Heiloo contact Brandveilige feestversiering ondernemers voor HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST DECEMBER 2010 Nog even en de feestdagen komen er weer aan. Dat betekent dat veel ondernemers en winkeliers de sinterklaas- en kerstversieringen weer van zolder halen. In dit artikel leest u hoe u uw winkel, café of bedrijf brandveilig kunt versieren. Met versiering, lichtjes, kerstbomen ziet een bedrijf, winkel of horecagelegenheid er extra feestelijk uit. Maar zorg wel dat u alle voorzorgsmaatregelen heeft genomen. Heeft u bijvoorbeeld gedacht aan vluchtwegen, blusmiddelen en het maximum aantal toe te laten personen? Verlichting Controleer of de bedrading van uw feestverlichting niet bescha digd is. Laat voor u de lichten ophangt, ze eerst een halfuur branden. Als de lichten uit moeten, haal dan altijd de stekker uit het stopcontact. Een lampje losdraaien is niet voldoende. Gebruik als dit nodig is een goed passend verlengsnoer en zorg dat niemand er over kan struikelen. Versiering Hang versiering niet in de buurt van spots of andere apparatuur die warm kan worden. Hang plafondversiering buiten het bereik van publiek, op 2,5 meter hoogte. Vraag en kijk bij het aanschaf fen van versiering goed of deze brandveilig is. Maximum aantal personen Als u teveel personen toelaat, kan het moeilijker zijn om te vluchten bij brand. Houd daarom altijd in de gaten hoeveel personen er in uw pand zijn. Het maximum aantal toe te laten personen vindt u in uw gebruiksvergunning. Heeft u die niet, dan kunt u aanhouden dat per meter uitgangsbreedte 135 mensen in de winkel zijn toegestaan. Zorg dat er geen losse dingen op de vluchtwegen staan. Kerstboom Gebruik een kerstboom van een moeilijk brandbare kunststof, of een natuurlijke kerstboom met kluit. De kluit moet u wel dagelijks nat houden. Zet de boom op een afstand van de uitgang die anderhalf keer de hoogte van de boom is. Dus, een boom van 2 meter staat minimaal 3 meter van de uitgang. Dit adviseert de brandweer omdat bij het omvallen van de boom anders de vluchtroute blokkeert. Zorg dat de boom stabiel staat, of zeker de boom aan het plafond. Gebruik geen of zo weinig mogelijk dennengroen. Dit is zeer brandgevaarlijk. Blusmiddelen Zorg dat de brandblussers, vluchtrouteaanduidingen enz. goed zichtbaar zijn en gebruikt kunnen worden. Ze mogen niet ver borgen zijn achter versieringen. Gaat er toch iets mis, blijf dan kalm, waarschuw de mensen in uw pand, vlucht volgens het vluchtplan, houd deuren en ramen gesloten en sluit ze achter u, blijf dicht bij de grond en bel pas met 112 als u het pand bent ontvlucht. De brandweer controleert rond de feestdagen of versieringen en bomen wel brandveilig zijn. Als u versiering gebruikt in uw zaak, verwijder eens een klein stukje versieringsmateriaal en probeer deze boven bv een asbak aan te steken. Brandveilige feestversiering zal wanneer de vlam onder het materiaal wordt weggehaald vanzelf doven. Ook mag brandveilige versiering niet veel rook produceren of druipen. Meer informatie Heeft u vragen? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de brandweer Heiloo op 072 535 68 50 of download de fol der 'Feestversiering'? Het kan en moet veilig' via www.heiloo.nl. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert maandag 6 december in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20:00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. U bent van harte welkom. Inspreekrecht Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan. De leden van de gemeenteraad hebben oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwe gingen die zij maken over onderwerpen die de inwoners van Heiloo aangaan. Wilt u gebruik maken van het inspreek recht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de raadsvergadering te melden. Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Inspreekrecht 4 a. Loting voor de volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie van sprekers over hamerstukken 5. Mondelinge mededelingen 6. a. Vaststellen notulen raadsverga dering van 4 oktober 2010 b. Vaststellen notulen raadsverga dering van 8 november 2010 7. Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken Hamerstukken (dit zijn raadsvoorstel len waarover in de raadsvergaderingen geen discussie plaatsvindt) 8. Wijziging in samenstelling raads commissie Maatschappelijke Zaken 9. Wijziging in samenstelling raads commissie Bestuurlijke Zaken 10.Verordening voorzieningen huisves ting onderwijs Heiloo 2010 11. Brandbeveiligingsverordening 12.Eerste wijziging gemeenschap pelijke regeling Veiligheidsregio Noord-Holland Noord 13.Raadscommunicatieplan 2010 Bespreekstukken (dit zijn raadsvoor stellen waarover in de raadsvergade ring discussie mogelijk is) 14.Grondexploitaties 2010; verliesvoor- ziening Portefeuillehouders Schmalschlager en Veger zijn bij dit agendapunt uit genodigd 15.Verordening en tarieven OZB 2011, Legesverordening 2011 Privaatrechtelijke tarieven 2011 Portefeuillehouder H. Veger is bij dit agendapunt uitgenodigd 16 De tweede Bestuursrapportage 2010 Het college is bij dit agendapunt uitge nodigd 17. Sluiting Meer informatie of aanmelden inspreken Voor meer informatie over de agenda of aanmelden om in te spreken, kunt u contact opnemen met de Griffie van de gemeenteraad, telefoonnummer 072 5356792 of via griffie@heiloo.nl. Welstandscommissie De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op maandag 6 december. De vergade ring begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1. Bouwplannen, die daarvoor in aanmerking komen, wor den voorafgaand aan de middagver gadering in mandaat behandeld. Wie bij een vergadering van de commissie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de secretaris van de Welstandscommissie, de heer F. Goedhart, telefoonnummer 072 535 67 37. De vergaderingen van de Welstandscommissie zijn openbaar. Belangstellenden kunnen de verga dering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Op verzoek kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Alleen de planindiener en/of de ontwerper kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering, waarin het plan wordt behandeld. De notulen zijn ook openbaar en worden na goedkeuring in de volgende vergadering op internet gezet. Definitieve agenda De definitieve agenda staat vanaf vrij dagmiddag 3 december op de website www.heiloo.nl onder het thema Bestuur en organisatie bij Raads- en advies commissies/ Welstandscommissie. De agenda ligt ook vanaf maandag 6 december tussen 8.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen en de recep tie. Er is een aparte agenda voor de bouwaanvragen, die de commissie 's ochtends in mandaat behandelt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de balie Bouwen en Wonen, telefoonnum mer 072 535 66 66.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11