Zeperd voor Jos Admiraal Leerlingen PCC opnieuw naar NK skiën Mooie resultaten behaald door veertien GTH turnsters ADVERTEREN SPORT WAT KOST DAT? 19 KORTOM Weer jaarlijks recreatietoernooi Effect Zomerkamp GTH Red jezelf brevetten bij zwembad Loos UITSLAGEN Judoclub Groefsema in Heiloo op de TELEFOONPAGINA The future m corus UITKIJKPOST 26 JANUARI 2011 PCC studenten zijn weer succesvol. Aangeleverde foto SCHAKEN LIMMEN - In deze dagen wordt niet alleen druk geschaakt bij het grote Tata Steel-toernooi in Wijk aan Zee. Op vrijdag 21 januari speelde SV Vredeburg de dertiende ronde van de interne competitie. Ozair Dahi was de eerste die het volle punt binnenhaalde: hij won twee pionnen van Jort Min en voerde daarna een keurige mataanval uit. In zijn partij tegen Mare Voorwalt liet Jan de Graaf zien niet goed met dames overweg te kunnen. Na een afgeslagen aanval posteer de hij zijn eigen zwarte dame op een slecht veld aan de rand van het bord en liet de witte dame van Voorwalt binnendringen op de zevende rij. HEILOO - Op zondag 30 januari houdt Volleybalvereniging Effect haar jaarlijkse Recreatietoernooi in Sporthal 't Vennewater te Heiloo. Een twintigtal dames- en herenteams uit de wijde omgeving zal vanaf 11.00 uur in verschillende poules strijd leve ren. Er zijn teams uit Alkmaar, Akersloot, Heerhugowaard, Langedijk en Limmen en natuur lijk ook van Effect uit Heiloo. Rond 15.30 uur vinden de finales plaats en om 16.30 uur is de prijs uitreiking. HEILOO - Op zaterdag 29 januari is er om 16.00 uur in de gymzaal aan de Breedelaan een infor matiebijeenkomst over KNGU zomerkampen. Er zal een presen tatie worden gehouden over het reilen en zeilen van het zomer kamp en er kan worden inge schreven. Zomerkamp is samen met kinderen uit heel Nederland een hele week veel lol hebben in Beekbergen op de Veluwe zonder je ouders. Vanuit GTH gaat er begeleiding mee. Slapen (keten) in tenten, eten in de buitenlucht, zingen, dansen, optredens houden en bijwonen en heel veel spelle tjes doen. In de leeftijdsgroep van 6 tot 8-jarigen is het zomerkamp van zondag 24 tot en met woens dag 27 juli. Voor deelnemers van 8 tot 18 jaar is het kamp tot en met zaterdag 30 juli. Meer infor matie op www.kngu.nl. HEILOO - Woensdag 19 januari was het vroeg in de ochtend druk bij zwembad Loos. 25 kinderen stonden in T-shirt, korte broek en waterschoenen klaar om te laten zien dat ze zich zowel op hun buik als op him mg al goed in het water kunnen redden. Ze hebben dan ook allemaal him 'Red jezelf-bre vet dik verdiend. De geslaagden zijn: Pien Borst, Kaeso Oosters, Hieke Hermanides, Benjamin Kuus, Eef van der Sluis, Kenneth van Boggelen, Jan Stengs, Amber Wijdenes, Moos van Schagen, Joost van Dam, Kane Seheerman, Douwe Nagel, Dakota Wijn, Jilke Bakker, Jay Glas, Daan Pepping, Suze Hunnekens, Marit van der Steen, Friso Andersen, Toon Blok, Luuk Hoogland, Santiya Viekyneswaran, Darnian Benehetrit, Roel Versteeg, Zeb Zuiderveld. Met enkele krachtige damezet- ten veipestte Voorwalt de zwarte rokade, won een loper en dwong De Graaf een toontje lager te zingen. Althans, zo leek het, maar na een grootscheepse afruil in het eind spel was het De Graaf die een toren overhield en de partij toch naar zich toe kon halen. Jos Admiraal kwam er in zijn partij tegen Robin Rommel achter hoe wreed het schaakspel soms kan zijn. Na met speels gemak twee pion nen te hebben veroverd en een gewonnen stelling te hebben opge bouwd, blunderde hij een stuk weg. Rommel was zo helder om het bui tenkansje te verzilveren en de par tij alsnog te winnen. De sluwe Ed Stolp haalde de weinig gespeelde De Leeuw-opening uit het hok en won op de voor hem typerende Bridgeclub 't Oosthonk HEILOO - Gespeeld werd op woens dagavond 19 januari: j.l. A-lijn: 1. G. van Lochem - E. Motta 59,58% 2. G. en B. Eeltink 58,75 3. R. Hogeslag - G. Voskuil 56,67 4. F. en D. Cnossen 55,83 B-lijn: 1. B. van Dortmont - N. Jacobs 554—83 2/3. M. Vasbinder - J. van Leeuwen 54,58 A. Bakker - T. Ooster- mijer4. J. van Dokkum - E. Kappel 52,92 Oppositie HEILOO- Uitslagen van Oppositie: Smit- Bouma remise; Jongkind-Woudstra 1-0; Kerst-Van derArki-o; Manni-Van Etten 0-1; Foikertsma-Bosma remise; Vonk- Jonkheer 1-0; Gandossi-Verhoeff 1-0; Limmen-Heeringa remise; Smith-De Jager remise; Muehren-Booij 1-0; Huffnagel- Van den Brink remise; Smoor-Blom 0-1. TURNEN REGIO - Zaterdag 15 januari kwamen 14 turnsters van GTH in actie op de tweede competi tiewedstrijd van de vijfde divi sie. De instappers kwamen als eerst in actie; Isabella Buijs, Roos Tervoort en Yrla van Nooijen. De wedstrijd werd gestart op de balk, Isabella turnde een keurige oefening wat dan ook werd beloond met een 13.50! Het volgende onderdeel was de vloer, hier werden prima cijfers neergezet met onder andere een 12.90 voor Roos en een 12.30 voor Yrla. De wedstrijd werd door alle drie de turnsters goed uitgeturnd op sprong en brug. In het eindresultaat is Isabella zevende, Roos veertiende en Yrla vijftiende geworden. In het competitietotaal is Isabella op een mooie achste plaats geëindigd. In de tweede wedstrijd deze dag kwamen negen turnsters in actie, Breehtje van Haneghem, Laura Arends (pupil len 1), Romy van Dijk, Madelijn Belle, Myrthe Wols, Patricia Mulder, Raquel Schouten, Demi de Visser en Bonnie Olij (jeugd). Breehtje en Laura begonnen beide de wedstrijd sterk op brug, Laura behaalde hier een 13.20. Breehtje turnde een sta biele oefening op balk 12.60. Op vloer behaalde zij het op twee na hoogste cijfer: 13.80! Aan de andere kant waren de jeugdtumsters goed van start gegaan op brug; Madelijn 10.50 en Raquel 10.00. Het tweede toestel was de balk, Romy (11.30) en Bonnie (11.20) turnden hier beide een zeer nette balkoefening, Romy behaalde net als Isabella (instap) het op twee na hoogste cijfer op de balk! Op vloer werden wijze - zorgvuldig en strategisch - van Gertjan Hafkamp. Sandra Hollander had met sterk spel Ronald van der Storm aan het mes, maar maakte het niet af. Integendeel onnodig stukverlies van zijn tegenstandster bracht Van der Storm alsnog de overwinning. De spectaculaire Caro Kann-partij tussen Bert Hollander en Harold Ebels eindigde in remise. Maar dat was geen vanzelfsprekendheid. Ebels beging een slordigheid in het middenspel, maar Hollander buitte het verkregen voordeel niet uit. In opperste tijdnood werd tot de logi sche remise besloten, waarmee beide spelers zich handhaven in de top vijf. In de B-groep deed Patrick Wempe goede zaken door te win nen van René Voorwalt, teiwijl Silke Ebels afrekende met Kevin Hes. Heilooër Bridge Club HEILOO - Uitslagen dinsdagavondcompe titie A-lijn: 1. Coebergh - Kemmere 55; 2. Kramer - Meuleman en Huting - Huting 53,33- 4- Ontrop - Noordenbos 51,25. B-lijn: 1. Van Leijden - Moolenaar 58,75; 2. Greyer - Hentzen 56,25; 3/4 fam.J.en C.Piet Nielen - Voskuil; 53,75. Donderdagavondcompetitie: A-lijn; 1. Coebergh - Tiel 60; 2. Leering - Turk 57,08; 3. fam. A. en A. Huijgen 56,25; 4. De Bruyckere - Stark 55. B-lijn: 1. fam. E. en J. Kuijper 60,94; 2. Fam. R. en 0. van Os 60,42; 3. Huting - Kemper 54,17; 4. Olgers - Weel 53,13. C-lijn: 1. Bikker - Schram 57,81; 2. fam. M. en P. van Wiechen 55,21; 3. fam. W. en R. de Nijs 53,13; 4. Rohn - Zuurbier 52,60. D-lijn: 1. Deitmers - Hutten 63,19; 2. Muller - Spruit 52,08; 3. fam. A. en H. Steur 51,39; 4. Van Diest - Poldermans 46,91. weer mooie oefeningen geturnd, met voor Myrthe dan ook een goed cijfer: 11.00. Ook de jeugdtumsters sloten de wedstrijd af op sprong, keurige overslagen; Patricia 10.05. Demi sprong een super overslag en werd dan ook dik beloond met een 11.15! In het eindresultaat mochten Breehtje (vijfde) en Myrthe (vierde) een medaille in ontvangst nemen. Ook in het eompetitietotaal moch ten deze dametjes een medailles in ontvangst nemen, Breehtje werd vijfde en Myrthe vierde! Nina Lute (pupillen 2) en Hannah Min (junior) waren de laatste turnsters die deze dag in actie kwamen voor GTH. Beide dames begonnen de wedstrijd op brug, Hannah liet een sterke oefening zien: 11.60. Nina turnde een stralende vloeroefening waar zij dan ook een mooie 12.25 voor kreeg, maar ook Hannah turnde een nette oefening: 11.70. De wedstrijd werd door beide dames afgeslo- SKIËN REGIO - Na vorig jaar over tuigend de in Drenthe gehou den Nederlandse Schoolteam Kampioenschappen Alpine skiën en Snowboarden te heb ben gewonnen, is het PCC er ook dit jaar in geslaagd overtui gend een aantal finaleplaatsen te bemachtigen. Jaarlijks strijden de verschillende scholen voor voortgezet ondeiwijs om de beste plaatsen bij de regionale voorrondes, die in deze regio traditi oneel worden gehouden bij II Primo in Bergen. De wedstrijden vonden plaats op zaterdag 22 januari. Bij het skiën won het eerste PCC-team, bestaande uit Olivier Hirsehmann, Aangeleverde foto ten met een mooie overslag (Nina: 12.65). In het eindresultaat mocht Hannah plaatsnemen op het podium en kreeg zij de bronzen medaille in ontvangst! Myrthe, Demi en Hannah zijn doorgestroomd naar de regio- finale te Worrner. Zondag 16 janu ari kwam één turnster van GTH in actie: Milenka Hoom. Op de eerste competitiewedstrijd ging zij met goud naar huis. Milenka opende de wedstrijd met een keurige vloeroe fening, zij werd dan ook beloond met een 14.00. Op sprong, sprong Milenka een mooie overslag, net als op vloer behaalde zij ook hier het hoogste cijfer. Milenka turnde haar wedstrijd goed uit op brug (13.90) en balk. Milenka mocht weer plaats nemen op het hoogste podium met de gouden plak. In het competitieto taal werd zij ook eerste, en met dit resultaat stroomt zij dan ook door naar de finale op 12 maart. Voor uit slagen zie www.gth-heiloo.nl Niels Metzelaar, Alex Mareussen, Dylan Langenberg en Sebastiaan Veltkamp. Olivier Hisehmann was allersnelste van de avond. Op de tweede en derde plaats eindigden respectievelijk csg Jan Arentsz en BSG. Ook bij het snow boarden was het PCC succesvol met twee teams. Bij de winnende snowboarders zaten twee leerlingen van PCC Heiloo, namelijk Jeroen Pauw (klas 2, 15 jaar) en Jeffrey Wesselingh (klas 1, 13 jaar), allebei woonachtig in Egmond aan de Hoef. Hoewel daar de eerste prijs naar csg Jan Arentsz ging, mag het PCC met het winnende skiteam en twee snowboardteams door naar de fina le op 16 april in Soesterberg. HEILOO - Sinds januari 2011 is Judo Dorssports van naam veranderd, het heet nu geen Judo Dorssports meer maar Judoclub Groefsema. Judoclub Groefsema geeft ook al judolessen in Limmen in sport centrum de Enterij, met deze naam verandering hoopt Judoclub Groefsema meer naamsbekendheid te krijgen in Heiloo en omstreken. De Judolessen worden nog steeds verzorgd door Sander en Wesley Groefsema. Afgelopen zondag hebben de jong ste wedstrijd judoka's van Judoclub Groefsema meegedaan met een ontwikkelingstoemooi voor mini's in Anna Paulowna. Door een aantal zieken was er klein groepje afge reisd naar Anna Paulowna. Dit ontwikkelingstoemooi is voor beginnende judoka's die nog niet zoveel ervaring hebben met wed strijden. Patrick Visser die voor het eerst een wedstrijd deed buiten de club, was het een leerzame dag. Helaas wist Patrick geen wedstrij den te winnen. Lasse van Dmenen heeft al eerder een wedstrijd gedaan buiten de club. Lasse zat in een grote poule, hij wist knap drie wedstrijden te winnen met ver schillende technieken ook werden er twee wedstrijden verloren. Hij ging helaas net niet door naar de kruisfinales. Voor Lasse en Patrick was het een leerzame dag en wie weet als ze hard blijven oefenen staan ze volgende keer wel op het erepodium. Interesse? bel 072 5330175 of mail: verkoop@uitkjjkpost.nl Brechje en Laura hebben prima gepresteerd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19