Startschot Boekstart in bibliotheek Kinderen van De Vijfhoek genieten van donatie Netty Both I JSBS?u 'v-i - ill H E I L O O ^"Luisteren naar nabestaanden. Dat doe ik mëtfl mijn hart." Associatie Uitvaartverzorging Koudwaterkoralen bij het Nivon Baby's houden van boeken Prille ouders krijgen via de gemeente Heiloo een BoekStart-waardebon Lachen en zingen met Afrikaanse djembees Het initiatief van Netty kan op enthousiasme rekenen bij De Vijfhoek KORTOM Collecte van Amnesty International Boekenmarkt Trefpunt Spreekuur Heiloo2ooo Keezen in het Oosthonk De mensen van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 26 JANUARI 2011 HEILOO - De afdeling geologie van het Nivon Heiloo gehouden twee maal per seizoen een avond met een wat algemener onderwerp dat ook voor andere geïnteresseerden de moeite waard is. De eerstvol gende bijeenkomst in deze reeks wordt gehouden op vrijdagavond 28 januari. Dan houdt de heer Henk de Maas, geoloog en werk zaam bij het Nederlands Instituut voor het Onderzoek der Zee, een powerpointpresentatie over het onderwerp 'koudwaterkoralen in de diepe oceaan'. Koralen associëren wij meestal met tropische gebieden en kleurige vissen. Bovendien staan de kranten vol met verontrustende berichten over de achteruitgang van koraalriffen en de betekenis daarvan voor het leefmilieu. Open Huis, Heiloo, zaal 6. Aanvang: 20.00 uur. Kosten: Nivon Geo-leden: gratis. Nivon-leden: 3,-; overigen: 4,-; jongeren: 1,-per persoon. Voor informatie kunt u bellen met de heer P. Postma, tel. 072 5330721. www.nivonheiloo.punt.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Priming. \..tui,ilK Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - U wist het misschien nog niet, maar de bibliotheek is er ook voor baby's! En baby's houden van boeken, dus van de bibliotheek. Voor Bibliotheek Heiloo zijn baby's vanaf heden minstens net zo belangrijk als alle andere leeftij den. Uit onderzoek blijkt namelijk dat lezen van boekjes samen met je baby leuk en leerzaam is. Baby's, die al vanaf het prille begin met boeken in aanraking komen, heb ben daar hun hele leven profijt van. Daarom doet Bibliotheek Heiloo mee met het landelijke project BoekStart. Opening van BoekStart vindt plaats op maandag 31 januari, om 10.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Wethouder Jacob Ouderkerken zal deze verrichten door het allereer ste BoekStart-koffertje te overhan digen. Iedereen is uitgenodigd om de opening van deze nieuwe, bij zondere activiteit van Bibliotheek Heiloo te komen vieren, uiteraard met koffie en gebak. Na de ope ning begint om 10.30 uur een spe ciale muziekles (van circa 30 minu ten) voor Boekstart-baby's en him oudere, gegeven door Danielle de Ruijter van Spelenderwijs Muziek. Wilt u de opening en/of de muziek les bijwonen? Geeft u zich dan op bij de bibliotheek, tel. 072-5330670. In BoekStart werken bibliotheek, gemeente en de GGD (consulta tiebureau) samen om ouders en kinderen vanaf het allereerste begin met lezen en voorlezen van boeken in aanraking te brengen. Boekstart richt zich om te begin nen op ouders van baby's van 0 tot 1 jaar. In de Bibliotheek wordt een speciale hoek ingericht, speci aal voor de allerkleinsten en him oudere, met de daarbij behorende boekjes. Een waar eldorado voor de baby van vandaag! Daarnaast gaat Bibliotheek Heiloo de komen de periode ook activiteiten organi seren, speciaal voor ouders en hun baby's. Prille ouders krijgen via een brief van de gemeente Heiloo en tijdens een bezoek aan het consultatiebureau een BoekStart- waardebon. Met deze bon kimnen ze een gra tis BoekStart-koffertje ophalen bij Bibliotheek Heiloo, met daarin een boekje en een cd-boekje met lied jes en versjes. Daarnaast wordt de baby gratis ingeschreven als lid van de bibliotheek. Zijn er nog broertjes en zusjes in het gezin, die nog geen lid zijn van de bibliotheek, dan worden die voor deze speciale gelegenheid ook gratis ingeschreven (dus geen inschrijfgeld). Daarnaast kan vader of moeder, ook nog eens profiteren van een korting van 25% op het lidmaat schap van het eerste jaar. HEILOO - Het geluid van Afrikaanse drumtrommels galmt door het gebouw van orthopeda gogisch dagcentrum De Vijfhoek in Heiloo. Kinderen met een ver standelijke en/of meervoudige beperking, hun ouders en bege leiders slaan samen op de djem bees. De swingende klanken worden alleen overstemd door him gelach en gezang. „Iedereen is aan het genieten. De kinderen, de volwas senen en óók de djembee-docente", glundert Netty Both. Netty heeft de djembee-les via de Stichting Vrienden van de Vijfhoek aange boden aan De Vijfhoek, waar haar kleinzoon Justin naartoe gaat. „Na 26 jaar te hebben gewerkt als admi nistratief medewerkster bij het Trinitas College in Heerhugowaard ben ik onlangs met vroegpensioen gegaan. Als afscheidscadeau heb ik de school gevraagd een donatie aan De Vijfhoek te geven, die daarmee een leuke activiteit kon organise ren." In overleg met De Vijfhoek wordt de donatie gebruikt voor een djern- bee-les van Maryamma. Eigenaresse Marja van Leeuwen geeft al jaren lang djembee- en percussielessen en woensdag 19 januari laat zij de kin deren van De Vijfhoek tussen 09.30 en 11.30 genieten van de Afrikaanse klanken. Marja zweept op, enthou siasmeert en zorgt ervoor dat ieder een in het juiste tempo op him djembee slaat. „Ik geniet met volle teugen", lacht Netty. „Je ziet dat alle kinderen ontzettend veel plezier hebben. Sommigen waren in het begin nog wat terughoudend, maar na een paar minuten wennen zijn ze helemaal om. Ook mijn kleinzoon Justin reageert er goed op. Hij doet gezellig mee met muziek maken!" Karin Boerhoop werkt als groep- begeleidster bij De Vijfhoek. Zij heeft Justin in haar groep. „Het geluid van de djembee is heel rust gevend. De kinderen deinen bijvoor beeld mee op het ritme. We hebben hier bij De Vijfhoek ook een djem bee waar we op spelen. De kinde ren luisteren graag naar de klanken daarvan." Het initiatief van Netty kan op veel enthousiasme rekenen bij De Vijfhoek. Karin: „Het dagrit me van de kinderen en begeleiders krijgt een fijne onderbreking met zo'n leuke drumsessie. Dat is goed voor iedereen. Daarom zijn we altijd erg blij met dit soort initiatieven." HEILOO - Mensenrechten organisatie Anmesty International houdt van 6 tot en met 12 februari een collecte. Na de eerste succesvolle acht jaren, waarbij in 2010 circa 21.000 vrij willigers langs de deuren gingen en 1.730.000,- werd opgehaald, zullen zo'n 25.000 collectanten dit jaar steun gaan vragen voor het werk van Amnesty. HEILOO - Op zaterdag 29 januari van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo georga niseerde sociaal culturele acti viteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Op donderdag 3 februari kunt u met de fractie van HEILOO-2000 zaken bespre ken, die u als inwoner van Heiloo bezighouden. Daarvoor bent u welkom tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding van uw komst aan: J. Valkering, tel. 072-5640300 of e-mail becofa@xs4all.nl HEILOO - Op vrijdag 14 janu ari is er weer een keezavond gehouden in het Oosthonk. De heren Pieter Leering en Johan Schipper trokken deze avond aan het kortste eind. Jan Pieter bakker en Peter Brouwer hebben deze avond het beste gespeeld en wonnen met 162 punten. De volgende keezavond wordt op 18 maart gehouden. Er zijn nog tafels over, dus als u mee wilt doen kan dat via tel. 06-13420642, 06-55347071 of via e-mail: keezen-oosthonk® hotmail.com. Inschrijfgeld per koppel is 5,-. Locatie: Het Oosthonk, De Oostkanter 14a in Heiloo. ADVERTENTIE Netty heeft volop genoten van de djembee-les met haar kleinzoon Justin. Foto: TdH strategycreation Petra Jurriaans, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3