Solexverhuur in Akersloot Petrus Canisius College populaire school Deze week beslist men over de Bloemendagen Castricum (CAL) beweegt spectaculair REGIO M.U20II Tweetaling Onderwijs 15 JAC. P. THIJSSE^V COLLEGE De BIoemen 65 1902 GT Castricum Telefoon (0251) 652571 Website: www.jptliijsse.nl email: school@jpthijsse.nl Sportverkiezing in grote feesttent op de Brink KORTOM Klaverjasdrive in Akersloot Voorlichting over de werking van geheugen Even bijtanken in 't Praethuys UITKIJKPOST 26 JANUARI 2011 Op donderdag 27 januari neemt men de beslissing of er voldoen de inschrijvingen zijn voor de Bloemendagen en de route kan worden gehandhaafd. Archieffoto AKERSLOOT - Het is een unieke belevenis om gezeten op een authentieke Solex de omgeving rondom het Alkmaardermeer of van Egmond van dicht bij te bekijken. Het woord authentiek, daar schuilt een tweede reden van het succes van de Solex in. Want dit brommertje was in de jaren vijftig en zestig een bekende verschijning op de Nederlandse wegen. Daarna ver dween de Solex uit het straatbeeld als zijnde oubollig en werd de productie gestaakt. Maar niet iedereen was het pruttelende brommertje vergeten: in de jaren negentig zag je overal in Nederland Solexclubs verschijnen en zelfs de productie kwam weer op gang in Hongarije. Solexverhuur Akersloot heeft de beschikking over ruim 150 in uitstekende staat verkerende Solexen, allemaal van het type 3800. Dat is één van de laatste types die geproduceerd werden. Alle 150 solexen zijn gerestaureerd en gereviseerd en zijn moeiteloos te berijden. Het grote voordeel daarbij is: voor deze Solexen geldt geen helmplicht. Het voertuig valt in de categorie snorfietsen. Dat betekent heerlijk toeren met familie, vrienden of collega's op deze ori ginele Solexen. Solexverhuur Akersloot heeft een aantal prachtige routes uitgezocht met daarbij leuke stops om de inwendige mens te voorzien van een drankje of hapje. Solexverhuur Akersloot is een onderdeel van café/ restaurant/ partycentrum De Vriendschap waar na afloop van de Solextour gebruik gemaakt kan worden van verschillende arrangementen. Het seizoen begint eind maart en er kunnen reserveringen worden gemaakt tot eind oktober. Uitgebreide informatie staat op www.solexverhuurakersloot.nl, e-mail: info@solexverhuurakersloot.nl of tel. 0251-312866 of 06-51387333. HEILOO - PCC Heiloo is niet alleen een sportieve school, maar ook een school waar de leerlingen het naar de zin hebben. Dat blijkt uit de enthousi aste reacties van leerlingen op de vraag 'hoe vind je het nou hier op school?'. Het belang van zelfstandig werken en leren wordt op het Petrus Canisius College al jaren onderkend. Vandaar dat de leerlingen jaarlijks aan een flink aantal projecten werken, in verschillende combinaties van talen, exacte vakken en mens-en-maatschappijvakken. Om de zelfstandigheid nog extra te stimuleren, gebruiken de leerlingen een studieplanner in plaats van een agenda. Vanaf de eerste lesdag leert een brugklasser met deze studieplanner hoe hij zijn werk het beste kan verdelen over de week. Doordat de leerlingen ook zijn andere bezigheden in de planner noteert, zoals verjaardagen, fami liebezoekjes en muzieklessen, lukt het hem al gauw ervoor te zorgen dat ook zijn schoolwerk voldoende aandacht krijgt. Die toenemende zelfstandigheid in de onderbouw vormt een uitstekende voorbereiding op de bovenbouw en de Tweede Fase. Daarnaast biedt de school de leerlingen nog een aantal extra uitdagingen, bijvoorbeeld in de vorm van deelname aan Anglia. Hierbij bereiden leerlingen zich door extra lessen Engels degelijk voor op een exa men, waarmee ze een internationaal erkend certificaat van het in Engeland gevestigde Chichester College kunnen verdienen. Dat de manier van werken op PCC Heiloo zijn vruchten afwerpt dat is een feit, maar gelukkig zijn de leerlingen ook bijzonder tevreden over de school. Over één ding zijn ze het eens: de sfeer op school is 'gewoon heel gezellig'. Dat is maar goed ook, want dat maakt al dat harde werken toch minder zwaar. ADVERTENTIE openbare scholengemeenschap voor mavo, havo en vwo Informati v LIMMEN - Oktober vorig jaar is er een discussie avond gehou den over de toekomst van de Bloemendagen. De opkomst was groot en na het brainstormen en diverse discussies waaruit tien punten naar voren kwamen werd er besloten om in januari een tweede avond te houden. Die avond vindt plaats in de Burgerij op donderdag 27 janu ari, aanvang 20.00 uur. Het wordt een belangrijke avond want er wordt bekend gemaakt of de Bloemendagen gecentraliseerd wor den of niet. Dit is afhankelijk van de aantal aanmeldingen die er op dat moment binnen zijn. Bij 25 of meer volwassen stukken wordt de route gehandhaafd (eventueel iets inge kort). Bij minder dan 25 volwassen stukken worden de Bloemendagen gecentraliseerd. Beide scenario's vereisen veel voorbereiding, daarom vraagt men iedereen om zich vooraf in te schrijven. Dit heeft al in de krant gestaan en de meeste prikploegen hebben al een mail of een brief thuis gestuurd gekregen. Er zijn al diverse inschrij vingen binnen maar men is er nog niet. Stuur daarom zo spoedig mogelijk, uiterlijk zaterdag 22 janu ari, een mail naar: info@bloemenda- genlimmen.nl met daarin de naam van de prikploeg, adres en telefoon nummer. De Bloemendagen 2011 worden gehouden van zaterdag 30 april tot en met donderdag 5 mei. REGIO - Op zaterdag 12 februa ri houdt de gemeente Castricum in samenwerking met Radio Castricum en de Stichting Sociaal Carnaval Castricum de sportverkiezing van het jaar in de grote feesttent op de Brink in Castricum van 13.00 tot 18.00 uur. Deze sportverkiezing belooft een heel spektakel te worden gezien de diverse onderdelen die aan de verkiezing voorafgaan. Zo komt Wout Zijlstra (sterkste man van Nederland) naar Castricum om een staaltje van zijn kimnen te laten zien. Ook de Nederlands kampioen highland games Sebastiaan Huys zal zijn krachten met Wout Zijlstra meten. Mensen in Castricum die denken dat zij Wout kunnen uitda gen met zandzakken gooien, kimnen zich aanmelden aan de tent. Ook komt darttalent Jimmy Hendriks naar de tent om een demonstratie te geven. Hij zal enke le dartere meenemen zoals Darryl Fitton, die ook op het Zuiderduyn dartstoumooi schitterden. Het darts gebeuren zal gepresenteerd worden door niemand minder dan Koos Stompé. Nederlands kampioen Jazz-dance Annemieke Smorenberg zal met haar vereniging DOS. een dansde- monstratie verzorgen. Gedurende de middag zullen er diverse stands in de tent staan van sportverenigingen om zichzelf aan een groter publiek te presenteren. Dit alles zal muzikaal omlijst worden door de Braziliaanse band Unidas uit Alkmaar. Tevens zal er een grote loterij zijn waaivan de prijsuitreiking zal geschieden na de sportverkiezing om 17.50 uur door de burgemeester. Een van de prijzen is een polo shirt met alle handtekeningen van de dartei's die meedoen en uiter aard ook van Jimmy Hendriks. De opbrengsten van deze loterij komt ten goede aan de Stichting Sociaal Carnaval voor hun carnavalsfeest voor mensen met een verstande lijke beperking. Na al dit gebeuren is dan het grote moment aangebro ken dat de sportman, sportvrouw, sportteam, sporttalent en G-sporter bekend gemaakt gaan worden. Enkele genomineerden zoals Jimmy Hendriks en Annemieke Smorenberg geven s'middags als een demonstraties. Andere genomineerden zijn onder ande re Maarten Stekelenburg, CAS RC Ladies, Meervogels 31 en 60, Ronald Sehröer, Niels Veiwer, Tessa Brouwer, Anja Akkerman, Sara Beentjes, Jort Min, Wim van Veldhuijsen en Sven Jonker. Tot 7 februari kunt u uw stem uitbrengen met het sturen van een mailtje naar sportkampioenen@castricum.nl. De entree voor dit spectaculaire evene ment is geheel gratis. AKERSLOOT - Op zaterdag 29 januari wordt in café De Vriendschap in Akersloot de traditionele klaverjasdrive geor ganiseerd. Deze klaverjasdrives worden eenmaal per maand gehouden. Een geweldige prij- zentafel kenmerken deze drives. Naast het klaverjassen is er ook een verloting met daarin dezelfde prijzen als met het klaverjassen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting KI KA die de belangen van kankerpatiëntjes behartigt. Vanwege het 30-jarig jubileum van de familie Levering in De Vriendschap hebben zij besloten deze stichting in 2010 en 2011 steunen. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven 0251- 312866 om zeker te zijn van een plaatsje. De kosten van deelname bedragen 5,-. De aanvang van deze drive is 20.00 uur. REGIO - Pasealle Sehmitz (werk zaam bij Stichting Geriant) geeft in februari in samenwerking met de Stichting Welzijn Bergen voor lichting over de werking van het geheugen als u ouder wordt en hoe u met eventuele geheugen problemen om kan gaan. Over dementie; meer dan vergeten (verschijnselen, stellen van de diagnose). Wat kan Stichting Geriant/DOC-team voor u beteke nen? De voorlichtingsmiddagen worden gegeven op: 1 februari in de Binnenhof Bergen 13.30 tot 15.30 uur 4 februari in Schoorl, van 10.00 tot 12.00 uur 10 febru ari Egmond aan den Hoef van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten: 3,- (inclusief koffie of thee). U dient zich vooraf aan te melden bij wijksteunpunt Binnenhof, tel. 072- 5821450, wijksteunpunt Sanderij, tel. 072-5095267 of wijksteunpunt Hanswijk, tel. 072-5065204 bereik baar dagelijks van 09.00 tot 12.00 uur. REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten op Westeiweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek, massage, Reiki, een gezicht behandeling of voor deelname aan een creatieve activiteit. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur, www.praethuys.nl, 072-5113644 of mail naar info@ praethuys.nl. Donderdag 27 janu ari is de Talkwalk (start: 10.30 uur) een wandeling vanuit 't Praethuys. Voor de conditie, om even bij te tanken of gewoon om te genieten van de omgeving. De te wandelen afstand hangt af van wat de gemiddelde deelnemer fysiek aan kan. Talkwalk is een terugkerende activiteit en is voor iedereen die met kanker te maken heeft (gehad). Maandagavond 31 januari is er van 19.30 tot 21.00 uur zingen. Zangervaring is niet nodig. Dinsdagmiddag 01 februari is er een workshop schilderen van 13.30 tot 15.30 uur, lekker bezig zijn met kleur, vorm en materiaal om op die manier weer een eindje verder te komen; materiaalkosten: 5,- per keer. Woensdag 2 februari van 10.00 tot 12.00 uur is er een workshop speksteen bewerken onder het motto: lekker bezig zijn en je hoofd leegmaken. Materiaalkosten: 3,50 per keer. Aanmelding is noodzakelijk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15