Cellist Pieter Wispelwey in Slotkapel Leerlingen scoren op voorronde NK sldën T-shirts uit Egmond naar Gambia bonhoeffer Gaan de Bloemendagen weer door? regio 15 Pieter Wispelwey behoort tot de allergrootste cellisten ter wereld In Egmond heeft u een uitgelezen kans om dit van nabij mee te maken Open Huis: zaterdag 29 januari 2011 van 10.00 -13.00 uur Jan en Mien Walta wilden graag iets doen voor de vriendelijke bevolking 26 JANUARI 2011 Leon Mous, Vince Commandeur (met beker), Jens van der Putten presteerden prima op de voorronde Nederlands kampioenschap skiën in Bergen. Aangeleverde foto EGMOND - Pieter Wispelwey behoort tot de allergroot ste cellisten ter wereld. Vrijdagavond 4 februari speelt de in Grootschermer woon achtige Wispelwey in zijn eigen Noord-Holland om in de Slotkapel van Egmond enkele van de beroemde cellosuites van Johann Sebastian Bach te laten weerklinken. Gezegend met een inlevingsver mogen dat zijn weerga niet kent maakt Pieter Wispelwey van zijn optredens intieme en meeslepende concerten. In Egmond heeft u een uitgelezen kans om dit van nabij mee te maken. In de loop van 2011 zal Wispelwey een dvd opnemen met deze cellosuites. Als locatie is onder meer gekozen voor de Slotkapel, vanwege de prachtige akoestiek. 17,50 (inclusief consumptie). Kaarten zijn vanaf 19.30 uur ver krijgbaar in de Slotkapel. U kimt ook reserveren, tel. 072-5065973/ 072-5062033, e-mail: info@neder- landseconcertstichting.nl. Op zon dag 30 januari is er een levensbe- sehouwlijke lezing in de Dorpskerk aan het Dielofslaantje in Akersloot. Aanvang: 14.30 uur, toegang: 7,50 inclusief koffie en thee. Aanmelden mogelijk: Emmy Bangert, tel. 0251- 312698 of e-mail: koosje.wiegman® hetnet.nl. LIMMEN - Zaterdag hebben Leon Mous (11 jaar), Vince Commandeur (11 jaar) en Jens van der Putten (12 jaar), leer lingen uit groep 8 van basis school Sint Maarten uit Limmen, meegedaan aan de voorronde NK skiën voor scholieren op de skibaan van II Primo te Bergen. Zij hebben als team de eerste plaats behaald in de categorie basis onderwijs! Daarmee hebben zij zich gekwalificeerd voor de fmale NK skiën voor scholieren op 16 april op de skibaan van Soesterberg. Ze lieten twee basisscholen uit Bergen achter zich; de Bosschool uit Bergen behaalde de tweede plaats, de derde plaats was voor de Willem Alexander school uit Bergen. De snelste licentie (wedstrijd) skiër in de categorie individueel basison derwijs is Jens geworden. De snel ste recreatieve skiër in de categorie basisondeiwijs is Leon geworden. De release van de dvd wordt in 2012 één van de vele hoogtepunten in een feestelijk jaar waarin Wispelwey zijn vijftigste verjaardag viert. Het is overigens niet de eerste keer dat hij de suites opneemt. De cd die in 1990 verscheen werd door de inter nationale vakpers lovend ontvan gen en betekende zijn wereldwijde doorbraak. Vrijdag 4 februari 20.00 uur in de Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef, toegang: Gezegend met een inlevingsvermogen dat zijn weerga niet kent, maakt cellist Wispelwey van zijn optredens intieme en meesle pende concerten. Aangeleverde foto pieter kieftstraat 20 postbus 316 T (0251) 65 91 19 info@bonhoeffer.nl 1900 ah castricum F (0251) 65 52 43 www.bonhoeffer.nl Oecumenische school voor mavo, havo, atheneum en gymnasium EGMOND - Jan en Mien Walta gaan regelmatig voor een zon vakantie naar Gambia en wil den daar ook wat doen voor de vriendelijke en blije mensen die ze er iedere keer ontmoeten. Dit jaar hadden ze overgeble ven t-shirts van voetbalvereniging St Adelbert, van Burendag en van Timmerdorp Egmond aan den Hoef bij zich. Aan de foto's is duidelijk te zien dat t-shirts van Egmond daar met veel vreugde worden ontvangen en gedragen. Jan Walta „Op 15 december gin gen mijn vrouw en ik naar Gambia op vakantie, om daar een zonnige strandvakantie te vieren. Het was de zevende keer dat we daar heen gingen en de meeste keren namen we wat mee voor de bevolking, die bijzonder arm is. Deze keer was het een tas vol voetbalkleding van de selectie van St Adelbert, en zoals in de meeste Afrikaanse landen, zijn ze gek op voetballen. De portier van het hotel woonde in Serakunda. Een grote stad, in één van de buitenwij ken, waar hij bestuurslid is van een voetbalclubje met twee elftallen; een elftal tot 13 jaar en een ouder elftal. We moesten er met een taxi heen, wat op zich al een avontuur is, de weg naar de stad is goed maar zo gauw je daar vanaf ga is het kuilen, gaten, bulten en nauwelijks te berij den! Na door een wirwar van straat jes kwamen we op een kaal stukje waar een hoop jochies stonden te wachten op ons. De portier kende alle spelers bij naam en iedereen kreeg zijn tenue. Vervolgens werd er druk geruild; de één wou het nummer van Sneijder, de ander van Robben, enzovoorts. Het was een pracht, ze wisten precies alle namen van het Nederlands elftal op te noe men! En nadat iedereen netjes in de kleren stond, moesten er foto's gemaakt worden voor het thuisfront natuurlijk! We hopen dat ze er nog een hele tijd plezier van hebben." De t-shirts van W St. Adelbert worden trots gedragen in Serakunda, Gambia. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13