Limmen en de Zandzoom Warme ontvangst voor deelnemers Fietsen voor Burkina Kerkenveiling Akersloot groot succes 1238 flessen voor Het Kleurenorkest Rembrandtschool neemt afscheid van meester Fokke regio 21 NIEUWS UIT DE REGIO Gemengde gevoelens bij deelnemers en thuisfront na terugkeer in Limmen DECEMBER 2010 ,^ÏL WELKOM Met gemengde gevoelens keerden de deelnemers van de monstertocht 'Fietsen voor Burkina' terug naar Limmen, waar ze een warme ontvangst kregen. Foto: Caroiien Breed LIMMEN - Ze hebben een mon stertocht van ruim drie maan den en 8500 kilometer in de benen; met hoogte- en diepte punten. Op vrijdag 26 novem ber arriveerde de laatste groep deelnemers van Fietsen voor Burkina weer in Nederland. Zaterdag 27 november werden alle fietsers warm ontvangen in een volle De Burgerij, in aanwezigheid van familie, vrienden en beken den, sponsors en burgemeesters Emmens-Knol en Rorneyn. Iedere deelnemer heeft de lange tocht dwars door Europa, Marokko, de Sahara en Senegal naar de eind bestemming in Burkina Faso op zijn/haar eigen manier beleefd. Maar dat ene fatale ongeluk dat Co Kerssens noodlottig werd, heeft alle deelnemers en het thuisfront zeer diep getroffen. Vandaar dat ook afgelopen zaterdag in aanwezigheid van zijn vrouw Marjan een moment stilte werd gehouden ter nagedach tenis van Co. Het welkomstwoord was van Frans Scheepmaker, die de deelnemers omschreef als 'gewone mensen met een ijzeren discipline en een sociaal kloppend hart, die allen met bloed, zweet en tranen hoge bergen en diepe dalen hebben overwonnen'. De doelstelling van de Fietsen voor Burkina, geld voor onder wijs in Burkina Faso, is gehaald. Het ingezamelde bedrag van 150.000,- is door de fietsers sym bolisch op de eindbestemming, de onderwijsprojecten in Toba en het Zoodoo complex in Quahigouya, afgeleverd. Scheepmaker zette initi atiefnemers Ditje van Genderen en de niet aanwezige Ton Baltus in het zonnetje. Ditje heeft zich, samen met vele anderen, zo'n twee jaar bezig gehouden met de organisatie van alle voorbereidingen. Eén van de rijders die de hele tocht heeft uitgefietst, op een korte onderbreking na in verband met de begrafenis van Kerssens, is Martha van der Steen. Zij heeft prachtige herinneringen aan de vele mooie vergezichten onderweg. „Elke meter is anders; qua natuur èn qua bevolking. De mensen verschilden van heel hartelijk tot redelijk terug houdend. Ergens in Marokko heb ben we onze fietspakken uitgedaan en zijn we in verband met onze veiligheid in gewone kledij verder gefietst. Eén dag voor aankomst in Burkina hebben we ze weer aange trokken; een prachtig gezicht, alle maal weer in dezelfde outfit! Het allermooiste vond ik onze aankomst in Toba! Kilometers vóór het dorp stonden al mensen langs de gravel- weg om ons met applaus, zang en dans te verwelkomen." Ook op Bart Korf uit Heiloo heeft de tocht enorme indruk gemaakt. „Een geweldige belevenis; het leek meer op een expeditie, gezien de gevergde fysieke inspanning en door ahes wat we hebben meege maakt!" De rijders hebben overwo gen de tocht na het overlijden van hun fietsmaat af te breken, maar ze zijn in de geest van Co Kerssens toch doorgegaan! REGIO - De kerkenveiling in Akersloot, die in samenwerking met de scouting werd gehouden is een groot succes geworden. Vrijdagavond 19 november vulde de zaal van de Vriendschap zich al snel met geïnteresseerde kopers. Om 20.00 uur waren nagenoeg alle stoelen bezet hetgeen de veiling meesters de kans gaf om op die tijd de veiling te starten. In een rap tempo heten de vei lingmeesters de kavels passeren en er bleek voldoende belangstelling om alles aan de man te brengen. Waren er aanvankelijk circa 375 kavels in de catalogus opgenomen, een supplement met nagekomen schenkingen maakte dat de veiling werd uitgebreid naar bijna vierhon derd kavels. Om 23.45 uur viel de veilingha- mer voor de laatste koop en kon het organiserend comité een totaal stand van 24.500 in haar boeken bijschrijven. LIMMEN - Met het tekenen van een samenwerkingsover eenkomst hebben de gemeente Castricum en Driessen Vastgoed BV een belangrijke stap vooruit gezet naar woningbouw in het gebied Zandzoom in Limmen. Zandzoom is onderdeel van het project Wonen in het Groen, een gezamenlijk initiatief van de Provincie Noord-Holland, gemeente Heiloo en de gemeente Castricum. Het gaat hierbij om totaal 2.000 a 2.400 woningen waarvan zeshon derd in Limmen; een nieuwe aan sluiting op de A9 met de bijbeho rende toegangswegen, natuur en/ of waterberging en fiets- en wan delpaden. Het gebied krijgt een goede balans tussen wonen, natuur, landschap, recreatie en bereikbaar heid. De overeenkomst is gete kend op maandag 29 november. De twee partijen spreken daarin af een gemeenschappelijk bedrijf op te richten om tot gezamenlijke rea lisatie van het project te komen. Momenteel wordt gewerkt aan een nieuw bestemmingsplan voor dit gebied. De gemeenteraad spreekt hier in december over. De samenwerking tussen gemeen te en Driessen kan van start als de gemeenteraad het bestemmingsplan heeft vastgesteld. De opzet van het plan moet passen binnen de eerder door de gemeenteraad vastgestelde uitgangspunten als woningbouw- aantallen en beeldkwaliteit. Een belangrijk punt in de overeenkomst is de aansluiting op de snelweg A9. Deze aansluiting is een voorwaarde voor de bouw. Een definitief besluit van de minister wordt in de eerste helft van 2011 verwacht. LIMMEN - Afgelopen woensdag kon Malin Docter uit Uitgeest een mooie tussenstand opma ken voor haar succesvolle statiegeldflessen actie ten behoeve van haar school Het Kleurenorkest. Geholpen door drie andere kinde ren van school meldde ze zich met zo'n veertig grote zakken en een aanhangwagen gevuld met flessen bij de Albert Heijn te Limmen. Na ruim twee uur lang vullen van de flessenautomaat, was duidelijk dat de teller op 1238 stuks kwam te staan. Al in de zomervakantie kreeg Malin het idee om haar school te helpen met het ophalen van lege statiegeldflessen. Wekenlang ging ze geregeld de deuren langs met de vraag lege sta tiegeldflessen te doneren voor haar school. Uitgeesters: hartelijk dank hiervoor! De rest van het schol jaar worden de flessen vooral op school ingezameld om met elkaar een bijdrage te blijven leveren voor het behoud van de school. Het Kleurenorkest, basisschool voor natuurlijk leren is drie jaar gele den opgericht vanuit het instituut NTI-NLP in Limmen als logische aanvulling op bestaande reguliere basisscholen. De school maakt een sterke groei door (75 leerlin gen starten dit schooljaar) en heeft lovende rapporten van de onder wijsinspectie gekregen. Inmiddels is de school geplaatst op het gemeen telijke 'Plan van scholen', wat bete kent dat met ingang van 1 augustus 2011 de school overheidsbekosti- ging gaat ontvangen. Er blijft nu nog één schooljaar over dat gefi nancierd moet worden. Kinderen, ouders en belangstellenden hebben daarom allerlei acties opgestart om deze financiering te realiseren. Wilt u ook een bijdrage leveren, maak uw donatie dan over op rekening 67.44.96.183 ten name van NTI- NLP Foundation in Limmen onder vermelding van het Kleurenorkest. Malin met de verzamelde lege flessen, ten behoeve van haar school Het Kleurenorket. Foto: www.becausewelikeit.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19