Senioren bowlingclubje zoekt gezellige medespelers Franne, Rieneke, Kim en Charlotte vliegen uit H E I L O O "Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Alle toegestane technieken worden uit de kast gehaald voor een strike of spare Groei Bloei lezing: private gardens in Devon Spelers van het eerste uur zijn Mieke, Hertha en Guurtje Heilooër met harddrugs gepakt Jongetje op zebrapad aangereden Inbraak woning Auto gestolen bij inbraak De mens^ Vertrouw: van Associatie Uitvaartverzorging, dichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 2011 Bowlster Janny Wijckelsma (84 jaar) gaat voor een strike. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Ze kijken er iedere week weer naar uit! Ruim dertig jaar lang verzamelen de senio renbowlers van KBO en Anbo zich iedere maandagmiddag (behalve in vakanties) om 14.00 uur in bowlingcentrum Heiloo voor een gezellig en sportief potje bowlen. Daarbij wordt het wedstrijdele ment niet geheel uit het oog verlo ren. Want alle toegestane technieken worden uit de kast gehaald voor een strike of spare; van een 'curvebal' tot een 'super curvebal (dit is een om zijn as spinnende gewoipen bal met een zeer beheerste, langzaam uitgevoerde werptechniek, wat uiterste behendigheid en concentra tie vergt). Die tien bowlingpins daar in de verte moeten om: daar zijn de heren en dames op gefocust! De goot is daarbij him grootste vijand. „Maar we laten ons niet op ons kop zitten," lacht Guurtje Beers, één van de deel nemers. De ultieme 'perfect game' is in die dertig jaar op de maandagmid dag nog niet voorgekomen, maar met eventuele nieuwe aanwas (waar het clubje op hoopt na verschijnen HEILOO - Op 16 februari geeft Bert Vermijden een lezing over de tuinenreis die van 5 juli tot en met 10 juli naar Devon zal gaan. Dit jaar heeft Groei Bloei gekozen voor een programma waarin veel privé- tuinen worden bezocht in Devon. De streek herbergt ontelbare tui nen. Dikwijls in de beschutting van hellingen, verstopt in de kom van het heuvellandschap wordt menig plantenparadijs door de eigenaar gekoesterd. Tuineigenaren raken geïnspireerd door hedendaags tui nieren met veel later bloeiende vaste planten en siergrassen. Daarom vinden we hier zelfs beplantingen, die voor een groot gedeelte uit Afrikaanse plantensoorten bestaan, mede dankzij het vaak uiterst milde klimaat ter plaatse. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met Annita Jonk, afdeling tuinreizen tel. 072-5055669, e-mail: chas.ann® quicknet.nl of kijk op midden-ken- nemerland @groei.nl. van dit artikel), wordt de kans hier op alleen maar vergroot. Dat bowlen een sport is die de eeuwige jeugd belooft, bewijst het aantal deelnemers van vergevorder de leeftijd, dat nog altijd soepeitjes en fanatiek een balletje (of liever gezegd bal, want zo'n ding weegt al gauw acht pond) de baan op gooit. Spelers van het eerste uur zijn Mieke Nieuwland (92 jaar en lang ste en tevens oudste lid!), Hertha Schmitz (bijna 90 jaar en haalde vóór een vervelende heupblessure met gemak een gemiddelde score van 109!) en Guurtje Beers (86 jaar). Zij zijn vanaf het begin van het bestaan van het clubje van de partij. Ook Tiny Hemstede (85 jaar), Janny Wijckelsma (84 jaar) en Bertha Min (89 jaar) beleven al jaren veel lol met bowlen. Het leuke is dat in het clubje alle leeftijden (meedoen kan al vanaf 50plus) zijn vertegenwoor digd. De heren zijn enigszins in de minderheid. Antonio Lute, Henk Kok, Leo van Schoten en Peter van der Klugt nemen het dapper op tegen het bowlgeweld van de veer tien dames. Naderhand, onder het genot van een welverdiend drankje vergezeld met bitterballen, verdwijnt alle voorafgaande strijdlustigheid als sneeuw voor de zon en viert gezellig heid hoogtij. Peter houdt alle scores van het hele jaar bij. Aan het begin van elk nieuw jaar worden de prijzen uit gereikt tijdens een knus etentje in het bowlingcentrum. Het clubje telt vooralsnog alleen maar winnaars, want plezier in de sport en gemoe delijk samenzijn zijn het allerbelang rijkste. Tel daar de kans op eeuwige jeugd en de bitterballen bij op, dan levert dat tezamen redenen genoeg om zich aan te sluiten. Om de kosten hoeft men het niet te laten, want het bowlingcen trum geeft de deelnemers korting. Aanmelden kan via Peter van der Klugt, tel. 072-5330725, e-mail: plvdklugt@quicknet.nl. Vervolg van voorpagina Rieneke: „Over ons reisdoel waren we het snel eens; zuidoost Azië. En we waren allemaal enthou siast over Nepal. Het zoeken naar een betaalbare, kleinschalige vrij willigersorganisatie bleek ietsje ingewikkelder. Sommige organisa ties vragen namelijk een grote som geld om voor hen vrijwilligerswerk te doen. Bij andere bleek vrijwilli gerswerk qua tijd moeilijk te com bineren met onze verdere reisplan nen. Zo kwamen we uiteindelijk terecht bij de Nederlandse stichting 'Het Andere Reizen', aangesloten bij Volenteer Society Nepal." In Kathmandu worden de vrien dinnen opgevangen in twee gast gezinnen, niet ver van elkaar ver wijderd. Na een introductieweek, waarbij ze kennismaken met de cultuur en gewoonten van het land, De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Sf Pm Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. gaan ze lesgeven (Engels en crea tieve vakken) op een schooltje in de wijk Pepsicola-town. Kim: „De kin deren op het schooltje zijn tussen 3 en 16 jaar oud. Nabijgelegen zijn een weeshuis en een vrouwenop vanghuis. De stichting laat ons vrij om zelf iets te organiseren en ons ook daar behulpzaam te maken." Na twee maanden Kathmandu slaan de meiden hun vleugels verder uit en reizen georganiseerd onder leiding van een gids van dezelfde stichting twee weken dwars door Nepal. Charlotte: „Daarbij bezoeken we de belangrijkste hoogtepunten als Pokhara, Chitwan National Park en trekken vijf dagen door de ber gen." Vandaar gaat de tocht verder; via Kuala Lumpur (Maleisië) naar de Indonesische eilanden Sumatra, Bali en Lombok. Iedereen die hen wil volgen, kan dit doen via www. heiloogoesasia.waarbenjij.nu. HEILOO - Op woensdagmiddag 2 februari rond 15.45 uur contro leerde de politie op de kruising Laat - Vondelstraat in Alkmaar een 22-jarige automobilist uit Heiloo. Hij was in het bezit van meerdere drugs. De man had zichtbaar op de hoedenplank van zijn auto een brokje hash liggen. Bij verdere con trole bleek de man ook nog in het bezit te zijn van zeven wikkels coca- ine, 19 XTC-pillen en een zakje wiet. De drugs zijn in beslag genomen en tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. HEILOO - Op woensdag 2 februari rond 14.20 uur werd een 7-jarig jon getje aangereden op een zebrapad op Het Malevoort. Het jongetje was op Het Malevoort aan het spelen. Toen hij via een zebrapad over stak, werd hij aangereden door de bestuurder van een personenauto. Het letsel leek aanvankelijk mee te vallen. Daarop gaf de bestuurder van de auto een kaartje met zijn naam en telefoonnummer af en reed verder. Thuisgekomen voelde het jongetje zich niet goed. Hij werd voor onderzoek alsnog overge bracht naar het Medisch Centrum in Alkmaar. HEILOO - Zondag 6 februari tussen 16.30 en 21.30 uur werd er ingebro ken bij een woning aan de Rechte Hondbosschelaan. Aan de achter zijde van de woning werd een raam opengebroken waarna de daders in konden klimmen. De gordijnen wer den gesloten en de kasten werden doorzocht. Onbekend is of er iets weggenomen is. HEILOO - In de nacht van zaterdag op zondag tussen 19.15 en 01.40 uur werd een auto gestolen aan de Omloop. De sleutels van de auto waren uit de woning ontvreemd. De auto stond bij een woning aan De Omloop. Van de woning werd een raam aan de achterzijde van het pand geforceerd. Uit de woning werden autosleutels ontvreemd, waarmee de auto werd wegge nomen. Het ging om een grijze Peugeot 407 met het kenteken 29-KGP-7. Ilse de Vaal, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3