldig jubileumfeest gevierd, met een verrassing voor alle leden. Zaterdag 13 november tijdens de jaarlijkse Bingoavond werd onder luid applaus en een toost de website door het bestuur live gegeven. Helaas was de voor zitter FTans van Westerop niet aanwezig, maar penningmeester Esther van der Steen nam zijn plaats goed waar. Astrid van Westerop werd nog in het zon netje gezet voor het vele werk en het vullen van de nieuwe website. Iedereen die naar de bingoavond was gekomen kreeg aan het begin van de avond een Spetterpen met daarop www.de-spetters.nl. Vanwege dit jubileum en de nieu we website is het voor een ieder met een diploma mogelijk om op maandagavond dit jaar nog een keer gratis mee te zwemmen in de Beeck te Bergen. De tijden en overige informatie staan op www. de-spetters.nl. HEILOO - Afgelopen zondag was de tweede ronde van de punten competitie bij Judo Dorssports. De puntencompetitie is een interne competitie om kennis te maken met judowedstrijden in een veilige omgeving. Afgelopen zondag waren er bijna veertig kinderen op de judomat actief om onderling met elkaar wedstrijden te judoën. Als een judoka hon derd judopunten bij elkaar heeft gespaard verdient de judoka een puntentegel. Deze ronde heb ben Milan Beentjes, Clemens Broekhoff, Siern van der Vlies, Youri de Raadt, Levi Legdeur de witte tegel gehaald. De gele tegel was er voor Lasse van Druenen, Jens Rozenbroek. Xander Sehoemaker, Jelle Koenders, Margot van der Bent haalden de oranje tegel. Kane van Raalte haalde de Blauwe tegel. Trainers Wesley en Sander Groefsema konden terugkijken op een suc cesvolle tweede ronde van de puntencompetitie. De judoka's gaan iedere ronde beter judoën. De club is erg blij dat het niveau elke ronde stijgt! Regerend clubkampioen Simon Smit nestelde zich via een overwin ning op Paul Vonk stevig aan de kop van de ranglijst. Richard Sauer zag zijn ambitie om Bob Bosma te verslaan sneuvelen toen hij pardoes een stuk kwijtraakte. Luea Gandossi heeft zijn draai tussen de geroutineerde clubscha kers helemaal gevonden en behaal de ditmaal het volle punt tegen Jan de Jong. Joop Kerst zette zijn opmars naar de regionen waar hij in het verleden vertoefde voort door met zwart Gerard Rump te over vleugelen. REGIO - Duivenmelker Jikke Liefting uit Akersloot is derde geworden met de duivensport jeugd kamioenschappen 2010, rayon A-B afdeling 6 Noord Holland. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 27