Joop Kerst stormt toptien binnen Funakoshi karateka's succesvol in België Studenten promoten G- sporten Faas Wijn wint zilver op de Nationale D spelen Spannend slot eerste zeeviswedstrijd DVW Heiloo sport 18 Hij lijkt niets te hebben verleerd, behalve dan verliezen Vier keer goud, één keer zilver en twee keer brons De succesvolle karateka's van Funakoshi Aangeleverde foto HEILOO - Bij Oppositie meldde in september een oude bekende zich aan als lid. Het schaakvirus had na een jarenlange absen tie weer vat gekregen op Joop Kerst. Joop won zijn eerste partijen, bleef winnen, maakte tussendoor eens een remise, en dat werd zijn vaste patroon. Hij lijkt niets te hebben verleerd, behalve dan verliezen; na dertien partijen heeft hij nog niet eén nul geseoord. In de 16e speelronde van de interne competitie was het André van der Ark die moest buigen. Joop staat nu overduidelijk in het linker rijtje, en het is afwachten hoe het hem vergaat tegen de gevestigde big shots van Oppositie. Zoals Kees Jongkind die na een zwak seizoen weer helemaal terug is en zich via een fraaie winst op Bouke Woudstra naar de derde plek manoeuvreerde. De nummers een en twee zaten tegenover elkaar en hielden er bei den een halfje aan over. Als stijger met stip mag ook Luea Gandossi niet over het hoofd worden gezien. Hij won deze avond zelfs van Timardi Verhoeff. In zijn tweede sei zoen bij Oppositie heeft Luea zich al de status van subtopper aange meten. Paul Vonk en Jan Jonkheer speelden een partij waarover de computer later oordeelde dat bijna elke zet beter had gekund. Paul had aan het bord wel het volle pimt bin nengesleept. HEILOO - De karateka's van Funakoshi hebben zondag 23 januari deelgenomen aan de Beker van Veerle. Temidden van ruim 250 deelnemers uit België, Duitsland en Nederland waren de Noordhollanders bij zonder succesvol met vier keer goud, één keer zilver en twee keer brons. Nicole de Kievid won de strijd bij de dames en liet zien dat er half februari bij het Nederlands Kampioenschap rekening met haar gehouden dient te worden. Bij de heren maakte Giorgio Fung grote indruk. De pas 16-jarige HAVO-seholier schakelde de ene na de andere top per uit en behaalde overtuigend de fmale. Daarin leek hij op weg naar goud, maar een balansverstoring tijdens de uitvoering van zijn stijl oefening 'Unsu' zorgde ervoor dat hij genoegen moest nemen met een tweede plaats. Ook bij de jeugd wedstrijden was er succes voor Fïmakoshi. Nederlands Kampioen Joshua Quick won de fmale bij de jongens van 10 en 11 jaar met 3-0. Voor club genoot Lars Broekhuijse was er in dezelfde categorie een derde plaats. Bij de meisjes van 10 en 11 jaar ging de zege naar Fleur Koning en een leeftijdsklasse hoger presteerde Orsine de Boer hetzelfde, met daar naast een derde plaats voor Mijra Koning. Het team van Move You, vlnr: Martijn Mol en Safiera Kho uit Heiloo, Dionne Pierneef (Castricum), Gabriëlle Altena uit Uitgeest en Feline van Wijk (Schagen). Aangeleverde foto HEILOO/UITGEEST - Vijf eer stejaars studenten, Gabrielle Altena uit Uitgeest, Martijn Mol en Safiera Kho (Heiloo), Dionne Pierneef (Castricum) en Feline van Wijk (Schagen) volgen de opleiding Sport, Management en Ondernemen aan de Hogeschool van Amsterdam. In het kader van een keuzeop dracht voor school, waarbij het organiseren van een evenement centraal staat, hield het vijftal op dinsdag 18 januari in het Bijlmer Sportcentrum een introductiedag, waarbij zestig medestudenten kon den kennismaken met een aantal gehandicaptensporten; zitvolleybal, rolstoel basketbal en -badminton. Dionne, die bij haar eigen hoekey- vereniging in Castricum twee jaar een G-team heeft gecoacht, wist haar teamgenoten te overtuigen voor deze opdracht. Veel moeite heeft het haar niet gekost. Het vijf tal was het snel eens en doopte him project tot Move You. Dionne: „Met keuze uit een twintigtal opdrachten hebben we bewust voor deze gekozen vanwege de bijzondere boodschap erachter. We wilden onze medestudenten, allen zonder lichamelijke beperking, actief laten kennismaken met een aantal gehandicaptensporten en hen laten ervaren wat voor mensen met een beperking qua sport allemaal mogelijk is. Hiervoor hebben we fanatieke sporters met een lichame lijke beperking benaderd, die hun favoriete sport in een clinic uitleg den." Safiera vult aan: „We hadden ook een gastspreekster uitgenodigd. Zij is een sportief ingestelde blinde dame, die vertelde over de sporten (lange afstand lopen, langlaufen en spinning) die zij ondanks haar visu ele beperking gedreven beoefent." De vijf studenten hebben gezamen lijk een draaiboek voor de bewuste dag samengesteld. Zelfs de lunch was goed verzorgd, dankzij mede werking van een aantal verswinke liers uit winkelcentrum 't Loo. Josef Banfi, die de clinic zitvol leybal verzorgde, maakte veel indruk op alle studenten. Hij verloor beide benen bij een bouwongeval en is bondscoach geweest van het nationale dames zitvolleybalteam. Gabriëlle: „Josef kwam aan het begin van de dag met krukken aan lopen en ging zich bij aankomst eerst 'even omkleden'. Terug uit de kleedkamer was hij zonder kunst benen. En toch is hij super posi tief ingesteld. Hij is door zijn sport overal geweest en vindt dat zijn handicap hem veel moois gebracht heeft." De deelnemende medestuden ten waren zeer positief over Move You en vonden het een geslaagd en vooral leerzaam evenement. Ook Martijn, Gabriëlle, Dionne, Safiera en Feline kijken terug op een mooie en indrukwekkende dag. Martijn besluit: „De deelnemers hebben ervaren, dat ondanks een handicap nog heel veel mogelijk is!" Faas Wijn Aangeleverde foto ATLETIEK HEILOO - Zaterdag 22 januari zal Faas Wijn niet snel verge ten. De 12 jarige Faas Wijn van atletiekvereniging Trias won in zijn D categorie de zilveren medaille tijdens de officieuze Nederlandse indoorkampioen schappen te Apeldoorn. De pupil van Tessa Molenaar en Astrid Kops wist zich makkelijk in het prachtige Omnisport centrum te plaatsen voor de fmale zestig meter sprint. De acht finalisten waren erg zenuwachtig voor de start, de maxi maal aantal valse starts werden dan ook gemaakt. Faas vond deze span ning ook erg lastig en was daardoor erg zenuwachtig. Mede hierdoor was zijn start naar eigen zeggen niet super. Halverwege liep hij dan ook als een van de laatste. Maar door zijn enorme wilskracht en eindsprint perste hij er nog een keurige tweede plaats uit. De eleetronisehe klok bleef uiteindelijk stilstaan op 8.64 seconden. Wat een verpulvering van zijn eigen persoonlijk record bete kende. Zoals een echte sportman was Faas in eerste instantie teleur gesteld door zijn mindere start. Maar de uiteindelijke tweede plaats bracht hem weer een lach op. In het prach tige atletiekstadion kreeg Faas zijn beker onder luid applaus uitgereikt. In dezelfde categorie liep Yanniek Ruiter op de 600 meter naar een achtste plaats (1.50 seconde). Zijn zus Celine liep op dezelfde afstand bij de meisjes C naar een zevende plaats (1.46 seconde). Voor de beel den van de zilveren race van Faas kijk op www.avtrias.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17