Fotografiecursus voor compactcamera's Proeven bij de Ontdekking Burgemeester leest voor bij Kits Oonlie Voorleeslunch voor kleuters tijdens voorleesdagen in Bibliotheek Heiloo H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Groei Bloei Midden- Kennemerland Theorielessen op St Radboudschool Fotoboek maken Workshop tekenen met computer Zondagmiddagcafé Klankdiashow China Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies Tapas maken Zin in opruimen Houtdraaien Flower Power Generatiemix: Sprookjes Belastingaangifte Boodschappen laten doen UITKIJKPOST 26 JANUARI 2011 HEILOO - Bij Cekust fotografie starten in februari weer nieuwe cursussen en workshops op het gebied van fotografie en beeldbewerking (photoshop). Op maandag 7 februari start een Basiscursus Fotografie, op dinsdag 8 febru ari een Basiscursus Photoshop en op donderdag 10 februari een nieuwe Basiscursus Fotografie speciaal voor compact camera's. In de basiscursus sen fotografie leert u de basis technieken van de fotografie. Hoe werkt de camera en wat zijn de verschillende instellingen en hoe kunt u hier het beste gebruik van maken. De basiscursus Photoshop is bedoeld voor iedereen die op een creatieve manier zijn foto's wil bewerken. Na het volgen van deze cur sus bent u bekend met de basistechnieken van het programma Photoshop en kunt u uw foto's iets extra's geven of er een mooi kunstwerk mee maken. Kijk voor meer informatie over deze basiscursussen, de vervolgcursussen, de cursus fotograferen in RAW, de workshops Nachtfotografie, Portretfotografie en Fotoboeken maken op www.eekust.nl/eursussen of neem contact op met Cleo van Mechelen (072-5322612) of Eric Wilbers (06-52630237). HEILOO - Zaterdag 29 januari is het weer proeven bij de Ontdekking! Vanaf 13.00 uur staan er weer diverse wijnen open, om daar geheel vrijblij vend kennis mee te maken. Tevens zijn er dan mooie aanbiedingen om u wijn(kelder) weer aan te vullen na de decembermaand. Theo Oostdijk (vino loog) laat u proeven en geeft desgewenst een advies om nog meer van u wijn te kimnen gaan genieten. Stationsweg 74, Heiloo, tel. 072-5333308. HEILOO - De nationale voorleesdagen zijn weer bezig en kinderopvang Kits Oonlie heeft dit niet onopgemerkt voorbij laten gaan! Op de vestiging in Heiloo heeft burgemeester Hans Romeyn het boek 'Fiet wil rennen' voor gelezen. In Limmen is de wethouder van onderwijs, Bert Meijer, op bezoek geweest om het boek voor te lezen. Voordat de burgemeester en de wethou der aan het werk werden gezet, mochten de kinderen eerst nog wagen stel len en uiteraard de ambtsketen bekijken. In Limmen mochten de kinderen zelfs de ketting even om! In Heiloo hebben ze met zijn allen het lied van Fiet gezongen voor de burgemeester. Tijdens het voorlezen hebben de kinderen aandachtig zitten luisteren naar hoe Fiet werd teruggeblazen door de wind. Het was een groot succes, mede dankzij de medewerkers op de groepen! HEILOO - Bibliotheek Heiloo startte de Nationale Voorleesdagen met een voor leeslunch speciaal voor kleuters op woensdag 19 januari. De directeur van de Rabobank (Ugur Pekdemir) las voor uit het prentenboek dat deze dagen cen traal staat 'Fiet wil rennen'. De aanwezige kleuters hingen aan z'n lippen. Van zo'n verhaal krijg je natuurlijk trek en dus was het daar na tijd voor een krentenbolletje, een broodje en wat drinken. Tijdens de lunch werden nog twee andere van de tien beste prentenboeken van 2011 voorgelezen. Al met al een heel geslaagd begin van de Nationale Voorleesdagen, die zon dag 30 januari in de bibliotheek van Heiloo eindigen met de voorstelling 'Wapperwind' van het Panerasser Zoldertheater. HEILOO - Groei Bloei geeft een cursus borderontwerpen op maandagavond 7, 14, 21, 28 maart en 4 april, van 20.00 tot 22.00 uur. Locatie Open Huis, winkelcen trum 't Loo, Heiloo. In maart start er weer een 'basis cursus beplantingsplan'. In vijf lessen maakt u voor uw eigen tuin (of een gedeelte daarvan) een beplantingsplan, eventu eel met gebruikmaking van de bestaande beplanting naast nieuw materiaal. Allerlei velschillende onderwerpen zoals bloem- en bladvormen en -kleuren, winter- aanblik, kleurenleer, optische werking, enzovoort komen aan de orde. Aan het eind van deze cur sus heeft u een beplantingsplan waarmee u zelf aan de slag kimt, of dat u door een hovenier kunt laten uitvoeren. Houd er rekening mee dat u naast de cursusavonden zelf ook enige tijd nodig hebt voor het maken van het huiswerk. De cursus gaat alleen door bij voldoende aanmel dingen. Docenten: Karin Gelissen hovenier en Bart Korf bioloog. Meer informatie of aanmelden: bij Bart Korf, per e-mail b.korf® quicknet.nl of tel. 072-5054203 of 06-51339359. De directeur van de Rabobank (Ugur Pekdemir) las voor in de bibliotheek. Aangeleverde foto HEILOO - Vorige week heeft een aantal vrijwilligers van Veilig Verkeer Nederland op uitnodiging van de St Radboudschool the orielessen gegeven en buiten mochten de kinderen een fietspar- cours doen. Veilig Verkeer Nederland en de Fietsersbond willen met deze lessen meer bijbrengen in het steeds drukker wordende verkeer. De leerlingen vonden de lessen erg leuk en leerzaam. De week daarvoor heeft men met de plaatselijke fietsenmakers een verlichtingsactie op het Looplein gehad, waar zij schrokken van het grote aantal fietsen met ondeugdelijke verlichting. Kleine reparaties werden gratis verholpen, en voor groter defecten wer den kortingsbonnen gegeven. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Vrijdag 28 januari om 10.00 uur in de Bibliotheek. Cursus om een eigen fotoboek te leren maken en bestellen. Kosten: 27,50 voor drie lessen. Zaterdagochtend 29 januari van 10.00 tot 13.00 uur kunt u, tijdens de boekenmarkt in het Trefpunt, geheel vrijblijvend deelnemen aan een korte workshop met het nieu we teken- en fotoprogramma Surno Paint. Tevens vindt u daar alle informatie over ons aanbod compu tercursussen. Zondag 30 januari van 13.30 tot 16.30 uur is het Zondagmiddagcafé geopend in het Trefpunt voor vrij klaverjassen, bridgen, biljarten, rummyeub, internetten, sjoelen enzovoorts. Leden van de Buurtbus kimnen zich, voor gratis vervoer, via het Trefpunt inschrijven tot vrijdag 28 januari 11.30 uur. Entree Zondagmiddagcafé: 2,- (voor leden Servicepas: 1,-) Zondag 30 januari, aanvang: 14.00 uur. Audiovisuele presentatie over China, met name Beijing, de Verboden Stad, het Zomerpaleis, de Chinese Muur, het Terraeottaleger en Hongkong. Entree: 5,- Dinsdag 1 februari 2011 zal van 13.30 tot 15.30 uur de maandelijkse bijeenkomst van de 'Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies' wor den gehouden. Hoewel van of alles aan bod kan komen, is deze bijeen komst vooral gericht op hoe het is om 's avonds en 's nachts alleen te zijn. U hoeft zich hiervoor niet aan te melden. Toegang 5,- inclu sief consumptie. Meer informatie: Margreet van Zwet (ouderenadvi seur). Dinsdag 15 februari van 18.00 tot 21.00 workshop tapas maken. De kosten zijn 28,- inclusief eten, drie glazen wijn, koffie en recepten. Locatie: Breedelaan 127, Heiloo Maandag 7 maart van 19.30 tot 21.00 uur geeft professional orga nizer Ineke van Steenoven u han dige tips bij het opruimen en weg doen van uw spullen. Opruimen is iets anders dan op stapels leggen. Afstand doen van zaken vraagt meer dan alleen een vuilniszak. Kosten: 12,50. Woensdag 2 tot en met 16 febru ari van 14.00 tot 16.00 uur. Niek Morseh leert u in drie lessen van alles over diverse gereedschappen, technieken en houtsoorten en u gaat zelf aan de slag. Houtdraaien is een kimst! U neemt aan het eind een eigen werkstuk mee naar huis. Kosten 30,- inclusief materiaal. Woensdag 9, 16 en 23 februari van 13.00 tot 16.00 uur komt Bert Siezen workshops pop-up kaarten maken geven. U maakt met knip pen, snijden en lijmen prachtige bloemen die uit een kaart tevoor schijn komen. U kimt zich voor elke datum afzonderlijk inschrijven. Kosten: 16,50 voor één les inclu sief materiaal. Woensdag 23 februari van 10.00 tot 11.30 uur. In het kader van de generatiemix organiseren we onder leiding van Marlise Mantel, voor grootouders met hun kleinkinderen in de vakantie een spannende en vrolijke ochtend als zij samen een sprookje naspelen en uitbeelden. Kosten: 4,- per volwassene met één kind (vanaf 4 jaar). Elk volgend kind 1,-. Voor 1 april moeten de jaarlijkse belastingaangiften weer worden ingevuld. Ieder jaar een terugkerend klusje waar veel mensen tegenop zien. De vrijwilligere van Stichting Welzijn Heiloo staan klaar om u hierbij te helpen. Voor meer infor matie en aanmelden kunt u contact met ons opnemen. Als u niet meer in de gelegenheid bent om zelf uw boodschappen te verzorgen, kimt u een beroep doen op onze boodsehappenserviee. Een team van vrijwilligere staat voor u klaar om uw boodschappen te halen of samen met u te doen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7