Dieven laten buit liggen De Brug verzorgt viering in Willibrorduskerk Pluisavond in Heiloo groot succes CAO-compensatie zwaar op de maag H E I L O O 13 De tweede en tevens laatste avond wordt gehouden op woensdag 16 februari VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 2011 HEILOO - Inbrekers die gister avond hun slag sloegen bij een woning aan de Jan Ruslaan heb ben een deel van de buit achter gelaten. Langs de weg werden gestolen sieraden in een zak teruggevonden. Gisteren donderdag 3 februari werd tussen 21.15 en 22.30 uur inge broken in een woning aan de Jan Ruslaan. De daders kwamen binnen door een raam te forceren. Er werd diverse elektronische apparatuur ontvreemd en sieraden. De sieraden werden echter later weer terugge vonden. „De sieraden werden in een plastic zak aan de kant van de weg gevonden nabij de woning", aldus de politie. De politie vraagt mensen die gisteravond iets verdachts hebben gezien in de omgeving van de Jan Ruslaan zich te melden. Dat kan via telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief) of Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000. HEILOO - Zaterdagavond 12 februari wordt de eucharistie viering in de Willibrorduskerk te Heiloo weer opgeluisterd door vierstemmig koor De Brug. De Brug staat sinds januari onder leiding van dirigint Ruwald Diderich, nadat in december 2010 de voorgaande dirigent is gestopt. Het komend jaar zullen De Brug en dirigent Diderich gaan werken aan nieuwe liederen, maar ook lie deren uit het bestaande repertoire 'afstoffen' en deze weer nieuw leven inblazen. Het middenkoor repeteert wekelijks, op woensdagavond om 20.00 uur, in de ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk. De eucha ristieviering begint zondag om 19.00 uur in de Willibrordusparochie aan de Westeiweg 267 te Heiloo. HEILOO - Op 27 januari was de eerste pluisavond van braak- ballen bij Landschap Noord- Holland in Heiloo. In totaal waren er vijftig deelnemers, waaronder vijftien kinderen. De deelnemers plozen maar liefst tachtig braakballen uit! Bij het op naam brengen van de kaak jes en schedels werden drie bijzon dere zoogdieren vastgesteld: De noordse woelmuis, de waterspits muis en de dwergmuis. De avond leverde veel informatie op. De kerkuil eet meer dan alleen muizen. Behalve allerlei spits- en woelmuizen, werden er ook hele andere dieren aangetroffen. Zoals schedeltjes van koolmezen en mussen. Een kerkuil bleek zelfs een mol te hebben verorberd! De tweede en tevens laatste avond wordt gehouden op woens dag 16 februari van 18.00 tot 21.00 uur in het kantoor in Heiloo, Rechte Hondsbosschelaan 24a, Heiloo. Voor de pluizers is er een voedza me soep met brood, koffie en thee, uilenballen uit heel Noord-Holland en determinatiemateriaal. Het is handig om een oude tandenborstel mee te nemen en eventueel een eigen loep, pincet en zelf verzamel de uilenballen. Aanmelden voor de avond kan via www.landschap- noordholland.nl, Activiteiten, of de Informatiewinkel van Landschap Noord-Holland: tel. 088-0064455. Uilenballen pluizen lijkt een beetje op puzzelen. Foto: Luc Smit Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en is oud-wethouder van Heiloo. De discussie over bezuinigingen is in de gemeenteraad van 7 februari seri eus van start gegaan. Op tafel lag een dubbel voorstel van het college. Ten eerste om de subsidies voor alle wel- zijnsinstellingen en verenigingen te korten met 8 procent en dat in schij ven over een periode van drie jaar: 2,7 procent minder in 2012, idem in 2013 en idem in 2014. Hiermee kon de raad instemmen. Maar zwaarder op de maag lag het voor stel om de grotere welzijnsinstellingen, die werken met professioneel personeel, op termijn niet langer te compenseren voor de CAO-stijgingen. Deze zogenaamde CAO-compensatie zou volgens het voor stel van het college eveneens in drie stap pen van 2012, 2013 en 2014 worden afge bouwd. Vijf instellingen stellen zich gezamenlijk hiertegen teweer, onder de naam G-5, en dit zijn de bibliotheek, de muziek- en dans school, de Stichting Welzijn Heiloo (SWH, voorheen de Stichting Ouderenwerk), de Stichting Jeugd en Jongeren (Buk Buk en Tendenz) en de Stichting Peuterspeelzalen. Bij de raadsvergadering werd ingesproken door de voorzitter van de muziekschool, de heer De Blaauw, en de directeur van de bibliotheek, mevrouw Braam. De heer De Blaauw gaf aan dat zijn instelling zeker op zoek gaat naar nieuwe geldstromen, maar met deze dubbele gemeentelijke bezuini ging te zwaar wordt getroffen. Rekening houdend met een loonstijging van 2 a 3 procent per jaar zou zijn school in 2014 17 procent van zijn huidige subsidie kwijt zijn. Mevrouw Braam wees erop dat er meer is dan loonsverhogingen om reke ning mee te houden: denk aan stijging van pensioenpremies en sociale premies, denk ook aan verhogingen van prijzen en huren. Voor wat de (afschaffing van de) CAO- compensatie betreft, besloot de raad na discussie tot 'uitstel van executie', zoals PvdA'er Cees Rootjes het noemde. Er werd een amendement aangenomen van de coalitiepartijen - Heiloo2000, D66/ GroenLinks, CDA en PvdA - waarbij werd bepaald dat het college eerst moet komen met een herijking van het totale subsidiebeleid. Deze herijking moet uiter lijk in het derde kwartaal van dit jaar ter vaststelling aan de raad worden aangebo den. Hierdoor blijft de afschaffing van de CAO-compensatie boven de markt han gen, ook nog voor 2012. Een amendement van oppositiepartij de WD, om de afbouw in elk geval in 2012 nog niet te beginnen, werd verworpen. Bij dit onderwerp toon de de portefeuillehouder, wethouder Hero Veger (CDA), zich verbaasd over het ver zet nu in de raad tegen de afschaffing nu van de CAO-compensatie. In de voorbe reidende raadscommissie van 17 januari had hij daar - bijna - niets van gemerkt, want toen wilden - bijna - alle partijen er een 'hamerstuk' van maken. Alleen D66/ GroenLinks, trok, gesteund door de NCPN, aan de bel, waardoor dit onderwerp alsnog een 'bespreekstuk' werd. Atelierwoningen op Oosterzij De gemeenteraad besliste wel definitief over een ander onderwerp, namelijk de bouw van atelierwoningen op het bedrij venterrein Oosterzij. Twee blokken met dit soort bedrijfswoningen zijn gepland met een kopse kant naar de achtertuinen van woningen aan de Kennemerstraatweg. De pijn zit in de hoogte van deze kopse kant: een (blinde) muur van 11 meter, inclusief een schuin dak van zo'n 2 meter. En dat op iets meer dan 5 meter van de erfgrens. Bewoners die hier tegenaan moeten kij ken, zijn ontsteld. Twee bewoners kwa men bij de raadsvergadering inspreken, de heer De Bruyn van Kennemerstraatweg nummer 570 en de heer Bminink van num mer 548. Zij werden gesteund door oppo sitiepartij de WD, die een amendement indiende om 'de eerste woning van elk blok aan de zijde Kennemerstraatweg te laten vervallen'. Over dit onderwerp werd zeer uitge breid gediscussieerd. Het ging om het sluitstuk van een totale revitalisering van het bedrijventerrein Oosterzij. Herinnerd werd aan meerdere overleggen die het col lege heeft gehad met bewoners die rond om het bedrijventerrein Oosterzij wonen, zowel aan de oostkant, aan de Oosterzijweg, als aan de westkant, de Kennemerstraatweg. De wethouder, Désirée Schmalschlager (D66/GroenLinks, Heiloo2000), kreeg complimenten voor haar rol bij deze over leggen, maar het pijn punt van de beide kopse muren kon zij deze avond niet weg nemen. Gesteld voor de finale vraag of de projectontwikkelaar nog marge had om zijn plan nog één keer aan te passen, bij voorbeeld door van enkele atelierwonin gen een bouwlaag af te halen, zei zij dat 'de rek eruit' was. Zij 'ontraadde' dan ook 'ten zeerste' om het plan nu nog te veranderen. Theo van Beek van de WD probeerde de discussie nog aan te schelpen door te wa gen om cijfers over de exploitatiemarge, maar dat weerde de wethouder af. Toen Van Beek vervolgens opmerkte dat de gemeente er dan zelf nog wat bij zou kun nen leggen, haakten de coalitiepartijen af. Zij wilden een besluitvormingsproces dat al liep vanaf 2006, deze avond afronden. En zo geschiedde. Het amendement van de WD werd alleen gesteimd door de Lijst Gree Ris en de NCPN en vervolgens werd het collegevoorstel aanvaard met de steim van de coalitiepartijen. Overigens is hier mee alleen nog een zogenaamd steden bouwkundig plan aanvaard, en moet er nog een bestemmingsplan volgen. Er blijft dus nog wel enige ruimte voor uitwerking en afwerking. Herbenoeming burgemeester Romeyn Een hamerstuk, een unaniem besluit dus zonder discussie, was deze avond de herbe noeming van de burgemeester van Heiloo. Dat wil zeggen dat de gemeenteraad aan de minister van Binnenlandse zaken, via de Commissaris van de Koningin, aanbe veelt om Hans Romeyn opnieuw voor een periode van zes jaar te (doen) benoemen als burgemeester. Romeyn bedankte hier voor en zei in een korte toespraak dat hij UIL 7* dit besluit 'zeer op prijs stelde' en dat hij zijn werk bleef zien als 'een wereldbaan in een werelddorp'. Het definitieve besluit is dus nog aan de minister, maar wat zou hier nog tussen kunnen komen?! Tenslotte vermeld ik: dat er nog twee winterse moties werden ingediend: een door de NCPN, om aan inwoners met een inkomen tot 120 procent van het minimumloon een bijdrage in de stook kosten te verstrekken van 50 euro (aan de doelgroep 65 plus automatisch uit te keren en aan de doelgroep 65 min op individuele aanwaag) en een door de WD, om als raad uit te spreken 'dat bij gladheid altijd gebaand en gestrooid moet worden rondom/in de omgeving van scholen en bejaardenhui zen en op de gebruikelijke looproute van bejaardenhuizen naar het dichtstbijzijnde winkelcentrum'. Aan de behandeling van deze moties kwam de raad op maandagavond niet meer toe. Deze behandeling werd uit gesteld naar dinsdagavond 8 februari. Tevens werd naar deze avond nog het laatste agendapimt verschoven, namelijk de 'Kaderstelling door de raad voor een sluitend meerjarenperspectieflees hoofd lijnen voor de bezuinigingen en ombui gingen voor de komende jaren, en dan in breed perspectief, dus (veel) meer dan de al besproken welzijnssubsidies. Deze achtste februari kon ik in dit ver slag niet meer meenemen. Hierover bericht ik graag in de volgende Uitkijkpost.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13