Oproep voor mozaïekenklus 55-plus Expositie in Hoeve Overslot Prikkers en plakkers gevraagd Voorjaar bij Excelsior Limmen Ouders helpen met opknappen toiletjes kleuterschool regio 23 Bloembollen in geuren en kleuren te bewonderen 20 APRIL 2011 t v r^r LIMMEN - Maandag 25 april start traditiegetrouw de Swol- prikploeg met een spectacu lair mozaïekproject. Er is in de afgelopen maanden veel ver gaderd, getekend, gezaagd en getimmerd. De hyaeintennagels worden zondag 24 april ter beschikking gesteld, en dan kan het grote werk beginnen. Evenals vorige jaren wordt het vast weer een gezellige steek- en prikweek in het cultu reel centrum Vredeburg, waar de mozaïekenkoorts zal uitbreken. Het bestuur van de Swol doet een dringend beroep op alle 55-plus- sers om massaal medewerking te verlenen. Aan koffie, hapjes en drankjes zal het niet ontbreken. Maandagmorgen 25 april vanaf 09.00 uur bent u welkom en ver geet niet naast een goed humeur een schaar mee te nemen. Het motto voor de 59ste editie van de bloemendagen luidt: 'We zullen doorgaan'. LIMMEN - Van zaterdag 30 april tot en met donderdag 5 mei worden de Bloemendagen in Limmen gehouden. Vanaf zondag 24 april halen de meeste ploegen hun hyacinten bloemetjes op om dan meteen diezelfde dag te beginnen met het maken van hun mozaïek. Velen zijn dan een week bezig om hun kunstwerk op tijd af te krijgen. Vaak worden de laatste avonden nog tot in de late uurtjes doorge werkt. Maar men heeft het er graag voor over want het is onderling erg gezellig en het mooiste is natuur lijk het moment dat het mozaïek in de tuin wordt gezet. Dit jaar is er een ongekend groot aantal mozaïe ken en zijn vele inwoners dan ook de gehele week druk in de weer. Ze kunnen alle hulp gebruiken. Iedereen die het leuk vindt om een ploeg te helpen of nieuwsgierig is hoe een mozaïek wordt gemaakt kan zich opgeven via info@bloe- mendagenlimmen.nl met vermel ding van naam en telefoonnum mer. Hierna zal er contact met u opgenomen worden waarna u de naam en het adres van een prik- ploeg doorkrijgt. U kunt ook telefonisch contact opnemen met Liesbeth Hendrix, tel. 072-5053886. REGIO - Deze week zijn de bloembollen op de velden weer in geur en kleur te bewonderen. Een prachtig schouwspel, vooral in Heiloo en Limmen, waar men de nagels van de hyacinten in allerlei kleuren gaat gebruiken voor de mozaïeken werkstukken in Limmen. Deze werkstukken zijn te zien vanaf 30 april tot 7mei. De foto is gemaakt op 17 april in de Lage Laan tussen Heiloo en Limmen. Dus stap op uw flets en geniet van de kleurenpracht hier en in de omgeving. En niet vergeten, het foto toestel meenemen! Foto: Annelies Westerbeek REGIO - Zondag 17 april werd tijdens de hoedafzetting van het Gilde der beHOEDers de expo sitie 'Egmonters en Egmonders' geopend. Deze expositie van Egmontse kunstenaars uit Zottegem (België), en Egmondse kunste naars wordt georganiseerd door Hafre Productions die inmiddels al twaalf jaar exposities organiseert in Hoeve Overslot aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. Ook kan men in Hoeve Overslot en het Historisch Informatie Centrum nog genieten van de de expositie over de Egmondse School van de Amerikaanse kunstenaar George Hitchkok die van 1890 tot 1905 in de Egmonden verbleef, samenge steld door drs. Peter van den Berg die er ook twee boeken over heeft geschreven. Ook het Historieh Informatie Centrum bevindt zich aan de Slotweg te Egmond aan den Hoef. Beiden zijn elke zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Tijdens de hoedafzetting van het Gilde der beHOEDers werd de expositie 'Egmonters en Egmonders' geopend. Aangeleverde foto LIMMEN - Wat een feest als je op 10 april al buiten een con cert kan geven! Wegens het mooie weer werden alle instru menten, stoelen, tafels en publiek naar buiten verhuisd, om achter de Vredeburg in het zonnetje muziek te kunnen maken. Het concert begon met een optreden van het Opleidingsorkest onder leiding van Liesbeth Zonneveld. Dit orkest dat meren deel uit leerlingen bestaat, speelde niet de sterren van, maar het zon netje aan de hemel. Vervolgens nam de Harmonie plaats. Dit orkest, dat tevens onder leiding staat van Liesbeth Zonneveld, had nog iets extra feestelijks; een jubilaris! De heer Dick van der Aar werd gehuldigd omdat hij al 50 jaar lid van de vereniging is. Hij is niet alleen spelend lid, maar heeft vroeger ook les gegeven, heeft in het bestuur gezeten en beheert de muziekbibliotheek. Het publiek, waaronder veel familie en vrienden van Dick, was getuige van deze huldiging, waarbij hij de bondsspeld en de oorkonde kreeg uitgereikt van de voorzitter. Het concert werd vervolgd door de slagwerkers van de vereniging. Eerst de Jeugd Slagwerkgroep en daarna de Slag werkgroep, allebei onder leiding van Floris van Tol. Dit slagwerk bestaat niet alleen uit trommels, maar wordt aan gevuld met melodisch slagwerk, zoals xylofoon en klokkenspel. Excelsior hoopt dat het mooie weer nog even aanhoudt, zodat er met de Bloemendagen ook weer buiten geconcerteerd kan worden. Op 1 mei kunt u de muziek ergens langs de route tegenkomen! De heer Dick van Aar werd gehuldigd. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21