Goud en brons voor Dojo 't Loo op Noord Hollands judokampioenschap VIOS wint hoofdprijs Effecttoemooi Oppositie 2 heeft nog steeds kampioenskansen Vredeburg 2 laat de punten in Purmerend SPORT 21 UITSLAGEN Sportverkiezingen met lokale topsporters MTB de Zeeleeuw winnaar Egmond-Pier-Egmond UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 2011 Kars Zoon scoort ippon met een uchi mata. Foto: Menno Lesterhuis JUDO HEILOO - Zondag werd niet alleen gestreden om de Noord Hollandse titel, maar waren ook de startbewijzen voor het Nederlands kampioenschap tot 20 jaar over twee weken in Nijmegen te verdienen. De eerste twee van iedere gewiehtsklasse mogen de strijd aan gaan met de besten van de rest van Nederland. De poulegrootte varieerde nogal. Gaby de By kwam uit in een kleine poule en veroverde het goud in de klasse tot 52 kilogram. Timo Lesterhuis had in de klasse tot 100 kilo zelfs helemaal geen tegenstan ders en kwam automatisch op het podium. In twee volle en zware poules wisten Kars Zoon (-66 kilo gram) en Jasper Henselmans (-73 kilogram) beiden knap beslag te leggen op een derde plaats. Een medaille met een dubbel gevoel. Wel op het podium maar niet naar het NK. Martin Brouwer (eveneens -73 kilogram) wist in de zware poule niet tot een winstpartij te komen. Karen Stevenson was als finalist van het NK van vorig jaar automatisch geplaatst. Hierdoor kon zij deelnemen aan een groot en zwaar bezet internationaal toernooi in Arlon. In de voorrondes verloor Karen van een Japanse tegenstan der. Na tweemaal winst, verloor Karen van de nummer twee van Europa. Om het brons wist Karen met een houdgreep knap van haar Duitse tegenstander te winnen. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maandag 7 februari gespeelde wedstrijden zijn ais voigt: A-iijn Fam. v. Diepen 6o.o, 2. Dijkema - Uiji 59.6, 3. fam. Kuyt 58.3, 4. Siob - Vaikering 56.3; B-iijn 1. v. Duijn - Kaashoek 66.0, 2. v. Baar - Haan 58.3, 3. v. Toornburg - de Vries 57.3,4. Heusy - Schoonemeijer 56.3; C-iijn 1. Hansen - de Jong 66.4, 2. Coebergh - Middelbeek 61.9, 3. Wegewijs - v. Diest 58.9,4. fam. Neefjes 58.3; D-iijn 1. fam. Wester 59.9, 2. fam. schoite 59.0, 3. fam. Warmerdam 55.9,4. fam. vd. Berg 54.4. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maandag 31 januari gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn 1. fam. van Diepen 66.7, 2. Vecht - Schouten 58.3, 3. de Groot - Laan 55.8,4. Dijkema -Uijl 52.9: B-lijn 1. de Ruijter de Wildt - Tromp 61.1, 2. fam. Schaffer 59.7, 3. Hommes - Schouten 58.7, 4. van Baar - Haan 56.6, C-lijn 1. Brink-Vriend 62.8, 2. Lind - van Vliet 60.4, 3. Hansen - de Jong 58.6,4. Coebergh - Middelbeek 58.3; D-iijn 1. fam. Wester 67.6, 2. fam. W. Schotvanger 57.4, 3. fam. Warmerdam 52.8,4. fam. Heimus 51.9. Oppositie HEILOO - Schaakvereniging Oppositie heeft als volgt gespeeld: Bouma - Jongkind 1-0, Woudstra - Smit 1 - 0, Van Etten - Kerst remise, Heeringa - Vd Werff remise, vd Wal-Gandossi remise, Booij - Limmen 0-1, Maas - Huffnagei 1-0, Smoor- Mühren 0-1. Heilooër Bridge Club HEILOO - Uitslagen dinsdagavondcom petitie: A-lijn; 1. Kemper-Koomen 68,75; 2. Coebergh-Kemmere 62,08; 3. J. en R. Huting 55,42; 4. Molenaar-Graas 53,75. B-lijn: 1. Klop-van der Laan 61,98; 2. Lodder-Schaaper 60,94; 3. Bakkum - Nijman 55,21; 4. Reuzenaar-Schaaper 52,60. Donderdagavondcompetitie: A-iijn: 1. Coebergh - Tiei 64,1; 2. fam. Huygen 55,7; 2. fam v. Os 55,7; B-iijn: 1. fam.de Nijs 65,1; 2. fam. B.kuijper 54,2; C-iijn: 1. ds.Haanstra- Rutjes 76,6; 2. fam Leek 60,9; D-iijn: 1. van Diest- Westerbos 66,2; 2. ds. v.d.Noord- Rotteveel 54,7. SCHAKEN HEILOO - Het tweede team van schaakvereniging Oppositie speelde vorige week een belang rijke thuiswedstrijd tegen het zevende team van De Waagtoren uit Alkmaar. De Heilooër ploeg wist een knappe 5-3 overwin ning uit het vuur te slepen. De zege kwam vooral tot stand doordat de lagere borden dat deden wat ze moesten doen: win nen. Jan Jonkheer, Fred Smith, Timardi Verhoeff en Harry de Jager behaalden het volle punt. Knappe remises van Richard Sauer en Paul Vonk deden de rest. Piet Manni en André van der Ark moesten him meerdere erkennen in him tegen stander. Het beste nieuws voor het tweede team kwam echter don derdag uit Purmerend. Daar bleek de club van die naam met dezelfde cijfers te sterk voor concurrent Vredenburg. Oppositie, Vredenburg en Purmerend hebben nu allen zes punten en staan daarmee aan kop. Purmerend staat er virtueel het beste voor, want zij hebben een wedstrijd minder gespeeld. In de allerlaatste ronde van dit seizoen komt Purmerend echter nog naar Heiloo. Als beide ploegen geen fouten meer maken, gaat dat heel spannend worden en zal daar het kampioenschap van de vierde klasse B de inzet van de avond zijn. In de interne competitie verste vigde Albert Bouma zijn koppositie. Hij won van Kees Jongkind, die de laatste weken juist zo vreselijk goed in vorm was. Albert zal niet geheel tot zijn verdriet hebben gezien dat concurrent Simon Smit het hoofd moest buigen voor Bouke Woudstra en dat zorgde ervoor dat Albert wat op zijn naaste belager kon uitlopen. Joop Kerst bleef ook dit keer onge slagen: tegen Cor van Etten werd het remise. Luea Gandossi handhaafde zijn hoge positie op de ranglijst door een remise tegen Johan van der Wal. Matthijs Mühren won de 'derby' tegen zijn schaakvriend Folkert Smoor. Gerard Heeringa en Frits van der Werff deelden het pimt; beide Hermannen wormen: Herman Limmen bleek een maatje te groot voor Indriaas Booij en Herman Maas bond Eric Huffnagei aan zijn zegekar. VOLLEYBAL HEILOO - Op zondag 30 januari organiseerde volleybalvereni ging Effect het jaarlijkse recre- antentoernooi in de sporthal Het Vennewater. De twintig deelnemende teams speelden in vier poules. Hoewel er een flink aantal teams uit Heiloo meedeed ging de belangrijkste prijs met het team van VIOS naar Heerhugowaard. Zondag 20 maart komt Effect opnieuw in actie in de sporthal. Dan wordt het 'wijken- toemooi' gehouden met teams van vrienden, buren, collega's, familie enzovoorts uit Heiloo en omstre ken. Nadere informatie en opgave kan bij Peter Schaap: zandstuk@live.nl of tel. 06-50650029. REGIO - 'Castricum Beweegt!' en dat staat dan ook centraal tijdens de jaarlijkse Castrieumse Sportverkiezingen op 12 februari. Lokale topsportei's zoals darter Jimmy Hendriks en jazz-danseres Annemieke Smorenberg geven acte de présenee, net als vele sportclubs. Wethouder Meijer maakt die middag de winnaars van de Sportverkiezingen in vijf categorieën bekend. Het evene ment is gratis toegankelijk van 13.00 tot 18.00 uur in de feesttent aan De Brink in Castricum. De sportverkiezingen 2010 worden georganiseerd door de gemeente Castricum, Radio Castricum 105 en Stichting Sociaal Carnaval. Met de verkiezingen wordt de aandacht gevestigd op sport in het algemeen en de prestaties van Castrieumse sporters in het bijzonder. Dit jaar zijn de sport verkiezingen onderdeel van het spektakel Castricum Beweegt! De Castrieumse Sportverkiezingen kent vijf categorieën; sportvrouw, sportman, sporttalent van het jaar, sporter van het jaar met een beperking en het sportteam van het jaar. Tussen George Tervoort (links) en Arie Drommel van het orga niserende Effect I team staat de aanvoerder van VIOS met zijn prijs Foto: Jaap van Groenigen SCHAKEN LIMMEN - Op donderdag 3 februari speelde het tweede achttal van Vredeburg de bonds wedstrijd uit bij het sterke Purmerend 5. Weliswaar boekten Bert Hollander en Dick Aafjes knappe overwinnin gen en behaalden Ronald van der Storm en Jan Levering een remise, maar door de nederlagen van Cees Dinkla, Robert Termes, Marlies Sturk en Marc Voorwalt was het eindresultaat 5-3 in Purmerends voordeel. Teleurstellend omdat er meer in had gezeten: Dinkla miste met een stuk meer een eenvoudige winst, terwijl Levering met een stuk meer moest berusten in remise door herhaling van zetten. Daar staat wel tegenover dat Van der Storm zijn handen dicht mocht knijpen met het halfje. Door de nederlaag moet Vredeburg 2 een stapje terug doen op de ranglijst en heeft het eventuele kampioenskansen niet meer in eigen hand. Een dag later speelde SV Vredeburg de vijftiende ronde van de interne competitie. Vader Ed en zoon Bob Stolp laten er geen twijfel over bestaan wie de sterkste schaakfamilie van Limmen is. Ed Stolp won van Jan Borst en regerend clubkampioen Bob Stolp versloeg Harold Ebels in een ener verende partij. Stolp veroverde een loper tegen drie pionnen en behan delde de complexe stelling beter dan zijn tegenstander. De 'Stolpjes' staan nu op de eerste twee plek ken van de ranglijst en worden op gepaste afstand gevolgd door Harold Ebels en Bert Hollander. Hollander scoorde trouwens een mooie remise tegen Jos Admiraal, na een opvallend goede behande ling van de opening. EGMOND - Op 8 januari won MTB Team de Zeeleeuw de busi- nessrace van de mountainbike strandrace Egmond-Pier-Egmond. Dit was een dubbele overwinning, want zowel het wedstrijdteam als het recreantenteam behaalden de eerste plaats in hun klasse. Een schitterend resultaat dus voor deze mountainbikeclub uit Heiloo. Wedstrijdteam 1 bestond uit Vincent Denneman, Vincent Helder, Tom van der Eng, Richard Duineveld, Marcel Gouda, Jeffrey van der Velden, Jeroen van Vlaanderen en Pim de Waard. In recreanten team 1 zaten Martin Gouda, Joep Schut, Bob van Walsum, Steffen Akkerman, Mare Bouwer, Jan Masteling, Bart- Jan van Velzen en Aniel Stam. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21