Heiloocontact Shockwave Therapie Nu ook in praktijk voor Fysiotherapie StPancras Gemeente Heiloo voorbereid op gladheidperiode Toegevoegde waarde bij chronische hielspoor en achillespeesklachten Belangrijke nummers 13 072 564 44 44 Politie Sport en recreatie Voor meer informatie: www.praktijksintpancras.nl Tel: 072-5642038 UITKIJKPOST i DECEMBER 2010 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo spoedgevallen zonder spoed Brandweer alarmnummer 112 0900 8844 De medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte zijn voorbereid op gladheidbestrijding en heb ben de afgelopen tijd de strooiwagens alweer ingezet. Elke winter rukken de strooiwagens wel een paar keer uit. De gladheidbestrijdingsdienst strooit zout op door gaande wegen om ongelukken te voorkomen. De auto's, maaimachines en tractoren zijn gereed om gladheid te kunnen bestrijden. Ook zijn de strooibakken weer gevuld. Deze bakken zijn geplaatst bij bijzondere gebouwen, zoals verzorgingshuizen en het gemeentehuis. Verder zijn tijdelijk de rood-witte palen verwijderd die op de strooiroutes in de weg staan (fietspaden). In april zetten medewerkers van de buitendienst deze palen weer terug. Wanneer strooit de gemeente? De gemeente Heiloo past de 'droogstrooimethode' toe. Dat wil zeggen dat droog zout gestrooid wordt op het moment dat gladheid optreedt. Dit is milieuvriendelijker, omdat zo wordt voorkomen dat telkens, wanneer ver wacht wordt dat het glad wordt, gestrooid moet worden. Waar strooit de gemeente? De gemeente houdt in geval van gladheid en bij sneeuw val vele kilometers wegen voor het verkeer begaanbaar. Ook enkele fietsroutes behoren daartoe, zoals de ver bindingsfietspaden naar Alkmaar, Egmond en Limmen. Het beleid is erop gericht vooral doorgaande routes begaanbaar te houden. Deze wegen hebben prioriteit boven woonstraten. Het is onmogelijk om alle wegen meermalen te bewerken. Daarom zijn de strooiroutes zo gekozen dat iedere inwoner van Heiloo op redelijk korte afstand een begaanbare weg kan bereiken. Met kleinere machines worden de fietspaden tegen gladheid behan deld. Indien nodig bestrijdt de gemeente op veel plekken gladheid 'met de hand'. Dit laatste gebeurt overdag op werkdagen. Op het kaartje zijn doorgaande wegen en fietspaden aan gegeven waar met prioriteit de gladheid wordt bestreden. Soms blijft het toch glad Ondanks dat de gemeente strooit, kan het op sommige plaatsen toch glad blijven. Dat komt onder andere door dat het strooizout alleen werkt als er op gereden wordt. Vandaar dat 's nachts minder gestrooid wordt. Als een bestrooid wegdek urenlang niet bereden wordt, doet het zout z'n werk niet meer en is het in mum van tijd weer spekglad. Wat kunt u zelf doen? De gemeente kan de gladheid in de wintermaanden niet alléén bestrijden. Uw hulp kunnen we goed gebruiken. Als u zelf uw eigen stoep en het stukje trottoir voor uw huis sneeuwvrij houdt en zonodig met zout bestrooit, zor gen we er met z'n allen voor dat ons dorp goed begaan baar blijft. Weet u dat uw buurman/buurvrouw zelf niet in staat is om te strooien? Neem dan als goede buur ook dit stukje stoep en trottoir mee! Zo helpen we elkaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnum mer 072 535 66 66. Zwembad Het Baafje www.heiloo.nl/zwembad De Omloop 11, 1852 RJ Heiloo 072 533 39 09 informatie zwembad, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail zwembad@heiloo.nl Sportcentrum Het Vennewater Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo inlichtingen verhuur sporthal 072 533 31 52 b.g.g. de heer G.J. Wolven 06-1240 44 38 of e-mail sporthal@heiloo.nl Gymzalen inlichtingen verhuur, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail gymzalen@heiloo.nl www.helloo.nl (advertorial) Sinds juni heeft zowel de praktijk voor sport en manuele fysiothera pie in StPancras alsmede de prak tijk v Fysiotherapie Middenwaard te Heerhugowaard de beschikking over de nieuwste Shockwave 500 van Gymna Uniphy van het Zwit serse fijn elektronica bedrijf Storz Medical. Met name chronische hielspoor en achillespees klachten blijken goed te reageren op deze uitwendige behandeling. Shockwave is een directe afgeleide van de niersteen vergruizings techniek welke is aangepast voor gebruik binnen het bewegings deskundig werkgebied van de fysiotherapie. Het betreft een hoge dosering geluids energie (schok golf van geluidsenergie)waarbij micro let sels gedoseerd en gecontroleerd worden teweeggebracht in het aangedane weefsel. Hierdoor ont staat er een sterke reaktieve her stelprikkel waarbij nieuwvorming van weefsel en ingroei van kleine bloedvaatjes de kans tot genezing in sterke mate vergroot. Tevens kan shockwave therapie onder bepaalde voorwaarden worden in gezet voor chronische peesletsels van de schouder (m.n. ook waarbij kalkafzetting is ontstaan),tennis elleboog en kniepees klachten. Het aantal benodigde behandelin gen is relatief gering en wordt door de zorgverzekeraars vergoed als on derdeel van de fysiotherapeutische behandeling. De praktij kis tevens lid van de vereniging van shockwave ge bruikende fysiotherapeuten (E SWT) in Nederland "Impuls" Informatie kunt u verder vinden op de site van: www. shockwavenet. nl Een verwijzing van uw huisarts is raadzaam maar niet strikt noodza kelijk. Wij hebben kontrakten met alle zorgverzekeraars en bieden een uitgebreid programma aan be- handelmogelijlcheden. Belt u ons voor een vrijblijvend en deskundig advies of onderzoek. Foto:G.Reijmers Digi-Do fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13