Heiloo, zoals het vroeger was.. H E I L O O De geschiedenis van Het Gemeentehuis" in Heiloo DEEL 1 Q&ëistotische Qffimtkpmj [feadlynstfeq Keilo, Raadhui^ 9. In de tuin voor het oude raad huis poseren in 1920 veldwachter Geertsema senior, de heer Jaap Groot en de vrouw van de burgemeester van Egmond, Marie Bakker. 10. Nog een foto van het oude raadhuis uit de zomer van 1927. Kort hierna, op 25 november 1927 zou het nieuwe gemeentehuis worden geopend. Pas in 1976 werd dit gebouwtje gesloopt. 3. In 1880 werd begonnen met de nieuwbouw van de le gemeente school aan de Willibrordusweg, later genoemd de Nicolaas Beetsschool. Dit nieuwe gebouw verving de te oude en te kleine school aan de Raadhuisweg/Oude Heerenweg. 8. Het gemeentebestuur op 1 juli 1905 voor het oude raadhuis, na de installatie van jonkheer N. van Foreest als burgemeester van Heiloo. Van links naar rechts: veldwachter Vos - boswachter K. Bakker - burgemeester N. van Foreest - mr. P. van Foreest, vader van de burgemeester - wethouders en raadsleden C. Bakker, M. Butter, K. Apeldoorn, J. v.d. Molen, W. Zwart en mevr. C.L. van Foreest-Momma. 5. De Nicolaas Beetsschool, met een kijkje in de oude Willibrordusweg richting de Kerkelaan. Links op de foto is nog een klein stukje te zien van het gebouw dat later het Dorpshuis was. Oorspronkelijk was dat de woning van het hoofd der school. Beginjaren '70 werd de school afgebroken ten behoeve van winkelcentrum "*t Loo". 6. Het huis van de hoofdonderwij zer op de hoek van de Sehoollaan en de Willibrordusweg werd later het Dorpshuis. Op de zolder verdieping huisde de Teken- en Sehildervereniging "Tintoretto", in de 50' en 60'er jaren onder leiding van de heer Heeck. Cor Heeck is in 1992 is overleden. De benedenver dieping was in gebruik door vereni gingen en de bibliotheek. De Uitkijkpost presenteert op gezette tijden in samenwerking met de Historische Vereniging Oud Heiloo de rubriek 'Heiloo, zoals het vroeger was'. In woord en beeld zal het 'Heiloo van toen' worden belicht. 7. De school is hier te zien als het puntgeveltje links naast het grote huis aan de Oude Heerenweg waar Naatje van der Kolf heeft gewoond. Het oude raadhuis aan de Raadhuisweg is rechts nog net zichtbaar. Op deze ansichtkaart uit 1922 met gezicht op de Oude Heerenweg is het huis en de school ook zichtbaar. 2. Op deze foto is rechts het oude raadhuis te zien, met links het lage re gebouwtje dat aan het raadhuis was vastgebouwd. Daar was voor 1882 de school in gevestigd. Helemaal links een stukje van het huis van Naatje van der Kolf, de kosteres van de Witte Kerk Veldwachter Vos staat in de deur opening van het raadhuis. 4. De gevelsteen van de Nicolaas Beetsschool (1882) is bewaard gebleven (te bezichtigen in de Oudheidkamer Heiloo). 1. Het oude 'Raadhuis' van Heiloo stond niet altijd op de plaats waar nu ons huidige gemeentehuis staat. Eind 19e eeuw stond het aan de Raadhuisweg ongeveer op de plaats waar nu de ABN-AMRO Bank (voor heen FORTIS Bank) is gevestigd, ten noorden van de Witte Kerk. In het gebouwtje eraan vast was de eerste school (voor lager onder wijs) gevestigd. In 1903 maakte J.M. Graadt van Roggen deze ets waarop het oude schoolgebouw is te zien. Het is het huisje rechts met de puntgevel. Erachter staat het grotere huis dat op de hoek van de Raadhuisweg en de Heerenweg heeft gestaan. Op de voorgrond de Oude Heerenweg richting de Witte Kerk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 20