Clusius college een goede keuze I '4 Noord Holland Rally 2011 groot succes New Voice in de Paaswake Witte Donderdag samen met de PG Theo Oud nieuwe kampioen driebanden Ouders knappen toiletjes kleuters op REGIO 23 INGEZONDEN MEDEDELING :Y J AMAK wandelt The Chief live in Akersloot met Pasen UITKIJKPOST 20 APRIL 2011 ALKMAAR - Van de basisschool naar de middelbare school is een grote, belangrijke stap. Als de basisschool een vmbo-advies geeft, is het Clusius College een goede keuze. Naast de basisvorming bieden de vmbo-vestigin- gen een wereld aan mogelijkheden met lessen over bloemen, dieren, plan ten en voeding. Maar je krijgt ook lessen in techniek en economie. Dat maakt dat je met je diploma bij alle vormen van het mbo door kan leren: een brede uitstroom. Vmbo-groen biedt dus niet alleen kennis, plezier en veiligheid, maar ook volop doorstroommogelijkheden. Omdat niemand op dezelfde manier leert, kun je bij het Clusius College via verschillende leer wegen je vmbo-diploma halen. Welke leeiweg bij je past wordt aan het eind van het tweede leerjaar bepaald. In Alkmaar wordt de basis, kader en gemengde leeiweg aangeboden. Welke leeiweg je ook kiest, bij het vmbo van het Clusius College zitje goed want heel vaak stromen leerlingen hoger uit dan het advies van de basisschool. Kortom, bij het Clusius College haal je het beste uit jezelf naar boven. Bij het Clusius College wordt de lesstof in allerlei werkvormen aangeboden. Zo krijg je het ene moment normale the orievakken en een uur later ga je naar een praktijklokaal voor het bereiden van een pizza of ben je aan het werk in de tuin. Als je wilt kim je extra les sen volgen in de paardenklas of de kunstklas. De verhouding tussen theo rie- en praktijklessen is ongeveer 50/50. Ook wordt binnen vmbo-groen veel projectmatig gewerkt. Tijdens deze projecten leer je zowel groepsgewijs als zelfstandig een opdracht uitvoeren. Kortom, ben jij iemand die graag afwis selend theorie- en praktijkles wilt volgen kom dan naar het Clusius College, Dreehterwaard 10 Alkmaar. Je kimt je op deze avond ook gelijk inschrijven voor komend studiejaar. frl/iyfr De vereniging KTR (Keep Them Rolling) organiseerde een rally door het prachtige bollenland schap van Noord Holland, voor het goede doel. Aangeleverde foto EGMOND - Op zaterdagavond 23 april zal New Voice de Paaswake opluisteren in de St. Adelbertuskerk in Egmond Binnen. De dienst begint om 19.00 uur. Zoals al eerder in deze krant werd aangekondigd, zal het koor diverse nummers uit de musical Jesus Christ Superstar ten gehore brengen. Nummers als Could we start again please; I don't know how to love him; The last sup per en - natuurlijk - Jesus Christ Superstar zullen deze paasviering ongetwijfeld heel bijzonder maken. In het nummer Everything's all right zal pastor Knol de muzikale rol van Jesus vertolken. Op 26 juni is New Voice aanwezig bij het jaarlijkse Adelbertusfeest, een viering in de open lucht en wel op de Adelbertusakker in Egmond Binnen-West. Het koor is nog nét zo enthousiast als bij de start (eigenlijk nog enthousiaster!). Zingt u graag zelf en bent u nog op zoek naar een koor: ga een keer kij ken en luisteren op dinsdagavond, ook in de St. Adelbertuskerk. New Voice begint daar om 20.00 uur met haar repetitie. Een half uurtje eerder komen mag ook: dan staat er een kop koffie of thee voor u klaar! LIMMEN - Ook dit jaar wil de Parochiële Instelling Caritas (PCI) weer een inzameling hou den op witte donderdag. Dit gebeurt in de viering van 19.30 in de Corneliuskerk te Limmen. Vorig jaar was het de eerste keer dat PCI het organiseerde. En met succes; men haalde wel vier gevul de manden op. Omdat witte don derdag in het teken staat van delen, wil de PCI dat ook doen met onze medemensen die het niet zo breed AKERSLOOT - Theo Oud is zaterdagavond de nieuwe kam pioen van Akersloot bij het driebanden geworden. De span nende finale ging tussen Theo en de als nummer 2 geëindigde Walter van der Klugt. De laatste wedstrijd ging tus sen deze twee spelers en beide moesten winnen om aanspraak te maken op de titel, van der Klugt stond twee punten voor op Theo Oud, maar zijn carambole pereen- REGIO - Wat een mooi weer hadden de deelnemers van de Noord Holland Rally 2011 afgelopen zondag, 17 april. De gehele dag zon, gezelligheid en natuurlijk een heleboel mooie legervoertuigen. Twee leden van de vereniging KTR (Keep Them Rolling) organi seerden een rally door het prach tige bollenlandschap van Noord Holland. De route was prachtig uitgezet met vele dijken, dorpen en schitterende wegen. De vereniging KTR is in 1974 opgericht door een aantal zeer enthousiaste leden die het belangrijk vonden om de WWII voertuigen, vliegtuigen en vaar tuigen in originele staat te behou den. Iedereen die in het bezit is van een voer-vaar of vliegtuig uit de periode van 1939 tot 1945 kan lid worden van de vereniging KTR. De rally ging via Stompetoren, de Schermer en Heerhugowaard tot een champagne stop in Waarland. Vanaf de lunch werd de route ver volgd via Groet, Hargen en Petten richting Schagen. In Schagen had de gemeente in samenwerking met de horeca op het plein de Srgt. Army Wilson band geregeld. Na deze stop gingen de deelnemers voor het laatste stuk van de rally via Tuitjehorn, Warmenhuizen en Koedijk weer terug naar Akersloot voor het slotdiner. Dit jaar heeft de organisatie, Peter Bruijn en Irene de Boer, besloten om een goed doel te koppelen aan de rally. Daarvoor hebben zij voor Doe een Wens Stichting Nederland geko zen. Doe Een Wens vervult de lief ste wens van kinderen tussen 3 en 18 jaar met een levensbedreigende ziekte. Het fantastische bedrag van 2.400,- is het resultaat van de inschrijfgelden, een collecte tij dens de lunch en een loterij tijdens het diner. hebben. Men vraagt aan u of u wat u wilt weggeven, bijvoorbeeld: een pak koffie, thee, rijst, pannen koekenmix, drinken, koek. Graag producten die lang houdbaar zijn. Alles wat PCI binnen haalt, gaat naar de voedselbank in Beverwijk. Deze voedselbank werkt samen met Castrieum en Limmen. Dus het komt op de juiste plaats terecht. Bent u niet in de gelegen heid om naar de kerk te gaan, dan kunt u altijd wat afgeven in de pius of de pastorie. De volgende ochtend horen de vrijwilligers alleen maar positieve geluiden. Aangeleverde foto tage was lager als die van Oud. De finale partij was een bekeken race voor de latere winnaar, die iets meer ervaring heeft als de als twee de geëindigde van der Klugt. Het moyenne van Theo Oud 0.740 met daarbij een hoogste serie van zes caramboles. De eindstand: 1. Th. Oud 10 0.740 6, 2. W. vd Klugt 10 0.3343 3. P. Weber 9 0.477 4, 4. P. Verduin 8 0.367 3, 5. H. Schouten 6/ 0.313/ 3, 6. P. Kaptein 6 0.314/ 4, 7. G. Oud 5 /0.529/ 4, 8. G. Twaalfhoven 2/0.189/ 2. LIMMEN - Maandagavond 19.00 uur, Sint Maarten school, Limmen. Op de meeste avonden is rond deze tijd op school de rust wedergekeerd maar zo niet deze avond. Er zijn enkele dames en één heer met een missie: het opknappen van de toiletten van de kleutergroepen 1-2 B, C en D. Direct wordt er flink gesopt en geschuurd en krijgen de vier deurtjes een frisse verflaag. De man is het midden, Marco, haalt met beleid de inmiddels antieke toiletbrilletjes van de pot ten en verwijderd de luchtroosters voor een flinke schrob beurt door Anita. Tekenares Annemieke heeft inmiddels samen met Esther een leuk idee en begint met houtskool op de witte muur een tafereel van 'Kikker' te schetsen. Als de deuren geschilderd zijn gaan de dames (Linda, Monique, Alena, Susan) deze tekening overschilderen met felle kleuren. Tegelijkertijd is Monica in de andere toilettengroep begonnen met het schoonmaken van de deuren om er daarna samen met juf Sannie een grasveldje op te schilderen waar op een latere datum nog een leuke schilde ring komt. Marco heeft de door een grote badkamerspecialist uit Alkmaar gedoneerde toiletbrillen gemonteerd en meteen ziet alles er frisser uit, zeker nadat Monique en Anita de toiletten eens flink hebben schoongemaakt. Om 21.45 uur is bijna alles klaar en moet de school worden verlaten omdat anders het alarm af zal gaan. De volgende och tend horen de vrijwilligers alleen maar positieve geluiden, dus: mis sie geslaagd! AKERSLOOT - Maandag 25 april is er weer een wande ling. De wandeling is de Geert Dilling tocht in Alkmaar en is 15 kilometer. Vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Kees Deijlen, tel. 0251- 310715. AKERSLOOT - The Chief ofte wel Henk Haanraads treedt zondag 24 april, eerste Paasdag live op in café De Vriendschap in Akersloot. Zanger en gitaar virtuoos Henk Haanraads is sinds enkele jaren op de solo toer en begeleidt zichzelf. Een zeer uitgebreid repertoire dat varieert van The Beatles tot Bryan Adams en Ry Cooder tot The Kinks. Een zeer grote schare fans heeft hij in al die jaren flink opgebouwd en zijn optredens zijn voor hen dan ook regelrechte feestavonden en avonden van herkenning naar goede live muziek uitge voerd door een van de betere muzikanten van Nederland. Niets voor niets stond hij enkele maanden geleden in de finale van de grote muziekprijs van Nederland. Zondag 24 april is hij te zien en te beluisteren in café De Vriendschap in Akersloot, de toegang is gra tis en het begint allemaal om 21.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23