Open Huizen kijken bij verhuiskriebels QR code bij Kuyper Blom Makelaars Genadekapel Onze Lieve Vrouw ter Nood even gesloten Wonen aan de buitenrand van Heiloo H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Ambitieuze makelaars presenteren de nieuwste vorm van informatieverstrekking De bedevaartskapel is wel iedere dag geopend Marokko Bridgen en Keezen Visagie 50+ Tapas maken Digitale camera en PC Optreden Shanty koor Ketting maken Huifkartocht Middagtocht voor rolstoelers Maaltijden thuisbezorgd UITKIJKPOST 23 MAART 2011 HEILOO - Met het intreden van de lente komen bij veel mensen de ver huiskriebels naar boven. Voordat de plannen concreet worden, komt de voorpret in de vorm van huizen kijken. Websites met huizen zijn populair, maar er is niets zo leuk als het echte werk. Een huis beoordelen kun je pas echt als je erin staat. Dat is ook de reden waarom ERA-makelaars al elf jaar de landelijke Open Huizen Route organiseren. Op zaterdag 26 maart is het weer zo ver! Tussen 11.00 en 15.00 uur kan iedereen binnen komen kijken bij de huizen die mee doen. Waarom is de Open Huizen Route behalve leuk ook nuttig en efficiënt? ERA-makelaar Leny Sommeijer legt uit. „Een huis bekijken tijdens de Open Huizen Route is eigenlijk een soort speeddate. Je hoeft van tevoren geen afspraak te maken, je kunt gewoon aanbellen voor een korte sfeerimpres sie. Bereid het wel goed voor. Kijk welke huizen je kimt betalen, maak een logische route en bepaal van tevoren wat voor jou belangrijk is om extra op te letten. Is het de lichtval, de ruimte, de omgeving? Probeer zoveel moge lijk huizen te bekijken als je kunt. Hoe goed de foto's en huizenpresenta ties op internet ook zijn, er is niets betere dan er fysiek midden in te staan." Wat is de rol van de verkoper? Moet hij die dag de makelaar spelen? Leny Sommeijer: „Integendeel. De verkoper hoeft maar een paar zaken te doen. Uiteraard van tevoren zorgen dat het huis zo leeg, licht en schoon mogelijk wordt gemaakt. Verder moet de verkoper erop toezien dat iedere kijker zijn naam en telefoonnummer achterlaat voordat deze het huis gaat bekijken. Tenslotte moet hij even meelopen door het huis, zodat mensen niet alleen en onbeheerd door het huis heen lopen. Vragen over prijzen, opleveringsda tum, over te nemen zaken en andere onderhandelbare zaken beantwoordt hij niet, maar veiwijst hij door naar ons. Als iemand het huis echt de moeite waard vindt, maken wij een vervolgafspraak voor een 'echte' bezichtiging, waar we alle tijd nemen om het huis vertrek voor vertrek door te lopen. Dan kan de kijker in alle rust het huis bezichtigen zonder dat er andere mensen meekijken. De verkoper is daar ook niet bij. Tijdens die bezichtiging komen ook de vragen over de staat van onderhoud, erfdienstbaarheden, de omge ving, bestemmingsplannen, verbouwingsmogelijkheden en dergelijke uitge breid aan de orde." U vindt de huizen die meedoen op www.era.nl en op www.funda.nl. ERA-makelaars zijn actief op 235 plaatsen in Nederland en België.en aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). HEILOO - Met trots presen teren Bas Kuyper en Ronald Blom de vernieuwde, zeer uit gebreide website van Kuyper Blom Makelaars: www.kbmake- laars.nl. „Deze is nu nog over zichtelijker, informatiever en gebruiksvriendelijker dan voor heen. Wij willen voorop blijven lopen in de ontwikkelingen in de woningmarkt en technologi sche mogelijkheden." Over de nieuwste technische ontwikkelingen om geïnteresseer den perfect te informeren over het aanbod van woningen is ook goed nagedacht. Zoals de QR code, een soort bar-streepjescode, die in elke advertentie, in de etalages van Kuyper Blom en zelfs op de te koop aangeboden woningen te vin den zijn. Probeer het zelf eens uit, want achter deze code zit een schat aan informatie verborgen, toegan kelijk door met een smartphone de code te 'scannen'. Vervolgens komt men met één klik automatisch op een mini-website met alle informa tie over dat betreffende huis. De geïnteresseerde kan meteen een verzoek per telefoon of e-mail vanaf de mobiele website versturen voor het maken van een bezichtigings afspraak of nog meer informatie. Bas Kuyper: „We beheren zelfs een eigen Youtube kanaal. Verder worden alle bestaande en nieuwe woningen op sociale netwerken als Twitter, Linkedin en Facebook geplaatst. Wij bieden geïnteresseer den hiermee een snelle en directe toegang tot ons huidige woningaan bod en vergroten wij de kans op een succesvolle verkoop." Kuyper Blom Makelaars, Stationsweg 102, Heiloo, www. kbmakelaare.nl, tel. 072 - 5322420. Bas Kuyper en Ronald Blom presenteren de QR code, een soort bar-streepjescode, die in advertenties, in de etalage en zelfs op de te koop aangeboden woningen te vinden zijn. Foto: Caroiien Breed HEILOO - In deze periode voor Pasen bereiden velen zich voor. Ieder op zijn eigen manier, zodat men op zijn of haar paas- best voor de dag kan komen op 24 april. Ook bij Onze Lieve Vrouw ter Nood is men bezig met de gewone jaarlijkse voor bereiding. Maar dit jaar komt er nog iets extra's bij. De sacristie van de Genadekapel was al tijden toe aan een opknap beurt. Voor de mensen die een kaarsje komen opsteken bij Maria was het niet te zien maar achter de prachtig beschilderde wand was de tijd een beetje stil blijven staan. Dat zorgde ervoor dat het niet meer vol deed aan de eisen van deze tijd. Na het Oesdom en het bos was deze sacristie aan de beurt om intensieve aandacht te krijgen. Vorige week is de kapel leegge haald en deze week zijn de mensen aan het werk gegaan. De werkzaam heden duren tot 2 april. Op deze zaterdag kunt u weer terecht voor de eucharistieviering van 12.00 uur. Tot die tijd zal de deur gesloten zijn. Maar we hebben een andere deuren geopend. De bedevaartkapel is iede re dag geopend en daar kunt u uw kaarsje opsteken en bidden. Ook de zondagsviering van 09.00 uur en het Lof zullen daar plaatsvinden. De andere Eucharistievieringen zullen in deze periode worden gehouden in de kapel van het Julianaklooster. Alle weekdagen om 12.00 uur behalve op woensdag en vrijdag om 09.00 uur. Tijdens de vasten vindt de kruisweg plaats op iedere vrij dag om 14.30 uur in de bedevaart kapel. Op Goede Vrijdag loopt men de kruisweg buiten in het bede vaartspark. Vrijdag 25 maart vervalt de kruisweg vanwege het feest van Maria Boodschap. De eucharistie viering op die dag zal om 12.00 uur plaatsvinden in de bedevaartkapel en een half uur voor aanvang is er gelegenheid de rozenkrans te bid den. Het gehele programma van die dag vindt op de website: www. olvternood.nl. Informatie via de website of telefonisch 072-5051288. HEILOO - Wilt u wonen aan de buitenrand van Heiloo? Zaterdag 26 maart is het Open Huis van 11.00 tot 13.00 uur op de bouwlocatie van het project Maalwater Heiloo. Er zijn nog vijf patiowoningen te koop! Koopsommen vanaf 435.800,- vrij op naam. Wilt u gelijkvloers wonen op deze toploca tie, kom kijken aan de Houtwal. Drie van de vijf patiowoningen hebben een inpandige garage/berging. Voor meer informatie over het project kimt u kij ken op www.nieuwbouwheiloo.nl. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 27 maart om 14.00 uur (zaal open: 13.30 uur) geeft Piet Rosenthart, wereldreiziger, een inte ressante dialezing over Marokko. Entree: 2,75. Zondag 27 maart van 13.30 tot 16.30 uur is er weer Zondagmiddag Café. Vrij klaverjassen, bridgen, keezen, biljarten, schaken en diverse andere gezelschapsspellen. Geen vervoer op zondag? Leden van de buurtbus, die gebruik willen maken van gratis vervoer, kimnen van maandag tot en met donderdag reserveren: 072-5331297. Entree: 2,- (leden van de ServicePas 1,-). Vrijdag 1 april van 19.30 tot 22.00 uur. Voor alle meiden vanaf 50 jaar die tips en trucs willen krijgen over de oudere huid. Na een gezichts analyse leert u wat u het beste kimt doen met uw ogen, huid en mond. U krijgt advies over de diverse tech nieken van opmaken. We werken met professionele make-up. U kimt uw eigen make-up meenemen voor een check-up. Kosten: 27,50. Dinsdag 12 april van 18.00 tot 21.00 uur kunt u bij Jose Sanz een workshop tapas maken volgen. U gaat zelf aan de slag. Locatie: Breedelaan 127, Heiloo. Kosten: 28,- inclusief eten, drie glazen wijn, koffie en recepten. Donderdag 14 april van 10.00 tot 12.00 uur start deze Seniorweb cur sus in het Trefpunt Alkmaar. U kimt zich opgeven bij Piet Dekker tel. 06-12437850 of via cureus@senior- web-alkmaar.nl. Kosten: 49,- voor drie lessen, inclusief materiaal. Zondagmiddag 3 april treden The Lake Singers uit Akersloot op. Het koor bestaat uit circa dertig zangers en zangeressen. Het koor wordt begeleidt door accordeon, trek zak, mondharmonica en tinwishle. Het repertoire bestaat uit origi nele shanties om naar te luisteren, maar ook om zelf mee te zingen. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. Entree 5,-. Donderdag 28 april van 9.00 tot 12.00 uur. Tijdens deze workshop leert Will Dekker u geheel naar eigen smaak een ketting maken. U maakt eerst een keuze uit de diver se mogelijke modellen. Vervolgens kiest u uit heel veel verschillende kleuren en vormen de kralen die u gaat gebruiken. U legt ze eerst uit voordat u ze gaat rijgen. U gaat met een mooie ketting naar huis. Kosten: 20,- inclusief alle materi alen. Woensdag 4 mei vertrekken we om 11.00 uur per huifkar vanaf Restaurant Creighton aan de Heerenweg in Egmond aan de Hoef. Vanaf 10.15 uur verzamelen met de mogelijkheid tot het drinken van een kopje koffie (op eigen reke ning). Het is een leuke tocht voor alle leeftijden van ongeveer ander half uur. Kosten: 7,50 (voor leden Servicepas: 7,-). Dinsdag 5 juli vertrekken we om 13.00 uur per luxe touringcar naar Fort Kijkduin voor een tocht spe ciaal voor mensen in een rolstoel en him begeleiders. Mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdra ge van Stichting Keer op Keer uit Heiloo. Kosten: 29,50 voor uzelf en uw begeleider, inclusief koffie met gebak. Ons assortiment vriesveree maal tijden van Dinnerland biedt u een grote keuze heerlijke gerechten, uit de Hollandse én buitenlandse keu ken, natriumbeperkte, gemalen en vegetarische gerechten. Deze wor den eenmaal per week bij u thuis bezorgd en kosten 5,50 per stuk. Leden Seivicepas Heiloo: 4,95 per stuk. Vraag vrijblijvend ons uitge breide informatiepakket aan, via tel 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7