Sportlijf houdt eerste G-Honkbaltoemooi van Nederland Amerikaanse spelers bij Double Stars Heiloo Flashing Heiloo jongens U16 nu 15 wedstrijden op rij ongeslagen Spinnen voor G-sporters in Griekenland sport ip SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Primeur in Sporthallen Zuid te Amsterdam Harry:Het is voor het eerst dat we in zo' n grote zaal spelen!' Na de rust wilde coach Kris Appelman een veel scherper team zien Harry en Ingrid Kingsma, spelers van het G-team van Double Stars en Indy en Peppe Klamer, studen ten aan het Cios, die het toernooi georganiseerd hebben namens Sportlijf. Foto: Caroiien Breed G - H 0 N K B A L HEILOO/AMSTERDAM Sportlijf houdt inw samen werking met de Nederlandse honk- en softbalbond (KNBSB) en Stichting MEE Noordwest- Holland op zaterdag 26 februari het eerste G-honkbaltoernooi van Nederland. Deze primeur vindt plaats in Sporthallen Zuid in Amsterdam en is te danken aan het initiatief van Indy en Peppe Klamer uit Heiloo, twee CIOS studenten die him stage jaar lopen bij Sportlijf van Patrick Rupsam. Zij konden in principe de gangbare paden volgen door him stage op een doorsnee school te doen, maar ze kozen bewust voor een stageplek bij Sportlijf. Peppe, die zelf ook honkbalt en samen met Donald Pieterz het Double Stare G-team traint: „We zien dit project als een extra uitdaging! Het organiseren van een toernooi voor G-sportere is weliswaar complexer omdat alles van a tot z geregeld moet zijn, het enthousiasme van de spelers is des te groter!" Aan het toernooi zullen een aantal G-teams uit Noord-Holland deelnemen, waaronder het Heilooër team van Double Stare. Vorige zomer vonden al twee oefenwedstrijden plaats tus sen dit team en de Volenwijekers uit Amsterdam. De overige teams komen van Herons (Heerhugowaard), DSS uit Haarlem. Patrick Rupsam is blij met het initiatief van de twee Heilooëre. Hij hoopt dat hiermee G-honkbal ook landelijk meer bekendheid en daardoor wellicht meer navolging zal krijgen bij andere honkbal- verenigingen. De spelers van alle teams worden opgehaald met een grote touringcar. Aan de hand van de getoonde film van de wedstrijd van vorig jaar, zal het sfeertje in de bus alvast feestelijk worden opgewarmd. Indy: „Na ontvangst in Sporthallen Zuid zal Mary-Ann Hatt, voormalig assistent-coach van het Nederlands damessoftbalteam, samen met een paar spelers uit Jong Oranje, een warming-up clinic verzorgen. Er worden van 12.15 tot 17.00 uur vijf wedstrijden gespeeld, waarbij het er vooral om gaat dat iedereen een gezellige dag heeft! Supporters raden we aan met eigen vervoer te komen." Dat de spelers niet alleen maar voor de lol meedoen, maar ook zeker voor de winst willen gaan, blijkt uit het enthousiasme van Double Stare G-spelere Harry en Ingrid Kingrna. Ingrid: „We heb ben er veel zin in!" Harry vult aan: „Het is voor het eerst dat we in zo'n grote zaal spelen!" Patrick Rupsam besluit: „Op 2 jimi wordt in Heiloo op het Double Stare terrein een ver- volgtoemooi gehouden, waarvoor alle teams weer zijn uitgenodigd." HONKBAL HEILOO - Net als vorig jaar heeft Double Stars voor het eer ste honkbalteam twee spelers uit de USA over laten komen om zich op het landelijke top sport niveau weer goed in de competitie te kunnen meten met de sterke ervaren teams van de gerenommeerde vereni gingen uit Haarlem, Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Enschede. Op donderdag 3 februari zijn ze van het vliegveld in Brussel opge haald door DSH-1 aanvoerder Martin Verzijde. Diezelfde avond zijn ze met jetlag en al meteen een kijkje gaan nemen bij de zaaltrai ning van hun toekomstige ploegge noten. Het afgelopen seizoen kon honk- bal-1 zich met een aantal routiniers handhaven in de Overgangsklasse. Voor komend jaar staat er een danig verjongd team, dat de steim van de twee nieuwe beloftevolle Amerikanen heel goed kan gebrui ken. Adam Skelton (25 jaar) komt uit de staat New Mexico en staat als fastball pitcher garant om wed strijden te beslissen. Daarnaast kan hij zelf heel aardig een balletje slaan. Rick Comu (23 jaar) komt uit de staat Nevada en is een echte allrounder plus teamspeler. Hij zal de Heilooër ploeg mentaal en fysiek op sleeptouw gaan nemen met zijn techniek, zijn power aan slag en zijn instelling. Voor beide Amerikaanse spelers heeft Double Stare gastgezinnen geregeld, waar zij door de moeders van een teamgenoot goed verzorgd gaan worden. Het is onder meer wel de bedoeling, dat zij aan het eind van het seizoen allebei toch een leuk woordje Nederlands kun nen spreken. Dat is echter een zorg voor later. Nu zijn ze beiden eerst in afwachting van him bagage, die niet op de transportband stond van het vliegtuig in Brussel. Daarom kon den ze op him eerste actieve honk- baltraining zaterdag 5 februari in de sporthal 't Vennewater niet over him eigen sportspullen beschikken. Dat was even behelpen vooral voor Adam, die in een spijkerbroek en T-shirt aantrad. De training en de sfeer waren er niet minder om. Honkbal-1 gaat met groot vertrou wen het nieuwe seizoen in en gaat volgens coach Wendell Hato zelfs voor de promotie poule. De nieuwe Amerikaanse spelers bij Double Stars: Rick Cornu zit op de voorgrond gehurkt links van trainer/coach Wendell Hato. Adam Skelton zit gehurkt rechts van Wendell. Foto: Ricardo Marcker BASKETBAL HEILOO - Zaterdag gingen de jongens U16 naar Diemen toe zonder twee spelers. Mick was geblesseerd en is dat voorlopig nog wel, Jeffrey had een feestje. Toch bleven er acht spelers over voor deze lastige wedstrijd. Het begin was wel erg goed, na vijf minuten stond Flashing 2-9 voor. Toen lieten ze de tegenstan der weer wat terug komen in de wedstrijd. Hierdoor eindigde het kwart in 10-12. De scheidsrech ter was in zijn eentje, maar een hoop dingen die hij wel zag floot hij niet. Hierdoor beïnvloedde hij de wedstrijd niet op een positieve manier. Het tweede kwait had den de mannen van Flashing het hier ook moeilijk mee, daarnaast liet Flashing door te makkelijk te verdedigen de tegenstander in de wedstrijd. Vanaf het begin van het tweede kwait raakten de Heilooërs Chris ook kwijt door een blessure aan zijn vinger. Aan het einde van het tweede kwart stonden ze 16-21 voor. Na de rust wilde coach Kris Appelman een veel scherper team zien. „We waren veel te lief voor de tegenstander die zelf vrij hard speelde. Ik weet dat wij dat ook kunnen. Heel jammer, want we waren juist dit seizoen zo mooi clean aan het verdedigen. Maar met clean verdedigen gingen we deze wedstrijd niet winnen. Dus we gin gen nu ook hard in elk duel, na het derde kwart stonden we acht pun ten voor.", aldus de coach. In de eerste vijf minuten van het laatste kwart kon de tegenstander nog een beetje mee, maar de laat ste vijf minuten hebben ze geen punt gescoord en liepen deHeiloo- ers uit naar de eindstand van 37-59. „We hebben makkelijkere wedstrij den gehad en mooier basketball gespeeld. Maar de overgebleven spelers die de jongens die niet kon den spelen vervingen verdienen een groot compliment!" Onder leiding van Kris Appelman en Sander van Halm als assistent is er vanaf het begin van het seizoen nog geen wedstrijd verloren. Al vijf tien wedstrijden op rij ongeslagen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17