Maar liefst 15 Sta Sterk-diploma's voor kinderen in Heiloo Toneelgroep 't Trefpunt brengt klucht Heiloo Wereldwijd sluit het Lepraproject met succes af Kunst in kunst- en theehuis de Trog H E I L O O 17 Frisse wind voorde Sint In het klooster gaan... wat bezielt je? Patchwork en quilten bij Nivon U I T K IJ KPOST l DECEMBER 2010 HEILOO - Op CBS de Duif zijn de kinderen zichtbaar opgelucht; ze kunnen Sinterklaas ontvangen in een fris lokaal. Onlangs zijn op school nieuwe kozijnen aangebracht en mooie nieuwe blauwe zonneschermen. Ook is er een nieuw ventilatiesysteem geplaatst. Dit slimme systeem meet de hoeveelheid C02 in het klaslokaal een geeft het niveau hiervan aan met een groen, oranje of rood lampje. Als het C02 gehalte in de lucht te hoog wordt, gaat het ventilatiesysteem automatisch zijn werk doen. Zo zitten de kin deren elke dag in een frisse klas en kunnen ze beter werken en zich goed concentreren. En daar is Sinterklaas natuurlijk ook heel blij mee! Op vrijdag 3 december komt de Sint namelijk langs op De Duif en kan hij zelf ruiken hoe fris het is gesteld met de lucht in de klas. Aangeleverde foto HEILOO - Tien keer zijn de kin deren van de Sta Sterk training bij elkaar gekomen om te wer ken aan hun weerbaarheid en zelfvertrouwen. Woensdag 24 en vrijdag 26 november namen de kinderen hun diploma in ont vangst. In september van dit jaar start ten maar liefst drie nieuwe Sta Sterk trainingen in Heiloo. Vanuit Alkmaar tot en met Beverwijk kwamen kinderen naar Heiloo om de trainingen die in de driehoek Amsterdam- Hoorn- Den Helder alleen in Heiloo worden gegeven te volgen. Op de diploma-uitreiking waren ouders, andere familieleden en leerkrachten van de kinderen aanwezig. De kinderen lieten in kleine toneelstukjes zien wat zij hebben geleerd. Zo lieten ze de ouders zien wat een sterke hou ding is, hoe je hulp vraagt in las tige situaties, hoe je reageert als je last van iemand hebt en watje kunt doen als iemand je pest. Ouders en kinderen zijn enthousiast over het resultaat van de training. Ze geven aan dat hun kind nu veel minder over zich heen laat lopen of dat hun kind nu veel rustiger reageert op lastige situaties zonder met een boos te worden. De Sta Sterk training is ontwikkeld door de Stichting Omgaan met pesten. Helen Wildeboer uit Heiloo, ver zorgt als gecertificeerd trainster van deze stichting, de Sta Sterk training in Heiloo en omgeving. In februari 2011 starten weer nieuwe trainingen voor verschillende groe pen kinderen van 7-12 jaar. Meer informatie vindt u op www.yosoy- heiloo.nl www.omgaanmetpesten. nl of via tel 06-53539219. De kinderen tonen trots hun diploma van de Sta Sterk training. Op de voorgrond Helen Wildeboer. Aangeleverde foto HEILOO - De Toneelgroep 't Trefpunt, Abraham-du-Bois Hof 2, Heiloo zal op zondag 19 december om 14.00 uur een uit voering verzorgen. De zaal gaat open om 13.00 uur en de entree bedraagt 6,- per persoon inclusief kopje koffie Na afloop zal een gratis verloting worden gehouden. De titel van het toneelstuk luidt: 'Laat mij maar lekker zitten' en is een klucht in drie bedrijven. De auteur is Peter Damen en de regie is in handen van Gosse Zoet. Het decor is een cel en Wout moet voor een licht vergrijp een tijdje in de gevangenis door brengen. Van Besouw een beetje simpele, maar toch vriendelijke cipier, probeert het Wout zoveel mogelijk naar de zin te maken. Als gevolg van nieuwe richtlijnen worden twee gevangen in een cel geplaatst en door speling van het lot wordt niet een man maar een vrouw - genaamd Lonneke - bij Wout gehuisvest. Heel ongebruike lijk en als dat maar goed gaat. Dan verschijnt Benny die namens de collega's van Wout een bijzonder plan heeft. Een warrige poging, maar niet zo slecht bedacht. Ook Frans-Peter - een wat verwaande vrijgezelle kaartvriend van Wout, verschijnt ten tonele en valt met een voor de charmante verschij ning van Lonneke. Maar niet alleen Lonneke. Ook voor Yvette, de advocaat van Lonneke, heeft hij wel een heel bijzondere, zoals hij zelf zegt, 'affectie'. En Yvette? Is de belangstelling wederzijds? Maar de spin in dit web is Martine, de vrouw van Wout. Als ze Wout een bezoek brengt is Leiden in last. Hoe het allemaal zal aflopen? HEILOO - Voor jongeren tus sen de 12 en de 16 jaar heeft Provider-HALE een ontmoeting georganiseerd met een zuster in het Liobaklooster in Egmond- Binnen. Wat bezielt een jonge vrouw om het klooster in te gaan? Hoe leven ze daar, hoe zit het met vrienden, vriendinnen, met wat je eigendom is, hoe je nietje vrije tijd omgaat? Allemaal vragen die je zou kunnen stellen aan iemand die in een klooster woont. Nu is er een gelegenheid om die vra gen eens te stellen en je kunt het klooster eens van binnen zien. Heb je ooit wel eens nagedacht over het hoe en waarom van een klooster? Dan kan je dat nu doen. Op donderdag 16 december ben je welkom in het Liobaklooster. Er wordt gestart met een viering om 17.30 uur, samen eten en daarna in gesprek met één van de zusters. Meld je aan bij Provider- HALE info providerhalenl Voor inlichtingen: 072-5330906. HEILOO - Het jaar 2009 - 2010 stond in het teken van Lepra. Heiloo Wereldwijd, Platform voor Internationale Samenwerking had zich ten doel gesteld om de bewo ners van Heiloo en omstreken bewust te maken dat lepra nog steeds bestaat, maar ook dat slechts met geld een project kan slagen. Het Platform heeft gekozen voor een Lepraproject, onder andere als eerbetoon aan de grootste Belg aller tijden, Damiaan de Veuster die 16 jaar voor en met melaatsen op het eiland Molokai heeft gewerkt en geleefd. Het project had zijn start in november 2009 met een informatieavond en is afgesloten met een jubileumbenefietconcert in november 2010. Tussen start en afsluiting heeft het Platform verschillende activiteiten georga niseerd, waaronder een tentoon stelling van kunstwerken en lec tuur over Lepra in de bibliotheek. Tijdens de Uit&Zo is informatie gegeven, er zijn lezingen gehouden en de kerken, St. Willibrord en Ter Coulster hebben, ook financieel, aandacht besteed aan het project. De bewoners van huize Overkerck hebben een jaar lang het project ondersteund, Keer op Keer heeft een aardige bijdrage geleverd, het Platform stond met standjes in winkelcentrum 't Loo en gemeentesubsidie is verkregen dankzij de georganiseerde activitei ten van het Platform. Het doel is bereikt dankzij de vele donaties. Met het bereikte streefdoel van 15.000,- kunnen leprapatiënten geholpen worden. In Palembang (Indonesië) worden HEILOO - Er is de afgelopen maanden hard gewerkt door cli ënten en medewerkers om de voormalige varkensstal op het terrein van GGZ Noord-Holland- Noord om te bouwen tot Kunst en theehuis, genaamd 'de Trog'. Het gebouw is gezellig en sfeer vol ingericht (met houtkachel). In de maand december worden er schilderijen en beelden tentoon gesteld, gemaakt door cliënten van GGZ NHN. Kunst- en theehuis de Trog is in december op vrijda gen en zaterdagen geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur (behalve Eerste kerstdag en nieuwjaarsdag), bereikbaar vanaf de Rosendaal (ingang tegenover de brandweer kazerne). In De Trog wordt naast thee/koffie en fris ook zelfgemaakte erwtensoep verkocht. Een officiële opening van het Kunst- en theehuis volgt medio januari 2011. Meer activiteiten op deze plaats passen uitstekend in de missie en visie van GGZ Noord-Holland-Noord. leprapatiënten in het ziekenhuis opgenomen. In het naastgelegen zelfzorgcentrum worden voor ver minkte ledematen aanpassingen gemaakt, wordt er revalidatie en resocialisatie gegeven, waarna de leprapatiënt, na behandeling, weer zelfstandig kan functioneren. Met het slagen van het project is inderdaad eerbetoon gegeven aan Damiaan de Veuster, de held van Molokai ofwel de apostel van de melaatsen. Na het Lepraproject zal het Platform het komende jaar ondersteuning geven aan een onderwijs en educatieproject in Ghana. Voor meer informatie kunt u terecht bij: J. Bras, Kerkakkers, 81 in Heiloo tel. 072-5320344, J. Rood, De Moestuin 19 Heiloo, tel. 072-5335297. Voor een eventuele donatie: Bankrek.nr 1205 13 455 t.a.v. Platform Heiloo Wereldwijd onder vermelding van het project. HEILOO - Na de kerstvakantie start het Nivon Heiloo weer met een nieuwe basiscursus Patchwork/ Quilten. Deze cursus staat onder leiding van docente AJjona Terzi en omvat zes lessen van 20.00 tot 22.00 uur. In deze cursus komen de verschillende patch- worktechnieken, zowel handmatig als machinaal aan de orde. Deze cursus is geschikt voor beginners, die de basisprincipes wil len leren als voor degenen, die reeds kennis maakten met deze techniek, aantrekkelijk. De cursus vindt plaats in het Cultureel Centrum Het Open Huis te Heiloo, boven het winkelcentrum 't Loo. Opgave/informatie: Reina Mulder en Ria van der Laan tel. 072-5333217 ofwww.nivonheiloo.punt.nl. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17