Drukbezochte nieuwjaarsreceptie In memoriam: Zuster Humilia Frank Schaap neemt afscheid van dierenartspraktijk H E I L O O 3 Vervolgens las hij een gedicht voor, dat hem had aangesproken Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo UITKIJKPOST 5 JANUARI 2011 Vervolg van voorpagina „De voorwaarde die Heiloo heeft gesteld aan deze ontwikkeling is, u weet dat, ik heb het ook vorig jaar gezegd, het behoud van onze eigenheid. Uitgangspunt blijft 'doe lokaal wat lokaal kan'. Toch ben ik het ook eens met Anjo van Veen en met de kop boven zijn ingezonden brief: 'Samenwerken is versterken'. Dat geldt overigens niet alleen voor de Regio Alkmaar, maar ook zeker in Heiloo. Met elkaar en voor elkaar kunnen wij veel betekenen. Verder refereerde de burge meester aan een ander artikel in de krant over de verhuftering van de Nederlandse samenleving. „In Heiloo gaat het samenwerken, het samenleven gelukkig meestal goed. Daar waar het minder goed gaat betreft het gelukkig geen grote zaken. Ik heb het dan over bijvoor beeld burenruzietjes of over men sen die soms met elkaar op de vuist De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Pniiliiitf. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen met Arnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. gaan alleen omdat er naar je wordt gekeken en soms worden er ande re normen overschreden. Ik vind dat we elkaar daar op aan mogen spreken. En gelukkig gebeurt dat ook wel, maar niet altijd. En daar moeten we met elkaar aan willen werken." Vervolgens las hij een gedicht voor, dat in de kerstnacht was voorgedragen door de predikant en hem had aangesproken: 'Eén kaars maakt de nacht minder zwart Eén ster maakt de lucht minder dreigend Eén hand maakt de weg minder eenzaam Eén stem maakt de dag minder stil Eén vonk kan 't begin van nieuw vuur zijnEén noot het begin van een lied Eén kind het begin van een nieuwe toe komst Eén kaars... het begin van een zee van licht in het duister van deze wereld.' „Dit sprak mij zeer aan en wilde ik u niet onthouden, want met elkaar kunnen wij eraan werken om het goed te laten blijven gaan in Heiloo, met elkaar en voor elkaar. Wij kunnen voor elkaar die kaars, die ster, die hand, die stem, die vonk zijn." Een nieuwjaarstoespraak is ook een moment om kort terug te kij ken naar het vorige jaar. Naar aan leiding van het jaaroverzicht van 2011 in de Uitkijkpost deed Hans Romeyn dit ook: het 80-jarig jubile um van HSV, het 65-jarig jubileum van amateurkunstenaarsvereniging Tintoretto, een aantal ouders van jongvolwassenen met een licht verstandelijke beperking dat een stichting heeft opgericht met als doel hen aan passende zelfstandige woonruimte te helpen, de vrijwilli- gersvaeaturebank, FC Heiloo, een mooie combinatie van Foresters en HSV, speelde een wedstrijd tegen FC Noord-Holland, in september nam Vok Keijsper afscheid van De Beim, het project Burger AED kreeg de Publieke Veiligheidsaward 2010, et cetera. „Alle mensen die zich op deze manier voor Heiloo inzetten of hebben ingezet zijn allemaal zo op him eigen manier die kaars, die ster, die hand, die stem, die vonk. En natuurlijk heeft u afgelopen jaar allemaal uw stem uit kimnen bren gen tijdens de verkiezingen voor een nieuwe gemeenteraad. Hoewel er relatief weinig in de samenstel ling van de raad is veranderd heeft dit er toch toe geleid dat er een college van burgemeester en wet houders is gekomen dat gesteund wordt door een andere coalitie." Over de recessie die ook Heiloo treft zei hij in zijn toespraak: „Inmiddels is wel duidelijk dat we ook in Heiloo de tering naar de nering moeten gaan zetten. De eer ste aanzetten zijn daartoe gedaan bij de begroting 2011. Maar ook voor 2012 en volgende jaren zullen er, bepaald niet eenvoudige drasti sche keuzes gemaakt moeten wor den door de gemeenteraad. Keuzes die ons allemaal zullen raken. Het is overigens net als thuis: we kun nen niet meer geld uitgeven dan dat er binnenkomt. En ook daarbij is het wat mij betreft van belang met elkaar rekening te houden. We kunnen zo allemaal onze rol spelen in Heiloo, onze stem laten horen, om zodoende Heiloo een dorp te laten zijn en blijven waar het fijn is om in te wonen, te werken en te recreëren." Eerder liet burgemeester Eberhard van der Laan van Amsterdam weten dat de traditio nele Amsterdamse nieuwjaarsre ceptie in het Concertgebouw niet doorgaat vanwege de in deze tijd onevenredig hoge kosten, maar burgemeester Romeyn was blij dat de receptie in Heiloo wel doorging. „Het is een prachtige manier voor u en ons om elkaar in ieder geval één keer per jaar te ontmoeten", aldus Hans Romeyn. HEILOO - Op 11 januari houdt vogelvereniging Kleurenpracht om 20.00 uur een bijeenkomst in het verenigingsgebouw aan het Zevenhuizen. De avond staat in het teken van het houden, verzorgen van kanaries, zowel postuur als kleur. De heer Berlee uit Castrieum zal de avond op zijn bekende humorvolle wijze ver zorgen. Tevens zal hij een tafel keuring houden aan de hand van meegebrachte kanaries. De avond is voor iedereen vrij toegankelijk. 4 -.v In en rond Onze Lieve Vrouw ter Nood was Zuster Humilia jarenlang vraagbaak en toeverlaat. Foto: Caroiien Breed BUSSUM/HEILOO - Op woens dag 15 december 2010 is in Bussum zuster Humilia Bierman overleden. Voor veel mensen in en rond het Heiligdom van Onze Lieve Vrouw ter Nood is zij jarenlang vraagbaak en toever laat geweest. Zuster Humilia, geboren in Alkmaar als Eva Bierman, trad in 1942 in bij de Zusters van Onze Lieve Vrouw van Amersfoort, een onderwijscongregatie. Zij was jarenlang lerares methodiek en didactiek aan een opleidingsschool voor kleuterleidsters. Vanaf 1968 was zij overste in het klooster aan de Oudegracht en raakte via rector Van der Asdonk bij het Heiligdom betrokken toen hij haar vroeg om in de kleine kapel een hoekje in te richten met devotionalia voor de verkoop. In 1989 werd zij 'gast vrouw' voor het bedevaartsoord. Aanvankelijk zou het om tijdelijke veivanging gaan, maar het werden voor zuster Humilia uiteindelijk twintig mooie jaren waar ze met dankbaarheid naar terugkeek. Zoals ze het zelf twee jaar geleden omschreef, vlak voor haar verhui zing naar het kloosterbejaarden oord van haar eigen congregatie in Bussum: „Al in de begintijd merkte ik dat mensen gemakkelijk vertrou wen in mij stelden. Dat is altijd zo gebleven en dat maakt het tot een fijne gemeenschap! Ik ben dank baar en gezegend voor de mooie tijd, die ik hier heb mogen mee maken." Zuster Humilia stuurde de vele vrijwilligere aan, waarbij haar woonkamer als een soort zenuwcentrum diende. In 2006 ver huisde ze naar de pastorie aan de Hoogeweg, en ook daar hield ze vast aan haar principe; het moest wel een echt open huis zijn! In het 'Woord van de Rector' gedenkt de rector in het Onze Lieve Vrouw ter Nood Bulletin van 19 december zuster Humilia als volgt: „Het water uit de Runxput dat ze met open hand aanbiedt karakteri seert haar levensinstelling. Warme hartelijkheid gaat er samen op met geloof in Christus en met vertrou wen op de voorspraak van zijn moeder Maria. Zoals de Schrift zegt: Stromen van levend water zullen uit zijn binnenste vloeien.' Hiermee doelde Hij op de Geest, die zij, die in Hem geloofden, zou den ontvangen. In de kracht van die Geest heeft zuster Humilia wil len leven, ook de laatste twee jaren dat ze in Bussum woonde en de last van ouderdom moest dragen. Dat Maria haar nu tot Jezus mag brengen. Wij blijven haar in piëteit en liefde gedenken." HEILOO - Op oudjaarsdag maakte dierenarts Frank Schaap na 33 jaar zijn laatste ronde door de praktijk. Een afscheid met dubbele gevoe lens, want tot en met de laatste dag heeft hij met veel plezier zijn vak uitgeoefend. „Ik zal het hechte team, waar vaste mensen vaak jarenlang aan blijven, gaan missen en zal me moeten bedwingen om niet al te vaak langs te komen voor een bak kie koffie. Bovendien heb je in al die jaren een bijzondere band met veel klanten opgebouwd. Deze contacten zal ik ook zeker gaan missen. Maar gezien mijn leeftijd is de tijd aangebroken om anderen de ruimte te geven. Bovendien krijg ik nu meer tijd voor andere mooie dingen in het leven, waaronder kunst." Na afronding van zijn stu die begon Frank Schaap zijn loop baan bij Ebereon, de praktijk waar hij ook stage had gelopen. Na zes jaar samenwerking in dienstver band volgde hij Eberson op. Een paar jaar later kreeg hij versterking van Hans de Jong; tot op de laatste dag een hechte samenwerking die ruim twintig jaar zou voortduren. De Jong zet vanaf 1 januari 2011 de praktijk voort onder de naam J. de Jong dierenartsen en ver sterkt het team met dierenarts Dorothee Stam-Van der Blij. In 33 jaar heeft Schaap enorme ontwik kelingen in het vak meegemaakt. „Alle technieken die men bij men sen toepast, kunnen in principe ook bij dieren worden uitgevoerd." Tegenwoordig wisselen dierenarts praktijken uit de regio elkaar af bij nacht- en weekenddiensten. Maar tot die tijd zal Schaap heel wat keren uit bed zijn gebeld voor een spoedgeval. „Als je jong bent, is dit geen punt, maar naarmate je ouder bent, wordt dit fysiek wel wat zwaarder." Frank Schaap was altijd zeer betrokken bij zijn 'patiënten' en hun baasjes. Die emotionele band leverde hem hele mooie en ook moeilijke momenten op. „Soms stond ik er in een complexe situ atie versteld van hoe goed een dier weer opknapte en dacht: wauw, hoe is dit mogelijk! Terwijl in ander gevallen zelfs de meest simpele dingen gewoonweg niet wilden luk ken. Dat maakt dit beroep zo span nend en toch ook zo mooi!" Vanaf 1 januari heeft Schaap de tijd aan zichzelf. Dat neemt niet weg dat hij nog bij dieren betrokken blijft; hij blijft zich als voorzitter van de Dierenambulance inzetten voor dieren. „En wat er verder op mijn pad komt, ik laat het maar op me af komen!" Op zaterdag 15 janu ari van 15.00 tot 18.00 uur wordt in restaurant Klein Varnebroek, aan de Omloop 23, een afscheidsrecep tie voor Frank Schaap gehouden. Frank Schaap neemt met een dubbel gevoel afscheid van de die renartspraktijk. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3