Documentairemaker Frans Bromet filmt 'risicojongens' uit Heiloo en Castricum k Voorstellingen voor peuters en kleuters Nationale Voorleesdagen H E I L O O "Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Reis naar de USA Voorleeslunch speciaal voor kleuters op woensdag 19 januari Toch hebben Vincent en Wladimir zich opengesteld voor mij Irish afternoon in het Oosthonk De mens™ v Vertrouw* d van Associatie Uitvaartverzorging, ichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 12 JANUARI 2011 HEILOO - Op uitnodiging van het Nivon Heiloo zal Jim Komijn op zaterdagavond 15 januari een pre sentatie verzorgen over zijn reis naar de ZW staten van de USA, de staten Californië, Arizona. Nevada en Utah. We zien beelden van de fantastische Grand Canyon, de Hooverdam in de Coloradorivier, de gokstad Las Vegas en de natuur parken: Zion NP, Biyce Canyon, Arches NP en natuurlijk Monument Valley NP, dit laatste vooral bekend van de diverse western films. De heetste plaats in de USA de Death Valley NP en de nabij gelegen par ken Sequoia NP en Yosemity NP. Maar ook de stad San Francisco, met de machtige Golden Gate brug en de voormalige gevangenis op Alcatraz island wordt niet verge ten. Deze avond vindt plaats in Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo vanaf 20.00 uur. De kosten bedragen voor nivonleden 3,- en anderen 4,-. Opgeven is reeds mogelijk via tel. 072-5333127. De bibliotheek Heiloo verzorgt weer een collectie boeken. De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. S f Prtnlintt-N m.ii Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Maandag 17 janu ari om 23.05 uur wordt op Nederland 2 deel één van 'De Risicojongens' uitgezonden, een tweeluik waarin de oprich ters van Vlavin Capital, Vincent Kersten uit Heiloo (35 jaar) en Wladimir Meijer (34 jaar) uit Castricum, over een peri ode van bijna drie jaar worden gevolgd door de bekende docu mentairemaker Frans Bromet. Bromet duikt hier, gewapend met de camera en zijn zo typerende stem, in de voor hem totaal onbe grijpelijke wereld van beleggen en investeren. Hij ontmoet de mannen voor het eerst in 2007, ruim voor de crisis. Vincent en Wladimir ken nen elkaar via ABN AMRO, hun voormalige werkgever waar zij al met astronomische geldbedragen werkten, die menig ander doen duizelen. In 2004 richtten ze samen een aantal beleggingsfondsen op, gericht op Montenegro, het geboor teland van Wladimir's moeder. Vincent: ,,Wij zien Montenegro als het nieuwe Monaco. Dit prachtige land biedt enorm veel mogelijkhe den en heeft bovendien opkomen de economieën van de voorma lige Oostbloklanden als achterland. Hier in een vroeg stadium bij te zijn, is een grote uitdaging!" Bromet 'arriveert' als de zaken nog voorspoedig gaan: „Vlavin Capital is een klein en overzichte lijk bedrijf, zowel om te filmen als om te volgen voor de toeschouwer. Vincent en Wladimir zijn twee open jongens, die altijd bereid waren te antwoorden op de vragen die ik hen stelde. Ik heb bewonde ring voor hen als ondernemers en dat zij bereid zijn om risico's te nemen. Daar heb ik een zwak voor, ik ben tenslotte zelf ook ondeme- HEILOO - Van 19 tot 30 januari 2011 staat Bibliotheek Heiloo weer helemaal in het teken van de Nationale Voorleesdagen. Het boek 'Fiet wil rennen' van Bibi Dumon Tak en Noëlle Smit is prentenboek van het jaar en staat deze periode centraal. Pancrasser Zoldertheater Speciaal voor kinderen van 3 tot 7 jaar en hun (groot)ouders houdt Bibliotheek Heiloo in samenwerking met de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo op zon dag 30 januari om 11.00 uur een wel heel leuke voorstelling van het Pancrasser Zoldertheater: Wapperwind. Een vrolijk en span nend verhaal over een eigenzin nig zusje en haar grote broer, die elkaar beetnemen en wonderlijke avonturen beleven met de wind. Met toneel, poppenspel en liedjes in een landelijk decor. Uiteraard naar het thema van het bekroonde prentenboek 'Fiet wil rennen'. Deze voorstelling duurt circa 45 minu ten. Kinderboekenschrijver Geert van Diepen en theaterdocent Lia Rood maken al jaren helder, eigen tijds theater voor jonge kinderen met hun oudere. Ze gebruiken daar voor het Pancrasser Zoldertheater, maar zijn tijdens de Nationale Voorleesdagen op tournee. Toegangskaarten zijn a 3,50 ver krijgbaar bij de klantenservice van de bibliotheek aan de Westerweg en (op woensdag van 11.30 tot 12.45 uur) bij uitleenpost Ypestein. Speciaal voor de kinderen van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo mer, zij het dat hun product niet de mijne is." Door verminderde rendementen op grond stappen Vincent en Wladimir over op vast goed en starten met de bouw van een luxe appartementencomplex in Montenegro, echter nog voor de financiering geheel rond is. Dan volgt de wereldwijde crisis, waar ook Vincent en Wladimir de gevol gen van ondervinden. Bromet interviewt ook een aantal investeerders, klanten van Vlavin Capital: „Dit is voor mij een vreem de wereld waar ik helemaal niets van begrijp, ik heb zelf nog nooit een cent belegd. In mijn ogen zijn beleggers mensen, die profiteren zijn toegangskaarten verkrijgbaar op de verschillende locaties. Voorleeslunch voor kleuters Bibliotheek Heiloo start de Nationale Voorleesdagen met een voorleeslunch speciaal voor kleu ters op woensdag 19 januari. De directeur van de Rabobank (Ugur Pekdemir) leest voor uit 'Fiet wil rennen'. Vanaf 12.00 uur kunnen kleu ters met een toegangskaartje bin nen komen en om 12.15 uur begint het voorlezen. De kleuters wordt tot circa 13.00 uur een gevarieerd programma voorgespiegeld met broodjes en verhalen. Alleen toe gang met een kaartje, dat gratis is af te halen bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Het aantal kaartjes is beperkt, dus kom niet op het laatste moment! Speciaal voorleeshalfuurtje In Bibliotheek Heiloo wordt iedere woensdag vanaf 16.00 uur voorgelezen (behalve in de school vakanties). Tijdens de Nationale Voorleesdagen is dit voorlees halfuurtje net iets specialer. Op woensdag 19 en 26 januari wordt uiteraard voorgelezen uit: 'Fiet wil rennen'. van de inspanningen van een ander. Ik vind het vreemd dat mensen, die toch al geld teveel hebben, op zoek zijn naar zo hoog mogelijke rende menten. Toch hebben Vincent en Wladimir zich opengesteld voor mij, inclusief al hun onzekerhe den. Naar mijn gevoel zijn ze in een Tien dagen geen inschrijfgeld en gratis vingerpoppetje Kinderen van 0 tot 6 jaar, worden tijdens de Nationale Voorleesdagen (tot en met zondag 30 januari) gratis ingeschreven als lid van Bibliotheek Heiloo (normale inschrijfkosten: 3,-). Zij betalen tot him 18de verjaardag geen con tributie. Bij inschrijving ontvangt ieder nieuw peuter- en kleuterlid als welkomstcadeautje ook nog eens het unieke vingeipoppetje Fiet uit 'Fiet wil rennen' (zolang de voorraad strekt). ongewis proces gestapt, dat aan je zenuwen vreet en bovendien nooit stopt!" Vincent en Wladimir zien hun toekomst minder somber in. Zij geloven dat er een mooie toekomst voor Montenegro en Vlavin Capital in het verschiet ligt. Drie jaar met Bromet dicht op de huid heeft bij beiden mooie herinneringen ach tergelaten. Wladimir besluit: „Frans Bromet benadert alles vanuit een soort naïviteit, bijna filosofisch. We zaten soms nog uren na te praten. Hij is een bijzondere man, waar we een band mee hebben gekregen. Het is jammer dat het is afgelopen en we zullen hem zeker missen!" HEILOO - Zondag 16 januari baret er een Irish afternoon uit in het Oosthonk aan de Oostkanter te Heiloo. Het Oosthonk opent om 12.00 uur en een uurtje later kunt u voor vijf euro gaan mikken op de dubbels want men opent en eindigt bij deze variant op een dubbel. Speciaal voor deze mid dag is er Guinness in the house en uiteraard zijn de prijzen ook op z'n Iers. De vanzelfsprekende gezelligheid wordt omlijst met Ierse muziek (niet live helaas) en mag tot in de avond doorgaan. ADVE RTE NTIE Frans Bromet (tweede van links) filmde Wladimir Meijer en Vincent Kersten (rechts) ook in Montenegro. Aangeleverde foto Ilse de Vaal, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3