3 3 Christina SuurhofF mevrouw Woudhuizen exposeren in De Loet Muziek belangrijk onderdeel op Kunst6daagse 2011 H E I L O O 34.95 kTJfA DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop KORTOM Creatief Pasen bij Atelier Madam Art Pasen met Porc Pyn in cafe d'Sfinx Route langs kunst en muziek op 21 en 22 juni Hop BOEK VAN DE WEEK Seks, macht en politiek door Annelise Freisenburch Collecte Epilepsie Fonds Amsterdamse collectief Kinetic naar Heiloo Boek van de week: Seks macht politiek door Annelise Freisenbruch voor UITKIJKPOST 20 APRIL 2011 Werk van mevrouw Woudhuizen en Christina Suurhoff, dat zij samen maken. Aangeleverde foto HEILOO - Op Tweede Paasdag exposeert M.C. Freyée eigen werk in Atelier Madam Art te Heiloo. Te bewonderen zijn een aantal grote 'spetterende' schilde rijen uit de serie Wilde Paarden en nieuwe beeldhouw werken. Freyée's stenen zijn grof maar fijn, lief doch robuust. Evenals haar schilderijen en tekeningen werkt zij thema's uit die zomaar voorbij komen. Emoties die vast gelegd in beeld een levensverhaal vertellen. Liefde, ellende en pas sie. Op 3 en 4 mei kan bij atelier Madam Art de relaxte tweedaagse workshop beeldhouwen, boetse ren, schilderen of etsen worden gevolgd. Nieuw is de begin nerworkshop digitale fotografie op 4 mei, door gastdocente en fotografe Boukje Canaan. Beide workshops starten om 10.00 uur en de lunch wordt verzorgd. Meer informatie op www.madarn-art.nl of tel. 06-51188301. HEILOO - Ja, daar zijn ze weer: de drie ras Heilooërs van Porc Pyn. Het is nog niet bekend wat het thema van dit paasop- treden precies gaat worden, maar de 1966-versie van Gloria in Excelsus Deo van The Small Faces met My Mind's Eye zal wel gespeeld worden alsook een P&P uitvoering van Knockin' on Heaven's Door. Heart of Gold van Neil Young lijkt ook wel gepast, maar of Sympathy for the Devil een goede keus zal zijn? Voor hetzelfde geld wordt het mis schien wel een Love Peace San Franciscan Night met Animals Eric Burdon of 'n Avond van Boudewijn de Groot. Het kan allerlei kanten op, maar blijft wel sixties! Zondag 24 april om 16.00 uur, locatie: café d'Sfmx. Hop vertelt het komische verhaal van Fred, een werkeloze luilak, die per ongeluk de Paashaas ver wondt. Hop is de nieuwe familie film van de makers van Despicable Me Verschrikkelijke Ikke. Een prachtige combinatie van live actie en animatie over een bijzondere vriendschap, dromen en muziek. De paashaas gaat in deze film met pen sioen. Zijn 17-jarige zoon EB (Easter Bunny) krijgt de verantwoordelijk heid over de chocoladeproductie op Paaseiland. Omdat EB liever een rockster wil worden, vlucht hij naar de mensenwereld. Hij komt terecht in Hollywood waar hij vriendschap sluit met de 20-jarige Fred en won derlijke avonturen beleeft. Intussen ontstaat er op Paaseiland een strijd om de macht tussen de kui kens en de konijnenhulpjes van de Paashaas. Met onder andere de stemmen van: Johnny de Mol, Birgit Schuurman, Robert de Hoog, Peter van der Vorst, Caroline de Bruin, Erik Vogel, Henk-Jan Smit, Rosalie Kroon. Annelise Freisenbruch VROUWEN van ROME We kennen Claudius, Nero, Marcus Aurelius, Caracalla en Constantijn, de grote keizere van Rome. Wie de wouwen achter him succes waren is minder bekend. Waar was Augustus geweest zonder Livia, of Nero zonder Agrippina? Dit boek is een groepsbiografie van de belang rijkste wouwen in de geschiede nis van het Romeinse keizerrijk. Het onderzoekt de rol die zij in de geschiedenis speelden. Ze hebben allemaal één ding gemeen: het licht van de geschiedenis viel niet op hen. Annelise Freisenbruch brengt daarin verandering. Het verhaal begint in 30 v.Chr. als Cleopatra, Octavia en Livia zich in het middel punt bevinden van de gebeurtenis sen die Rome van een republiek in een keizerrijk zullen veranderen. Octavianus en Marcus Antonius strijden over de toekomst van het rijk. Freisenbruch vertelt dat epische verhaal op een nieuwe manier, vanuit het perspectief van deze drie first ladies. Vijfhonderd jaar wouwengeschie denis in het Romeinse rijk. HEILOO - De nieuwste exposi tie die in het restaurant hangt bij de Viva Zorggoep Locatie de Loet is gezamenlijk werk van een tijdelijke bewoonster en haar begeleidster. Christina kent mevrouw al tien jaar en ze hebben op een gegeven moment besloten om samen te gaan schilderen. Mewouw Woudhuizen is 85 jaar en sinds vier jaar weduwe en heeft zeven jaar in Indonesië gewoond. Het is een ambitieuze dame en daarom wilde ze heel graag nog eens exposeren en het is des te leu ker omdat ze hier tijdelijk woont. Christina Suurhoff is 55 jaar, moeder en oma en is van beroep kapster, zo heeft ze mevrouw Woudhuizen ook leren kennen. De werkstukken ont staan meestal doordat ze een mooie foto in een krant of tijdschrift zien maar ook hebben ze wel eens een kaart met een mooie afbeelding. Hij wordt eerst geschetst en daarna schildert mevrouw de grote vlak ken, Christina zorgt voor de kleine details en de afwerking. Ze hebben ontzettend veel plezier en ze luis teren tijdens het schilderen altijd naar de de cd van Katelby dat zeer motiverend werkt. Ook hebben ze een andere gezamenlijke hobby en dat is 'astrologie'. Dit levert ook altijd leuke gesprekken op. Wilt u ook eens komen kijken naar de werkstukken dan bent u welkom in De Loet, De Loet 1 in Heiloo. De Openingstijden zijn dagelijks van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Van 23 tot en met 28 mei vindt de jaarlijkse collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine plaats. Collecteren kost slechts een paar uur tijd. Wilt u zich in de laatste week van mei als collectant inzet ten? Meld u vandaag nog aan via www.ikgacollecteren.nl. U kimt ook contact opnemen met Tmus Schoonderwaldt, tel. 072-5334252. HEILOO - Op zaterdag 23 april komt het Amsterdamse collectief Kinetic naar Heiloo om de hoofd stedelijke vibes en grooves naar de daarbuiten te vertalen. Het Kinetic collectief is ontstaan uit een gedeelde passie voor muziek. Van deephouse tot techno en alles wat daar tussen ligt wordt door ons op waarde geschat. Kinetic verveelt je dan ook niet met al die technische termen, maar belooft gewoon een avond lang kwalitatief hoogstaande dancemuziek. De drie resident Dj's van Kinetic (Thomas Kamp, Cobo en Plati) zorgen dat er altijd vari atie zit in de muzikale invulling van de avond. Ze brengen meestal ook een gast-dj mee. Tijdens deze editie wordt het gastoptreden verzorgd door Haags underground fenomeen Kakofonia. Hier vindt u een link naar zijn muziek.http:// soundcloud.com/kakofonia/kakofo- nias-zolderkamer-mix. Tijdens een Kinetic avond staat er ook altijd een visuele show die je niet snel zult vergeten. Het Zuid-Koreaanse Vj team bestaande uit Simghyim Cho en Hye Yoimgyang maakt gebruik van de nieuwste technieken in het veld om een onvoorspelbare audio visuele symbiose te creëren. Voor deze Kinetic editie in de Buk Buk is er ook lokaal talent geprogram meerd in de kleine zaal. Voor extra informatie kunt u terecht op www.amsterdamkinetic.nl. HEILOO- Muziek zal op de komende Kunst6daagse een belangrijke rol spelen. Op veel van de locaties waar beeldende kunstenaars hun werk expo seren, zullen met name in het weekeinde van 25 en 26 juni Heilooër musici optreden. Ook trekken plaatselijke muziek korpsen met hun vrolijke klanken door het dorp. De voorbereidingen voor de Muziekroute tijdens de K6d zijn in volle gang. Al veel musici heb ben zich opgegeven. Amateurs, maar ook professionals. Zo is sopraan Karin ten Cate weer van de partij, evenals singer-songwriter Hans Laduc en fluitist Paulus Vis. Nieuw is de deelname van zangtalent Evelyn Kallansee. De twee-eenheid kimst en muziek werd vorig jaar op de K6d geïntroduceerd en was met een al een succes. Voor deelnemers en bezoekers. Het initiatief van toen wordt voortgezet, naar het lijkt nog groter in omvang. In huiskamers en tuinen, in restaurants en winkels, maar ook in openbare ruimtes als de Witte Kerk, de Bibliotheek, BukBuk en de kapel van de GGZ kan men kijken naar kimst en luisteren naar muziek. Op het middenterrein van de GGZ aan de Kennemeretraatweg staat gedurende de K6d een grote circustent. De organisatoren hopen dat hier Mania DC zal optreden. Het is een aandachttrekkende muzikan- tengroep die een nieuwe dimensie aan de muziekcultuur toevoegt, met een mix van pop, rock, funk en soul die vaak een etnische uitwerking krijgt. Jongerenbands kimnen zich aanmelden voor een optreden in BukBuk. En ook wordt gewerkt aan een literair muzikale omlijsting van de zonsondergang, op dinsdag 21 jimi, midzomemacht op de Ronde O in het Heilooër Bos. Musici die geïn teresseerd zijn in een optreden tij dens de Muziekroute op zaterdag 21 of zondag 22 juni kunnen zich nog opgeven via het mailadres mjavan- dam@planet.nl of zich aanmelden bij het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Kunst en muziek gaan samen op de Kunst6daagse. Op de zomer se zondag tijdens de manifestatie van vorig jaar speelden onder andere 'De Zwagers'. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11