Keurslagerij Snel en Kuijper groenten en fruit slaan handen ineen f Brothers-4-Tune en Cigale: twee concerten in één Oud-Hollandse spelletjes voor Nairobi De Limmer Taaltest 2010 Meester Fokke neemt afscheid mr REGIO -li 21 Ultieme uitdaging voor liefhebbers van moedertaal Leerlingen trakteren leerkracht op Schoolpleinorkest UIT K IJ KPOST i DECEMBER 2010 LIMMEN - Keurslagerij Snel en Kuijper groenten zijn een samenwerkingsverband aange gaan. John de Boer van Keurslagerij Snel werd een beetje overvallen door de mededeling dat de groente winkel van Ed en Siem Kuijper door Dankzij de samenwerking met slagerij Snel kan Siem Kuijper zijn werkzaamheden als groenteboer voortzetten. Foto: Caroiien Breed omstandigheden moet stoppen, waardoor Limmen een van zijn laat ste versspeeiaalzaken in groenten en fruit verliest. Zoveel kwaliteit, vakmanschap en liefde voor het vak die het dorp vanaf medio december zal moeten missen. Daarom heeft hij Siem Kuijper benaderd en hem een vorm van samenwerking aangeboden. En Siem heeft het aanbod aangeno men. In de pas verbouwde winkel van Keurslagerij Snel wordt zeer binnenkort opnieuw de handen uit de mouwen gestoken om ruimte vrij te maken voor de specialiteiten van groenteboer Kuijper, zoals over heerlijke kant en klaarmaaltijden, de vermaarde soepen van restaurant kwaliteit, panklare groenten, stoof- peertjes en rabarber. En natuurlijk de heerlijke fruit- en rauwkostsala- des. John de Boer: We helpen elkaar op deze manier. Het is een mooie aanvulling op ons eigen assortiment en zo blijft de fantastische kwaliteit van groentehandel Kuijper voor Limmen behouden!" Zie adverten tie elders in de krant. Keurslagerij Snel, Kerkweg 18, Limmen, tel. 072-5051263. Vocaal ensemble Cigale ontwikkelde zich van een regionaal bekende groep tot een prijswinnend ensemble. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Zaterdag 11 december staat zaal 't Achterom in het teken van de bouwgroep 'Akersloot Helpt Afrika. Onder leiding van spreekstalmees- ter Peter Velzeboer vindt er een Oud-Hollandse kienavond plaats. Na een uiterst geslaagd bene fietconcert en liefdadigheidsdiner, zal dit de laatste kans zijn om het gestelde doel van 12.500,- te realiseren. Om 20.00 uur is de zaal open en rond 20.30 uur start de eerste spelronde. Er zijn meer dan honderd prachtige prijzen bij elkaar te spelen. Naast kienen is er ook ruimte voor het Rad van Avontuur. Afrikabouwer Clemens Krom is lid van de Kromsaillors. Zij leveren belangeloos hun muzikale bijdrage. Als klap op de vuurpijl komen er ter afsluiting een aantal prach tige kunstwerken onder de hamer. Eén daarvan is wel heel speciaal; een naaktsehilderij van één van de bouwers. De Akersloters Jan en Jetty Sander, Johan Vermaas en Gerda Vrijhoef, Donald en Anita Sehrier, Nico (Pum) Kaptein, Ruud en Renate van Vliet, Clemens en Ankie Krom en Gerard en Lenie Struijf hebben hun bouwreis inmid dels tot in detail voorbereid. Eind januari vertrekken zij naar Nairobi (Kenia) om daar hun steentje bij te dragen om de armoede in dit deel van de wereld structureel te bestrij den. Door huizen te bouwen voor mensen die deze zelf kunnen onder houden, ontstaan er kleine groei kernen. Een prima basis waarop de lokale bevolking haar toekomst kan inrichten. Habitat for Humanity begeleidt de Akersloters ter plaatse en zorgt voor de tijdige aanvoer van de benodigde materialen. De opbrengst komt volledig ten goede van het bouwproject. Doneren kan natuurlijk ook op bankrekening: 1432.44.612 ten name van HGC Struijf, ACM Krom en RA van Vliet, ow: Sponsoring Akersloot helpt Afrika! www.akersloothelptafrika.nl. LIMMEN - Muziekliefhebbers die tevens a capellamuziek waarderen moeten beslist een kaartje reserveren voor het kerstconcert van Brothers-4- Tune uit Castricum en Cigale uit Velsen in Limmen. Zij kunnen een prachtige en zeer afwisselende, muzikale middag tege moet zien. Fraaie kerstcarols, up tempo stukken, schitterende close harmony, met humor gebracht, zijn onderdelen van het programma van de twee zanggroepen die hun spo ren ruimschoots hebben verdiend in het Nederlandse amateur a eapel- laeireuit. Brothers-4-Tune werd vorig jaar tweemaal eerste op een regionaal en een landelijk festival en Cigale won eveneens in het ver leden diverse prijzen op concoursen en festivals. Beide groepen organi seren al enkele jaren samen dubbel concerten tijdens de kerstperiode en oogsten daarmee steeds grote waar- dering. Twintig jaar geleden start- ten drie broers Klut uit Castricum en twee broers Warns uit Velsen een a eapella kwintet met de naam 'Brothershop'. Dit lijkt veel op bar bershop en dat vormde in de begin jaren een groot deel van het reper toire. Het plezier van het samen zingen staat voorop en dat is merk baar op het podium. Meer informa tie: www.brothers4tune.com. Vocaal Ensemble Cigale werd in 1981 door acht enthousiaste amateur-zangers uit de gemeente Velsen opgericht. Van een bescheiden regionale groep werd Cigale een zeer gewaardeerde en prijswinnende gast tijdens nati onale en internationale festivals en concoursen. Cigale heeft altijd een breed repertoire gepresen teerd, van klassiek tot licht, maar centraal in het repertoire staan de stukken uit het lichte genre. Meer informatiewww. eigalevelsen. nl. Het concert is op zondag 12 decem ber in de Protestantse Kerk aan de Zuidkerkenlaan, aanvang 15.00 uur, entree 10,-. Reserveringen kunt u doen via tel. 072-5052235, of via e-mail: limmencultuur® hotmail, com. Voor meer informatie: www. limmencultuur.nl. LIMMEN - Limmen Cultuur houdt dit jaar de achtste edi tie van De Limmer Taaltest. De ultieme, speelse uitdaging voor de liefhebbers van onze moe dertaal. Op dinsdag 14 december wor den de deelnemers om 19.45 uur verwacht in de bovenzaal van Cultureel Centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64. De entree bedraagt 6,-. De test doet een beroep op kennis, vernuft, taalge voel en creativiteit op het gebied van het Nederlands en bestaat uit vier onderdelen. Allereerst moeten de deelne mers een goed Nederlands woord vinden voor een aantal regelmatig voorkomende 'moeilijke' woorden (bijvoorbeeld anoniem naam loos). Vervolgens wordt de kennis van spreekwoorden en gezegden getoetst aan de hand van zinnen, die elk zijn samengesteld uit gedeel ten van twee spreekwoorden of gezegden die dus moeten worden achterhaald (bijvoorbeeld van een koekje uit eigen doos). Het derde onderdeel bestaat uit een aantal zinnen waarvan moet worden vast gesteld of ze goed of fout zijn (bij voorbeeld: Hij doet stinkend zijn best om een voldoende te halen). Tenslotte wordt het vernuft en de creativiteit van de kandidaten op de proef gesteld bij het oplossen van cryptische omschrijvingen (bij voorbeeld clubspookteamgeest) In de opgaven zelf zitten wat hulp middelen om tot de oplossing te komen. Uiteraard worden de win naars beloond met een prijs en de beste ontvangt bovendien de Huisdrukker Limmentrofee alsme de een set visitekaartjes waarop, behalve de personalia, vermeld staat dat hij of zij de winnaar van de Limmer Taaltest is. Ook dit jaar is er de mogelijkheid om per team deel te nemen. Dat kan een bedrijfsteam, een familieteam, een buurtteam of een vriendenteam zijn. Zo'n team bestaat uit drie of vier personen die individueel aan de test meedoen waarna het resultaat gemiddeld wordt. Het beste team ontvangt de wisselbeker en een geldprijs die door het autobedrijf Dirk van der Steen beschikbaar is gesteld. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij Henk Brandsma, tel. 072-5052052, e-mail tibra@quick- net.nl of limmeneultuur@hotmail. com. Zij dienen om kwart vóór acht aanwezig te zijn. Het inschrijfgeld bedraagt zes euro per persoon. Het maximale aantal deelnemers is vijftig. Als dit aantal bereikt is kan niet meer wor den ingeschreven. AKERSLOOT - Donderdag 25 november heeft meester Fokke Veenstra genoten van een geweldig optreden van alle leer lingen van de Rembrandtschool in Akersloot. Onder leiding van twee work shopleiders van Fort van de Verbeelding is er twee dagen lang hard geoefend om een fantastisch Schoolpleinorkest te formeren met alle kinderen. De enthousiaste workshopleiders wisten niet alleen de kinderen aan het zingen, rap pen, en musiceren te krijgen, maar ook de leerkrachten toonden hun muzikale talenten. Het eindresultaat van de twee dagen oefenen was een gigantisch muzikaal spekta kel waar niet alleen meester Fokke van genoot, maar ook de ouders en andere belangstellenden. In verband met het weer was het optreden in de gymzaal, maar ook hier kwam het geheel prima uit de verf. Meester Fokke kijkt terug op een geweldig afscheid van de school waar hij 37 jaar met veel plezier heeft gewerkt. Temidden van een grote groep leerlingen nam Fokke Veenstra donderdag afscheid van zijn collega's en alle leerlingen van de Rembrandtschool. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21