3 Kunstenaars gezocht voor Kunst6daagse Nieuwe exposities in Het Trefpunt mm Benefietconcert in de Willibrorduskapel Open jongerenpodium voor muzikaal talent H E I L O O 9 Raarhoek Corso Bioscoop Mijn Opa de Bankrover Boek van de week: Aan het volledige programma wordt nog gewerkt BOEK VAN DE WEEK RAARHOEK Raarhoek door Miek Smilde Vandalysm in de Hema Bekende musici uit Canada, Tsjechië en Nederland UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2011 In Het Trefpunt wordt keramiek getoond van kunstenares Jacqueline Beukers uit Egmond-Binnen. Aangeleverde foto Grace houdt van haar opa Gerrit en ze helpt hem waar en wanneer ze maar kan. En zeker nu oma is overleden en opa een beetje in de war lijkt. Al zijn kinderen hebben het te druk met him eigen zaken, en Grace is de enige die iedere dag langskomt. Grace heeft als enige in de grote familie De Haan een don kere huidskleur en ze weet dat ze een Surinaamse vader heeft, maar verder weet ze helemaal niets over hem. Ze is twaalf en vindt zichzelf oud genoeg om alles te mogen weten over haar afkomst, maar niemand wil haar iets over haar papa Beau vertellen - zelfs haar moeder Birgit niet, die inmiddels is getrouwd met Teim met wie ze vijf kinderen heeft. Opa Gerrit is de enige die haar kan helpen. Maar hij lijkt steeds vergeet- aehtiger te worden. De familie wil dat hij in een verzorgingstehuis gaat wonen. Grace en opa willen dat absoluut niet en Grace doet er alles aan om opa op te vrolijken en hem zijn geheugen terug te geven. Als opa toch in een tehuis terechtkomt, besluiten ze samen naar Suriname te gaan. Opa heeft geld zat. Maar dan blijkt dat de familie zijn bank rekening heeft geblokkeerd. En ja, dan blijft er maar een ding over... de bank overvallen! Tussen 1974 en 1986 was Jan Smilde, de vader van de auteur, directeur-geneesheer van de Sint Franeiseushof, een algemeen psy chiatrisch ziekenhuis in de buurt schap Raarhoek. Het van oor sprong katholieke ziekenhuis voor vrouwen werd in de jaren vijftig ontworpen volgens de destijds modernste inzichten van de psy chiatrie; psychiatrische patiënten moesten in de veiligheid van him eigen maatschappelijke werkelijk heid kunnen wonen, werken en recreëren. Franeiseushof bestaat niet meer. In het najaar van 2008 werd begonnen met de sloop van het terrein om plaats te maken voor een villawijk; de tweehon derd patiënten die er nog verble ven moesten verhuizen. Sommigen hadden meer dan veertig jaar in het ziekenhuis gewoond. Dit boek is niet alleen een ontroerende verzameling persoonlijke mense lijke drama's maar ook een scheip overzicht van een halve eeuw den ken en handelen in de geestelijke gezondheidszorg. door Miek Smilde voor 19,95 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Stichting Welzijn organiseert in 2011 weer een Kunst6daagse. De organisatoren van de culturele manifestatie hebben de beschikking gekregen over een prachtige historische locatie: het pand en het omlig gende terrein van de vroegere Willibrordusstichting van GGZ NHN aan de Kennemerstraatweg. Maar liefst zes dagen lang zal heel Heiloo in het teken staan van Kunst. Er zijn tentoonstellingen, demon straties, workshops, literaire activi teiten, een kunstmarkt en natuurlijk de grote kunst- en muziekroute in het weekend van 25 en 26 juni met als startpunt locatie GGZ Noord- Holland-Noord. De Kimst6daagse Heiloo vindt plaats van 21 tot en met 26 juni. De Kunst6daagse is op zoek naar kunstenaars, die him ruimte open willen stellen in het weekend 25 en 26 juni 2011 voor de grote kunstroute. Locatie GGZ NHN zal het begin- en eindpimt van de route vormen. De algemene route bevindt zich tussen de GGZ NHN aan de Kennemerstraatweg richting Alkmaar naar het Bloekhovepark, aan de westkant begrensd door de Westerweg/Ewisweg, aan de oost kant door Plan oost. Vorig jaar wer den afgelegen locaties minder goed bezocht. Daarom is gekozen voor een beperking van het gebied. Hierdoor ontstaan wellicht groepsexposities binnen het aangegeven gebied, die beter bezocht gaan worden. Verder is men op zoek naar kunstenaars, die na selectie door de organisa tie, willen exposeren in het hoofd gebouw van GGZ NHN. Het pand leent zich uitstekend voor span nende installaties, performances en samenwerkingsverbanden in de diverse disciplines. Aan het volledige programma wordt nog gewerkt en zal in de loop van de komende maanden gepu bliceerd worden op de website www.kunst6daagseheiloo.nl. Opgave voor deelname aan alle disciplines van de Kimstödaagse kan vanaf vandaag via onze website www.kunst6daagseheiloo.nl of via email kimstzesdaagseheiloo@gmail. com. Inschrijving sluit 1 maart. v HEILOO - Van 1 februari tot en met 7 maart zijn er weer nieuwe exposities te zien in het Trefpunt. In de vitrine wordt keramiek getoond van kunste nares Jacqueline Beukers uit Egmond-Binnen. De veelzijdigheid en variatie in kunst zat er bij Jacqueline van jongs af aan al helemaal in, en alles op dit gebied is nog steeds haar grootste hobby. Door de vele jaren ervaring is ze het gebruik van diverse boet- HEILOO - Vanaf donderdag 3 februari zal er elke eerste don derdag van de maand een open podium voor jongeren georgani seerd worden in café De Sfinx. De wekelijkse studentenavond zal dan eens in de maand in het teken staan van lokale jonge muzi kanten en beginnende bandjes. Robin Kat, een jongere uit Heiloo die in de geluidsapparatuur zit, zal een zanginstallatie neerzetten en in de gaten houden. De jonge Heilooër band Sedulous Road, die afgelopen zondagmiddag voor veel publiek debuteerde in De Sfinx, zorgt voor een baekline inclusief drums. Voor aanstaande donderdag zijn er via HEILOO - Zaterdagavond 12 februari vindt er in de Willibrorduskapel vaan de GGZ aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo een Benefietconcert plaats ten gunste van de stich ting de Regenboogboom. Georganiseerd door de Alkmaarse Old Fellow Loges. De aanvang is 20.00 uur n.m. en de toegangsprijs bedraagt 10,- Telefonisch reser veren via tel. 072-5332703 of 0251- 313092, en kaartverkoop voor aan vang concert. De Regenboogboom heeft tot doel om kinderen met een ziekte handicap, of traumatische ervaringen te bezoeken in zieken huizen en te ondersteunen om hen meer zelfvertrouwen te geven in moeilijke omstandigheden. Aan dit concert wordt medewerking ver seer technieken machtig geworden, wat terug te vinden is in de kunst werken. Het keramiek bestaat uit verschillende soorten vazen en beeldjes die geglazuurd zijn in eigen elektrische keramiekoven. Door het mixen van velschillende soorten glazuur bereikt zij een gevarieerd kleurenassortiment van bijvoor beeld diverse soorten wit of andere aparte kleuren. Een veelzijdige col lectie van velschillende vormen zoals mannetje/vrouwtje zijn een bezichtiging zeker waard! Ivan Eugster en Max Grootjen reeds vier leuke bandjes geregeld, die acte de presence gaan geven. Het worden overigens geen jam sessions. Als een jong bandje, duo of solo artiest een optredentje wil doen, moet dat wel van te voren aangemeld zijn bij d' Sfinx, bij Robin Kat of bij Sedulous Road. De aan vang van de open podiumavonden is 20.00 uur, terwijl om 24.00 uur het laatste slot aeeoord zal klinken. Donderdag zal Sedulous Road het spits afbijten alsmede de afsluiting doen. Als initiatiefnemers van het open podium voor jongeren gedragen ze zich op die manier als ware gasthe ren. leend door de bekende Canadese organist Andre Knevel en de beken de Tsjechische panfluitiste Liselotte Rokyta. Van Nederlandse zijde is de muzi kale medewerking van ensemble 'Sonore' met de sopraan Mirjam Betjes uit Heemskerk en pianist Arie Horst uit Hoogwoud, als mede de Zaanse organist Dub de Vries en Liselotte Rokyta Knevel zal werken vertolken van onder anderen Fletcher en improvisatie. Ook zal hij samen met Rokyta wer ken vertolken onder andere van Handel- Haydn- Sonore zal werken uitvoeren van von Weber- Caeeini- Dussek-Mozart-Lehar-Webber-Lips. Gezamenlijk zullen zij uitvoeren King of Glorieus van de componist G.M. Vail en het beroemde Dank sei dir Herr van G.F. Handel. Miek Smilde HEILOO - Een zestal schilderijen van Henk van Dijl is tot eind februari te zien in het restaurant van HEMA Heiloo. Het betreft abstracte werken, zonder boodschap. Ander werk van Henk Van Dijl is te zien op www.vandylism.com. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9