Open Jongerenpodium groot succes Kunst in het Trefpunt Zomerhuis met zwembad DEUTEKOM HERMAN KOCH ZOMERHUIS MET ZWEMBAD Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Zomerhuis met zwembad- Herman Koch Tron 3D The Kinks in D'Sfinx bij pre-Valentijnsfeest Mariëlle van der Wal exposeert schilderijen Expositie Gerard Fleur bij Johwin Saapcomfort e#O0 'Ik ben huisarts.' Zo begint Zomerhuis met zwembad, de nieuwe roman van Herman Koch. Huisarts Mare Schlosser heeft een medische fout begaan waardoor een van zijn patiënten, de beroem de acteur Ralph Meier, is overleden. Hij zal zich moeten verantwoorden voor de Medische Tuchtraad. Over die Tuchtraad maakt hij zich niet echt zorgen: 'Een schorsing van een paar maanden, daar komt het op neer. We kennen elkaar alle maal, meer zal het niet worden.' Maar is het wel een medische fout? Marc had immers een rekening te vereffenen met zijn patiënt, die net iets te veel belangstelling toonde voor diens mooie vrouw Caroline. Of heeft het alles te maken met de gebeurtenissen in het zomerhuis waar het echtpaar Meier het gezin Schlosser had uitgenodigd? Op vrijdag 11 februari geeft Herman Koch om 19.30 uur een lezing in de Witte Kerk. Kaartverkoop via Boekhandel Deutekom, Heerenweg 67-69, tel. 072-5331483/ info@boek- handeldeutekom.nl. door Herman Koch voor 20,95 Tron: Legacy is een high-tech 3D avontuur dat zich afspeelt in een digitale wereld zoals nog nooit eer der in de bioscoop te zien was. Sam Flynn (Garrett Hedlund), de 27 jaar oude rebelse zoon van Ke vin Flynn (Oscar®- en Golden Glo be® -winnaar Jeff Bridges) doet onderzoek naar de verdwijning van zijn vader, ooit bekend als 's we relds vooraanstaande gameontwik- kelaar. Tijdens zijn zoektocht leidt een vreemd signaal, afkomstig van zijn vader, hem naar Flynns Arcade waar hij in de digitale wereld van Tron wordt getrokken. Dezelfde wereld waar zijn vader al 20 jaar blijkt te leven. Samen met Kevins vertrouweling Quorra (Olivia Wilde) komen vader en zoon in een levensgevaarlijk gevecht terecht met een meedogenloze vijand. Zij moeten zien te ontsnappen uit een prachtige visuele cyberwereld met nog nooit eerder uitgevonden voer tuigen, wapens en landschappen. Een wereld die niet alleen heel geavanceerd blijkt te zijn, maar ook heel erg gevaarlijk. LIMMEN - Vlot en vloeiend geschilderde Hollandse landschappen wisselen af met zonnige Franse. Harmonisch kleurgebruik en de liefde waarmee geschilderd is, zijn het kenmerk van Gerard Fleurs aquarellen. De openingstijden van Johwin Limmen zijn: dinsdag tot en met zaterdag van 09.30 tot 16.30 uur. Aangeleverde foto Werk van Mariëlle van der Wal. Aangeleverde foto HEILOO - Evenals The Beatles en The Rolling Stones waren The Kinks in de 60'er jaren wereld wijde hofleveranciers van tophit singles. Toch hebben zij nooit de gigan tische sterrenstatus van him tijd- en landgenoten weten te bereiken. Zij zijn altijd een beetje de underdog gebleven ondanks klappers als Lola, You really got me, Simny Afternoon en Waterloo Sunset. De op en top Engelse Kinks hebben echter een zeer trouwe schare fans in alle uithoeken van de wereld. Ook in Nederland is er nog steeds een actieve Kinks fan club, die om het jaar een fandag in Utrecht organiseert, waar oud leden veelal de hoofdact vormen als Kast-Off Kinks. Verder zijn er overal nog steeds 'live' bandjes te vinden, die Kinks nummers spelen. Op zondag 13 februari spelen een aantal van die bandjes uit Heiloo met het thema The Kinks in De Sfmx een hele rits door Ray Davies geschreven evergreens. Achtereenvolgens tre den op het duo GP&Fletch, The Castrihorns, Porc&Pyn en The Seaside Stringers. Daarbij gaan er ook nog Heilooër gastmuzikanten meedoen uit onder andere The Change en Dat Koor/Die Band. Het Kinksfeestje is eigenlijk georganiseerd voor Kinksfan en drummer Tom Min, die als een rasechte Valentijn op maandag 14 februari jarig wordt. Op de zondag ervoor krijgt hij van zijn collega muzikanten vanaf 16.00 uur een gepast actief muziekcadeau in de vorm van het Pre-Valentijnsfeest in De Sfmx met naast veel Kinks muziek natuurlijk ook ander rockwerk. HEILOO - Afgelopen donderdag avond was het meteen goed raak bij het eerste open jongerenpo dium in Cafe d'Sfinx. Een grote opkomst van allerlei Heilooër bandjes, losse muzikanten en publiek. De organisatoren kregen spontaan veel enthousiaste nieuwe inschrij vingen voor de volgende eerste don derdagavond van de maand, die op 3 maart valt. Sedulous Road was op 3 februari de grote aanjager. Gesterkt door hun succesvolle debuut op zondagmiddag 30 januari voor veel jong publiek stonden Ivan Eugster op gitaar en zang, Max Grootjen op gitaar, Tjeerd Melchers op key boards en zang met de nu wat min der mysterieuze drummer met veel vertouwen him frisse repertoire te spelen. Naast de ingeplande andere drie bandjes waren er ook nog wat aangename verassingen zoals een jonge zangers, die geweldig Halleluja voor het voetlicht bracht. In principe is het wel de bedoeling, dat de jon geren zich van te voren aanmelden bij d'Sfmx, maar zo af en toe is er toch ook ruimte voor onveiwachte gast, die zich daarmee in de picture kan spelen voor een volgende open podiumsessie. Het streven is name lijk om de drempel laag te houden. Op de foto van links naar rechts: Sedulous Road (Ivan Eugster, Max Grootjen en Tjeerd Melchers en de mysterieusze drummer') Sedulous Road beet het spits af op het Open Podium van d'Sfinx (Ivan Eugster, Max Grootjen, Tjeerd Melchers en de 'mysterieuze drummer'). Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Mariëlle van der Wal (1964, Heemskerk) is een veel zijdige vrouw. Zij is beeldend kunstenaar, lerares en grafisch vormgever. Het thema dans speelt een belang rijke rol in het werk van Mariëlle. Zij vindt de uitstraling van mensen die bezig zijn kunst te maken zo mooi dat ze die wil 'vangen' in haar schil derijen. De inspiratie die Mariëlle krijgt door de dynamiek en de bewe ging van de dans resulteert in prach tige werken. Mariëlle is autodidact en werkt op een intuïtieve manier. Tijdens het schilderen luistert ze naar muziek die haar naar diepere lagen van emoties leidt. De emoties brengt ze in diverse kleurschakerin gen op het doek. Bij voorkeur gebruikt Mariëlle diepe, warme kleuren. Naast kleur gebruikt ze de lichaamstaal van dansers als beeldtaal. De figuren zijn stilistisch weergeven en stralen een enorme kracht en passie uit. Mariëlle van der Wal exposeert in het Trefpunt van 1 februari tot en met 7 maart. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9