Tobias Osinga wint muziekschoolcours Kang Wah Deelnemers aan Hot Spicy Challenge weer veilig thuis H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 ST. Op zondag 12 december is de afsluiting van de Hot Spicy Challenge UITKIJKPOST i DECEMBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Chinees Cantonees specialiteitenrestaurant, winkelcentrum Het Hoekstuk 11, 1852 KX Heiloo, tel. 072-5335047. HEILOO - Het geheel vernieuwde Chinese restaurant Kang Wah in 't Hoekstuk draait, na een tijdelijke sluiting van zo'n zeven maanden in verband met de renovatie van het winkelcentrum, alweer een aan tal maanden op volle toeren. De vele hartverwarmende reacties, die Tim en zijn vrouw en het hele team van Kang Wah vanaf de herope ning van veel trouwe gasten mochten ontvangen, waren voor hen een flinke opsteker na zo'n lange periode van afwezigheid. Velen hebben de weg naar het restaurant moeiteloos hervonden, weer anderen hebben in de afgelopen maanden een nieuwe mogelijkheid om lekker te eten ont dekt. Want in het schitterende, eigentijdse interieur van het vernieuwde restaurant Kang Wah, dat Oosterse warmte en gastvrijheid uitstraalt, komen de Chinese gerechten, waaronder de Cantonese specialiteiten, nog beter tot hun recht en wordt een Chinees etentje buiten de deur een echt avondje uit. Chinees Cantonees specialiteitenrestaurant Kang Wah is 12 jaar in 't Hoekstuk gevestigd. En al even zolang zwaait chef kok lp de scepter in de keuken. Zijn roots als kok in de Chinese keuken liggen in Hongkong, waar hij van onderop begonnen is en zich verder heeft ontwikkeld. In de jaren daaropvolgend heeft hij voor verschil lende Chinese restaurants in Nederland gekookt, alvorens hij bij Kang Wah terechtkwam. Velen van Kang Wahis trouwe klantenschare zijn reeds bekend met de op traditionele wijze bereide, verfijnde Cantonese gerechten. Variërend van luxe vlees- of vis- of garnalengereehten, bij voorbeeld bereid in de Tiekpan en vervolgens aan tafel geflambeerd en geserveerd, tot eenvoudige gerechten zoals nasi of Foe Yong Hai. Tim: „Onze menukaart is sinds de heropening uitgebreid met een aantal nieuwe gerechten, zoals St Jakobsschelpen, gestoomd met vermicelli en knoflook. Of Dim Sum; heerlijke, kleine, gebakken of gestoomde, hapjes als voorgerecht. Daarnaast serveren we pittige gerechten uit de provin cie Szechuan (Noord-China), Peking gerechten of een compleet Peking menu (bestaande uit een voor-, tussen- en hoofdgerecht). Bovendien biedt de kaart uitgebreide keuze in vegetarische gerechten! Ook gas ten die aan een glutenvrij dieet zijn kunnen wij van dienst zijn. Voor de Kerstdagen biedt restaurant Kang Wah naast de normale menukaart een speciaal kerstmenu, dat men in kerstsfeer in het restaurant kan genie ten, maar ook bij de afhaalserviee kan bestellen. Nieuw is de zegelkaart bij de afhaalserviee, waarbij men bij iedere besteding van 5,- een zegel ontvangt. Met een volle, ingeleverde kaart ontvangt men gratis een gerecht naar keuze, vermeld op de achterzijde van de zegelkaart. Restaurant Kang Wah is van dinsdag tot en met zondag open van 12.00 tot 22.00 uur. Beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag zijn het res taurant en de afhaalserviee geopend. Oudejaarsavond is Kang Wah tot 20.00 uur geopend. Tim besluit: „Restaurant Kang Wah heeft in 12 jaar bij veel trouwe gasten een goede naam opgebouwd en die willen we ook in ons nieuwe restaurant graag hoog houdenü HEILOO - Zaterdag 27 novem ber vond in de Muziek- en Dansschool Heiloo het muziek scholenconcours 2010 plaats. Het concours stond dit jaar in het teken van de lichte muziek. Twaalf solisten van Toonbeeld te Castrieum en de Muziek -en Dansschool Heiloo lieten zich beoordelen door een deskundige jury. Deze jury werd gevormd door Jan Koehoorn toetsenist/ docent lichte muziek in Alkmaar en Heerhugowaard, en Wirn Kueter, gitarist in de band Blackcoat en docent gitaar. Met enige moeite wisten de jury leden uit het vele talent dat optrad drie winnaars te selecteren. Op de derde plaats eindigde de zange res Savannah Klein Schiphorst die zichzelf op keyboard begeleidde. Tweede werd de harpist Sander Bos, hij speelde op een niet voor de hand liggend instrument op tref fende wijze de blues. Winnaar van het concours en de wisseltrofee is Tobias Osinga geworden. Deze 12-jarige blokfluitist wist de jury te overtuigen met zijn uitvoe ring van: The Kid from Venuzuela van Pete Rose. Het pianoduo Tomas Posthuma en Lue Nederstigt kregen met het gespeelde muziekstuk 'Lambada' verdiend de aanmoedigingsprijs. Winnaar van het concours en de wisseltrofee werd de 12-jarige blokfluitist Tobias Osinga. Foto: Jacques van der Sterren HEILOO - De twintig rijders uit Heiloo, Limmen en Akersloot die aan de Hot Spicy Challenge hebben deelgenomen, een avontuur van twee weken waarin de mannen per motor fiets totaal zo'n 3310 kilometer dwars door het hectische ver keer van India hebben afgelegd, zijn allemaal weer heelhuids thuisgekomen. De eerste groep arriveerde maan dag 22 november weer in Heiloo en de resterende deelnemers, waaron der initiatiefnemers Alex van der Horst en Leo Erkarnp, keerden op donderdagavond 25 november weer terug. Leo: „We hebben een geweldig spannende tijd beleefd, waarbij iedere dag nieuwe uitda gingen bracht! Valpartijen en klei ne ongelukjes zijn ons dan ook niet bespaard gebleven." „Het was mooi om mee te maken dat twintig heel verschillende karakters op deze trip toch als één geheel functioneerden en dat we met de hele groep deze challenge hebben volbracht. Bij thuiskomst zijn we heel hartelijk ontvangen en hebben we op de goede afloop nog een afzakkertje gedronken in de Loods." Op zondag 12 decem ber vindt de officiële afsluiting van de Hot Spicy Challenge plaats in café De Wit; aanvang 16.00 uur. Leo vervolgt: „Dan wordt het uit eindelijke bedrag bekend gemaakt, dat we aan sponsoring en donaties hebben binnengehaald. Het geld bedrag wordt vervolgens overge dragen aan de goede doelen: aan 'Freedom through Education' van organisatie de Ronde Tafel India en aan Stichting Veldwerk, die beide bestrijding van armoede door scho ling nastreven." Mensen die als nog iets willen doneren kunnen dit doen door een bedrag te storten op bankrekening 29.85.52.477, onder vermelding van Hot Spicy Challenge. Meer informatie via www. hotandspicy challengecom. ,r. De helden van de Hot Spicy Challenge, voor de beroemde Taj Mahal in India. Foto: Kees Hageman

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5