Start het nieuwe voorjaar met nieuwe energie Groot rock 'n roll feest in Akersloot VSLM geslaagden Limmen-Heiloo vs Gasopslag Bergermeer André Koopman te gast bij de 100 van Castrieum REGIO i6 INGEZONDEN MEDEDELING '57 Fairlane en John-Boy The Waltons op Winter Rock n Roll Party' PVDA houdt een discussiebijeenkomst Akersloter driebanden kampioenschap Huisarts van der Dussen neemt afscheid 9 FEBRUARI 2011 UITKIJKPOST REGIO - Nieuwe energie opdoen is heerlijk. U voelt de kracht om uw leven in te richten zoals u dat wilt. Er is geen betere manier om uzelf op te laden dan een cursus volgen bij 'Speel eens met vuur'. De cursusavonden zijn zo leuk dat u er energie van krijgt. Bij 'Speel eens met vuur' onderzoekt u door middel van theaterimprovisatie waar uw kracht en uw creativiteit liggen en waar de belemmeringen. Tijdens een cursus krijgt u naast theorie vooral veel oefeningen waarbij theaterimprovisatie voorop staat. U hoeft helemaal niet creatief te zijn of goed toneel te kunnen spelen om mee te kunnen doen. Toneel blijkt een heel krachtig middel om inzicht te geven in vaste patro nen en gewoontes en om te experimenteren met nieuw gedrag en belem meringen te doorbreken. Wat zijn situaties die u lastig vindt? Hoe reageert u meestal? Hoe zou u het anders willen? U leert hoe u energie kunt halen uit de dingen die u moeilijk vindt. Bovendien levert improvisatietheater altijd weer veel plezier op. Kom spelen met vuur! Er zijn nog plaatsen beschikbaar bij de cursus 'versterken van persoonlijke kracht' die woensdag 16 februari begint. Er zijn zes bijeenkomsten van 19.30 tot 22.30 uur op de woensdagen 16 februri, 2, 9, 16, 30 maart en 6 april. De cursuslocatie is Studio Frans, Verlegde Overtoom 9 in Castrieum. Voor aanmeldingen of meer informatie, kijk op www.speeleensmetvuur.nl. Of neem contact op met Wendy van den Brand (info@speeleensmetvuur.nl of tel. 06-16443445) of John van Dongen (john@speeleensmetvuur.nl of tel. 06-20037201). John-Boy The Waltons geldt al vele jaren als een van de gezelligste Rock 'n Roll- en Sixties bands. Zij zetten festivals, café's en feesten op hun kop. Aangeleverde foto REGIO - Op de in januari en februari gehouden examens van de VSLM slaagden voor het diploma Computertypen/Tekstverwerken: Pax Christi Limmen: Quinty Boontje, Ilse van Diepen, Levi van Duin, Bonnie Groot, Sem Groot, Thijs Hageman, Sanna Kareis, Sven Kerssens, Niels Kooy, Noa Kouwenhoven, Chang Min, Irene Molenaar, Davey Piepers, Rianne Rotteveel, Doris Sassen, Patrick Wempe, Lois de Zeeuw, Julie van de Geer, Megan Bakker, Kim Baltus, Larissa Boon, Iris Braijns, Lida Droog- Groentjes, Eline Dekker, Matilde Dekker, Amber van 't Hof, Isa Hollenberg, Michelle Iliopoulos, Mathijs De Kremer, Jari Legdeur, Nina Nuijens, Luuk Rommel, Teun Rommel, Jurgen Terluin, Thijs van Vliet, Mei Dong van der Voort, Bram Brantjes en Levi Legdeur. Spierings Opleidingen Heiloo: Stan Moes, Jurriaan Odekerken, Evelyne Smit, Bonnie Deijlen, Shali Kreijsig, Kieky Rozing, Merel Rijs, Luuk Ligthart en Petra Brouwer-Ligthart. De Windhoek Egmond-Binnen: Robbert Bommer, Nienke Damink, Jessie Hopman, Esmée Hulskamp, Twan van der Lem, Melissa Ligthart, Chamey Olivier, Menno Schaap, Mike Stroomer en Elin Swaan. PCC Bergen: Eske van Baars, Denise Plukker en Olivier van der Wel. Zij werden opgeleid door Spierings Opleidingen te Heiloo. REGIO - Op dinsdagavond 15 februari houdt de PvdA een discussiebijeenkomst over de gasopslag in de Bergermeer, Aansluiting op de A9 en de Zandzoom Limmen-Heiloo. Gastsprekers zijn Diederik Samsom, en de kandidaat Statenleden Liesje Klomp, Greet Blokker en Ed Wagemaker. De bij eenkomst staat in het teken van de verkiezingen voor de Provinciale Staten op 2 maart. Met de gastspre kers en belangstellenden wordt de voorgenomen gasopslag in de Bergermeer besproken en gaat men op zoek naar een duurzame woon- en werkomgeving op de Zandzoom. Is gasopslag onder de Bergermeer zinloos en gevaarlijk, of toch duur zaam en milieuvriendelijk? Bergen verzet zich tegen de gasopslag en bijna 3000 mensen hebben een peti tie ondertekend tegen de plannen. Op 9 februari wordt in de Tweede Kamer hierover een hoorzitting gehouden. De gemeenten Alkmaar, Heiloo en Schermer hadden tot september vorig jaar nog bezwaren tegen de gasopslag, maar samen met de provincie staakten zij him verzet vanwege toegezegde compensatie regelingen. Eén van die regelingen was de langverwachte aansluiting op de A9 van de Zandzoom en de Boekelermeer. Deze aansluiting is ook voor woningbouw op de Zandzoom Limmen-Heiloo van groot belang. Zonder deze aansluiting mogen er maar 700 van de 2000 tot 2400 geplande woningen gebouwd worden en steekt de gemeente Castrieum geen schop in de grond. De belangen zijn daarom groot en het belooft een boeiende avond te worden. De bijeenkomst start om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur, Locatie: Vredenburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. AKERSLOOT - Het traditionele kampioenschap driebanden van Akersloot is weer van start gegaan. Dit kampioenschap zal voor de 22ste keer worden gehouden en is alleen toegankelijk voor inwoners en oud-inwoners van Akersloot. Dit jaar zeer veel inschrijvingen en al die inschrijvingen zijn verdeeld over zeven poules. Deze poules vormen de voorronden en van ieder poule gaat de nummers een en twee door naar de halve fmale. Titelverdediger Rob Levering krijgt het dit jaar extra zwaar vanwege een verhoging van maar liefst tien caramboles, hij is gestegen van 35 naar 45 carambo les en waarschijnlijk is dat aantal in zijn poule teveel. Andere kansheb bers zijn Theo Oud, op dit moment uiterst sterk, Piet Weber, ook hij is met een heel sterk seizoen bezig, Lau van Roon, tijdens clubavonden bijna niet te verslaan. De poule wedstrijden beginnen deze week en duren tot eind maart, iedere zaterdagavond in biljartcentram de Vriendschap in Akersloot. AKERSLOOT - Zaterdag 12 februari houdt de Vriendschap een heus winter 'Rock 'n Roll party' met medewerking van Nederlands beste rock 'n roll band; '57 Fairlane en John-Boy The Waltons. Twee super formaties die alvast Akersloot en omgeving warm zul len maken voor het grote festival dat traditie getrouw in augustus wordt gehouden. John-Boy The Waltons geldt al vele jaren als een van de gezelligste rock 'n roll- en sixties-bands. Met hun weinig gelik- CASTRICUM - In de volgen de uitzending van de 100 van Castrieum is te gast André Koopman uit Limmen. Koopman was tot voor kort voor zittervan de stichting Limmen Ludiek die afgelopen zomer de hoogste Lego-toren ter wereld (30,52 meter) wist te bouwen. Uit handen van bur gemeester Emmens- Knol ontving te maar des te vrolijker presentatie zetten ze sinds 1989 festivals, cafés en feesten op de kop. De vier Waltons speelden meer dan duizend keer op de Nederlandse podia, op radio en tv (onder andere Barend Van Doip) en waren ook in Spanje, Duitsland, België, Noorwegen en Engeland te zien. Behalve vroege Beatles nummers spelen ze ook oldies van Elvis Presley, Chuck Berry, Carl Perkins, Rolling Stones, Johnny Cash; dikke hits én vergeten liedjes. '57 Fairlane speelt Engelse Rock Roll en Amerikaanse Rockabilly Koopman vorige maand namens de stichting de zilveren waarderings- speld van de gemeente Castrieum. De burgemeester benadrukte daarbij dat Limmen Ludiek heeft aangetoond dat een enthousiaste samenwerking binnen een gemeen schap tot een schitterend werelds resultaat kan leiden. Koopman, in het dagelijks leven werkzaam bij een wijnimporteur, heeft inmiddels met een enkele instrumental. Elvis, Cliff, Buddy Holly, Gene Vincent, Bill Haley enzovoorts, ook een handvol eigen nummers maken deel uit van het repertoire. De bezetting is zang/bluesharp, drums, bas en twee sologitaristen die elkaar afwisselen en perfect aanvullen. Dit rock 'n roll feest begint om 20.30 uur, en net als in augustus is er constant muziek van een van de twee band, zonder pauzes. De entree is geheel gratis, de adres is café De Vriendschap, Kerklaan 18 in Akersloot. de voorzittershamer overgegeven aan Kees de Jong. Rode draad van deze uitzending is het motto van Koopman: 'schouder aan schou der'. De uitzending is op donderdag 10 februari van 21.00 tot 22.00 uur, via de etherfrequentie 105.0 FM en op twee kabelfrequenties, namelijk 104.5 FM voor Bakkum Castrieum en 89.0 FM, voor Akersloot, Limmen De Woude. LIMMEN - Onder grote belangstelling hield huisarts van der Dussen zijn afscheidsreceptie in de Hervormde Kerk aan de Zuiderkerkenlaan. Lange rijen mensen stonden geduldig te wachten tot ze hem de hand mochten schudden. Van jong tot oud (102 jaar) was aanwezig. Na 35 jaar neemt Dr. Jaap van der Dussen (62 jaar) afscheid van de praktijk aan de Kerkweg. Zijn opvolger, Dr. Martin Landheer, draait vanaf november 2010 mee in de praktijk, zodat veel patiënten inmiddels kennis met hem hebben gemaakt. Samen met Dr. René Bloem en Dr. Brigitte Israëls wordt de huisartsenpraktijk op de vertrouwde plek voortgezet. Foto: Vincent Bloothoofd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 16