Serie ontmoetingen over genezing in de Willibrorduskerk J. de Jong dierenartsen Koninklijke onderscheiding voor wetenschapper Verwer uit Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Lezingen, film en wandeling over thema 'genezing' Op 13 april: Florence Nightingale over genezing UITKIJKPOST 2 4 JANUARI 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Nog nooit was onze gezondheidszorg zo georgani seerd en gespecialiseerd als in onze jaren in West-Europa: waar en wanneer waren er meer ziekenhuizen en gezondheids centra? Toch wordt de roep om gene zing ondanks het grote aanbod aan behandelingen niet minder: genezing van een ziekte, van een psychische aandoening, van lijden. Blijkbaar ligt er een wereld van verschil tussen de vraag 'genees mij' en het antwoord dat gegeven wordt door artsen, the rapeuten, psychologen en gebedsge nezers. Ook in Lourdes, bij healing, bij handopleggers en bij Jomanda past het antwoord niet naadloos op de vraag. De wereld die ligt tussen de vraag 'genees mij' en het grote aanbod dat er gedaan wordt, is het thema van een serie ontmoetingen die 'rond de waterput' in het voorjaar orga niseert. Wat bedoelen mensen die vragen om genezing? Wat doen pro fessionals daarmee? In vijf ontmoe tingen wordt de ruimte tussen vraag en aanbod verkend. Wie weet ont staat daar ook ruimte voor genezing. De muzen en de verbeeldingskracht worden betrokken bij de vraagstel ling. Men gaat te rade bij bijbelse en hedendaagse genezingsverha- len. Er wordt oriëntatie gezocht in film en muziek. Alle data vallen op woensdag, behalve de laatste, die op zondag valt. 9 februari: Dokters en genezing Cees Willeboordse, al meer dan dertig jaar huisarts in Heiloo en Theo Horsman, psychiater en psy chotherapeut onder andere bij GGZ NHN spreken over hoe zij in de loop van him praktijkuitoefening over genezing dachten en hoe ze er nu mee omgaan. Wat hoort een dokter als de vraag tot hem/ haar gericht wordt: 'genees mij'. Wat doet die vraag met hem/haar. Wat doet hij/ zij er mee? Willibrordushuis, Westeiweg 267, Heiloo, tel. 072- 5330906, aanvang: 20.00 uur 16 maart: Verhalen over genezing Bijbelverhalen over genezing wor den gelezen, verteld en voorzien van commentaar door mensen die van wege een handicap tegen de grenzen van genezing zijn aangelopen. Het geheel omlijst met luitmuziek door Frits Sandkuijl. Willibrordushuis, Westeiweg 267, Heiloo, tel. 072- 5330906, aanvang: 20.00 uur. 13 april: Florence Nightingale over genezing Jean Jacques Suurmond, pastor, supervisor en columnist van dagblad Trouw schreef een boek over de spi ritualiteit van Florence Nightingale, 'de dame met de lamp'. Hij brengt de toehoordei's in aanraking met de genezende kracht van haar doen en denken. Met pianomuziek van Leontine Kaptein. Willibrordushuis, Westeiweg 267, Heiloo, tel. 072- 5330906, aanvang: 20.00 uur. 18 mei: Genezing in de film Een zeer recente film over gene zing wordt vertoond. Naar aanlei ding van deze film gaan mensen uit de Lourdes-werkgroep uit Heiloo met ons in gesprek over genezing. Willibrordushuis, Westeiweg 267, Heiloo, tel. 072-5330906, aanvang: 19.30 uur. 19 juni: bronnen van genezing Als afsluiting van de serie gaat men aan de wandel langs de drie waterputten in en rond Heiloo. In de vroege zondagochtend wandelt u met een groep mensen in stilte of in gesprek. Bij elke put is wel iets bijzonders te vinden, met muziek of meditatie. U sluit aan bij een viering rond genezing in de kapel van de GGZ. Voor koffie en wat eten wordt gezorgd. Er kan ook een deel van de route gelopen worden. Aanvang: 20.00 uur, van 08.00 tot 13.00 uur. Met het oog op het te veiwachten aantal bezoekers, is het handig als u zich vooraf opgeeft: 'Rond de water put', Willibrordushuis, Westerweg 267, Heiloo, tel. 072-5330906 of e-mail: seeretariaat@willibrordus- kerk-heiloo.nl. Opgave kan per afzonderlijk onderdeel. Men waagt per onder deel een vergoeding van 3,- Begeleiding: pastor Marie-José van Bolhuis, Ds. Robert Blaauw, Ds. Jan Tulp. Heiloo: Commandeurslaan 1, 1851 XP Heiloo, tel. 072-5331606, Akersloot: Koningsweg 1, 1921 AS Akersloot, tel. 0251-315519, www.j dej ongdierenartsen.nl, j dej ongdierenartsen@gmail. com HEILOO - Dierenarts Hans de Jong is sinds 1988 aan de praktijk aan de Commandeurslaan in Heiloo verbonden. Hij kwam ter versterking van de maatschap waarin Frank Schaap toen tien jaar praktiseerde. In 1991 zijn De Jong en Schaap een nieuwe maatschap aangegaan, die tot het recente afscheid van Schaap totaal twintig jaar zou voortduren. „We deelden een visie met elkaar, andei's zou een maatschap niet mogelijk zijn geweest en houd je het niet zo veel jaar met elkaar uit!" De Jong heeft sinds zijn komst in Heiloo allerlei veranderingen in zijn vakgebied de rewie zien pas seren. Zo besloten de artsen zich vanaf 2006 geheel te richten op de kleine gezelschapsdieren; voor die tijd zaten ook de grote huisdieren en vee in het patiëntenbestand. Hoewel nog altijd het merendeel van de patiënten bestaat uit honden, katten, konijnen en cavia's, is door het groeiende aantal als huisdier gehouden reptielen ook hiervoor extra aandacht in de praktijk ontstaan. Daarnaast is de bereidheid bij klanten gegroeid om huisdieren de nodige geneeskundige zorg te geven. „Een huisdier maakt tegenwoordig steeds meer onderdeel uit van het hele gezin," verklaart De Jong. In de loop der jaren is de praktijk uitgebreid met een mime opera tieruimte, een röntgen- en eehoruimte en een aparte mimte waar volop laboratoriumfaciliteiten aanwezig zijn. De praktijk is onder Schaap en De Jong uitgegroeid tot een moderne dierenkliniek, waar eerstelijns diergeneeskunde met opnamemogelijkhe den wordt geboden. Het betrokken team van artsen en assistentes heeft de patiënten altijd op nummer één staan. De praktijk staat in de regio bekend om hoogwaardige kennis, ervaring en vakkundigheid op het gebied van orthopedie. Vanaf 1 januari worden de dierenartspraktijk in Heiloo en het steun punt in Akersloot voortgezet door Hans de Jong onder de naam 'J. de Jong dierenartsen'. Samen met dierenartsen Hester Lijphart, al jaren een ver trouwd gezicht in de praktijk, en Dorothee Stam-Van der Blij, nieuwko mer en opvolger van Frank Schaap, zet hij de praktijk op de vertrouwde manier voort. Dorothee Stam-van der Blij keert na acht jaar werkzaam geweest te zijn in een dierenartspraktijk in Enkhuizen terug naar Heiloo; het dorp waar zij is opgegroeid. De Jong: „Met de komst van Dorothee is het team na het afscheid van Frank Schaap weer compleet. Zij is een ervaren dierenarts, gespe cialiseerd in tandheelkunde. Alle apparatuur hiervoor was reeds in huis aanwezig en met haar specialistische kennis zal gebitsverzorging tot een belangrijk kernpunt van de praktijk uitgroeien. Hester Lijphart verdiept zich in de specialisatie interne geneeskunde (inwendige ziekten en aan doeningen)." Met deze specialisaties heeft J. de Jong dierenartsen brede kennis en vaardigheden in huis voor drie belangrijke aandachtsgebieden in de dierengeneeskunde; tandheelkunde, interne geneeskunde en ortho pedie. Maar boven alles staan passie voor het vak en een oprechte betrok kenheid bij dieren! HEILOO - Op woensdag 19 janu ari ontving professor dr. J. G. Verwer de Koninklijke onder scheiding van Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Burgemeester T. J. Romeyn van Heiloo spelde het lintje op tij dens het symposium dat ter ere van het afscheid van de heer Verwer plaatsvindt. De heer Verwer heeft op indruk wekkende wijze bijgedragen aan de wetenschap in Nederland en daar buiten. In zijn 37-jarige loopbaan heeft hij excellent wetenschappelijk onderzoek verricht in de numerieke wiskimde. Dit is een discipline die van onschatbare waarde is geble ken voor wetenschap en industrie. De heer Verwer deed ondermeer onderzoek naar beginwaarden. Dit zijn rekeneenheden waarmee tijdsafhankelijke processen, zoals bijvoorbeeld het weer, voorspeld kimnen worden. Hij heeft hierover een aantal boeken geschreven die internationaal bekend zijn. De heer Verwer is zijn hele wetenschappelij ke carrière verbonden geweest aan het instituut Centrum Wiskimde en Informatica (CWI) in Amsterdam. Hij begeleidde en inspireerde tal van jonge onderzoekers in binnen- en buitenland. Na een dienstverband van 37 jaar, waarin hij verschillende wetenschappelijke functies bij het instituut heeft vervuld, is hij per 31 januari 2011 met pensioen gegaan. Het CWI organiseerde ter ere daar van een driedaags symposium. Dit symposium is de vierde in een reeks over Innovative Integrators. Tijdens zijn afscheidsreceptie kreeg de heer Verwer de Koninklijke onderscheiding van Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw uitgereikt door burgemeester T. J. Romeyn van Heiloo. Een derge lijke orde wordt alleen uitgereikt aan mensen die een buitengewone prestatie op het gebied van kimst, wetenschap, sport of muziek gele verd hebben. Tijdens zijn afscheidsreceptie kreeg de heer Verwer de Koninklijke onderscheiding van Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5