Eerste schaakteam Oppositie verliest Wedstrijdweekend voor turnsters GTH Jeugdig HZV Het Vennewater 1 verrast 'vriend en vijand' met succes sport 25 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Milenka Hoorn behaalt verdiend gouden medaille Gasten uit Bergen blijken te sterk voor eerste schaakteam uit Heiloo Het jonge team presteert boven verwachting goed en staat derde in eerste divisie Eventuele doorstroming huidige jeugdspelers extra aantrekkelijk F5 van HSV viert najaarskampoenschap Sven de Zeeuw en Carlo Smit van HZV Het Vennewater 1 kijken uit naar de derby tegen PrachtTeam uit Egmond. Foto: Carolien Breed VOETBAL HEILOO - Vrijdag 3 decem ber staat in sporthal Het Vennewater de spannende derby HZV 1 tegen PrachtTeam 1 uit Egmond op het programma. De wedstrijd begint om 21.05 uur. Het relatief jonge HZV team van coaches Niels Mossel en Niels Kraakman presteert boven ver wachting goed en staat na de over winning op Kondo Budjang op 19 november als nieuwkomer nu ver rassend derde in de eerste divisie. Daarnaast heeft het zich geplaatst voor de volgende ronde van het bekertoernooi. Het geheim van zoveel succes? Sven de Zeeuw (20 jaar) en Carlo Smit (24 jaar), oud PrachtTeam speler en voorma lig speler van het eredivisieteam van White Stones, schrijven het toe aan de sfeer van saamhorig heid, die zowel tijdens als buiten de wedstrijden om heerst. Sven: „Het klikt gewoon tussen de spelers en beide coaches! Zij stellen zich niet boven ons op, maar werken met ons samen. En die formule werkt." Naast Sven behoren ook keeper Indy Klamer (19 jaar), Ben van Kessel, Simon Admiraal en Tjeerd Meijer tot de jonge lichting afkom stig uit de HZV jeugd. Bestuurslid Frans Endel: „Na de fusie hebben we het als bestuur even aangekeken hoe het zou gaan lopen. Ons beleid om bij voorkeur jeugd uit de vereniging te laten doorstromen heeft, na goed overleg met beide coaches, uiteindelijk goed uitgepakt. Dat we nu op dit niveau zo goed presteren maakt eventu ele doorstroming voor onze huidige jeugdspelers extra aantrekkelijk. Carlo kijkt uit naar het duel tegen zijn oude ploeg en gaat met zijn hui dige team HZV 1 voor de winst. „Het is een speciale derby die altijd veel publiek trekt." Carlo speelde vorig seizoen nog in de eredivisie voor White Stones, maar toen HZV hem vroeg hoefde hij niet lang na te denken. Veel van zijn veldvoetbalmaten zitten in het team, waardoor hij zich absoluut geen vreemde eend in de bijt voelt. En zijn spelervaring slaat weer over op de jongere spelers. Want ook Sven geeft toe, dat het er in de eer ste divisie soms snel aan toe gaat en dat hier technisch op hoog niveau wordt gespeeld. Veel jonge spelers maken in de zaal op dit niveau een versnelde technische groei door, aldus Endel. Hij vindt, net als Sven en Carlo, dat het niveau van HZV 1 niet onder doet voor de concurren tie en ziet de rest van de competitie met een open blik en vol vertrou wen tegemoet. Endel besluit: „De selectie van HZV is enorm gegroeid en dat zie je terug in de standen van het eerste en tweede team!" TURNEN HEILOO - Zaterdag 20 novem ber kwam Milenka Hoorn in actie voor GTH; instap vierde divisie. Milenka begon haar wedstrijd sterk op balk; 14.00! Op de andere drie toestellen werden door Milenka keurige oefeningen geturnd, allemaal ruim een 13.00. Tijdens de prijsuitreiking was het spannend; Milenka mocht met 54,70 punten het goud in ontvangst nemen! Sky Backer kon helaas niet meedoen vanwege een blessure. Zondag 21 november kwamen nog 15 turnsters van GTH in actie, in de vijfde divisie. In wedstrijd 1 was het de beurt aan 'instappers' Isabella Buijs, Roos Tervoort, Yrla van Nooijen en jeugdleden Demi de Visser, Bonnie Olij, Romy van Dijk, Myrthe Wols, Madelijn Belle, Raquel Schouten, Patricia Mulder en Jessie Hopman. Voor de instapmeisjes begon de wedstrijd goed op brug. De wed strijd werd vervolgd op balk, helaas verliep deze niet vlekkeloos. Op vloer lieten de meisjes zien hoe het moet, Isabella behaalde een 13.30 en Roos een 12.80. Sprong was het laatste onderdeel, de meisjes lieten allemaal een mooie handstandplat zien, Yrla behaalde hier 13.60. Aan de andere kant waren de jeugdturnsters begonnen op sprong, daarna turnden ze mooie oefeningen op brug; Patricia een 10.10, Bonnie 10.20 en Myrthe een 10.90! Ook de balk was voor sommige meiden niet helemaal vlekkeloos, Madelijn turnde sterk en kreeg dan ook een 11.00 net als Raquel en Jessie een 10.10 De wedstrijd werd keurig afgesloten op vloer, mooie en stralende oefenin gen, Romy behaalde hier een 11.10 en Demi 11.45. In het eindresultaat bij de instap is Isabella 15de, Roos 16de en Yrla 19de geworden. Bij de jeugdturnsters was het een zeer grote groep, door een goede wedstrijd mocht Myrthe de vijfde prijs in ontvangst nemen! In wedstrijd twee kwamen Laura Arends en Breehtje van Haneghem in actie in de categorie pupillen 1. De meisjes begonnen ook de wedstrijd op sprong, brug werd sterk geturnd door beide dametjes; Breehtje 13.65 en Laura 12.95. Op balk vielen ze helaas met de koprol, maar turnden wel de oefening goed uit. Laura en Breehtje sloten de wed strijd af op vloer, Breehtje behaalde hier het op drie na hoogste cijfer; 13.60. Laura was in het eindresul taat 19de en Breehtje tiende. In de laatste wedstrijd kwamen Nina Lute (pupillen 2) en Hannah Min (junior) in actie. Nina begon sterk op sprong; 12.90. Balk en brug gingen iets minder door een val, maar op vloer toonde ze veerkracht; 11.60. Aan de andere kant was Hannah aan het tur nen, Hannah behaalde het op twee na hoogste cijfer aan de brug; 11.15. Hannah turnde haar wedstrijd keurig uit, met helaas een wiebelige balkoe- fening. Nina werd uiteindelijk 15de en Hannah negende. SCHAKEN HEILOO - Het eerste schaak team van Oppositie moest het dinsdagavond afleggen tegen het tweede achttal van Bergen. Kees Jongkind en Peter Folkertsma wisten te winnen, Albert Bouma, Bouke Woudstra en Herman Maas verloren. Toen Cor van Etten er remise uit sleepte stond de stand 2,5-3,5 in het voordeel van de gasten uit Bergen. Alleen Simon Smit (bord 1) en Frits van der Werff bord 5) speelden nog. Simon wist met kunst en vliegwerk de enig overge bleven pion tegen te houden door bekwaam te manoeuvreren met toren en koning remise dus). Eindstand 3-5 voor Bergen. Na drie ronden heeft Oppo 1 nog maar één wedstrijdpunt en negen bord- punten. Er moet wel iets gebeuren om het dreigende degradatiespook af te weren. In de interne compe titie speelde Timardi Verhoeff al weer haar zesde remise. Ze heeft nog niet verloren. Piet Manni kon eindelijk weer een vol punt noteren, zijn eerste dit seizoen. Slachtoffer was Gerard Heeringa. Joop Kerst boekte reeds zijn vijfde overwin ning in zeven wedstrijden en is hard op weg vriend en vijand angst in te boezemen. Zijn tegenstander Jan Jonkheer zuchtte al voor de wed strijd: „Mijn enige kans is dat Joop niet komt opdagen!" De turnsters van GTH: Raquel Schouten, Demi de Visser, Roos Tervoort, Yrla van Nooijen, Isabella Buijs, Bonnie Olij, Patricia Mulder, Madelijn Belle, Jessie Hopman, Myrthe Wols en Romy van Dijk. Aangeleverde foto M PrachtTeam

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 23