Praktijk voor Integrale Geneeswijze Jeroen en Floor uit Heiloo winnen prestigieuze Italiaanse prijs met scriptie Bob en Rob blikken terug op de radio BEDRIJF BELICHT iwmrm HEILOO 5 Een begeleider van de universiteit attendeerde hen op de prijs UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Nare Gottmer, Nijverheidsweg 19 1851 NW Heiloo, tel. 072-5322300, mob. 06-22465676, www.praktijkintegralegeneeswijze.nl, e-mail: gottmer@geneeswijze.eom HEILOO - Door zijn brede interesse is Nare Gottmer bijna zijn hele leven blijven studeren. Hij is afgestudeerd als fysiotherapeut en heeft dit vak jarenlang uitgeoefend in zijn praktijk in Bunschoten-Spakenburg. Maar zijn nieuwsgierigheid leidde hem ook naar andere geneeswijzen dan de reguliere. Gedurende tien jaar combineerde hij ter ondersteuning van fysiotherapie verschillende disciplines uit de alternatieven genees kunde en vertaalde deze naar een behandelmethode. In 1996 verkocht hij de fysiotherapiepraktijk en richtte zich vanaf dat moment geheel op een aantal onderdelen uit de alternatieve geneeskimde die elkaar goed aanvullen: haptonomie, acupunctuur, Cranio-Sagraaltherapie en MORA Bioresonantietherapie. Inmiddels is de Praktijk voor Integrale Geneeswijze vijf jaar in Heiloo gevestigd en onlangs verhuisd naar de Nijverheidsweg. Gottmer neemt ruim de tijd voor zijn patiënten door goed naar him verhaal te luisteren. „Dit vind ik belangrijk, want ieder mens is apart! Ik werk dan ook niet met vaste protocollen." Hij vervolgt: „Vaak komen mensen bij mij met klachten, waarmee ze in de reguliere zorg zijn uitbehandeld. De alternatieve geneeskimde heeft een andere benade ring dan de reguliere geneeskunde. Ik zeg niet dat het een betere bena dering is, wel een andere! Alternatieve geneeskimde benadert een klacht meer uit de totaliteit van een mens. Er van uitgaande, dat alles in een lichaam door middel van energiestromen met elkaar in verbinding staat. Lichamelijke en/of psychische klachten kimnen ontstaan door een versto ring van de energiestromen. Treedt ergens in het systeem een storing of blikkade op die (op den duur) voor klachten zorgt, dan valt deze bijvoor beeld op te sporen en te behandelen door acupunctuur. Therapie kan met naalden en, voor patiënten met naaldvrees, ook met laser. De tong, gelaat en pols, daar waar veel meridiane energiestromen samenkomen, zijn heel belangrijk voor onderzoek. Ook kan bioresonantie (gebruik maken van lichaameigen trillingen middels apparatuur) worden toegepast in het diag nostische gedeelte. Hierbij kan worden gemeten met elektroden of met de zogeheten biotensor. Het is zaak om eerst de blokkade op te heffen, alvorens met de behandeling te beginnen." De mogelijkheden van biore sonantie zijn veelzijdig. Praktisch elke organische of functionele, acute of chronische, reeds bestaande of net begonnen ziekte of storing is zinvol met MORA-Therapie te behandelen. Ook uit preventief oogpimt heeft het veel te bieden. Verstoringen in het lichaam zijn vroegtijdig te herkennen en daardoor makkelijker te beïnvloeden. Bioresonantietherapie is, vanuit acupuncturistisch perspectief, goed te combineren met andere therapieën. Gottmer: „Het biedt ruimte voor een brede en boeiende manier van wer ken: Integrale Geneeswijze." Hierover staat op de website duidelijke uit leg vermeld. De praktijk is behalve overdag ook twee avonden geopend, waarbij in alle gevallen alleen behandeling op afspraak mogelijk is. Nare Gottmer is aangesloten bij de Nederlandse Vereniging voor Acupunctuur (NVA), Mora Bioresonantie Therapie Nederland en Koninklijk Nederlands Genootschap Fysiotherapie (KNFG). De therapieën worden vergoed via de aanvullende ziektekostenverzekering. HEILOO - Op dinsdag 25 janu ari kregen oud-Heilooërs Jeroen van 't Hooft (26 jaar) en Floor van der Wind (27 jaar) in het presidentiële paleis in Rome uit handen van de Italiaanse pre sident Giorgio Napolitano de Fondazione Manlio Masi Prize 2010 uitgereikt voor de catego rie economie. De Italiaanse prijs is 15 jaar gele den in het leven geroepen om meer internationale bekendheid te geven aan de Italiaanse economie, cul tuur, technologie en wetenschap. Het imieke is, dat Jeroen en Floor de eerste niet-Italianen zijn die met deze eervolle onderscheiding naar huis gaan. Eén van de vijf anderen, die op die dag onderscheiden werd (categorie cultuur), was de beken de Italiaanse componist Ennio Morricone. Jeroen en Floor zijn opgegroeid in Heiloo en kennen elkaar van jongs af aan. Zij hebben jarenlang samen bij de Terriërs gehockeyd. Ook tijdens hun studietijd hielden zij contact. Tijdens één van deze ontmoetingen ontstond het idee om samen één afstudeerscriptie te schrijven, met als onderwerp: het effect van in Italië veelvoorkomen de geografische elustervorming van veelal modegerelateerde bedrijven op de economische prestatie van elk afzonderlijk bedrijf. De mannen richtten zich daarbij op de schoe nenindustrie. Een ongebruikelijk plan, daar beiden aan een andere universiteit afstudeerden: Jeroen voor de mas ter Economics Business aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en Floor voor Economics Geography aan de Universiteit van Utrecht. Floor:,, We zijn beiden zeer geïnte resseerd in de Italiaanse economie en we vullen elkaar qua studie en werkwijze goed aan. Bovendien spreekt Jeroen vloeiend Italiaans." In 2009 begonnen ze samen aan hun scriptie, die ze 'Company per formance of Italian industrial dis tricts' noemden. Na voorafgaand onderzoek verbleven de heren in de zomer van 2009 vijf weken in de Italiaanse regio Le Marehe, waar ze interviews voerden met ruim twin tig klein- en grootschalige schoe nenproducenten. Een begeleider van de universiteit (van Italiaanse komaf) attendeerde Floor en Jeroen op de prijs. Hij vond de scriptie zo goed passen, dat hij hen aanraadde deel te nemen. Dit advies volgden ze op en kort voor kerst kregen Floor en Jeroen tot him grote verrassing het bericht dat zij de prijs gewonnen hadden! Ze moesten hem alleen wel zelf in Rome komen ophalen. Floor: „Het was geweldig en onwerkelijk tegelijk! We werden ontvangen in het indrukwekkende presidentiële paleis, waar we ten overstaan van driehonderd man, waaronder ministers, afgevaardigden van de Nederlandse ambassade en beroemdheden uit de modewereld als Vereace en Laura Biagiotti, naar voren werden geroepen. Er werd tijdens de uitreiking geen woord Engels gesproken; gelukkig dat Jeroen het verstond." Jeroen vult aan: „De aanwezigen waren verrast dat voor het eerst een buitenlandse inzending deze prijs ontving en tegelijkertijd ook gevleid dat het een scriptie betreft, die over een typisch kenmerk van de econo mie van hun land gaat!" Floor van der Wind en Jeroen van 't Hooft kregen op 25 janu ari in het presidentiële paleis in Rome een eervolle Italiaanse prijs uitgereikt uit handen van president Napolitano (vierde van links). Rechts van de president staat Paolo Romani, minister van economische zaken. Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen donder dag blikten Bob van Unnik en Rob Opdam vanuit de studio van BeatFM terug op een aantal gebeurtenissen en activiteiten van het afgelopen jaar. 2010 begon en eindigde met kou en sneeuw. In januari ging de ijs baan in het Heilooër bos open en was er een grote toeloop van inwo ners die een rondje wilden schaat sen. Hoewel de kinderen zich uit stekend vermaakte was de grote hoeveelheid sneeuw voor de paden en wegen geen pretje. Stil gestaan werd bij Nico Akkerman die in maart, op 95-jarige leeftijd, over leed. Hij was bij jong en oud bekend als de goedheiligman die gedurende 43 jaar zijn intocht te paard door het doip maakte en eindigde op het bordes van het gemeentehuis. Een andere bekende Heilooëmaar die overleed in 2010 is Paul Pesser. Paul was jarenlang de drijvende kracht van wijkvereniging Plan Oost en daarnaast actief voor de Fanfare showband. Er werd ook aan dacht besteed aan de politiek, van het afscheid van wethouder Rob Opdam tot de totstandkoming van de nieuwe coalitie. De uitzendingen van het programma Heiloo centraal Rob Opdam en Bob van Unnik in actie tijdens de uitzending van op BeatFM zijn via www.beatfrn.nl het programma Heiloo centraal op BeatFM. Foto: Ricardo Marcker terug te luisteren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5