Heiloocontact Wit-Russische vrouwen op bezoek in Heiloo Sprookjesconcert Eensgezindheid goed bezocht Verjaardagsfeest Vrienden van de Vijfhoek Musical 'Eeuwig leven' een groot succes! Geen verlof buiten de schoolvakanties Bezorger worden van deze krant? Belangrijke nummers 15 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo 072 564 44 44 Politie KORTOM Groei en Bloei Tuinen gezocht www.ultkljkpost.nl 0226 333311 UITKIJKPOST 20 APRIL 2010 spoedgevallen zonder spoed Brandweer alarmnummer 112 0900 8844 Ouders mogen hun kinderen niet thuis houden buiten de schoolvakanties. Wanneer de directeur of de ouders zich niet houden aan de leerplichtwet is dit strafbaar. Als ouders zonder toestemming toch met hun kinderen op vakantie gaan, is de schooldirecteur verplicht om dit door te geven aan de leerplichtambtenaar van de gemeente Heiloo. De melding leidt tot een waarschuwing en eventueel een proces-verbaal. De schooldirecteur kan eenmaal per schooljaar, voor ten hoogste tien schooldagen, toestemming geven voor extra vakantie. Als de directeur eenmaal vakantieverlof heeft toe gekend, dan vervalt automatisch het recht op een tweede aanvraag voor vakantieverlof. De extra verlofdagen mogen niet in de eerste twee weken van het schooljaar vallen. Vakantieverlof voor meer dan tien dagen wordt niet toege staan. Ouders moeten een aanvraag voor verlof buiten de school vakanties zes tot acht weken van tevoren indienen bij de directeur. Het formulier voor een verlofaanvraag kunt u bij de directeur van de school krijgen. Raadpleeg voor de termijnen van de aanvraag de schoolgids van uw school Uitzondering Er is één uitzondering aangegeven in de leerplichtwet. Alleen wanneer het door de specifieke aard van beroep van één van de ouders niet mogelijk is om tijdens de schoolvakanties een gezinsvakantie van twee weken te hebben. Bij de aanvraag moet een werkgeversverklaring worden gevoegd, waaruit de specifieke aard van beroep blijkt. Er wordt geen verlof toege kend vanwege organisatorische problemen in een bedrijf van een ouder. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Krol, leerplichtambtenaar, telefoonnummer 072 535 66 83. www.heiloo.nl HEILOO - Van 11 tot en met 17 april brachten 17 Wit-Russische vrouwen een bezoek aan Noord- Holland. Zij waren onderge bracht in appartementen in Volendam en van daaruit bezochten zij vele projecten. De vrouwen waren voornamelijk geïnteresseerd in de teelt van bloe men en bollen en zij bezochten dan ook verschillende bedrijven, maar ook de Keukenhof en het bloemen corso. Op vrijdag 15 april was er een officiële ontvangst door de NBvP Vrouwen van Nu in de Ter Coulsterkerk in Heiloo. Daar werd een lunch aangeboden en werden de gasten officieel welkom geheten door landelijk voorzitter mevrouw Ien Vinkenburg. Getolkt werd door Tamara, een Wit-Russische vrouw die nog geen jaar in Heiloo woont, Provinciaal voorzitter mevrouw Janny Kwantes toonde door mid del van een powerpointpresentatie de structuur en de werking van de NBvP Vrouwen van Nu. Heel lus tig en duidelijk vertelde Janny in het Engels, dit werd door tolk Olga in het (Wit-)Russische vertaald. Er waren veel cadeautjes over en weer, er was koffie met heerlijke door Gusta Becker, voorzitter van de afdeling Heiloo, gebakken koek. Er trad een nog maar pas gevormd Heilooër Vrouwen van Nu koor op en de gasten konden natuur lijk niet achterblijven en brachten spontaan ook twee liederen ten gehore. Hierna werden de dames door Vrouwen van Nu Heiloo thuis onthaald op een heerlijk etentje. Tegen achten keerden de dames terug bij de bus en werd er afscheid van hun gastvrouwen genomen. Het leek alsof men elkaar al jaren kende.De taal bleek geen barrière te zijn. Van 25 juni tot en met 6 juli brengt een Nederlandse groep van 25 Vrouwen van Nu een bezoek aan Wit-Rusland. De Noord-Hollandse deelneemsters aan deze reis waren aanwezig bij deze ontvangst om alvast iets van de sfeer te proeven. Deze reis wordt ism bureau Nehem International opgezet en begeleid door Gusta Becker en Ricky van Hartingsveldt, die zich al eerder in Wit-Rusland hebben georiënteerd. HEILOO - Het landelijke Open Tuinen Weekend van Groei en bloei valt dit jaar op 25 en 26 jimi. Ook de afdeling Midden- Kennemerland doet dan weer mee. Hiervoor zoekt men enthou siaste tuineigenaren die him tuin één of twee dagen willen open stellen van 11.00 uur tot 16.00 uur voor het publiek. Het is juist de afwisseling in de diverse soorten tuinen die een bezoek meer dan de moeite waard maakt, Woont u in de volgende kernen en wilt u zich opgeven of meer informatie, neem dan contact op met de loka le coördinator: Akersloot: Gerda van Oost, vanoost velzeboer® quicknet.nl. Castricum: Wim Revers, wim. revers@gmail. com, 0251-651648. Limmen en Heiloo: Sandy Ursem, info@sandyursem- tuinen.nl, 072-5340648, Uitgeest: Ans Twaalfhoven, bloemlust® hetnet.nl, 0251-312356, Beveiwijk: Marian Sparla, juulenma- rian@hotmail.com, 0251-223675 Heemskerk: Janny Koom, jannie. koom@live.nl, Egmond: Helen v.d. Ende, marco.helen@quicknet, nl, 072-5063120. Of kijk op www. midden-kennemerland.groei.nl. HEILOO - Op zaterdagavond 9 april vond in de concert zaal van de aula GGZ het Voorjaarsconcert plaats van Muziekvereniging Eensgezindheid met het thema sprookjes, legendes en sagen. Onder leiding van dirigente Ikina van der Aar presenteerde het groot- en leerlingenorkest een muzikaal verhaal dat door storyteller Marius Prein op verrassend sterke wijze werd neergezet, Het opstaporkest en de blokfluitgroep traden deze avond gekleed in sprookjeskledij op. Het concert werd heel toepasselijk geopend en gesloten met Fairytaile, het Noorse winnende Eurovisie songfestivalnummer van Alexander Rybak uit 2009. Daartussen werden er verschillende bekende muziek stukken gespeeld die aansloten op de vertelde sprookjes en legendes maar ook de verhalen rond verschil lende musicals en films. Zo speelde het grootorkest vier delen uit de Peer Gynt suite met daarbij het spannende verhaal van de Noorse jongen Peer die de wildste avon turen beleeft, Maar ook het werk Rapimzel van Bert Appermont werd op bijzondere wijze gespeeld. Dit werk is gebaseerd op het wereld beroemde gelijknamige sprookje van Grimm. In vier delen werd het publiek meegenomen in een muzi kaal verhaal vol fantasie, drama en HEILOO - Sinds 1991 steunt de Stichting Vrienden van de Vijfhoek het orthopedago gisch dagcentrum De Vijfhoek in Heiloo. Op zondag 26 juni wordt tussen 15.00 en 19.00 uur het 20-jarig verjaardagsfeest gevierd bij De Vijfhoek in Heiloo (Het Vierkant 22). Iedereen die betrokken is of is geweest bij De Vijfhoek of de Stichting is uitgenodigd. Tijdens het verjaardagsfeest kan men oude bekenden ontmoeten, verhalen ophalen en met nieuwe mensen kennismaken. Natuurlijk wordt er ook geproost op de toekomst, want plannen en ideeën heeft de Stichting Vrienden van de Vijfhoek genoeg. Inschrijven voor het verjaardags feest kan op: www.vriendenvande- vijfhoek.nl De Vijfhoek is een dagcentrum voor kinderen met een verstande lijke of meervoudige handicap en maakt deel uit van De Waerden, een professionele dienstverlenende organisatie voor mensen met een beperking in Noord-Holland. De Vijfhoek werd in november 1973 geopend. In totaal kimnen er veertig kinderen in de leeftijd van 0 tot en met 17 jaar geplaatst worden. avontuur. De legende van Medusa werd uitgebeeld met het gelijknami ge stuk dat het grootorkest speelde. In deze compositie, waarin vele ele menten uit de film- en lichte muziek verwerkt zijn, werd de geheimzin nigheid en fataliteit van deze godin muzikaal omschreven. Bijzonder van deze avond was ook de huldiging van Gerrit van den Brink die in 1946 als jongen op de bariton begon te spelen samen met zijn vader (op eerste trombone) en zijn broers Gé (op de tuba) en Henk (op de tweede piston). Hij werd door de voorzitter tot erelid benoemd wegens zijn jarenlange lid maatschap en muzikale verdiensten in het bijzonder. HEILOO - Behalve de zes men sen van de Stichting Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg Heiloo, bevonden zich meerdere mensen uit Heiloo, Akersloot en Limmen onder de 120 acteurs die de musical over het levens einde hebben vorm gegeven. Zij allen hebben direct of indirect van doen met palliatieve terminale zorg. Daarnaast speelden er zes tig kinderen mee, voor elke twee avonden een wisselende groep van twintig kinderen in de leeftijd van 8 tot ongeveer 12 jaar. De zes geplan de voorstellingen in de Waerdse Tempel in Heerhugowaard waren bijna alle uitverkocht, Dat betekent dat er ruim 3.500 toeschouwei's zijn geweest! De reacties van het publiek waren uiterst lovend: 'Ik kan het bijna niet geloven dat er mensen op het toneel stonden die helemaal geen of nauwelijks enige zang- of acteerervaring hebben. Kleding, decors, muziek, monologen, dans en zang: alles was tot in de puntjes ver zorgd. Ook het orkest en het geluid waren geweldig. Complimenten!' Het doel van de initiatiefnemers is ruimschoots gehaald: enerzijds begrip voor de laatste levensfase en anderzijds binding tussen de orga nisaties die zich in de regio Noord- Kennemerland bezig houden met palliatieve terminale zorg. (Voor meer informatie over palliatieve, ter minale zorg in Heiloo, Akersloot en Limmen: 072-5338002 Marijke Ariër.)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15