Vrijwilligersmarkt met opening VIP Vrouwenkoor zingt in Muziek- en Dansschool Heiloo Anglia-examens op PCC Heiloo a. H E I L O O 19 Zonnebloemen op de Keukenhof Zangavond op 27 april vol mooie liedjes KORTOM Ledenvergadering van de ANBO Heiloo Hooggevoeligheid in het Oosthonk Solo voorstelling Margreet Blanken UITKIJKPOST 20 APRIL 2011 HEILOO - Op dinsdag 12 april genoten zestig gasten en vrijwil ligers van de Zonnebloem afdeling Heiloo van een prachtige dag op de Keukenhof. Dankzij een genereuze sponsoring van de Pius was het mogelijk om dit uitstapje te realiseren. De weergo den waren gunstig gestemd en dus bleef het de hele dag droog, ondanks de sombere voorspellingen. Op de Keukenhof stonden bij aankomst al twintig rolstoelen klaar, zodat de gasten het park op hun gemak konden bewonderen. Voor de gasten van de Zonnebloem en de vrijwilligers een dag om met veel plezier op terug te zien en zeker voor herhaling vatbaar. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Zaterdag 9 april werd het Vrijwilligers Informatie Punt, dat gehuisvest is in bibli otheek Heiloo met een druk op de knop officieel geopend door wethouder Ouderkerken. De opening was halverwege de vrij willigersmarkt geprogrammeerd en werd bijgewoond door vele Heilooër vrijwilligers. De wethouder benadrukte in zijn speech het belang van vrijwilligers werk voor de sociale samenhang in het doip. Hij besloot met waar derende woorden aan alle vrijwil ligers van Heiloo: 'U maakt met zijn allen het verschil!' De tweede spreker was de heer Theo Schuyt, hoogleraar filantropie aan de VU in Amsterdam. Hij pleitte ervoor het VIP om te dopen tot PIP aangezien vrijwilligerswerk voortkomt uit par ticulier initiatief en niet verworden moet tot een beleidscategorie. Vice- voorzitter Cees van Baar schetste de totstandkoming van het VIP als onderdeel van de Stichting Welzijn Heiloo en uitvoeringsorganisatie van het gemeentelijk vrijwilligers- beleid. Waarna de wethouder twee skytubes in beweging zette en daar mee het VIP symbolisch opende. Als blijk van waardering spelde de wethouder bij de aanwezige vrijwil ligere de speld van het Europees Jaar van het Vrijwilligerswerk op. Het was een feestelijke, zonover goten middag waar diverse acti viteiten door jong en oud gedaan konden worden. Ruim twintig vrij willigersorganisaties presenteer den hun werk tijdens de markt. De Stichting Jeugd en Jongeren probeerde jonge vrijwilligers te interesseren. In de bibliotheek kon men een testje doen om erachter te komen welk vrijwilligerswerk geschikt zou zijn en konden meteen de vacatures worden ingezien. In de bibliotheek hangt een prachtige foto-expositie over 'Vrijwilligerswerk in Heiloo' door Fotoclub Collectief Contour. De expositie is voorlopig nog even in de bibliotheek te zien en daarna elders in het doip. Er was een springkussen en een voetbalmuurtje voor de jeugd, beide beschikbaar gesteld door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in het kader van het Europees Jaar van het Vrijwilligerswerk. De brandweer haalde vrijwilligere uit het publiek om een brandje te blussen. Deze vrijwilligersmarkt werd mogelijk gemaakt door vele vrijwilligere, van de organisaties die de kramen bemanden tot de vrijwilligere die zich hebben ingezet bij de organisa tie en uitvoering van deze dag. Daar waren ook vier geweldige maat schappelijke stagiaire bij die flink de handen uit de mouwen hebben gestoken en een leerzame dag heb ben doorgebracht met zoveel vrij willigersorganisaties. Wethouder Ouderkerken speldt bij de dames van de Wereldwinkel de vrijwilligerspin op. Links van het midden vrijwilligerscoördi- nator Marian van Dam van het VIP. Foto: Cees Kruithof HEILOO- Het Vrouwenkoor van de Muziek- en Dansschool Heiloo presenteert op woens dagavond 27 april een gevarieer de zangavond vol mooie liedjes. Het is het slotakkoord van een geslaagd seizoen onder leiding van dirigent Simon Boerke. Het koor bestaat momenteel uit 22 leden in alle leeftijden. Elke woens dagavond komen ze tussen 20.00 uur en 21.30 uur in de muziekschool bijeen om enthousiast en in gezelli ge sfeer liederen in te studeren. Het resultaat daarvan willen de vrou wen op 27 april graag laten horen en bovendien hopen ze geïnteresseerde zangeressen te overtuigen volgend seizoen aan het koor mee te doen. Het programma biedt een vari atie aan bekende liederen. Dirigent Boerke bewerkte onder andere Scarborough Fair, Halleluja en Lascia ch'io pinga voor een speciale uitvoering door het koor. Ook zijn enkele Afrikaanse songs te beluiste ren. Als verrassing is een optreden gepland van het popkoor Popart uit West-Graftdijk dat onder leiding van HEILOO - Ledenvergadering van de ANBO Heiloo op dinsdag 26 april, aanvang 10.00 uur in Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De leden hebben een uitnodiging gekregen met de onjuiste datum. Na afloop van de vergadering is er een presenta tie van De Zonnebloem met als onderwerp 'Vakanties met de Zonnebloem'. HEILOO - Deze avond is bedoeld voor mensen die interesse heb ben in hooggevoeligheid, het zelf zijn of kinderen hebben die hoog- gevoelig zijn. Tijdens deze avond wordt een introductie gedaan door Simone Neuvel, daarna is het vooral de bedoeling dat men met elkaar de dialoog aan gaat. De avond vindt plaats op 26 april in het Oosthonk, de Oostkanter 14 a te Heiloo. De deur gaat open om 19.30 en om 20.00 uur vangt de avond aan. De kosten zijn 10,-. Bel voor informatie en opga ve Saskia Bos, tel. 06-50263274. HEILOO - In maart 1941 opent Etty Hillesum - zij is dan 27 jaar- haar dagboek met de bedoeling 'orde te scheppen in de innerlijke chaos'. Zij zoekt zichzelf en is daarbij genade loos eerlijk. Met veel humor en zelf spot neemt zij haar doen en laten onder de loep en schrijft zij even openhartig over haar seksualiteit als over haar spiritualiteit. De dag boeken zijn een weergave van haar persoonlijke groei en - paradoxaal- van haar bevrijding, tegen een ach tergrond van toenemende bedrei ging en jodenvervolging. Margreet Blanken speelt op indrukwekkende wijze de rol van Etty. Het toneel beeld is eenvoudig: een tafel, bosje bloemen, kaars en een eenvoudige stoel vormen het decor. Donderdag 28 april, van 20.00 tot 22.00 uur in de Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo. Kosten: 5,- per persoon. dezelfde dirigent staat. Het optreden van de koren in de Muziekschool aan Het Veld 1 begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. Voor meer informatie, tel. 072-5332460 of info@muziekendansschoolheiloo.nl. Het Vrouwenkoor van de Muziek- en Dansschool. Aangeleverde foto HEILOO - Op donderdag 14 april deden maar liefst 77 leerlingen van PCC Heiloo mee aan het internationale Anglia-examen. De gymzaal was voor de gelegen heid omgetoverd tot een echte examenzaal. Eerder die ochtend hadden de leerlingen in kleine groepjes al even kimnen wennen aan de stress tij dens de luistertoetsen die in kleine groepjes werden afgenomen. Maar om 11.00 startte het schriftelijke deel van het examen. Een beetje onder de indruk van het officiële moment namen ze hun plaatsen in de gymzaal in. Na nog een heel dui delijke instructie door him docente mevrouw Duin mochten ze begin nen. Anglia is een 'special' van het PCC, waaraan door leerlingen met interesse in de Engelse taal kan worden meegedaan. Ze volgen in him eigen tijd extra lessen Engels om zich zo voor te bereiden op examens, waarmee ze een inter nationaal erkend certificaat van het Chichester College kunnen verdienen. Steeds meer leerlingen op het PCC doen eraan mee. Drie jaar geleden werd op PCC Heiloo begonnen met een groepje van acht leerlingen, vorig jaar deden 65 leer lingen mee en dit schooljaar meld den zich 77 enthousiaste leerlingen. Hoe de resultaten zijn van dit voor deze brugklassers veelal het aller eerste officiële examen, wordt pas over een tijdje bekend, wanneer het werk terugkomt uit Engeland, waar het wordt nagekeken. Sanne Prins (13 jaar, Egmond aan den Hoef): „Ik vond het luisterexa men eigenlijk heel makkelijk. In het schriftelijke gedeelte zaten wel een paar moeilijke vragen. Last van de zenuwen heb ik niet gehad, omdat ik goed heb geoefend van te voren." Tom Bockting (13 jaar, Heiloo): „Ik heb meegedaan aan Anglia omdat ik nog beter wil worden in Engels en omdat ik het leuk vind. Het examen ging heel 'relaxed' en ik heb er wel een goed gevoel over. Ik was hele maal niet zenuwachtig!" De gymzaal was voor de gelegenheid omgetoverd tot een echte examenzaal. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19