Evean Thuiszorg steunt gedupeerde HOV Verloting bakfietsen bij keurslager Kees Burger H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Reumafonds zoekt collectanten in Heiloo Info-uur CDA-fractie Afgestudeerd Wijkvereniging plan Oost DOKTERS DIENSTEN KERK DIENSTEN Praktijk van H. DEN ENGELSEN is DIERENBESCHERMING OUD PAPIER Tschaikovsky Continuering projecten Unie van Vrijwilligers Flower Power Samenwerkings overeenkomst Digitale camera en PC Vervolgcursus Word Sprookjes Kostendekkend Trefpunt Lezing Bomen in Heiloo Bezuinigingen en Servicepas Zondagmiddagcafé UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 2011 HEILOO - De brand in Theater De Beun is ook het team Heiloo van Evean Thuiszorg niet in de koude kleren gaan zitten. Zij organiseert met regelmaat medewerkerbijeenkomsten in het theater en is actief in de diverse wijken van Heiloo. Veel Evean Thuiszorg cliënten en medewerkers van het team Heiloo zijn lid of donateur van de Heilooër Operette Vereniging (HOV). Bij de brand zijn alle kostuums en rekwisieten van deze vereniging verloren gegaan. Evean Thuiszorg wil de HOV een hart onder de riem steken. Om die reden heeft Evean Thuiszorg een flink aantal kaarten voor de komische operette 'Orpheus in de onderwereld' aangeschaft. Deze kaarten zal zij gra tis verspreiden onder haar medewerkers. Zij verdienen wel een uitje. Zo slaat Evean Thuiszorg twee vliegen in één klap: zij steunt de HOV en kan haar medewerkers een extraatje bieden voor him harde werken. Evean Thuiszorg levert met bijna honderd medewerkers dagelijks zorg aan circa vierhonderd cliënten in Heiloo. Een ieder die net als Evean Thuiszorg de Operette Vereniging wil steunen, vindt meer informatie op www.heilooer- operettevereniging.nl. HEILOO - Twee weken geleden had keurslagerij Kees Burger weer eens een mooie actie, zo konden de klanten hun kassabonnetje in een grote grabbelton gooien om kans te maken op een van de twee mooie bakfiet sen. Op de foto ziet u chef-slager Marcel Scholten met daarnaast de twee gelukkige prijswinnaars George Langedijk en Maaike Doeksen. Keurslagerij Kees Burger wenst George en Maaike dan ook heel veel fietsplezier. En als George en Maaike aan het fietsen zijn, kan Kees alvast een nieuwe leuke actie bedenken! Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Wilt u zich inzetten voor de reumabestrijding in Heiloo en heeft u daarvoor een paar uur per jaar beschikbaar? Word collectant of medeorganisa tor voor de collecteweek van het Reumafonds van 27 februari tot en met 5 maart. Neem contact op met kooml59@quicknet.nl. HEILOO - Op donderdag 10 februari houdt de CDA-fractie een info-uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespreken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf tel 072-5335150. E-mail naar werf.hlo.34@planet.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Plaatsgenoot Folkert Smoor is afgestudeerd in de studierichting Culturele Antropologie, specialisatie ont- wikkelingsantropologie met een scriptie over microkrediet. Gestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam HEILOO - Vanaf dit jaar staat de dinsdagavond bij wijkvereniging plan Oost in het teken van per soonlijke ontwikkeling. Onder leiding van twee enthousiaste trainers zijn er verschillende con cepten opgezet, waarbij men meer over zichzelf te weten kan komen. Er zullen lezingen plaats vinden over hooggevoeligheid bij volwas senen en kinderen, maar ook zijn er thema avonden waarbij door middel van systemiseh werk en het dialoog de verdieping gezocht wordt. Het jaar start op dinsdag 15 februari met een avond 'syste miseh werk ontmoet de dialoog'. Deelname inclusief koffie of thee kost 10,- De avond wordt gege ven in buurthuis Het Oosthonk, Oostkanter 14 a in Heiloo. GESLOTEN van 14 t/m 18 februari Waarneming: dr. Gianotten, tel 5330400 Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: voorganger ds. E.J. Kooiman. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds J. Bruin te Heiloo. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord- en com munieviering m.m.v. de zanggroep. Voorganger: pastor Marie-José van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met De Brug, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, voorganger J. Oiling. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistie viering, vrijdag - Maria van Lourdes, eucharistieviering 09.00 uur vervalt 11.30 uur: rozenkrans, 12.00 uur: eucharistieviering met Celebrant: Pr. B. Putter, koor: Ubi Caritas. Aansluitend Kaarsenprocessie en ziekenzegen. Zaterdag 12.00 uur: eucharistieviering, zondag 09.00 uur: gelezen eucharistie viering, 10.30 uur: eucharistieviering met celebrant: rector G.H.B. Bruggink en koor: Ubi Caritas, 15.00 uur: lof. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: presentatie Eerste H. Communieviering. Gezins- woord en communieviering met kinderkoor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met herenkoor, voorganger pastor H. Helsloot. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.1-5 uur: eucharistieviering met samenzang. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur: eucharistieviering ininv Soli Deo Gloria OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: communieviering. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur Avondgebed - Taizé Zondag 10.00 uur Eucharistieviering Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds R. Oranje. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Taizeviering verzorgd door gemeente lede. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: communieviering met herenkoor, voorganger pastor H. Hudepohl. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 19.30 uur avonddienst Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. G.J. van Aller. Monastiek centrum Zeeveld Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/ Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Vermist Cyperse poes, witte kin met beige vlek er in, voor- en onderkant wit, gevlekte poten, droeg een kap, gechipt, 11 jr, Bali, Molenweg Limmen. Lapjespoes, zwart met rode en witte vlekken, 18 jr, Moppie, De Waard Heiloo. Grote grijscyperse gec. kater, wit snuit je, witte bef, buik en staartpunt, wat wit aan de poten, 3 jr, Dikkie Dik, Schoollaan Limmen. Bruincyperse gec. kater witte sokjes en wit staartpuntje, gechipt, 6 jr, Sam, Laan van Muys Heiioo. Zwarte gec. kater, 9 jr, Sem, Middenweg Kerkelaan Limmen Gevonden Rode ongec. kater, witte bef, staart- rpunt en voetjes, ca.l jr, Westerweg Rector Frederiklaan Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 13 februari wordt om 14.00 uur (zaal open: 13.30 uur) door de heer J. v/d Schee een klankdia show vertoont over het leven van de Russische componist Tschaikovsky, waarbij men ook van zijn schitteren de muziek kan genieten. Voor ver voer per buurtbus bel het Trefpunt van maandag tot met donderdag van 9.30 tot 11.30 uur. Entree: 5,- Per 1 januari is de Unie van Vrijwilligers afdeling Heiloo opge heven. Met het bestuur zijn wij over eengekomen per dezelfde datum de projecten Vriendschappelijk Contact, Begeleiding naar zieken huis en Zwemmen met begeleiding over te nemen. Zij sluiten goed aan bij het takenpakket van de Stichting Welzijn Heiloo. Woensdag 16 en 23 februari van 13.00 tot 16.00 uur komt Bert Siezen workshops pop-up kaarten maken geven. U maakt met knippen, snij den en lijmen prachtige bloemen die uit een kaart tevoorschijn komen. Kosten: 16,50 voor één les, inclu sief materiaal. De Stichting Welzijn Heiloo is een samenwerkingsovereen komst met vier andere Heilooër organisaties aangegaan: Stichting Peuterspeelzalen Heiloo, Muziek - en Dansschool Heiloo, Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo, Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo. Vanaf maandag 21 februari om 9.00 uur start deze cursus om te leren omgaan de digitale fotoca mera. Hoe kunnen we foto's op de PC bekijken, verwerken en op een cd branden? Kosten: 40,- voor drie lessen van 1,5 uur. Maandag 21 februari om 10.45 uur start de cursus Tekstverwerken. Thema's zijn het foutloos opstellen van een nette brief, tekstopmaak, lettertypen, het gebruik van kleur en plaatjes. Word 2003 en 2007. Kosten: 50,- voor vier lessen van 1,5 uur. Woensdag 23 februari van 10.00 tot 11.30 uur, onder leiding van Marlise Mantel, voor grootoudere met hun kleinkinderen in de voor jaarevakantie een spannende en vrolijke ochtend als zij samen een sprookje naspelen en uitbeelden. Recentelijk werden we opge schrikt door berichten, dat voor de exploitatie van het Trefpunt of veel subsidie nodig zou zijn, of dat de huur meer dan zou verdubbelen. De Stichting Welzijn Heiloo heeft een plan uitgewerkt om het Trefpunt, op een andere wijze dan thans wordt gerealiseerd, kostendekkend te exploiteren. Essentie van dit plan is om zonder subsidie, zonder ingrij pende huurverhogingen, zonder inperking van rechten en mogelijk heden van andere gebruikers een sluitende exploitatie te realiseren. Woensdag 23 februari om 14.00 uur lezing in het Trefpunt door Groei en Bloei over de natuur, de bomen in Heiloo. Tot het einde toe heeft mevrouw van Foreest haar bomen en boomgaard verzorgd. In de loop der jaren heeft haar fami lie een bijzonder bomenpark aan laten leggen. Nu wordt het bos aan de hand van een bomenplan opge knapt. Entree 5,-. Ook wij zullen een bijdrage moe ten leveren aan de bezuinigingen die de gemeente Heiloo vanaf 2012 dient te realiseren. Een van de maatregelen om meer eigen inkom sten te generen is de invoering van een servieepas. Om gebruik te kun nen maken van onze diensten is een servieepas a 19,20 per jaar nood zakelijk. Zondag 13 februari van 13.30 tot 16.30 uur is het Zondagmiddagcafé geopend in het Trefpunt. Komt u alleen? Geen probleem, want onze spelleiding maakt dat u zich wel kom voelt. Heilooër leden van de Buurtbus Heiloo kunnen gebruikma ken van gratis vervoer, als zij reser veren tot donderdag 10 februari 11.30 uur. Entree Zondagmiddagcafé 2,- (voor leden Servieepas: 1,-). SPECIAAL AANBEVOLEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7