Lever uw oude tv in bij Dorcas Heiloo 0 Hanny Kaan leest voor op peuterspeelzaal Lezing positief opvoeden op basisschool Meander H E I L 0 0 8 Afscheid Frank Schaap KERK DIENSTEN INGEZONDEN BRIEF Oehoe in Heiloërbos? Kappen met kappen 0 u PAPIER 26 JANUARI 2011 UITKIJKPOST HEILOO - Onder grote belangstelling nam dierenarts Frank Schaap vorige week zaterdag afscheid van de baasjes van zijn 'patiënten' voor wie hij 33 jaar lang zeer belangrijk is geweest. Schaaps compagnon De Jong heeft de praktijk voortgezet onder de naam J. de Jong dierenartsen en versterkt het team met die renarts Dorothee Stam-Van der Blij. Foto: Jean Thomassen HEILOO - Wellicht herkenbaar: u heeft net een nieuwe breed beeld, plasma of LCD gekocht. Geen flauw benul waar u uw oude toestel moet laten, veel te groot en te onhandig om thuis te bewaren. Op de slaapkamer past het niet en zelfs op de zolder staat het ding onhandig in de weg. Voor veel men sen reden om het oude toestel - ook al functioneert het nog - bij het grof vuil te zetten. Niet doen! De Doreas- winkel in Heiloo neemt uw oude televisie graag in ontvangst. Ook HEILOO - Hanny Kaan, raadslid van het CDA en oma van Bram, heeft voorgelezen bij peuter speelzaal Olleke tijdens het Nationale Voorleesontbijt. De peutere hebben genoten van het verhaal en het ontbijt. Ook bij de peuterspeelzalen Brammetje en de Teddybeer, hebben de voorleesgas- ten de kinderen laten genieten van het prentenboek onder het genot van een heerlijk ontbijtje. Speciaal voor kinderen van 3 tot 7 jaar en him (groot) ouders organiseert Bibliotheek Heiloo in samenwerking met de Stichting Peuterspeelzalen oude of zware toestellen. Dorcas knapt de toestellen op en verkoopt de beste exemplaren in de winkel. Toestellen die niet verkocht wor den, worden eens in de zoveel tijd in bulk opgekocht door handelaren. Met de opbrengsten ondersteunt Dorcas verscheidene hulpprojecten in Oost-Europa en Afrika. Lever uw oude toestel in bij de Dorcas winkel; dinsdag, donder dag en zaterdag open tussen 10.00 en 15.00 uur; goedereninname aan de achterzijde van het pand aan de Heerenweg, tegenover De Hutkoffer. Heiloo op zondag 30 januari om 11.00 uur en om 13.00 uur een leuke voorstelling van het Panerasser Zoldertheater: Wapperwind, naar het thema van het bekroonde pren tenboek 'Fiet wil rennen'. Deze voorstelling duurt circa 45 minuten. Toegangskaarten zijn a 3,50 verkrijgbaar bij de klanten service van de bibliotheek aan de Westerweg en (op woensdag van 11.30 tot 12.45 uur) bij uitleenpost Ypestein. Speciaal voor de kinderen van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo zijn toegangskaarten ver krijgbaar op de verschillende loca ties. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Een golfje van geluk ging er door mijn buik: een oehoe in het Heiloërbos! Een gevoel van opwin ding maakte korte tijd meester van mij na het zien van de grote foto van de oehoe, zeer prominent in het immer graag gelezen Uitkijkpost. Snel waamemingen.nl geraadpleegd maar geen melding over de bewuste oehoe gevonden. Ligt het aan de bril, slaat de ouderdom toe of ben ik te wantrouwend? Klopt het bericht misschien niet? De foto van de oehoe heeft op de achtergrond veel bladeren van de Amerikaanse eik. Even glijdt mijn wereld onder mij weg, zie ik de huizen schudden en meen ik zelfs een oehoe voorbij te zien vliegen. Bladeren aan de Amerikaanse eik, in hartje winter? En dan ook nog een Amerikaanse eik. Voor zover ik weet laat deze boom zich zelfs op een zomerdag zich niet zien in ons doipsbos. Is de oehoe nu werkelijk gezien, gefoto grafeerd of opgepimpt en afgedrukt in mijn lijfblad? Of heeft 'Meneer de Uil' gedacht, 'tis tijd voor iets geks'. In het geheel niet gerust, licht ik later op de avond mijn familieleden in en spreek mijn verontrusting uit over de objectieve nieuwsgaring van mijn lijfblad. U begrijpt dat dit familieberaad flink wat tijd en ener gie heeft gevergd. Later als onze hoofden op het kussen liggen fluis tert mijn vrouw: 'Misschien maar eens de wijze uil raadplegen?' Ernst Oostindie, hovenier Heiloo Geschokt moet ik toezien hoe Natuurmonumenten een slagveld maakt van het bos in Heiloo. Hier is geen sprake van verantwoord natuurbeheer maar van vernieling. Honderden gezonde bomen jong en oud gaan neer, onder de noemer 'terugbrengen in oorspronkelijke staat'. Over welke oorspronkelijk staat hebben wij het, komt er een strandwal die er ooit geweest is? Laat de natuur nu zijn gang eens gaan, waarom altijd dat mense lijke ingrijpen. Ik begrijp dat een stukje bos soms wat natuurbeheer nodig heeft zoals zieke bomen ver wijderen of bomen die een gevaar opleveren. Wat er nu gebeurt heeft daar echter niets mee te maken. De blauwe reigers, die al tientallen jaren in dit stukje bos him nesten hebben en ieder jaar terugkomen zullen hier nu geen rust vinden en dus niet gaan nestelen. Wat is het beleid van Natuurmonumenten hier in? De overige vogels die er waren zijn van schrik vertrokken. Voor mij ook onbegrijpelijk dat de gemeente Heiloo dit toestaat, die zou zuinig moeten zijn op het kleine stukje bos, wat Heiloo heeft. Nog even en het 'wonen in het groen' bestaat niet meer. Het wordt tijd voor een nieuw natuurbeheer, waarbij er respect is voor de natuur en wij mensen dank baar mogen zijn als wij daar mee mogen samenwerken, in plaats van de natuur naar onze hand zetten. J van Burgsteden Heiloo Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds. G.J. van Butselaar uit Bennebroek (doopdienst). Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds E.J. Kooiman te Heiloo. Kindernevendienst en koffie drinken. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord- en com munieviering, voorganger pastor P. Jacobs ininv de zanggroep en orgelist Jan Bruin. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.30 uur: Woord- en Communieviering met Cantores, voor ganger H. Hudepohl. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag 09.00 uur: gelezen eucharistie viering, 10.30 uur: eucharistieviering Celebrant: Pr. B. Dijkman ininv koor: Ubi Caritas, 15.00 uur: Lof. Maandag 12.00 uur: eucharistieviering. Dinsdag 12.00 uur: eucharistieviering. Woensdag 09.00 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: meditatieve viering met liturgisch koor, voorganger pastor J. Oiling Zondag 09.1-5 uur: woord - en commu nieviering met spontaan koor, voorgan ger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at -5 pin (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.1-5 uur: eucharistieviering met New Voice. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur: communieviering met Soli Deo Gloria OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met St.Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: avondgebed. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering, vierde zondag na epifanie kinderkerk. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds L. Sluis. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 voorganger: ds Hannen Ament. HEILOO - Dinsdag 18 januari organiseerde o.b.s. Meander voor de tweede keer een infor matieavond voor de ouders. Nadat vorig jaar het onderwerp 'veilig internetgebruik' aan bod kwam was er nu een lezing over positief opvoeden en het zelfver trouwen van kinderen. Meer dan vijftig belangstellenden waren deze avond aanwezig. Mevrouw M. Vendel sprak namens de GGD en Triple P (Positief pedagogisch programma) over hoe het zelfver st. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met dames, voorganger pastor H. Helsloot. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot, voorganger ds. G.J. van Aller. Monastiek centrum Zeeveld Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/ Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Laatste zaterdag van de maandag Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verza melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tus sen 08.4-5 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. trouwen en sociale vaardigheden bij kinderen te stimuleren. Aan de hand van zes bouwstenen kregen de ouders tips hoe ze dit kunnen realiseren. Er was veel ruimte voor vragen waar ouders enthousiast gebruik van maakten. Uit de grote opkomst blijkt dat dit onderwerp onder de ouders leeft. Veel onderwerpen waren uitermate herkenbaar, waar door het een interessante avond werd. Met een uitgebreide informa tiefolder gingen de ouders tevreden naar huis. Hanny Kaan, raadslid van het CDA en oma van Bram, heeft voorge lezen bij peuterspeelzaal Olleke. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 8